Sredstvo protiv truleži vrhova

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima
sigurno da je stetno,narocito ako je u zavrsnoj fazi. To sredstvo se koristi preventivno. Ako si primetio da ne pomaze,nema smisla forsirati hemiju. Pocni ti to polako da skidas,ostavi samo neinficirane cvetove,jer trulez se siri munjevito. Za par dana te mogu docekati ubudjali hedovi...i to oni najbolji.

Edit:
Mozes da koristis vise od dva puta ako pomaze i ako je preostalo dovoljno vremena da se hemija(stetno po zdravlje) ublazi.

Neces umreti sigurno,ali treba izbegavati ;)
 

zola

Aktivan Član
11.12.2012
260
605
93
34
Jamaica
Da li hemija nakon prskanja nestaje i nakon branja ? Na primer kad bi prskao 15 dana pred branje, da li hemija nestaje tokom susenja i nakon sto je trava zapakovana ?
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
E
Da li hemija nakon prskanja nestaje i nakon branja ? Na primer kad bi prskao 15 dana pred branje, da li hemija nestaje tokom susenja i nakon sto je trava zapakovana ?

Tako nekako..ako je karenca lupam 20 dana tog odredjenog preparata.. Ti uberes biljku 15 dana posle prskanja.. 5 dana susenje i to je to..

Bas sam.imao slucaj pre par nedelja sa gusenicama i jednom biljozom.. Brao sam par dana pre isteka karence sigurno.. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zola
24.05.2013
46
174
33
po takvom znaci,da nakon curanja recimo par mjeseci ide sva kemija van iz heda nakon trošenja raznih kemija pri cvjetanju!
 

banovan240

Banned
Banovan
20.03.2012
869
2.266
163
Srbija
pa otprilike..ali ne da naprskas sutra i uberes za dva dana.. susis i stavis taze insekticid/fungicid u tegle posle :D

drzi se propisane karence..a par dana gore dole se resi na susenju
 
  • Sviđa mi se
Reactions: toomzy

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Ak već forsate kemiju, dodajte na deklariranu karencu još bar +5 dana, pa i više. Ak na fungicidu piše da je karenca 15 dana, bolje računati 20 dana, i to od tretiranja preparatom do berbe, znači dok je biljka ukorijenjena.
Velim to iz razloga što je karenca istog preparata različite duljine kod različitih agro kultura. Treba uzeti u obzir da su te kulture uglavnom namjenjene za prehranu, dok ih velika većina prolazi i kroz određenu termičku obradu. Još k tome treba dodati da sve i jedna od deklariranih kultura se može oprati prije konzumacije. E u tom grmu leži zec, kod vutre je stvar što se konzumira inhaliranjem, najčešće na otvorenom plamenu, znači dimom, te biljka ne prolazi nikakvu termičku obradu, niti se može oprati poput voća i povrća. U konačnici njen sadržaj ne završava u probavnom traktu čovjeka kao kod svih ostalih agro kultura ili grupacija kultura navedenih u karenci, ovisi kako ih koji proizvođač grupira i klasificira na osnovu napravljenih analiza. I tu se onda postavlja pitanje, kako računati karencu određenog preparata na cannabisu kad ni sam proizvođač nije računao na to, dali uopće i vrijedi vjerovati tom razdoblju karence s kojim se ravnate. Treba se malo i to zapitati, ipak većina preparata za zaštitu dijeluje sustavno na određenu biljku, plod, gomolj, cvijet il šta god. Što znači da biljka apsorbira i pohranjuje određene kemijske supstance ili toksine u svrhu prevencije i obrane u svoj sustav, a te supstance i toksini napuštju taj isti sustav u velikoj većini nakon perioda karence uz pomoć fotosinteze i korijenovog sustava, te se zadržavaju samo u tragovima i postaju bezopasni i neprimjetni za konzumenta te njegov probavni sustav. Opet smo kod probavnog sustava, u koji pluća ne spadaju. Zanimljivo je da i sve kulture apsorbiraju te preparate u različitim količinama što opet ovisi o strukturi vlakana određene agro kulture, samoj građi i sposobnostima iste.
Uhhh, al se ja razvezah :) . Uglavnom poanta svega je da vam samo skrenem pažnju na to razdoblje karence po kojem se ravnate na našoj dragoj biljci, koja je drugi svijet naspram onoga za šta je uistinu neki preparat i napravljen, i na čemu je taj preparat i testiran na kraju krajeva. Jbg. živimo u takvom vremenu da nam se svašta servira i mi to prihvaćamo hladno, a u biti uz malo logike i istraživanja lako se zaključi da nije sve baš tako. Al ajde nije greda, neće to ubit nikoga sad, doć će s godinama :grob:, haha :D.
Peace i nedajte se plijesni, sitno brojimo ;).
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.195
258
. E u tom grmu leži zec, kod vutre je stvar što se konzumira inhaliranjem, najčešće na otvorenom plamenu, znači dimom, te biljka ne prolazi nikakvu termičku obradu

Gotovo nikakvu! Tek toliko da je spali i iz cvrstog prevede u gasovito agregatno stanje, sa sve suvim ostatkom u obliku pepela.
Sa ovom si mi i rodjenu mater zbunio :D
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
slazem se sa svim gore navedenim, al bi nadodo da se moze prati nasa draga biljcica, ak se mora/zeli.
bud washing trazite. neznam koliko bi pomoglo kod pesticida/fungicida, al za ostalo...
 
24.05.2013
46
174
33
Trebam pomoč, naime provaljen je sait i morale su se skidat biljoze u cvjetanju nekih 35 dana! Problem je u tome sto su bile prije 10 dana spricane switchom! Ima puno materiala i neznam dal bi pomogo water curing da se rjesim kemije il da bacim? Dal ko zna nek napiše! Pozdrav
 

matatata43

Aktivan Član
02.01.2016
145
387
63
Kolika je karenca za fungicid Signum?
Negdje sam pročitao da je nešto kraća naspram switcha i ostalih? pa ako tko zna?
 

BIG DEVIL

Aktivan Član
31.05.2015
240
476
63
Mexico
Amistar report:

Tretirao sam dva puta, prvi put 1 avgusta kada sam video tek pocetak pistila i drugi put mesec dana kasnije tacnije 3. septembra. nazalost bezuspesno ... imao sam 3 sorte i na svim sortama sam imao budj na nekim vise na nekim manje ali najvise je pogodjena bila white russian koja je konstantno budjala od samo jedne jedine obilne kise. zakljucio sam da od budji nema spasa ukoliko krene jer evo pokazao se na delu i famozni amistar. takodje sam primetio da kod puno ljudi ovde na forumu budj ne postoji a nisu tretirali ni sa cim.

sve u svemu zavrsili smo jos jednu out avanturu :thumb: