Sredstvo protiv trulezi hedova

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
21.03.2010
36
0
0
41
ljudi pomagajte ako boga znate. i meni se u outdooru pojavilo na par hedova ta trulez. sve takve hedove sam pokidao, ali mi je frka da ne krene da se siri. i ovako ce biti bas malo, jos ako me to sje....e ubicu se. a ne bih da prskam ni sa cim jer je od pocetka organic grow. molim pomoc i savet sta da radim
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
517
534
113
balkan
pa uklanjaj trulez samo, ako padne kiša protresi biljoze da spadne višak vode i to je sve što ti možeš trenutno napravit za njih.
Jbga očito si te sreće da ti ih je zahvatilo, pregledaj detaljno i kidaj te dijelove.
 
21.03.2010
36
0
0
41
Ja sam izgleda ove godine bas neke kurate srece. Prvo mi je sa proleca siva plesan zahvatila zasad jagode, i nanela mi bas veliku materijalnu stetu, nakon toga mi je grad desetkovao šljive samo tako, na hektar voćnjaka jedva da ima za pekmez. Sad jos i ovo, pa stvarno je previse. Dal ova priroda mene mrzi ili sta je u pitanju, bas se okomilo na mene. Ja cu zakidati koliko budem mogao, ali ne mogu da defilujem svaki dan na sajt, rizik je
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Čini mi se da vama sjevernim ljudima sad dolaze na naplatu vlage,magle i kiše zbog kojih niste trebali zaljevat cilo ljeto.
U dalmaciji je sad takva divota od vremena da se ja još kupam svaki dan a one puste kiše zbog kojih su se svi žalili mi nisu kap vode donjele biljkama, sve ih zaobišlo, zemlja suha bila ko barut.

Svaki put kad bi nosia 2 kante po 20L u 2,3 đira bi se sjetia jednog slavonca koji mi je priča kako skoro cijelo ljeto nije zalija biljke a dobija najveće topove ikad,pa meni nije bilo jasno kako to a sad vidim ovu drugu stranu toga, buđ magla i trulež.

Toga kod nas nema, kod nas samo ima mnogo kanti i suhoće.Tako da mnogo sreće svima, suosjećam sa svima kojih trulež osakati(boli duša,znam), al meni je tek sad olaknulo šta se tiće vremena.:sun2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ganđalf
03.07.2009
1.740
2.317
188
hmmmmm...ja se nebih slozija da je to samo od vlage i slicno...meni su bile indoor, u dalmaciji sam, bilo je pakleno u boxu 35 c, zna sam ih i po 5 dana bez vode ostavljat, znaci od vlage niti V ali svejedno se nekako to uvatilo...zbog toga sma i sumnja na paukove ali opet nisan nigdi procita da su pauci prvo napali srediste vrva a da lisce nisu ni takli....ko zna od cega je to,....
 

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
Moram se sloziti s NoTrippin-om, kod mene je skoro svaki drugi dan bila kisa ( sad se malo smirilo ), noci su uzasno maglovite i vlaga se nakuplja izmedju hedova i od tamo se razvija trulez kada se temperatura digne preko dana. Odstranio sam do sad 2 mala vrha i nadam se da nece bit previse problema s tim sad do berbe. Jedino sto mogu je svaki dan otic do sajta i prodrmat ih da kapljice ( ako ih ima ) padnu i da se ne razvije ta prokleta pljesan :p
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
Krejzy je napisao(la):
Jedino sto mogu je svaki dan otic do sajta i prodrmat ih da kapljice ( ako ih ima ) padnu i da se ne razvije ta prokleta pljesan :p

ti si srecnik ako si u takvoj situaciji.

Meni je grow ubijalo vreme i nastavilo tako. U vegetaciji plivalo i razvlacilo se..jedino 7.meseca se trgnula i sad je kolje budj.
Sa pravim sajtom se lakse boris sa problemima,nego kad je pristup ogranicen,vlazno ili neplodno zemljiste. Kako se ko snadje-tako ce mu i biti.
Generalno,godina je naj losija u protekle 3 -4 godine koliko pratim.
 

Krejzy

Aktivan Član
22.02.2010
327
25
0
33
Evo sto kazu decki iz Mandala Seed Company-a

This problem is mainly fought against in professional agriculture and horticulture by the use of strong fungicides. Most fruits, vegetables and grains are extremely susceptible to grey mold (strawberries are a common example) and without regular chemical treatments they would yield only a fraction of the current crops. Because of the health risks, it is strongly recommended to refrain from treating flowering cannabis plants with fungicides. It is already a sad fact that our food is hopelessly contaminated, and even certified organic produce continuously suffers from chemical contamination scandals in most countries.
 

sknk

Aktivan Član
14.09.2009
75
2
0
42
citaj od pocetka, tu foru sam pokupio od jednog od clanova, a link di je to stavio je u ovoj temi...
imas odredjeni omer sode bi karbone i vode, nesmijes pretjerat sa sodom jer je stetna za biljku i moras kapnut malu kapljicu sapuna kojemu je ph neutralan.... i spricas biljku sa tim svakih 5,6 dana... detaljnije odi na prvu stranicu teme i tamo je link....
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109


Poslednje dve slike su od pre par dana..jos su padale kise i proslo je i par mrazeva...videcemo do kad ce izdrzati (tretirana)

Ne mogu da nadjem slike ubudjale biljke,a ovo gore je klon od iste.
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
nisam jos zakacio -miholjsko leto-...a ko je mogao ocekivati da moze da sljaka cak do 8.11....pa i duze,ali primetio sam promrzline na liskama od predhodnih mrazeva(slicne su kao opekotine od naglog sunca)...i pocetak trulezi na grancici do zemlje.


(naponinjem da je biljka bila predvidjena za test protiv trulezi(nije djubrena,okopavana,ni izlagana direktnim suncevim zracima)

Sledeca sezona ne moze biti ovoliko losa,ali biljke ce mi sigurno biti pod zastitom protiv trulezi :))))
 
01.12.2010
39
0
0
39
Pozdrav svima, biljke gajim u indor farijanti, jednu biljku su mi totalno unistile "grinje" bar mislim da su to one, ( mali sitni zukcasti pauci) svejedno, to je bila najmanja i najstarija biljka koju sam ne planirano ubacio u boh ( nije bila moja) i sada su moje biljke u fazi cvetanja pa se plasim da ih ne zadesi ista sudbina, cuo sam da biljke treba tretirati sa 3%-totnim hidrogenom rastvorenim u vodi, i to 10 ml na 10 L vode, radi zastite od ovih ili slicnih parazata, zanima me da li je to tacno? Ako jeste koliko cesto trebam prskati i zalivati sa ovim rastvorom??? UNAPRED HVALA!
 
12.07.2013
55
84
18
....pa jeli itko ista isprobao i ima li na kraju ista efikasno protiv ovog problema ???i sta ovo sa sodom i sapunom,ako mi moze netko objasniti ja nevidim nikakav link na prethodnoj stranici???
 

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
Nikako nebi preporučio da se itko vodi savjetima o switchu na ovoj temi!

Sulundar u 1.postu veli da treba upotrijebiti 2-3 g / l i primijeniti sredstvo 2-3 puta u razmaku od 7-10 dana i još k tome tvrdi da je karenca 4-7 dana!
Samo za perspektivu:
u višegodišnjim nasadima voćaka je doza 80 g / 100 l ( znači 0.8g / l ) i dozvoljena je primjena do samo 2 puta u vegetaciji s karencom od 21 dana.

I to jena voćkama koje se nepuše, na duhanu su karence oko 35 dana.

Ovdje je bolja tema: https://www.vutra.org/topic/4703-sredstvo-protiv-trule%C5%BEi-vrhova/
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and PowerSeed
03.06.2016
77
244
33
30
Ljudi... jest stara tema ali neda mi se otvarat novu ili tak nekaj...
Naime... je li zna netko gdje kupiti switch ili nesto slicno u hrvatskoj?
Nema na njuskalu, nema u pevecu (tamo imaju samo nrke prirodne bedastoce od homeogardena) a u poljoapotekama ne mogu kupit jer nemam dozvolu za otrove...
Da.. i to po novome navodno traze... pojma nemm kaj sad...