Sta dalje [napredak legalizovanja]?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Nadam se da će se još neko iz UO, registrovati, jer moje pregovaračke sposobnosti očigledno nisu dovoljno razvijene.

Dovoljno je da posaljete email kada bude slijedece desavanje pa cemo staviti obavijest na vidno mjesto. Ili jos bolje objavite temu ovdje. Ovo je mozda najbolje mjesto da dodjete do najposvecenijih clanova. Navedite kakva vam pomoc treba i vjerujem da ce se neko odazvat.
 
04.02.2015
1
14
3
49
irka.org.rs
pozdrav za ekipu, sherujte dalje.. a mozda se i weedimo :)

hvala na podrsci i svaka cast za sve sto radite !

DOBRO NAM DOŠLI
Otvaranje prvog beogradskog Socijalnog kanabis kluba IRKA je u nedelju 8. februara od 14.30 u kafe klubu 'Made in Brunello', Strahinjića Bana 57. Poziv medijima da dođu i čuju prvo matično i najveće udruženje obolelih, koje se zalaže već dugo za LEGALIZACIJU medicinske Marihuane. Čujte sve razloge za HITNU dozvolu obolelima da se leče, naučite o LEKU:
https://www.facebook.com/events/621975147933008
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
957
1.443
163
Hmmm , ako uhvatim vremena navratim ...
Procitah i ovo : ZA SVE KOJI NISU IZ BEOGRADA ILI U NE MOGU DA DOĐU BIĆE DIREKTAN PRENOS PREKO NAŠEG VIDEO KANALA! Testiraćemo uz vašu pomoć, dan pre - stay tuned :)

Sonja .stavi nam link ako ovo profercera ;)
 
Poslednja izmena:

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.195
258
Tu smo da podrzimo svaku organizaciju .

Besmisleno je podrzavanje bilo kakvih organizacija. Podrzavanje njihovog rada da, ukoliko su interesovanja zajednicka, ali organizaciju kao pravni subjekt ne treba podrzavati.

Clanovi iz navedene organizacije svojim pisanjem ukazuju na to da se bore za samu organizaciju, umjesto zalaganja za postavljene ciljeve, zbog kojih je i doslo do organizovanog djelovanja.
Trenutno sve rade da pridobiju clanove. Osnivaju i otvaraju klubove, naplacuju clanarine, traze donatore itd., sto samu organizaciju cini profitabilnom. Kod profitabilnih organizacija osnovni cilj je profit, dok oni u statutu napisani ciljevi postaju mamac za vrbovanje novih clanova, odnosno - novih clanarina.

Sonja se, posto joj je registrovani kolega "usr'o motku" na forumu, registrovala kako bi reklamirala organizaciju i novootvoreni klub. Cisto sumnjam da ce svracati po informacije na forum, jer informacije za koje su zainteresovani ovde tesko mogu naci.

Kazu trebaju im pare za putovanja! Zasto putujete ako to sebi ne mozete priustiti? - Iz brige za tudje zdravlje?
Ako niste sposobni zaraditi 100 evra za put do Beograda, kafu i rucak jednom ili dva puta mjesecno, kako da vas smatramo sposobnim da se borite za tudje zdravlje? Cime?
 

mlst

EvilWeed
04.08.2009
207
206
43
35
Nis be!
Upravu si @Papa Romeo , verovatno su u trci da budu prvi prst u guzi drzavnoj ako dodje do legalizacije. A profit ko profit svuda ga ima, moj tatko bi ti reko od ljubavi se ne zivi. Ne zelim da im sudim, vreme ce pokazati. Bilo kakav pomak pa makar i profiterski je valjda neki pomak?
Evo snimka bilo je obavestenje na fejsu.
http://www.ustream.tv/recorded/58576399

Edit : Nista lose nisam cuo, cak su i spomenuli forum i alien shoop.
 
Poslednja izmena:

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.195
258
verovatno su u trci da budu prvi prst u guzi drzavnoj ako dodje do legalizacije. A profit ko profit svuda ga ima, moj tatko bi ti reko od ljubavi se ne zivi. Ne zelim da im sudim, vreme ce pokazati. Bilo kakav pomak pa makar i profiterski je valjda neki pomak?
Evo snimka bilo je obavestenje na fejsu.

Za ovaj prst u guzi se slazem.
Tatko bi slagao kada bi rekao da se od ljubavi ne zivi, jer se za ljubav zivi i jedina je istinska motivacija za zivot. Profit ne moze biti ljubav, profit je opsesija. Isto kao i kocka, zarazna bolest na koju su neki malo manje imuni.
Ni ja im ne sudim, iznosim licno misljenje koje ne znaci da sam u pravu, ali tako sam zakljucio iz procitanog, a misljenje je promjenjive prirode.

Ono sto ja osjecam u sebi, ono sto me cini covjekom jeste saosjecanje sa bolesnim osobama. Ko god tvrdi da se zalaze za drugoga a za svoje zalaganje trazi nadoknadu bilo koje vrste za mene ce uvijek biti profiter.
Mi kao zajednica treba da smo u mogucnosti proizvoditi lijekove koje ce bolesnici dobijati besplatno, a ne naplacivati nesto sto je dato prirodom sumanutim svotama.
Ko god "uziva" u konzumiranju kanabisa zalaze se za legalizaciju prvenstveno za sebe, za svoju korist, a bolesnici su sredstvo preko kojeg ce doci do te licne koristi.
Zalaganje da se ulje kanabisa stavi pod kontrolu drzave, zbog visoke cijene i upitnog kvaliteta je klasicno uklanjanje moguce konkurencije u buducem poslu.

Biljoza treba slobodno da raste ili da se uzgaja, bez ikakvih zabrana. Ko zeli da je gaji i prodaje neka prijavi tu vrstu djelatnosti i placa porez zajednici. Ko zeli sam sebi da gaji ne smije mu se to braniti zbog navedenog komercijaliste.
Sama konzumacija bilo kakve supstance nije zloupotreba vec upotreba. Zloupotrijebiti se moze samo necije povjerenje, a to su uglavnom bolesnici koji smatraju da se zdravlje moze kupiti. Volio bih da vjerujem kako je to moguce, ali mene je zivot sasvim suprotno naucio. Zdravlje se nasledjuje i takvo nasledjeno se cuva za potomstvo.

Ljubav i vjera su najbolji lijek. U uslovima koji vladaju na ovim prostorima ta dva lijeka su u debelom deficitu i licno vjerujem da kanabis svojim djelovanjem pobudjuje sirenje i ljubavi i vjere, samim tim i ozdravljenja, ali pod uslovom da se u njemu ne pretjeruje.

P.S. @jesam, razmisli da li bi clanarinu placala zbog samog foruma ili zbog sebe?
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.247
10.164
358
@Papa Romeo :)
ne moram ja razmišljati, ipak sam ja cogito ergo sum ;)
financijski bih pomogla iz oba razloga; zbog sebe, onak ko režije, a i naravno zbog samog foruma, jer mislim da radi dobru stvar
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
Pratila sam nekih pola sata uživo prijenos otamo, kad već nisam mogla ići u beograd nažalost :p :) uživala sam zaista gledajući, ljudi znaju što rade i što žele.. svaka čast!

FREE THE WEED!!!

free2.gif
 
Poslednja izmena od urednika:

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Trenutno sve rade da pridobiju clanove. Osnivaju i otvaraju klubove, naplacuju clanarine, traze donatore itd., sto samu organizaciju cini profitabilnom.

Nece se niko najest leba od clanarina. Mislim da grijesis mada nisam ni ja kompententan da tu vodim neku pamet ali smatram da grijesis. Tokom godina sam primjetio da firme koje prodaju opremu za uzgoj najvise zaradjuju (kod nas). Mada ne bih da ova tema ode u stranu para i zarade.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI and Zblonzinjo
04.04.2014
267
230
43
Ljudi moji, nema danas nista zabadava, a oni ne da se nece obogatiti nego ce verovatno biti i u minusu bez obzira na clanarine osim u slucaju da inicijativa za legalizaciju prodje. U toj varijanti ne bih ni imao nista protiv toga da se bilo ko od njih i obogati ako je sposoban.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sativa Diva

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.195
258
Mozda je mene ovaj kapitalizam okrenuo na svoju stranu, pa sve gledam kroz taj spektar i svi mi izgledaju pohotni za novcem, ali ne mogu se oteti utisku, jer sam slusao sta pricaju, da je to klasicno navodjenje vode na svoju vodenicu.
Pomazem nekom kome je pomoc potrebna, opjevam hvalospjeve o svom radu, pa se onda raskukam kako je tesko i kako bi bilo zgodno da mi se to pomaganje plati.

Na kraju se spominju sredstva koja bi se mogla povlaciti iz raznih fondova. To je usmjerenje ili cilj - sredstva iz fondova.
Biljku bolesniku moze uzgojiti i komsija, potpuno besplatno, ukoliko bolesnik nije u mogucnosti, zbog same bolesti. Na deset kvadrata osuncane njive moze sebi obezbijediti lijek do sledece sezone, pa zasto bi uopste placao nesto sto moze dobiti besplatno?

Otisao sam preduboko sa analiziranjem. Momci znaju sta hoce, rijesili su to sprovesti u djelo, a kako ce to sve na kraju ispasti i ko ce kakvu korist iz svega toga izvuci vidjecemo.
Sretno im u radu i zelim im sto vise clanova - clanarina.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp and Moj put

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
Paps, imaš svoje mišljenje i to je ok. Poznam te :)P ) i bilo je logično da ćeš iz cile priče izvuć neku "sitnicu", u ovom slučaju to je profit i raspravljati samo o njemu, već imaš cijeli scenarij, .. dok ćeš potpuno ignorirati (zanemariti ) jako bitan ostatak te iste priče.. nema veze. Samo želim reći da je u ovom "poslu" novac itekako potreban.. radi se o možda stotinama, ili tisućama kuna, a ne milijunima!

"Na deset kvadrata osuncane njive moze sebi obezbijediti lijek do sledece sezone," -
dovoljna je jedna elementarna nepogoda, tuča, požar, bilo šta, da sve ode u k****..

eto. toliko od mene.