Srbijo, mislim da je vreme...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
23.02.2008
1.048
1.455
188
Sto ce tice flajera ovo sto je Wu postavio je odlicno a dobar je i ovaj sa poredjenjima alkohol/duvan/kanabis...
Hooker za osnivanje organizacije na trebaju finansije a i ljudi koji imaju vremena da se bave tim,
mogli bi nekako da se prikljucimo nekoj organizaciji, npr ekopokret iz Novog Sada sa tim da oni podrze nase
akcije, oni ce valjda izaci a izbore, mada sve je to politika a to mnogo mnogo zajebana stvar....
Zasad bi najbolje bilo kad bi svako od nas odstampao te flajere i sproveo akcije po svom gradu..
 

cooina

Aktivan Član
11.12.2010
63
13
8
40
laseri je napisao(la):
Pre 2 dana sam se vratio sa zimovanja i nisam koristio niti jedno sredstvo informisanja. Medjutim danas mi jedan OPUSTENI prijatelj kaze da je iglasana uredba o dekriminalizaciji pre par dana i da je to cuo na drugom dnevniku. Tacnije ukoliko ti nadju malu kolicinu za licnu upotrebu ne ide krivicna vec prekrsajna prijava i obavezno lecenje.... Kolicine ne pominju... Moje pitanje glasi, kako za to niko od nas nije cuo a u Srbiji smoi????
Cuo sam i ja nesto o tome i mislim da se radi o ovome Press Online :: Narkomanima umesto zatvora uput za bolnicu nije rec o dekriminalizaciji nama drage biljke nego hospitalizacija, i mislim da nece da prave razliku izmedju heroina i marihuane, jer hospitalizacija ima da se placa a takodje ima da se keshira i za humanitarne svrhe(odlicna ideja,svaka cast na ovome,samo steta sto mislim da kod nas pod tim izgovorom ima da se pune dzepovi odredjenih olosh ljudi,koji ce mrvice da daju u humanitarne svrhe i da zbog svoje humanosti budu voljeni) koliko znam za vreme exita u NS-u je ista fora(bez hospitalizacije) a ta fora kosta 50.000din ako vam nadju makar pola buksne ili pola grama heroina, nebitno
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
weed4life je napisao(la):
Sto ce tice flajera ovo sto je Wu postavio je odlicno a dobar je i ovaj sa poredjenjima alkohol/duvan/kanabis...
Hooker za osnivanje organizacije na trebaju finansije a i ljudi koji imaju vremena da se bave tim,
mogli bi nekako da se prikljucimo nekoj organizaciji, npr ekopokret iz Novog Sada sa tim da oni podrze nase
akcije, oni ce valjda izaci a izbore, mada sve je to politika a to mnogo mnogo zajebana stvar....
Zasad bi najbolje bilo kad bi svako od nas odstampao te flajere i sproveo akcije po svom gradu..

Nisu to neke velike pare,za registraciju 50-60 eura,pecat 20-ak eura,papiri,prijave,takse,ziro racun,neka i tu ode 50 maksimum,nesto nepredvidjeno,treba i ici nekoliko puta tamo-vamo,ajde da racunamo na neku cifru do 150 eura maksimum...Mislio sam da nas deset ili ako nas bude bilo vise jos bolje,podelimo to izmedju sebe,a to bi bilo po 15 eura a vrlo lako moguce i manje po glavi...

http://www.crnps.org.rs/xdoc/books/konvo2.html

To je najednostavnija varijanta ako hocemo nesto sami da organizujemo. Evo,ja cu kontaktirati Ekopokret,nekako cu da ih ispipam,pa cu se javiti.Ako mozamo preko njih,OK.



A flajeri su aktuelni bez obzira na ovu pricu iznad....
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
31
polako. treba prvo po gradovima da se okupimo. ocemo ovde da uradimo prozivku, ili da se napravi posebna tema? :) okupimo se izradimo flajere, mozemo i vise varijanti.. ugl kontam da bi to trebali za pocetak, a kad se okupimo fizicki i ovo sve krene, lako cemo se za dalje dogovoriti :) dakle posebna tema ili se ovde izjasnjavamo?
 

cooina

Aktivan Član
11.12.2010
63
13
8
40
Trebaju nam mediji, stani vidi, nas ima ovde daj boze deset, vise od polovine odpada zbog ljudske cudi, hajmo da damo sve od sebe da dobijemo medije nekako, lako cemo posle da delimo letke(nas pet me obecava neku propagandzu), ja sam kontaktirao odredjene novine, odgovor je bio uglavnom isti: "Posle izbora" sto je veoma razocaravajuce(zelja da me se otresu ili stvarno predizborno naredjene nadleznih neznam), polagao sam nade za to pre izbora ali...tako da sada mozemo da razradimo strategiju STA sada, mora da bude lukavo, trebaju nam mediji, hukerova je ideja odlicna da se kontaktira ekopokret(i za sada meni jedina realna i logicna, mozda gresim) i na to najvise nade polazem....
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Evo odgovora od Ekopokreta,doslovce prenosim!!!!!!!!!!! Isprani mozgovi,nisam mogao da verujem sta sam dobio.Procitajte,prosudite....

Poštovana/i,
Ja sam protivnik pušenja i duvana,kako bih onda mogao biti za dekriminalizaciju marihuane!?Pušenje marihuane je odskočna daska za upotrebu jačih droga,kako bi se onda bilo ko normalan zalagao za tako nešto?Ne znam da li ste imali priliku da vidite narkomane na psihijatriji ili one koji dolaze po dozu metadona,ne morate da zamišljate zombije,vidite ih uživo.Da li sam bio iskrenJesam,najiskrenije to mislim.
S poštovanjem,Ekopokret


Ja sam im odgovorio ovako:

Hvala na iskrenosti.Posteno.

Samo ne mogu da verujem da u isti kos trpate zlo koje se zove duvan i marihuanu.Od marihuane jos niko nije umro niti je zabelezen ijedan slucaj da je neko postao zavistan od nje,za razliku od duvana.Ja ne pusim duvan...
I kako mozete stavljati kao primer zavisnike od teskih droga,to nema sa marihuanom nikakve veze...

Nemam nista protiv da imate svoje misljenje,samo bi bilo dobro da se malo obrazujete sto se marihuane tice,pa da onda pricate...I ja sam iskren...

Ako vam nije tesko pogledajte www.vutra.org,dosta moze da se sazna....

Sa postovanjem !
 
16.12.2009
26
1
3
43
ako mogu da pomognem tu sam.ima na fejsu profil drustvo za legalizaciju marihuane.malo ljudi ali bice vise.a ovi iz eko pokreta-sramota!!!pa marihuana bi resila 80% ekoloskih problema sveta.sistem vrti lovu a mi smo tu da im pravimo tu lovu,naravno samo njima.
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Ajde nesto konkretno...Hoce li neko da se organizujemo ili ne?

Hajde da se negde nadjemo...Hebes privatne poruke,neke dogovore preko foruma,aj da probamo nesto...

Evo,suzavam lokaciju gde sam...Okolina Novog Sada...Ako neko hoce da se vidimo...

Toliko od mene...Necu vise nikog da forsiram...
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Evo gledam NG, pa je tabu tema i prvi kvartal o nasoj lijepoj biljci.
No ukratko cu prepircati.
Canabis je bio legalan u USA od 1870, pa svije do 1937 i to u Medicinske svrhe. Medjutim Vasington se zabrinuo i zabranio ga, jer je mnogo ljudi pocelo konzumirati. E onda su se pojavili hipici 60-70 tih i od onda je svrstan u Tesku drogu.
E sada, Californija je prva od 10 drzava koja je legalizirala upotrebu Canabisa u medicinske svrhe i to tako sto ti doktor prepise recept na godisnjem nivou, pa ti odes u legalne shopove i kupis sta ti treba, okus,... do kolicine prepisane od strane doktora. ( Kazu da u LA ima vise shopova sa kanabisom nego Starbuks caffe-a :) )
Covek bolestan od Multi skreloze ima svoj shop, gaji, prodaje i kaze da bi otvorio jos shopova, jer se godisnje u Californiji potrosi do $ 6 miliona na Canabis.

Ovo moze biti neka ideja za pocetak neke revolucije ? Pitati neke doktore, koji se bave lecenjima tipa Cancera, Multi Skreloze, sa nekim jacim bolovima,... Da li su culi za neke studije ?
Pa ako se bude imala neka podrska od strane takvih ljudi, onda se mogu ukljuciti mediji, politicari,...
 
21.10.2010
22
2
0
38
Hooker, to sto ti sada radis pricam vec 2 godine. Svi kada bi se sastavili i izasli na izbore samo sa Jednim ciljem(legalizovati ugrubo) pokupili bi garant 150 000 glasova! Pa bi u nekom momentu kod sastavljanja skupstine imali neku ulogu.... Al nema volje ni snage za tako nesto...
Cooina tako sam i rekao, nema krivicne ali lecenje obavezno. Ali NEMA krivicne!!!! Samo to bi bio pomak za mladje sto dolaze ogroman :)
Poz svima...

---------- Post added at 19:55 ---------- Previous post was at 19:49 ----------

Ja sam u Nsu 2-3 puta mesecno i mogao bi pricati na tu temu sa istomisljenicima :)
Hooker sreca ti Djendan!!!