Srbijo, mislim da je vreme...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Ajde clanovi iz Srbije...Hocemo li nesto preduzimati?

Hrvatska pokusava...Nema veze za sad koliko je uspesno ili nije,ali ljudi rade i rezultati moraju doci.Hrvatska svaka cast!

Mogli bi i mi malo...A? Evo otvaram temu pa da vidimo ima li ko kakav predlog,ima li neka vec osnovana organizacija u Srbiji pomocu koje bi se moglo krenuti,zna li ko sta o tome?Ako nema ima li predloga kako da nesto pocnemo...Pa polako,korak po korak...

Stvarno mislim da je vreme...
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
not smoke je napisao(la):
manite se corava posla mi smo od toga 50 godina,a i hrvatska isto
zbog ovakvih razmisljanja smo tu gde jesmo, bez uvrede smoke i pritom ne mislim samo na
legalizaju nego i na druge stvari koje trpimo al sta ces to nam je u mentalitetu izgleda.
U drugim, necu reci civilizovanim zemljama kad nesto ne valja ljudi se dignu i protestvuju,
rade neke akcije a kod nas nista. Kad bi se svi koji vole ovu biljku i digli i pravili setnje, "demonstracije" ili
nesto drugo siguran sam da bi se nesto desilo...
 

validbuzz

Banned
Banovan
02.03.2012
34
3
0
33
Strah me da prvo moramo da mijenjamo "globalnu svijest" koja dishe na Balkan chitavi nesretni... pa te onda da se borimo za legalizaciju direktno, ustvari mozhda bi poslije to doshlo samo od sebe kad bi se ljudi nauchili malo zdravije da razmishljaju.
U svakom sluchaju ne slazhem se sa smoke-om i chinjenicom da ste 50 godina daleko od legalizacije, ni, vi, ni hrvatska, sve je moguce. Ja sam iz CG i mozhda bi to najlakshe kod nas bilo izvodljivo uzeci u obzir da smo veoma sicushni, a lako potkupljivi:D Tako da sa malo jachom kampanjom i nekom da stoji iza nas...
Hooker... Treba da se borimo brate da, niko nam je nece legalizovat dok mi kuliramo komplentu legalizaciju, nishta nam lijepo donijeli nisu ovi koji se pitaju u drzhavu pa nece ni to...

ajmo lagano, na noge:)

Najbolja stvar kao prvi korak mozhe bit, u sluchaju da neko pane s vutrom i bude optuzhen - masovno ispred suda, masovo ispred vlade:) Odma se tako dobije i pazhnja medija naravno shto je dosta bitno..

ne znam, masakriran sam ljubim vas
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
pa sta mislite da nemacka,francuska,spanija,italija,itd.da tamo nema ljubitelja i sta su uradili

po meni i netreba da se legalizuje sve sto je zabranjeno slade je.
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Gedza je napisao(la):
Brate mozda je malo glupo pitanje ali nisam bas upoznat sta je to pocela Hrvatska a sto bi trebali i mi? Ne pise ti gore sta da preduzmemo i za sta je vreme?

Nesto za nasu biljku!!!

Ne mislim na neke radikalne poteze u smislu protesta,izlazaka na ulice itd...To u ovom trenutku ne bi ni bilo moguce izvesti,a i da je moguce samo bi izazvalo kontraefekat....

Zna li neko neku vec registrovanu organizaciju koju bi mogli kontaktirati? Evo javljam se kao dobrovoljac...Pokusavao sam da iscaprkam na net-u nesto i ili nema ili ne znam....Za pocetak da se organizujemo,kasnije neke akcijice tipa potpisivanja peticija ili bacanja kvalitetnih tekstova u prilog dragoj nam biljci po netu na sve moguce forume koji govore o drogama...Sta ja znam,predlazite pa da razgovaramo o tome....

Ako nema neka registrovana organizacija,ajde da nesto napravimo...Pa polako....
 

Etajglecha

Aktivan Član
24.02.2009
160
23
18
30
pozdrav...kak ste??? :)))))))

bichu kratak al' ebitacan :))))) hehehe

(za svakog individualno, a onda i globalno) "Ono cemu posvecujes paznju, to Napreduje"!!!!!! (btw UNIVERZUM NE ZNA ZA NE!!! ON SAMO ISPUNJAVA!!!)

sto znaci, ako u svojim vuglama :) razmisljamo kako ce se nesto desiti za 100 godina, nikad, ili sta ti ja znam....Tako ce i biti!!!!!

A ako bi prekopcali svoje misli malo drugacije (Vazi za bilo koje aspekte u zivotu) na primer: oces legalizovanu marihuanu??? Razmisljaj kako je legalizovana, kako ima shopova gde se prodaju hebeno prekvalitetni budovi :)))...kako marihuana raste svuda :))) kako te niko ne dira i ne uznemirava zbog toga....itd!!!!

OBAVEZITE SE (ciljam na vas tok misli u glavi) DA CE MARIHUANA BITI LEGALNA ZA SAMO PAR MESECI (npr. do 8,9 meseca ove godine.'12) I TAKO CE I BITI (dajte sebi a i njoj sansu)

ZA NASU SVETU BILJKICU :))))

pozdrav od mene

peace and fuckin' gooooood time :)))))))
 

cooina

Aktivan Član
11.12.2010
63
13
8
40
Ma dajte ljudi nismo pedeset nego sto godina daleeekooo, i svake godine imamo da budemo sve dalji i dalji(takva nam je drzava, kakva drzava takav narod(narod bira drzavu), pricaju dok idu unazad da idu napred,a mi jadni verujemo jer nam je bitno samo da se krecemo), ako ste vec svrljali po netu za neke organizacije tipa zeleni svet onda ste naisli verovatno na tekstove ovog tipa Brza droga za brzu smrt | Ostali da ne stavljam linkove ima za to otvorena tema(u kojoj me sramota da stavljam clanke iz srpskih novina) prvo su nam novinari besramni korumpirani debili(koji su veoma kljucni u pomeranju ka boljem, pokusavao sam mesecima da postavljam komentare na novinske clanke o biljci, ti komentari su uvek bili edukativno prijateljskog tona, nikada ni jedne novine nisu objavile ni jedan moj komentar tog tipa,cenzura, zato sam ih testirao i probao sa konflikt komentarima, malo prostije napisanim, i svaki je objavljen).... pa ajde ukucajte na jutjubu samo Ivica Dacic pogledajte par klipova i kazite da li je to realno(legalizacija), hrvatskoj svaka cast, nadam se da ce da uspeju i vise od dekriminalizacije, drzim palceve, i iskreno se nadam da ce moja dugo planirana ponovna poseta hrvatskoj da bude uz opustenu buxnu....mogu samo da zamislim Hvar, cvetanje lavandi sa buxnom... a sto se srbije tice mislim da bi svaki pokusaj bilo kakve aktivnosti, mediji, clanovi vlade, izvrnulu i ako bi se pojavila neka organizacija da bi krenuli u lov na uzivaoce, i ovako ako niste primetili sve vise i vise love nas nego neke tamo pajdomane i time se sve vise hvale(pogledajte novine,vise pisu o tome da je neko uhvacen sa labaratorijom i jednom biljkom sinteticke droge!? nego o bilo cemu, plus je sin od nekog politicara skontao sinteticki kanabis, pa se sada otvaraju shopovi istog, tako da bi sa pricom o biljci napali veoma mocnu ekipu)
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Pa ajde da nesto preduzmemo.Tih prica koliko smo godina daleko mi je preko glave...Evo,ja imam dvoje odrasle dece i spreman sam da izadjem i da i njima i svima kazem sta mislim...Ali necu da idem glavom kroz zid i da pravim budalu od sebe.Imam dovoljno godina i iskustva pa shvatam da treba krenuti polako i organizovati se.

Mozda je moja zena bila u pravu kad mi je skoro rekla: -...od kad si na tom sajtu ti si poludeo...! Nisam poludeo nego vidim da ljudi preduzimaju konkretne korake i sretan sam zbog toga.

Cooina ne treba tako da razmisljas.Bez uvrede.Pogledao sam tekst iz Vecernjih novosti koji si stavio u tvoj post.To je OK.Pa neka hapse sve te budale sto prodaju i prave takve bolestine od sintetickih droga.Takve stvari unistavaju i potpuno podrzavam sve koji se bore protiv toga.

Ja pricam o Marihuani.A tu nema apsolutno nista lose.Svestan sam da veliki procenat stavlja znak jednakosti izmedju teskih droga i marihuane i o tome je ovde na forumu puno receno pa ne bih vise da razglabam o tome.Smo znam da ljudi koji tako misle nemaju informaciju.E,zato smo mi tu...

Ponavljam pitanje iz prvog posta,zna li neko nesto konkretno o vec postojecim organizacijama u Srbiji?
Ima li neko neki konkretan predlog?
 

cooina

Aktivan Član
11.12.2010
63
13
8
40
Samo sam besan ): , slazem se da trebaju sav taj olos da zatvore, ali je problem u edukaciji, zato sto tekstovima gde maju poistovecuju sa najtezim drogama mi ostavlja gorak ukus u ustima, sto nam otezava iovako tesku situaciju edukacije ljudi(brdo starijih ljudi kada im pomenem wu, posle krace rasprave mi zatvore usta sa izrekom tipa: pa pise u novinama...dr taj i taj je izjavio itd.)
Ja sam za da se pokrenemo sa nulte tacke, zelim, sanjam o tome :) ...kao sto sam vec rekao, pokusavao sa komentarima novinskih clanaka(vidim da su ti komentari dosta citani kod nas), eto mozemo tako za pocetak... da osnujemo PROPAGANDZA projekat :) da linkujemo ovde te idiotske clanke i da ostavljamo edukativne komentare, da pisemo tim istim novinarima, moramo nekako da dobijemo simpatiju medija)
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Zbog pesimizma smo i mi i vi tamo di jesmo!
I nije bit da se grčevito borimo za legalizaciju jer to neče tako skoro ni na balkanu ni na zapadu.
Bit je da se barem rigorozni zakoni malo promjene.Pričam za RH pošto neznam kako je u SRB.Mislim znam al neznam ko šta znam RH zakone.
Uglavnom bit je da se priča istina o biljci.Da se ljudima prestavi drugo lice medalje.Da se i sami zapitaju zašto su oni uopče mislili da je konoplja zlo.Mora postaojt grupa entuzjaszta koja če nešto napravit.Jer ako ne ništa od ničega se neče desit.Samo svoj stav i znanje o biljci prenosit drugima i na taj način lagano mjenjat svjest ljudi u okruženju.Na kraju krajeva kad se o nečem priča i razglaba dešava se neka reakcija.Nekad pozitivna nekad negativna.Al nešto se dešava.A sa pesimizmom i čekanjem da neko nešto napravi,bez uvrede,stim si možete dupe obrisat!
Treba da dođe ispravna informacija do ljudi.Informacija koja se može i provjerit na nekim stranim i domačim saitovima ili literaturi.Ništa više od same istine o konoplji!
 

Etajglecha

Aktivan Član
24.02.2009
160
23
18
30
Ja sam svoje REKAO!!!!! i presrcan sam zbog toga!!! ko oce, on ce "stand by me" i lepo, onaj ko nece opet lepo :))) :))))) iskreno nisam imao snage da procitam tu par nekih postova, niti ih prihvatam, (izbrisao bi ih....no never mind) jednostavno ljudi, NOVINE???? pa ti ih citaj ako u tome uzivas!!! why not, okey! televizija???? izvinite molim vas, moze samo preko dvd-a da se baci oko na neki film koji te zanima...!!!!!!!

mislim ako cemo realno pogledaj na snimku ovog na bajsu lika ( pre pre pre SUPER JE!!!) i pogledaj ovog i njegovo lice meni govori da je decko u teskom haosu!!! mozda i nije, ne osudjujem, samo malo navodim na put da bolje pogledate.....ako uopste gledate, a moze i bez gledanja :))))) hehehehehehehe

pozzz
 

cooina

Aktivan Član
11.12.2010
63
13
8
40
Moramo da preduzmemo nesto konkretno a ne tipa svaki dan pred spavanje da pozelimo zelju i ona ce se ostvariti....probao hiljadu puta kao mali i nikada nije uspelo....chak nikada nije uspelo ni za dvojku iz pismenog, generalno problem na ovim prostorima i jeste taj sto mislimo da samo mislima mozemo nesto i da promenimo, stavise toliko smo daleko otisli u imaginarno da je dovoljno da mislimo u sebi, chak ne moramo ni na glas i to ce se ostvariti....i eto proslo 10godina....i eto proslo 20 godina....mediji moraju da se pridobiju, bez njih nista 80% populacije veruje istima, dokle god se u istima marihuana poredi sa heroinom ideja o dekriminalizaciji moze samo da ostane puko nadanje da ce kometa da udari u zemlju i sve promeni.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: semenke05

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
31
@cooina: PROPAGANDZA!! skoro nisam sreo rec koja mi lepse izadje iz usta :) odlicna ideja za linkovanje i komentare, ljudi kada bi se samo nas dragi vutra.org stvarno malo org. bilo bi promene. ne kazem da bi se legalizovalo za mesec dana, ali bilo bi promene. nista se nece desiti dok ljudi misle da je vutra mnogo stetnija od alkohola i duvana, da izaziva razne kancere i razne druge *****rije. moje misljenje je da treba sprovesti masovnu PROPAGANDZU o medicinskim efektima kanabisa, jer ce se po meni za to najvise zainteresovati sto nam i jeste bitno za pocetak :) i treba se resiti tog snazno usadjenog negativnog taboo vajba oko vutre, ali ne tako sto bi isli i ubedjivali ljude. ovde je psihologija iznad svega! ljude treba samo naterati da sami pocnu da grebu za infom, treba ih podstaci da ugledaju da znaju samo za lazi,. kada se i sami malo zainteresuju, ubrzo ce se njihova svest promeniti, i pritom nece biti prisilno vec ce ljudi samoinicijativno to uraditi, i stvar ce se odviti prirodno, kako i treba :) znaci treba buditi tu inicijativu u ljudima! treba npr otvoriti novu temu, ili varijantu dnevnik gde bi svaki clan pisao svoj napredak u borbi za slobodu, i postaviti zadatke, npr za pocetak svaki clan mora nedeljno pokrenuti bar 1 konstruktivan razgovor o marijani sa nekim poznanikom, ili tako nesto.. sad pisem nabrzaka, da sto pre lupim enter, to sve treba lepo detaljno odraditi :D ja mislim da su linkovanje, komentarisanje ok za pocetak, i ja bi napravio nalepnice da lepimo svuda, varijanta recimo da pise PROPAGANDZA, upoznajte istinu, vutra.org legalizacija.org. ajte ljudi molim vas dajte malo entuzijazma, nemojte te fore 50 god. i to takvim se razmisljam jos vise udaljavamo!! hocu da vidim volju za borbu, evo ja cu dizajnirati nalepnice, i da se napravi fazon chat podeljen po gradovima, i da se u svakoj zemlji u svakom gradu de nas ima okupimo, komuniciramo, podelimo nalepnice i pocnemo! jako sam za tu varijantu jel znam kolko su ulicne reklame efektivne, i veoma upecatljive, i vecini su zanimljivije od bilborda i ostalih *****rija. ajmo ljudi, vreme je da se ovo digne na visi nivo!! kanabis je sa nama i koristi se hiljadama godina, zar smo se tako lako predali? moram napomenuti da ovo nije zelja ulicara da se lakse rade na ulici, vec borba protiv kriminala nad covecanstvom! bilo bi lepo kad bi svi mogli da vide ovu poruku :) za kraj citat Martin Luther King: "If you're not willing to die for it, take the word FREEDOM out of your dictionary." LI-BER-TA!!