Srbijo, mislim da je vreme...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

RolamPoKraju

Aktivan Član
10.07.2013
66
72
18
Problem su matorci 40+ kojima je vuva šatro droga kao i neki maloumnici koji vuvu uživo nisu ni videli pa imaju neke napumpane priče, ili ti onaj fazon tako se počinje sad će na dop da krene i tako dalje. neki od njih koji su protiv vuve su u fazonu dobijali batine od šatro nekih lerdija koji su inače mentoli, ili su imali neke ortake koji su imali neki bad trip ili neke idiotske priče.. Pogotovo da ne spominjem likove koji su išli kod psihijatra, da reše pitanje zavisnosti :ludaci_lol: pa to su tek mentoli. Da ne spominjem kakvo je stanje u Srbiji osećam da će u bliskoj budućnosti kad navataju nekog sa džokom da izađe u novine kako je kriminalac. Osećam SAJ će krenuti da hapsi za 1g :popworm:
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
RolamPoKraju je napisao(la):
Problem su matorci 40+
E sad ... Nisam matorac, bar se ne osećam tako ili još uvek nisam svestan svojih godina, a verovatno nikad neću ni biti. Sad sam bre u najboljim godinama :dada , 45 za par dana, a nisam jedini na ovom forumu.

Nekih 30-ak godina druženja sa duvkom nije mala stvar.

:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: roolle and CilI
16.04.2013
19
21
3
U pravu je Hook nema to veze sa godinama, mene brinu lekari koji nece ili ne zele da se upuste u neko razmisljanje na tu temu oni samo ponavljaju nauceno od pre ko zna koliko godina.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Haha, da matorci 40+. Sorry al nisu ljudi od 40, 45 matorci, nikako. U biti sam ćeš skužit kad pređeš 30-tu :) .
Ako sam ja mogao svoje starce educirati u 60-tima i prihvatili su vutru onda se može svakog. Pa stari duva više nego ja i još mu svi vele da se pomladio.
Da bi došli do legalizacije ide se korak po korak, prvo dekriminalizacija pa se tek onda može raspravljati o legalizaciji. Dekriminalizacija je jedna od stvari koje će sama Europska unija nametnuti vama u pristupnim pregovorima isto kao što je i kod nas u HR napravljeno.
Kod nas se sve više priča o tome, sve se više prostora posvećuje u medijima po tom pitanju i baš neki dan je bila emisija i ulomak u kojem reprter pita mlade po ulici treba li legalizirati marihuanu. Vjerovali ili ne više se mladih ljudi izjasnilo protiv nego starijih. Glavni razlog je predpostavljam uništene moždane stanice kod takvih ljudi od prevelike količine cajki i alkohola.
Jedno vuče drugo a mnogi stariji su za vrijeme Juge zarađivali na kudeljarama, fine su to parice bile za svakoga, a juga je bila 3 proizvođač konoplje na svijetu, pa se vi mislite dal stariji znaju ili neznaju.
 

RolamPoKraju

Aktivan Član
10.07.2013
66
72
18
Da se niko ne uvredi moj ćale ima 51 i ne mislim ja na to baš mator :respect: doćiću i ja u te godine tako da.. Ima dosta zatvorenih ljudi tih godina, takođe i nekih mlađih, svi oni misle na zavisnost i od toga se ide dalje. Tako da mislim da ste shvatili na šta sam ciljao.. Hm nije teško ubediti matorce za vuvu, ali uvek im se javi neki crv u mozgu kad tad, pomisle da je to problem. Najviše odmaže kampanja.. Da ne spominjem dekriminalizaciju, ogromna hapšenja što su izvršena kod nas gde su ljudi izlazili i u novine sa nekom mizernom količinom je baš jedan od razloga zašto kod nas je teško da dođe do dekriminalizacije. Mislim pun je zatvor ljudi koji su posedovali vuvu ili uzgajali neke manje količine.. U političkom smislu im se neće isplatiti dekriminalizacija ove vrste šatro krivičnog dela, jer u tom slučaju na sve te nesrećne ljude koji su popadali zbog vuve treba pustiti iz ćorke zbog retroaktvine primene KZ, samim tim odmah opada nivo njihove šatro uspešnosti i njihov rejting kod slepih ljudi koji misle da je vuva narkotik, i da zatvaranje ljudi zbog 1-2-5g vuve predstavlja kao čišćenje društva.. Jer realno niti je to delo povlašćeno kod nas, u stanici ti piše proizvodnja i puštanje u promet opojnih droga, bez obzira ti imao 2 biljčice za personal use ili laboratoriju za amfetamine.. Tako da to bi bilo to, još jednom srry ako se neko uvredio i sami znate da sam to na brzaka pisao tako da, i sam dimim sa starijima :rofl:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hooker

userNomore

Aktivan Član
16.09.2013
193
606
93
No Joke je napisao(la):
bila emisija i ulomak u kojem reprter pita mlade po ulici treba li legalizirati marihuanu. Vjerovali ili ne više se mladih ljudi izjasnilo protiv nego starijih.
Obzirom da većina mladih duva/uzgaja, bilo bi nerazumno očekivati da će javno istupiti afirmativno i skretati pažnju na sebe. ;)
Da me sutra zaustave na ulici s kamerama, vjerojatno bi rekao da uopće ne razmišljam o tome - i ne bi puno slagao. :D
 

Cofke

Do Shivaya!
09.03.2014
245
322
63
Ma ljudi pomirite se, nema od toga nista...bili su i pre skupovi na tu temu pa su opet kao poceli da pricaju o legalizaciji i na kraju je sve stalo boli njih khurac za to oni ne znaju kolki bi profit drzava dobila samo na legalizaciji vutrice..njima je najvaznije da gejevi (da ne kazem ******) se prosetaju ulicama
 
  • Sviđa mi se
Reactions: proka
16.11.2008
39
15
8
45
Evo jos jednog clanka u Blicu od danas: "Marihuana: Pet razloga za i protiv korišćenja u medicinske svrhe"

Razlozi protiv nemaju blage veze s' pamecu, a i negativne posledice marihuane kao sto su napad smeha, krvave oci, povecan apetit su im stvarno mnogo negativne :)

Ljudi morate verovati da ce nekad biti bolje, jer negativno misljenje ne moze dovesti do pozitivnog ishoda. Zato verujte da je moguce legalizovati je i kod nas, koliko god da zvuci nemoguce.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Hooker

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Najviše su skeptični psihijatri i psihozi, zašto?
Neće imat posla, zarade pa se bune, to je glavni razlog. Novac.
Ostali njihovi razlozi, nemaju težine jer su njihova negadzanja i manipulacija.
 
15.09.2014
9
18
3
33
Tribina o Legalizaciji cannabisa u Mikser House, u Beogradu, u petak, 26. septembra, u 17. časova, a nastavlja se u subotu 27. septembra serijom stručnih predavanja i razmatra kanabis/konoplju kroz medicinu, privredu i zakon.

TRIBINA 26.09. okuplja zvučna i stručna imena:
- Uvodnu reč imaće Ministar zdravlja u Vladi Srbije, dr Zlatibor Lončar;



- Specijalni gost tribine je Rick Simpson, osnivač Phoenix Tears fondacije, sa timom doktora iz Kanade i drugih zemalja, koji će predstaviti konkretne rezultate svojih istraživanja i bogate višegodišnje prakse. Ovaj tim je poznat i priznat na svetskom nivou i u svakoj od zemalja gde gostuju primljen od najviših političkih i stručnih zvaničnika.

http://lekalizuj.rs/?cat=1

Mozete pogletadi ako niste:
27. mart 2014. Tribina "Legalizacija marihuane u Srbiji" na Filozofskom fakultetu - necenzurisano kompletno izlaganje Aleksandra Kokotovića o svim koristima marihuane od medicinske do koristi za privredu i ekonomiju, razlozima za legalizaciju u prepunoj sali Filozofskog fakulteta i odgovor na tvrdnju dr. Slađane Dragišić Labuš da marihuanu koriste samo neuspešni ljudi sa problemima...

https://www.youtube.com/watch?v=XZmZzMbdq9c

https://www.youtube.com/watch?v=9wuGcw_9yK8