Sredstvo protiv truleži vrhova

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

rastafarijan

sto nam malo smrti moze
16.04.2011
225
657
93
32
bilo je suncano vrijeme zadnjih 4 5 dana i bilo je sve ok...odstranio sam te hedovi na kojima se pojavila pljesan, dali ce mi pomoc preslica ili sto da radim posto mi sljedi 3 dana kise i oblaka, znaci skuham preslicu stavim u nekakvu prskalicu ili spricu i spricam vrhove?
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Pomoći će svakako, pogotovo ako si maknuo sve zahvaćene dijelove. Moraš špricati redovno i intezivno po svim hedovima, baš tako kak veliš u prskalicu i udri. Jedina je stvar što ti neće pomoći špricanje prije kiše jer će kiša to isprati, ali kad prođe kišno razdoblje otresi biljozu i prskaj.
 

rastafarijan

sto nam malo smrti moze
16.04.2011
225
657
93
32
dns javljaju kisu do popodne, popodne oblacno ali bez kise...otici cu i odma pospricat vrhove od prvog do zadnjeg...dali da spricam bas jako ono da ih natopim ili samo mali sloj tekucine po vrhu
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Deepforest

Pii

Aktivan Član
25.11.2012
138
85
28
32
indgrden
u ovoj temi ima jako interesantnih informacija, trebalo bi da bude na prvoj stranici , zato je dizem iz mrtvih.

a i imam pitanje za caj od kamilice, uzmem caj onaj iz kesice i skuvam?

neko je pominjao sapun za sudove - to mi zvuci previse "hemija"

dal bi bilo dovoljno i dobro da nesto po ovom receptu:

prokuvam vodu s kesicama caja od kamilice (5l)
dodam 1 veliku kasiku rubovima ravne sodabikarbone
i 1 veliku kasiku suncokretovog ulja
??
e sad dodao bi ja tu i 1 malu kasiku fairyja (deterdzenta za sudove
http://online.idea.rs/images/products/501/501050365l.gif) ali mi to bas nije prirodno... dal gresim?:ajnstajn:
??

koliko sam razumeo prskati posle kise nakon sto protreses hedove?

molio bi za odgovore, hvala drugari :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ma ja sam samo prokomentarisao to da ti je sapun puno hemije a stavio bi feri, u svakom slucaju nije to teko mnogo hemije niti ce te ubiti. s druge strane nisam nikad pravio tako neke pripravke tako da ostaje ? i da sacekamo da se javi neko sa licnim iskustvom :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ne prskam nicim, ni prevetivno ni kad krene. ako krene skidam mehanicki dok ima smisla, posle moz samo biljka dole. al to sam ja, jbg. ne znaci da mozda sebi ne mozes pomoci takvim rastvorom ako je okruzenje takvo da bas produkuje plesan. kako god, nisam nikad pravio i ne mogu pomoci oko recepture
 

Pii

Aktivan Član
25.11.2012
138
85
28
32
indgrden
ne znam kakvo je okruzenje prvi put gajim outdoor ali me zabrinjava da sam skinuo s biljke 2-3 gusenice. sad poslednje 3 nedelje nisam nasao nijednu al pre pre pre jos dok je biljka bila u vegetaciji
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Sad cu vam ja dat jedno rijesenje no sjetite se da bez alata nema ni zanata.

Kada pocnu jesenske kise natkrivati biljke ceradoma. 4 eura je 6 kvadrata. Usto je i zelene boje. Naravno ne moze se primjeniti u gerila uzgoju.
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
negdje prije sam baš pitao jel netko pokriva jer imam uvjeta, no postotak vlage je i dalje enorman, jedino što ne curi po njima ona jesen.....nisam ni sam još na čisto, no ako zatreba, da da da, ove godine ču razvuć proziran najlon, pa šta dobe svijetla dobe, odozdola bi trebao biti dovoljan propuh, trebao bi biti, no može biti i da opet sve ode u qurblu....
 

GreenScream

Aktivan Član
12.04.2015
78
308
53
Pozdrav, imam problema s biljkom, molio bih za savjet kako da sprjecim ovu pojavu..
 

Prilozi

  • 20160913_220749.jpg
    20160913_220749.jpg
    226,4 KB · Pregleda: 80
02.05.2016
85
230
33
Pozdrav, imam problema s biljkom, molio bih za savjet kako da sprjecim ovu pojavu..

jeste da je kasno za odgovor, al će nekome u buduće pomoći, ovo kaj ti imaš je nekakav crv koji je nezz kak došao, imao sam tri biljke zahvaćene sa njima, i nije bio samo jedan po biljci. crv rastura cijelu biljku iznutra, radi kanale, a kad dođe do kraja hedić samo opadne, a ovaj se vrati nazad u biljku i svrdla drugu rupu. ja sam problem riješio tako da sam uzeo vodu i špricu sa iglom i zalio u svaku rupu na koju sam naišao. na kraju svi ti tuneli budu pod vodom a ovaj crv izađe negdje van pa ga skineš. ak ne izađe, onda se utopio il zavuko negdi di nije bilo vode. pa ponovi postupak ak opet se pojave negdje rupe il smeđe granule sa nekim smeđim hedom. ovak je bilo kod mene
DSC03003.JPG DSC03004.JPG DSC03007.JPG
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud