Sta dalje [napredak legalizovanja]?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Sve je tacno.Ali nema posustajanja.Evo mi na ovaj skroman nacin pokusavamo da sirimo pricu i istinu.Pa ko zna za 1,2,5 ili 10 godina mozda nesto i uradimo.Ali ne treba mi da cekamo da neka politicka partija dodje na vlast pa da nesto preduzme,treba mi njih da iscimamo i vidimo ko bi podrzao ovako nesto.Zasad imam saznanje da pozitivan i prilicno liberalan stav po ovom nasem pitanju imaju LFDS to jest Cedina frakcija,GSS,SDU i mislim i LSV ali to nije potvrdjeno.

U svakom slucaju drago mi je da imamo novog clana,uz to i pravnika pa jos i zensko.Mislim totalno ludilo. ~)
 
11.06.2005
16
0
0
48
A pa Cheda je stari pobornik legalizacije, ali iskljuèiše ga iz najveæe demokratske partije, baš zato što je mnogo liberalan, radiæemo na tome, a vi mladji na vama svet ostaje vi možete mnogo da uèinite po tom pitanju, jer vi ste ipak ti koji su u mnogo èemu opušteniji i mnogo lakše prihvatate inovacije. Kako ja mojoj generaciji koja nije u istom fazonu da objasnim šta je džoint i trava (kako neuživaoci to popularno zovu), pa oni kad te vide da duvaš oni se preseku živi, pa još i misle da nismo zarazni pošto,da im sluèajno ne prenesemo neku bolest, pošto taj neki džoint ide u krug, pa se prenose bacili bla bla bla, a kako da sluša Cecu i ostale estrande umetnice i umetnike, ali polako dolazi urbanost u naše krajeve, moraæemo da uložimo još mnogo truda i rada da dodjemo barem do toga da je marihuana lek za neke stvari, na tu kartu treba iæi, a za takvu stvar moramo obezbediti neke struène ljude iz medicine i hemije, agrokulture
Moram jednu anegdotu da vam isprièam
lik završava poljoprivredni fakultet i na temu diplomskog uzme uzgajanje kanabisa, uzme poosadi celu njivu, kao zbog diplomskog i naravno padne,još muèenik nije samo sadio ženske biljke, veæ i muške, ali šta æeš to je kanabis i propade mu diplomski, a on malo i do zatvora otišao ::histerija ::histerija
 

dread irie

Aktivan Član
10.03.2005
117
2
0
38
:) Pozdrav! Drago mi je sto se eto i neki pravnik zainteresovao da pomogne... :) Bez obzira sto legalizacija trenutno ne izgleda realno, trudimo se i borimo da stvorimo povoljniju klimu za takav potez... Nigde se nije legalizovala tek tako.. preko noci... Mora se dosta aktivirati po pitanju zastite ljudskih prava i sloboda, po pitanju medicinske marihuane... religiozne upotrebe itd... a naravno mora se boriti i paralelno za slobodu industrije konoplje, koja je takodje veoma pogodjena trenutnim zakonima... Mozemo aktivirati stranice gde bi ljudi mogli da postavljaju pravna pitanja vezana za kanabis... Ima dosta stvari koje mogu da se urade da se pokrenu ljudi... Pogledaj www.irie-people.com i magazin koji radimo...ako zelis da ljudi razumeju, eto nacina da predstavis velikom broju ljudi alternativu... iz pravne tacke gledista... bez obzira sto u pocetku ne ide mozda kako ocekujes... veruj u uspeh i on nece izostati... :) Irie!
 
11.06.2005
16
0
0
48
Znam za taj sajt, odlièan je baš sam ga gledala pre neki dan ali moraæemo malo detaljnije da smislimo strategiju, samo plako, a vi momci pazite kad sa sobom nosite travu, jer znate kakav je zakon, pamet u glavu, a videæemo šta æemo oko te legalizacije, pa ako mogu Holandjani možda možemo i mi, pa još bre zaziremo od pedera i lezbejki tj gej populacije ::super ::super ::super
 

zekrt

Aktivan Član
15.05.2005
237
4
0
38
..koliko god bili neovisni o Holandiji, ima jedna povezanost..ljudi na osnovu Holandije mogu videti koliko toliko suprotno misljenje..vide da negde tamo na zapadu postoji država di se smiju raditi neke stvari..to potice zainteresiranost i postavljanje pitanja..to je dobro da postoji jedna takva drzava..
..nedavno sam cuo da se tamo opet razmatra taj zakon upotrebi Marihuane i da postoji mogucnost da ga ukinu..bojim se da ako do toga dodje da ce to jos vise usporiti proces dekriminalizacije na nasim prostorima jer, drzava ce reci: "Gle, ipak su se zajebali, e pa, necemo mi napraviti istu gresku." Nadam se da ce tamo zakon ipak ostati, jer to je dobra podloga za nas i oni nam mogu posluziti kao naslon..
 
11.06.2005
16
0
0
48
To sa Holandijom nema veze, kao što sam pre neki dan rekla na forumu, jednostavno neki drugi ljudi sa ove planete odluèuju o tome gde æe se vutra legalizovati, Holandija je mala zemlja koja pored toga što je kod njih legalizovana marihuana, ali pazite kontrolisana od strane države, to je zemlja koja je medju najveæim proizvodjaèima u poljoprivredi i živinarstvu, tako da kad budu kod njih ukinuli taj zakon (a ja nešto èisto sumnjam)onda æe dozvoliti u nekoj drugoj zemlji da se legalizuje,pa æe ta druga zemlja da bude turistièka atrakcija i tako u krug, a oni æe da žive ko bogovi i dalje.
nema šanse da u svetu dozvole da više država imaju takav zakon , jer gledanje je takvo da æe ova planeta da se raspadne i da æe porasti broj narkomana (što nije taèno).
Nema šanse da dozvole ti sad kao imaš svoju zemlju i možeš da uzgajaš sam marihuanu kako ti hoæeš. to nema šanse, možda æeš moæi da otvoriš svoj coffee shop i da nabavljaš to sa sve plaæenim porezom, a to samostalno gajenje to nema šanse.Država mora da ima koristi od toga, da ubira porez,jedino se tako isplati.
Ja lièno mislim da je Švajcarska jako napredovala po pitanju legalizaciju. Kod njih imaš dozvoljenu kolièinu koju možwš da imaš kod sebe i to je to. Agde si nabavio boli ih baš uvo.
Imam drugare koji su bili u Holandiji, konkretno u Amsterdamu i tamo je raspad sistema, ima i mnogo prevara, kao prirodno,super radi nekerzane biljke, a ti probaš i ništa.
meni je doneo kaktus San pedro da gajim ,ali mrka kapa da æe da mi uspe, mora neke specijalne uslove da ima. Sve se to pretvorilo u veliki marketing.
Amsterdam je mali grad u kome preko viekenda provodi više od 3 miliona ljudi, a on nema valjda ni milion stanovnika, pa vidite koja je to cirkulacija ljudi i koji je to keš.
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
U sustini problema i jeste kesh.To je cela prica na kraju krajeva.Kapital i profit donose moc,a upravo od te bolesti boluje najvise ljudi na planeti.Situacija je zajebana ali sta da se radi.Kako god bilo mi cemo variti svejedno. ::super
 

brend

Power of Marihuana
04.06.2005
323
25
0
50
Zavijao sam malo trave ,i nista nisam slutio kad odjednom cuh sa radija ONA VOOLI MAMBOOOOOO , ona voli MAMBOOOO........LEGALIZACIJA ODMAH BRE!!!!!!!!!!
 
18.06.2005
4
0
0
37
usandthem.blog.hr
Eh da...legalizacija...nepresusna tema...nisam citala prethodne poruke, al nema veze...sta mislim?
Ista stvar ko sa pobacajem, misle da ako ga zabrane da ljudi nece isto to raditi..i to u jos vecem broju...a ovdje legalizacija...pa kakve koristi od ilegalizacije kada ljudi i dalje konzumiraju..zasto jednostavno ne legalizirati i dopustiti drugima da sami odlucuju u svoje ime...sta se boje da ce netko nekoga navuc??? HAHAHA... ma price za malu djecu...psihologija to naziva kontraefektom...nista se od zeljenog ne postize..a stvara se samo ono sto se htjelo izbjec...uostalom, sta oni misle da konzumacija marihuane stvara ovisnost? LJUDE TREBA EDUCIRATI..POGOTOVO ONE GLAVONJE NA "VODECIM POLOZAJIMA"
 
18.06.2005
4
0
0
37
usandthem.blog.hr
Eh to je problam ovoga svega...ovdje su se skupili istomisljenici koji nikako ne mogu shvatiti zasto bi netko bio protiv...treba ubacit ljude koji drugacije razmisljaju...pokusati skontat zasto i kako oni to shvacaju, a onda djelovati...a onda je pitanje kako djelovati...treba nesto novo...pisati clanke u kakvim medicinskim casopisima..koje ljudi citaju..a kako to izvest...
 

paramecium

Aktivan Član
20.05.2005
164
0
0
43
Noeme 100% si u pravu. Od "struchnjaka" me vishe boli glava, a to znam iz lichnog primera. Imam sestru od tetke koja vari (4-ti razred srednje skole). Jednonm su joj pronashli u sobi nesto trave i odmah je pocela psiholoska tortura i vodjenje po raznim klikama itd. Devojka je skoro bila prsla sto je familija pripisivla "teshkim narkoticima". Onda mi se smuchilo i ja sam priznao da konzumiram travu vec 6 god, i sta mi fali?
Zavrsio sam faks i radim svoj posao, ne pravim sranja i moje ponashanje ne utiche na druge. Sada nas niko ne gnjavi i smara, bar ne familija i blizi prijatelji. znam da nisam uradio neshto specijalno al ibar imam mirniju okolinu za zivot.
poz ljudi
 
18.06.2005
4
0
0
37
usandthem.blog.hr
Ma da, znam...evo neki dan citala u nekom magazinu za ucitelje clanak " Stetnost marihuane "...izveli su cijelu anatomiju covjeka, prikazali ko fol kako unistava sve zivo...a ne pisu koliko lijekovi, kemoterapije i ostala sranja unistavaju zivota, organa...od mnogih ti ode jetra u cas..a tek onda se pozravi sa zivotom...te clanke pisu uciteljima koji prenose na djecu i eto problema...svi idu vec zacrtanim stazama...
 
10.08.2005
5
2
0
Nema bre ljudi nista od te legalizacije kod nas josh dugo vremena... Jbg, balkanski mentalitet to ne dozvoljava... Ja se toma ni ne nadam, a mozda je i bolje ovako da se krijemo, bilo bi mi dosadno da mogu da varim gde god hocu ~) U svakom slucaju sam za legalizaciju!!!