Sta dalje [napredak legalizovanja]?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

vox

09.03.2005
113
105
28
45
www.facebook.com
1) Pokazati da ima ljudi koji su za promenu
putem fanzina, marsheva ...

2) Pokazati nekim kreativnim radovima da oni
nisu "dangube" i "Drogoshi"

3) Promenito taj zakon ... :)

Malo zajebanije je shto nas obavezuje i konvencija UN (mada kako idemo, mogli bi opet da nas izbace)
pa je u stvari potrebna instrukcija da se pravna norma ne primenjuje u praksi (primer Holandije)

Kobaja je napisao(la):
Kako bi bilo da se vratimo na temu ovog posta?

...lepo ja kazem da zakljucam...
 
M

mg_peace

Guest
Najveæi problem oko pokretanja legalizacije (ovo je veæ neko spominjao, pa je prekenjavam tuðe ::super ) je stupanje u kontakt sa pravnim licima koja bi se besplatno (bez nadoknade - koje od nas-vas može platiti) angažovala..
Oni teba da javno priznaju da duvaju, pravnici su problem... OGROMAN!!!
 
A

Anonymous

Guest
Legalizacia trave?Mislim da je to nemoguce u ovoj drzavi sa kriminalom i na samom vrhu.Stvar je isuvise jednostavna:
Nelegalno=Skupo
Skupo=Novac
Novac=VLAST
Prosto neveruje da je bilo kojem politicaru uopste i stalo do legalizacije marihuane (legalizaci trave bi isto tako predstavjala i kontrola te supstance-sto bi opet podrazumevalo zabranu mesanja otrovnih hemikalija u istu.Dakle sa legalizacijom bi bila zabranjena tzv Albanka(Marihuana+Diazepan)koja je ne samo stetna vec je i moguca FIZICKA ovisnost!!!).Ovim apelujem na sve ljude makar i sa malo mozga da razmisle o ovom.
 

kobasicat0r

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
2.043
771
138
/dev/null
vutra.org
GreenMan je napisao(la):
Skinhead je napisao(la):
***CENZURISANO***

Evo nam se javio pripadnik cuvenog pokreta koji okuplja sve same velike mozgove (sa malo pameti) ::tojlet.

Urednici reagujte!Predlazem da se postavi nova tema recimo "Kutak za mentalno retardirane" ili tako nesto da bi ovakvi znali gde treba da pisu.

@Gost: registruj se

to je to, necu ja da uzimam stvar u svoje ruke, ali mislim da zbog ovoga Genjo MORA da reaguje i da zaustavi postovanje od strane gostiju!

edit: ja sam zabranio vec sva imena koja pocinju sa `Skin`...

odmah!
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
Zelena Akcija Zagreba je napisao(la):
Vidiš, zabavan hobi, mlaæenje skinsa... 8)
(a malo mi je sumnjiva ta njihova fobija od pederluka, ima i tu nešto)

pa pogreše i fini momci-....jih èelave
guza i glava im identiène- pa se zbune ~)
e sad, zašta koje koriste
 

Spirit Dancer

Aktivan Član
25.03.2005
94
2
0
36
Legalizacija?
Smatram da je suludo trositi vreme u ovoj drzavi i da od toga ovde nema nista.Jedino dolazi u obzir koriscenje u medicinske svrhe i moglo bi nesta kao u Holandiji

Totalna legalizacija postoji samo u AFRICI.....

hahahahha
~) ~) ~) ~) ~) ~) ~) ~) ~) ~) ~) ~) ~)
 

embrlajzer

Aktivan Član
29.10.2004
119
3
0
39
www.labrnja.tk
Spirit Dancer je napisao(la):
Legalizacija?
Smatram da je suludo trositi vreme u ovoj drzavi i da od toga ovde nema nista.Jedino dolazi u obzir koriscenje u medicinske svrhe i moglo bi nesta kao u Holandiji

Totalna legalizacija postoji samo u AFRICI.....

Pa mislim da se ipak insistira ovdje o depenalizaciji... samo što mene mrzi da svaki put objašnjavam šta to znaèi, tako da ne bi bila loša ideja da napravimo rubriku sa vokabularom koji se koristi u pravu... ::super
 

brend

Power of Marihuana
04.06.2005
323
25
0
50
NECU DA ME ZOVU NARKOMAN
NECU DA ME ZOVU KRIMINALAC
NECU DA ME UHAPSE
NECU DA ME UZNEMIRAVAJU
HOCU DA VARIM VUTRU !
!! LEGALIZACIJA ODMAH !!
 
11.06.2005
16
0
0
48
Nema dalje, ja sam taj pravnik koji je zainteresovan za legalizaciju marihuane.
PRIJATELJI NEMA DALJE, O TOME ODLUÈUJE NEKI TAMO NAMA NEPOZNATI LJUDI U SVETU, A NE NAŠA DRŽAVA,
TO ŠTO JE U HOLANDIJI LEGALIZOVANA MARIHUANA U NAŠOJ DRŽAVI MOŽDA ZA JEDNO 100 GODINA i to je jedna jedina država gde se sve može
Zato Holandjani sada da stanu da rade mogu sa istim standardom da žive narednih 40 godina. A ZAŠTO?
ZATO ŠTO SU CIVILIZOVANO DRUŠTVO KOJE JE DOZVOLILO SVE I SAMIM TIM POSTALI TURISTIÈKA ATRAKCIJA ZA SVE LJUDE NA OVOJ PLANETI, ALI I ONI KOJI DRŽE KOFEE SHOP-OVE MASNO PLAÆAJU POREZ DRŽAVI, DRŽAVA KONTROLIŠE PROTOK KANABISA, KAO I UZGAJANJE MARIHUANE, PA AKO HOÆEŠDA DUVAŠTI PLATI SEDI POPIJ KAFU ILI ÈAJ I DUVAJ, ALI TO JE NEKI DRUGI SVET.
Mismo i dalje na nivou plemenske zajednice (možda malo preterujem ), ali mnogo smo primitivni, pa ljidi u SRBIJI I UOPŠTE NA BALKANU pišaju i dalje u poljski wc.
Kako ti da takvim ljudima objasniš da treba legalizovati marihuanu, kad oni znaju samo za domaæu rakiju i pivo, žuti i crni sok.
TAKO DA GOSPODO KOD NAS TOGA NEÆE BITI JOŠDUGO, DUGO, A KRIVIÈNOM ZAKONU NE BIH NI DA PRIÈAM, ZAKONSKI ÈLANOVI SAMI GOVORE O TOME (posedovanje kažnjivo)
SAD KADA TI NADJU NEKI SITNIŠMOGU DA PODNESU KRIVIÈNU PRIJAVU PROITV TEBE, PA TI VIDI.
MI I DEMOKRATIJA DVA RASZLIÈITA POJMA.
NEMAMO MI KULTURU ZA TO, A I DRŽAVI NE ODGOVARA DA TO LEGALIZUJE, KAD I ONA SAMA VALJA TO NELEGALNO I STAVLJ PARE SEBI U DŽEP, A I ŠIPTARI MORA DA ŽIVE OD NEÈEGA.
Peticije zasada neæe pomoæi, jer se kod nas osnovna ljudska prava ne poštuju, a kamoli da æe neko da usliši želje nekoj grupi ~NARKOMANA~.
Kad izadjemo iz Srednjeg veka, možda se i nešto promeni na tom planu. ::MJ ::MJ ::MJ ::chamuga !~ !~ !~
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Pa jesi ti u pravu sustinski.I najrealnije.Ali tako je bilo i sa mnogim drugim stvarima pa su se ipak promenile.Mora se bar pokusati,zar ne?Korak po korak,mic po mic ali uvek treba delovati.Situacija nije sjajna,ali zato smo MI sjajni :). ~) ::super
 
11.06.2005
16
0
0
48
Slažem se ja da su se neke stvari promenile, ode Sloba u Hag, veruj te mi ljudi još nije vreme, pa i ja bih to najviše volela, zamisli kad si pravnik, a uživalac i slabu podršku imaš od kolega, svi misle da to ne treba legalizovati, još uvek nisu razbijene predrasude vezane za marihuanu, jer svi misle, onaj ko duva taj se i bode i obrnuto
Em bi postali turistièka atrakcija u Evropi,, em bi država imala vioše para da iz tih prihoda poradi na socijalnom statusu ugroženih podruèja, napuštene dece, škole i obrazovanja,PA I POLJOPRIVREDA BI NAM PROCVETALA, JER SMO IDEALNO PODRUÈJE ZA UGAJANJE MARIHUANE (kontinentalna klima) em bi se smanjila upotreba drugih nelegalnih supstanca, jer kad nešto nije zabranjeno onda više nije zanimljivo. N našim njivama šta god zasadiš ono poraste.
LJUIDI BI BILI MANJE DEPRESIVNI, NPR.NE BI KORISTILI LEKOVE ZA SMIRENJE, NEGO BI OTIŠLI U KOFEE SHOP SMOTALI JEDAN I SMIRILI SE, A I BOLJI KVALITET GRANJA BI BIO, JER BI SPECIJALIZOVANE PLANTAŽE TO PROIZVODILE POD NADZOROM STRUÈNIH LJUDI, ALI NIKO JOŠUVEK TAKO NE RAZMIŠLJA, JER SRBI NAJVIŠE VOLE DA PIJU I ŽDERU I SLUŠAJU NARODNJAKE I DALJE JE TO VEÈINA OVOG NARODA.
Možda jedino po veæim gradovima ljudi imaju saznanja o tome, šta je marihuana i konzumira je.
Još uvek nemamo dovoljno snage da pokrenemo takvo pitanje, jedino kada neka politièka stranka dodje na vlast koja propagira legalizaciju i koja je u veæini, onda možemo da razmišlajmo o napretku, ali za sada kada ti imaš u Skupštini skoro polovinu radikala i DSS koji je skriveni SPS, šta prièati, pa oni ne znaju jedan USTAV da napišu i da primene neki obièan Zakon, kamoli da još i neku tamo drogu legalizuju.
JAGNJEÆA BRIGADA I DALJE JAŠE OVOM ZEMLJOM.
 

kobasicat0r

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
2.043
771
138
/dev/null
vutra.org
auh... kad bi svi bili otvorenog uma kao ova grupica sto se druzi putem ovog sajta, lako bi bilo

ali moramo im otvoriti oci, BAREM za dekriminalizaciju... posle cemo lako, nadam se ;)