Srbijo, mislim da je vreme...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
not smoke je napisao(la):
manite se corava posla mi smo od toga 50 godina,a i hrvatska isto

oprosti, nisi upućen...

mi se mičemo, ne stojimo na mjestu...
mijenja se sa kaznenog u prekršajni.. znači pušenje/posjedovanje bit će tretirano kao prekršaj...
malo po malo, polako ali sigurno!

iskreno nikad me zakon nije sprečavao da uživam..., radim za sebe, ne prodajem, ne dajem, ne diram druge, guštam sam, nitko nemora znati moje poroke, pa čak ako je to kava ili cigareta... stoga, negativan stav samo dovodi do glupe situacije..
naravno da netko misli kako je marihuana štetna kada ima puno klinaca koji u tome vide samo sredstvo za otkidanje, i roditelji na to polude.. bleh, nebitno.. kriva slika! definitivno!

Znači poanta sveg ovog mog teksta nije ta "legalizacija je nemoguća" ... nego ne bazirajte se na teške stvari, treba počet sa lakšima, vi svi odmah očekujete da će se legalizirati, PAF.. Harry Potter i magic wand su dječje priče!

Nitko ovdje ne priča o legalizaciji, a svi vi koji se borite za legalizaciju, neh... možda vaša praunučad to doživi, meni je bitno da me ne smatraju kriminalcem, a to dali ću moć da se proseravam na ulici za jointom, ne pada mi na pamet!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HighBadger
23.02.2008
1.048
1.455
188
kod nas u Srbiji su sad aprila/maja izbori pa se mozda neka politicka partija i oglasi povodom ove nase muke ali
tesko... Propaganda je veoma korisna stvar, evo 1 predloga, kad bi svako u svom kraju/gradu
napisao na nekom zidu nesto tipa kanabis leci to i to verujem da bi vremenom ljudima uslo to u glavu i polako bi se menjalo
misljenje o biljci a mislim da je to veoma bitno, mora prvo da se promeni svest a to je dosta tezak proces.
Sid naravno da niko ne zeli da se majmunise sa dzokavcem u ruci na ulici ali da se bar ne smatramo kriminalcima i narkomanima, onda
paranoja i sve sto ide uz to... Ja nista vise ne bi trazio nego model ko kod Svajcaraca, znaci svaka punoletna osoba moze da gaji 4 biljke u kuci....
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Nisam za pisanje po zidovima iz prostog razloga sto zivim u relativno malom gradu i svako pisanje po zidu je ovde osudjeno na pljuvanje tipa"taman sam okrecio kucu ili stavio fasadu,vidi sta manijaci rade"...Jos ako se pomene marihuana bice "...sta rade drogirani manijaci".

Budimo pametni i kulturni,ja sam vise za nesto tipa flajera pa po postanskim sanducicima.Ne moramo traziti stamparije,maltene svako od nas ima stampac,ajde istampamo neke tekstove o lekovitosti trave,o tome kakao nije stetna,poredjenja stetnosti duvan-marihuana,alkohol-marihuana i slicno sto ljudima brze ulazi u glavu.

Svako od nas u svom mestu...Pa to ponavljati periodicno dok ne isplaniramo nesto bolje...

Eto za pocetak,a?
 

Etajglecha

Aktivan Član
24.02.2009
160
23
18
30
sto govori da treba da pocnemo da se nalazimo, organizujemo, i sprovodimo u delo!!!!!!!!!!

da bi pocelo nesto da se desava :)))))))))))) :banana_rasta::banana::banana::banana_rasta::cow_yellow::cow_yellow::cow_yellow::b_jump::b_evil::b_evil::b_evil::b_evil::b_evil::icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Evo kako sam zamislio...100 kom. papira za stampanje nije skupo,napravimo flajere,mislim da je najbolje jednostavno poredjenje tipa alkohol-vutra ili duvan-vutra,podelimo papir na cetiri,istampamo i to je 400 flajera koji lako staju u postansko sanduce,ne smataju,ljudi ce procitati...Onda za nekih desetak dana opet ali neka druga tema vezano za vutru....Svako u svom mestu...Ja pocinjem,postavicu primerak flajera sto sam smislio....

Voleo bih da se nekako organizujemo....

Evo ja cu proveriti,mislim da nije komplikovano i da ne treba puno papirologije za osnivanje nekog drustva tipa sportsko ili ljubitelja prirode i sl. Nemam pojma kakva je stvar sa nevladinim organizacijama,provericu i to pa javljam...
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
31
@SiD: naravno, niko se ne zeli majmunisati s dzokom u ruci, vec rekoh ovo je borba protiv kriminala nad covecanstvom, slobodom, i ljudskim pravima. ne mora biti legalizovano ali ne treba biti negativno.

@etajglecha: upravo tako, dajte da se nekako izlistamo po mestima, razmenimo kontakte i organizujemo se za 1. susret :)

@hooker: slazem se za saranje zidova, ne treba ukljucivati huliganske radnje u mirnu borbu. flajeri su dobra ideja, i sto je jos bolje ne moras se muciti za dizajn, evo ja naso na bratskom sajtu, samo bi ja predlozio da se odradi prevod na naski :) dakle evo slike http://funkinmuffinz.tumblr.com/photo/1280/5661770951/1/tumblr_lkqhnoyhHO1qjcqms znaci prevesti i dodati dole vutra.org ja mislim da je to veoma jednostavna, a dobra ideja za pocetak :)
 

Etajglecha

Aktivan Član
24.02.2009
160
23
18
30
super :thumb: al pusti da i hooker dizajnira nesto, da vidimo sve ideje!!! :))))) dobra je ova tvoja slikica Wu, al cak mislim da nebi trebali na tim flajerima ili sta vec, uopste da poredimo gandzu sa cigarama,alkoholom, tezim drogama..itd. (ZBOG LJUDI KOJI CE PROCITATI TO, ako razumete) u tom fazonu,kao, aaaaaa od alkohola ljudi zaspe za volanom...ili...od cigara ce ti biti ne znam kakva pluca itd.itd. To moramo da izbacimo!!!!!!!! (JER JE NEGATIVNO, I SAMO PODSTICE NA BLJAK) (npr. ono sto pisu po cigarama....one umrlice....ma necu da pricam o tome!!!!)

lepo, prosto i jednostavno: ( npr. nekako ovako :) PRIRODA (je u pitanju), ZELENA BILJKA (neki tekstic o samoj biljci, mirisu...haha lepse mirise od mushkatli :))), OPUSHTA, RELAKSIRA, MOZE I BEZ DIMA (vaporizer) POSTAJES STVARNO ZRTVA PRELEPOG OSMEHA :))))))) hehehehe!!!!!!!! tako nekako.....ajde i ja cu pokusati da smilsim nesto!!!!

SVI IZNESITE IDEJE!!!!!!

sto se tice susreta...??? ja sam uvek za!!!! voleo bi kad bi neko od ovih nadredjenijih :))) bukvalno organizirao neki VUTRA SUSRET!!!!!! i lepo se dogovorimo ko sta gde radi i cao. NAPREDUJEMO!!!!! ili bar tako po gradovima :thumb:


:cow_yellow::cow_yellow::cow_yellow:

...isto tako, "LEGALIZOVANA MARIHUANA TE NE OBAVEZUJE DA JE PUSIS AKO NECES, TVOJA ODLUKA" :))))) !!!!!!!

MOZE BITI PRELEPA UKRASNA BILJKA!!!!! ITD.ITD.ITD ROKAJTE :))))))))))))
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
weed4life je napisao(la):
zbog ovakvih razmisljanja smo tu gde jesmo, bez uvrede smoke i pritom ne mislim samo na
legalizaju nego i na druge stvari koje trpimo al sta ces to nam je u mentalitetu izgleda.
U drugim, necu reci civilizovanim zemljama kad nesto ne valja ljudi se dignu i protestvuju,
rade neke akcije a kod nas nista. Kad bi se svi koji vole ovu biljku i digli i pravili setnje, "demonstracije" ili
nesto drugo siguran sam da bi se nesto desilo...


Kao sto su protestovali u Americi i pustili kerove na njih, prekinuli emitovanje na televiziji a sledeci dan nema vise 99% nego ostao 1%. O takvim civilizovanim zemljama pricas.
A kada bi izasli na ulice hohohho to bi jedva docekali tih 1%.
Kao da je to lako evo danas u 14.00 kod spomenika nepoznatih junaka idem demostrirati.
Kod vas i njih jos uvek huligani postrojavaju fudbalere na utakmicama a iza njih stoje lopovi, kriminalci, politicari.
Nije to kao kad se protestovalo protiv Slobinog rezima pa 100.000 ljudi na ulice ( koliko stanovnika ima BG i koliko ih je doslo iz drugih gradova i sela iz mog grada 10 autobusa za BG ).
Vec sam jednom spomenuo ako hoces da budes uspesan u ucestvovanju za legalizaciju prvo ubedi svoje ( mamu, tatu, brata, sestru, rodjake ) u tu stvar u koju verujes. Pisati blogove na internetu. Onda krenuti po novinama naci nekoga da pise o tome. Posle naci nekoga sa televizije. Tek tada se pronalazi osoba koja mozda moze pokrenuti pitanje tamo gde treba i to sa potpisanom peticijom.
Budes li izasao na ulicu sa drugarima procicete kao neka obicna bagra navijaca.

Ako pogledas moj profil tu sam od 2005, kazem ti super ideja kada hoces da se nadjemo spreman sam ucestvovati. Nadjemo se tamo i tamo a ja vadim znacku !!!!!!!!!!!
Vi bi da se nalazite sa nekim koga znate samo virtuelno ( a plavaca ko govana samo cekaju na tako nesto ).
Pricate o vrlo ozbiljnim stvarima zbog koje se glava moze izgubiti. I jesteli spremni na to?

A razlika pa u Hrvatskoj
- internet stranica vutra.org
- simpozijum gost bio Rick Simpson
- u novinama se pojavljuju sve vise i vise clanci o lekovitoj strani kanabisa
- pozvani politicari da komentiraju lake droge u emisiji
Dok u Srbiji jako malo svega ima na tu temu ( izuzetak su oni koji su pali sa izvesnom kolicinom, njih ima koliko oces ).

Po meni najvise bi se trebalo udariti na medicinski stranu i da bi drzava dobila novi izvor poreza.
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
U pravu si DEDE,kasnije sam i ja nesto slicno skontao...Ko zna ko sam ja ili ko si ti ili neko tamo sa nekim nadimkom?Jbg,sve sto mozete je da mi verujete da nisam neki sa znackom isto kao sto ja pokusavam da verujem da nije neko od vas!Da su ozbiljne stvari,ozbiljne su...

Ali kad krenem da razmisljam na taj nacin skoro svako mi je sumnjiv...E onda protresem glavom i kazem sebi DOSTA!Ja nastavljam kako sam zamislio.polako...

Pokusavam da napravim flajer,imam dobre ideje i onda mi ispadne ili komplikovan tekst ili jednostavan,nikako da dodjem do nekog jednostavnog a ubedljivog resenja koji ce vec neko prihvatiti...Pokusavam...
I gledam sta bi bilo najjednostavnije organizovati,trenutno mi je najbolje resenje neko Udruzenje gradjana ali i tu ima nekih zackoljica koje jos proucavam...

Kad bidem imao nesto konkretno za koji dan javljam se sa predlogom pa onda gledamo sta dalje,OK?
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Ne može jednostavnije od ovog :thumb:

914ed_sorry-im-illegal-pic-99290-320-414.jpg


Još se doda neka kratka poruka, npr. "Saznajte zašto. Prava istina na www.vutra.org"
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
Dede naravno da nisam mislio da su te zemlje civilizovanije cak naprotiv ali se nekako ljudi lakse organizuju.
U pravu si za sve sto kazes, posle citanja svih ovih komentara pocinjem da verujem da je lik bio u pravu kad je
reko da se kod nas skoro nista nece promeniti. U Srbiji se nista ne desava zato sto se velike pare okrecu zbog
"blizine" KiM i njihovih narko klanova, onda negde sam procitao da smo nacija lekova za smirenje i uopste nacija tabletomana i trece zato
sto politicari u Srbiji ne smeju nista da promene bez da se pritom ne pita zapad.
Hooker dobra je ideja za flajere...
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
He-Man,meni je to sto si postavio odlicno,samo da ne pise na Engleskom jeziku,moze li se nekako prepraviti da pise nesto na Srpskom,veruj mi,znam sta pricam...

To moze da bude dobra ideja za flajer,ali glupo zvuci "Izvini,ja sam ilegalna"...Mislim,glupo zvuci kad se pravede na Srpski,ako se moze postaviti neki zanimljiv slogan umesto "Sorry I'm ilegal",sve ostalo je u redu.
Ovde je dosta ljudi alergicno na engleski jezik a dosta njih,naravno mislim na malo starije ne razumeju...To bi upalilo negde na zapadu,ovde ne.Ponavljam,meni se svidja ali...Ne idem na ono sto bi se meni svidelo vec sto bi vecina razumela.

Razumes sta hocu da kazem?
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
31
odlicne slicice, mada bojim se da je dosta ljudi nece prepoznati dok su jos kotiledoni u pitanju, al zato je tu vutra.org :) evo jos 1 varijante :)

@validbuzzz: rado bi se oprobao :)
 
21.10.2010
22
2
0
38
Pre 2 dana sam se vratio sa zimovanja i nisam koristio niti jedno sredstvo informisanja. Medjutim danas mi jedan OPUSTENI prijatelj kaze da je iglasana uredba o dekriminalizaciji pre par dana i da je to cuo na drugom dnevniku. Tacnije ukoliko ti nadju malu kolicinu za licnu upotrebu ne ide krivicna vec prekrsajna prijava i obavezno lecenje.... Kolicine ne pominju... Moje pitanje glasi, kako za to niko od nas nije cuo a u Srbiji smoi????
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
Verovatno je cuo na drugom program Hrvatske televizije mi smo daleko od toga a i kod suseda to
stupa na snagu sledece godine.
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
KAKO REGISTROVATI UDRUŽENjE GRAĐANA?
Zakonski okvir

Na osnovu člana 9. Zakona o udruživanju građana u udruženja, društvene organizacije i političke organizacije ....bla,bla,bla...

Udruženje se osniva na osnivačkoj skupštini, na kojoj udruženje donosi odluku o osnivanju i statut. Najmanje 10 gradjana...

DOKUMENTACIJA POTREBNA ZA REGISTRACIJU ORGANIZACIJE

1. Zahtev organizacije za upis u Registar (obrazac br. 3);
• korisno bi bilo da se u zahtevu navede kontakt telefon lica ovlašćenog za upis u registar.

2. Prijava osnivanja i delovanja organizacije (obrazac br. 4);

3. Zapisnik o radu osnivačke skupštine;

4. Odluka o osnivanju udruženja sadrži:
● imena osnivača;
• naziv organizacije;
• sedište;
• ciljeve i zadatke;
• lično ime ovlašćenog lica koje će vršiti poslove upisa u registar.

5. Statut, kojim se utvrđuju naročito:
• ciljevi udruživanja i način njihovog ostvarivanja;
• oblik udruživanja i unutrašnja organizacija;
• naziv i sedište;
• uslovi i način učlanjivanja i prestanak članstva i prava, obaveze i odgovornosti članova;
• organi organizacije i njihova prava, obaveze i odgovornosti;
• zastupanje i predstavljanje;
• sticanje, korišćenje i raspolaganje sredstvima;
• način obaveštavanja javnosti o radu i o sticanju i raspolaganju sredstvima;
• način odlučivanja o udruživanju u saveze organizacija i druge oblike udruživanja i učlanjivanje u međunarodne organizacije;
● način donošenja izmena i dopuna statuta;
• način donošenja odluka o prestanku organizacije;
• način raspolaganja imovinom u slučaju prestanka rada;
• javne oznake organizacije (naziv, pečat, amblem i dr.).

6. Popis osnivača i članova organizacije treba da sadrži: ime i prezime, adresu, jedinstveni matični broj osnivača i potpise osnivača;
• u prilogu je potrebno dostaviti fotokopije ličnih karata za najmanje deset osnivača.

7. Odluka o davanju ovlašćenja za zastupanje udruženja građana

8. Republička administrativna taksa
● Iznos: 170, 00 dinara - za zahtev i 5 240, 00 dinara - za rešenje o upisu u Registar
• Svrha uplate: Republička administrativna taksa
• Primalac: Budžet Republike Srbije
• Šifra plaćanja: 133
• Račun primaoca: 840-742221843-57
• Broj modela: 97
• Poziv na broj : 50-016

9. Prijava i zahtev sa kompletnom dokumentacijom može se poslati poštom na adresu Ministarstva za državnu upravu i lokalnu samoupravu, Beograd, Birčaninova 6 ili predati na prijemnoj kancelariji u Beogradu, Nemanjina 22-26.

To je za udruzenje gradjana,da vidimo dalje....


Procitati i ovo obavezno...Zakljucak je jedan,trebali bi se nekako cuti i dogovoriti o osnivanju necega ovakvog,to je najjednostavnije.
Treba nas najmanje 10 sa licnim kartama i svojerucnim potpisom,ja cu ovde pitati neke sto mislim da bi bili zainteresovani ali nisam siguran da cu skupiti 10 ljudi koji bi se upustili u sve to...U svakom slucaju neki od nas ce se morati negde naci i otkriti svoja lica jedni drugima...Pa razmislite kako i sta pa javljajte...

http://www.crnps.org.rs/xdoc/books/konvo2.html

taj zakon vazi jos uvek
 

Etajglecha

Aktivan Član
24.02.2009
160
23
18
30
Ja sam tu :)))))) samo ne znam da li da krenem da stampam ove slikice i da krenem da delim ljudima po ulici....ili cemo se organizovati ipak nekako?????!!! hehehehe