SSL pogreška

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
Evo čisto da prijavim kvar... mislim neznam o čem se radi, možda neko skuži pa da neke info!

http://i53.tinypic.com/2uolvg3.jpg

2uolvg3.jpg
 
03.10.2008
20
3
0
46
i meni se pojavilo.. samo malo drukcije jer nekoristim google chrome..
to se zna desit kad se resetira server pa mislim da nije nista strasno
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
nene, sto posto nije veliki problem niti razlog za paniku, nego čisto da se popravi kad stigne...

bez brige
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Po certifikatu je danas isteklo godinu dana, bar piše u onom "lokotu" o certifikatu.Valjda če nadležni srediti:)
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Ljudi, bez veze "dižete" paniku,.... forum je na SSL-u i to je najvažnije... "Certifikat" služi da korisnik zna da je na pravom mjestu... to što je istekao certifikat - nema veze sa sigurnosti na forumu... ako na to mislite....
Dugo je bio (na početku) na SSL-u bez certifikata... on služi da korisnik zna da je na pravom mjestu.... - naravno svi koji su ovdje na forumu, znaju da neće pokupiti neki virus/spyware ili bilo koji drugi "malware"....

Nemate razloga za brigu, na ovom forumu ste sigurniji nego na bilko kom drugom .... sa ili bez certifiakata.... certifikat (koji je istekao) ne igra ulogu što se tiče konekcije korisnikforum

Sve dok na početku adrese (gore u address bar-u) stoji "https://forums.vutra.org" sve je kako treba - nema razloga za paniku...
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Meni bas maloprije izletio prozor...ali samo info da cert nije potvrden jer posluzitelj certa nije pouzdan...to jer ste ga sami izdali, a ne kupili neki koji je regan na netu kao sigurni...samo se doda u exceptions i sve bi trebalo sljakati kako treba...
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Meni je normalno,samo je prvi put trebalo potvrditi "prozorčić" u browseru,a vidim da je produžen pa je valjda i ok.
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Izgleda da nije do mene nego do transfera domena. Dok se domen ne prebaci morat cemo sacekat. Nije panika nego je izasao novi sistem certifikata a ja sam ovaj stari uzeo odavno. Mene brine sto ja necu imati net od sutra...hmm
 
07.06.2010
31
1
0
44
This web site does not supply identity information.
Yor connection to this web site is not encrypted.


To mi izbacuje kad kliknem na onu ikonicu foruma u address baru, browser je FF. Red bi bio da se to sredi, mislim da na ovom forumu ima i previše paranoje tako da ovo nikako ne treba. ;)
 
09.11.2010
29
1
0
49
Nije to nikakav razlog za paranoju. Stvar je samo da li je certifikat self-signed, ili je kupljen od neke pouzdane firme koja prodaje iste, pa onda nema tih upozorenja. Nema razloga za brigu dok god http ide preko ssl protokola.
 
09.11.2010
29
1
0
49
Nema uopce razlike, vjeruj mi, a ako ne vjerujes, googlaj i naici ces na istu informaciju. Razlika je jedino u tome sto self-signed certifikat nije atestiran od nekog CA (certificate authority), dok ovaj drugi, kupljen, jest. Atestirane certifikate inace kupuju firme zbog toga da bi se klijenti osjecali sigurnije, kao imas pouzdan certifikat, dok self-signed certifikat browser prikazuje kao potencijalni rizik, a to uopce ne mora bit. To je opet neka mentalna blokada u glavi kad vidis da ti browser napise upozorenje.

Dakle, oba certifikata rade identican posao, kriptiraju konekciju da neka 3. strana ne bi mogla snifat promet, i oba to rade jednako dobro :)