Sta dalje [napredak legalizovanja]?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Meni se ovo gadilo i čitati. Toliko se iznerviram... Sramota je koliko su ovdje ljudi primitivni i koliko ne žele da usvoje realno znanje o svemu, ne samo o vutri. Radije vjeruju u legende i mitove nego u naučne činjenice. Ljudi peku rakiju i pišaju u gaće koliko se puknu, a o belajima da i ne pričam. I to može. Kaže "pusti ga, malo je popio, ne zna šta priča". A kao loš si čovjek ako dimiš i uzgajaš. Isti sudija poslije ode i zdrma 5-6 vlahova i on je bolji čovjek od tebe. Ma zaje.. tu priču. Nervira me i to što smo nemoćni da bilo šta uradimo i što nam papci diriguju čitavu stvar. Tačno da sam neki buđa smotao bih nekoliko hiljada jointa i pobacao iz aviona po čitavom gradu, pa nek onda rade šta hoće!
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Znanje će kad tad izaći na vidjelo. Malo po malo kako i mi koji konzumiramo se ne sramimo etikete "drogeraša" i pokažemo svojim primjerom kako možemo biti vrlo vrijedan član zajednice, a u dosta slučajeva čak i nositelj promjene i novih perspektiva zbog otvorenosti u razmisljanju. Mogu prati mozak ljudima koliko hoće sa uvaljivanjem straha da će im djeca biti propaliteti, ali kada su oni u kontaktu sa nekim ko puši i to ne skriva i kad je taj čovjek svojim primjerom pokaže da nije trava ono šta sjebe čovjeka nego on sebe sam onda i oni počinju da gledaju stvari pomalo iz drugog kuta. Na putu do promjene uvjek je bilo i biće žrtava i žrtvovanja,ali dok god u nama promjena napreduje, napredovat će i oko nas.

Problem je šta ljudi sebe ne cijene kao čovjeka, pa onda stalno traže vanjska indentificiranja, pa onda to na svjoju djecu prebacuju, jer to je njima dalo na važnosti pa onda žele da i djeca imaju to vanjsko za identifikaciju. I na tom putu trava i je problem jer otvara horizonte pa se lako skrene u istraživanje sebe i svjeta oko sebe. To je kao da cijeli život treniraš da možeš trčat na 100m 10 sekundi, puno će stvari biti loše gledano iz toga kuta, ali briga život za trčanje i za 100 m.

Teslu,Ajnštajna bi prije par stoljeća zapalili jer su vještice. Logiku uopće ne treba tražiti u tome, niti će se logikom napredak pravi stvorit, napredak u obliku poštivanja drugog načina življenja, i tuđe slobode. Onaj koji uživa u svojoj slobodi, poštuje i tuđu. Onaj koji sebe zatvara zbog straha i stvara uvjerenja i s njima si ograničava doživljavanje, taj pokušava i drugome to isto napravit... promjena dolazi iznutra :kafa:

Moram počet pušit pod hitno, hiperaktivnost me neka pere :)
 

manila

Aktivan Član
16.09.2012
125
807
93
46
Bravo, to ja cijelo vrijeme razmišljam....
Neki dan svratim do lokalne birtije, sjedam za stol sa prijateljima koji ne puše već godinama ali zato svaki dan stresu 5, 6 žuji. Odjednom napad na mene da do kad više ja mislim pušiti tu travu?
Uplitanje u tuđi život je jedna od osnova života kod nas, to me ubija u pojam ali ok.
Popijem to piće i odem do grada kupit neke stvari za dijete i kuću, prolazim kraj birtije, ekipa je i dalje tamo, svi kao i ja imaju djecu, oni su i dalje tamo a ja se žurim doma da skinem veš sa štrika jer se kiša spremala, ne znam je to bila paranoja zbog trave...
Dođem doma, srolam jednu i skidam taj veš sa štrika, da prije toga sam tuš kadu našpricao sa sredstvom protiv kamenca, i razmišljam si po 100 -ti put, koji je brate tu više lud, mene susjeda da sad nanjuši bit ću narkoman a bilo koji susjed će se s veseljem pridružiti njima i oni će bit pravi dečki s kvarta...

Još prije sam mislio da u suradnji s nekim strip crtačem napravim svoj radni dan, od ustajanja najkasnije u 7.30 pa do paljenja jointa, radnim danom rijetko prije 21.30
Zbilja mi je više pun kufer opravdavanja i skrivanja, ne skrivam se od svojih ukućana ali se moram skrivati od susjeda da se ne bi pričalo da sam narkoman....
Pardon ako je malo nepovezano ali sve je to zbog emocija, ma kakav dim.... ;)
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
Zbilja mi je više pun kufer opravdavanja i skrivanja, ne skrivam se od svojih ukućana ali se moram skrivati od susjeda da se ne bi pričalo da sam narkoman....
Ovo je stvar o kojoj moram polemisati... zasto je susjed (komsija) taj koji ce da odredi sta je po pravilu ili ne? Mi ljudi se konstantno tripamo stvari tipa, "sta ce drugi rec?" Ma boli me *****, sta misle dusmani,ne zive oni moj zivot niti ja njihov.... Ja po svom,a oni kako vole... :)
 

Stastopojo

Aktivan Član
08.02.2015
374
749
93
32
Ja mislim da je problem to sto susjedi kad znaju sta radis mogu da te prijave policiji, a ne moraju ni direktno vec tako kad price krenu onda to na kraju moze doci do plavaca, i to je razlog zasto se treba skrivati od njih. Inace Sale, u potpunosti se slazem s tobom.
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
Stastopojo... A cuj,zasto bi tvoj susjed trebao da zna sta ti radis u svom domu??? Ako zna sta radis,onda je do tebe,a ne do susjeda... Ti si mu dopustio da sazna da ti radis nesto sto nije legalno i tacka. Znaci,dolazimo do toga da u svakom slucaju svaki covjek ima pravo da radi sta hoce u svom domu a da pri tom ne ugrozava nikoga oko sebe. I to bih ja uvrstio u zakon.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blader

Stastopojo

Aktivan Član
08.02.2015
374
749
93
32
Ne mora on znati sta ja radim, ali nije to tako jednostavno jer uvijek ima taj pritisak u pozadini da ne sazna. Dakle, briga me je sta drugi misle o tome sta ja radim, ali mi je stalo da to ne bi saznala neka pogresna osoba pa mi napravila problem. Mozda bi ja ujutro skuvao kavu i zapalio dzoint pod lozom, ali nije to to kad se ja moram osvrtati dal me ko gleda s prozora. U selu gdje sam do skora zivio to mi nije bio problem jer sam znao ljude i oni su znali mene i nisam imao potrebe nista kriti jer ih pola i nije znalo sta je trava a ona druga polovina je bila ok. E sada kad sam se preselio u grad, gdje znam 3 covjeka iz ulice nije mi svejedno jer ne znam sta da ocekujem. Dakle, iako nas je briga za tudje misljenje opet smo prinudjeni da zapalimo dzoint na nekom mjestu na kom nas niko nece vidjeti. Slazem se sa ovim sto si rekao, ali sta cemo kad se zakon ne slaze sa nasim misljenjem, bar za sada...
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
Zato ja vec poodavno razmatram prodaju svog stana,sa ciljem da idem negdje na selo. Napisah prije neki dan u svom statusu. :)
Nije mi samo jasno sto si se preselio u grad?
No,dobro,nije ni bitno,da ne spamamo temu bezveze... Sigurno si imao debeo razlog... :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stastopojo

Stastopojo

Aktivan Član
08.02.2015
374
749
93
32
Samo da ti odgovorim pa vise necemo :). Cudna porodicna situacija, morao sam otici da bih sebi obezbjedio bolji zivot. A selo ce mi uvijek biti u srcu, i to moje selo i planiram se vratiti tamo kad rjesim neka zivotna pitanja. hehe dalo bi se o tome pricati bas dugo, ali sto ti rece necemo spamati.
 
18.09.2014
136
96
43
ljudi muci me jedno ptanje valjda sam na dobro mjesto ga postavio naime naletio sam na ovo nedavno na netu sa sluzbenih str o zakonu o suzbijanju i zloupotrebi ... u kojem pise ovo
godisnje potrebe droga koje se mogu izraditi i staviti u promet potvrduje
utvrduje ministar zdravstva na temelju procjene i to na temelju prijava pravnih i fizickih osoba
ovlasteni za izradu posjeovanje i promet droga
i sad ovo su bile stavke 1 i 2
a sad 3. prijave iz stavke 2 ovog clanka primaju se do 31 ozujka tekuce godine
i sad ako sam ja to dobro skuzio mogu se prijavit za uzgajat legalno vutricu !??!?!?!?

necu vam govorit moj zakljucak iz ovoga jer zelim vidjet sta bi vi iz toga zakljucili ...hvala na odgovoru !!!
 
02.04.2015
174
137
43
Imam 19 godina, dredove imam vec 5 godina, vutru konzumiram takodje pet godina, nikada nisam osudjivan, ni priveden sve dok nisam uradio dredove, nakon toga, tacno 21 pretres za pet godina od strane organa vlasti, nikada nista nisu nasli niti ce jer ne nosim nista za sobom.. ako je neko vise puta "startovan" od mene cenio bih da mi to kaze jer stvarno mislim da je ovo cista diskriminacija i obicno j.... u zdrav mozak samo zato sto sam drugaciji.. ne znam za vas, ali sanjam raj dan kad ce se legalizovati, sanjam taj dan kad cu moci ponosno da kazem da koristim marihuanu i sanjam taj dan kad necu morati da se krijem zbog ove velike lazi.
 
02.04.2015
174
137
43
Ma ne inatim se, jednostavno mi je previse startovanja, evo veceras sam zaustavljen dok sam setao sa psom na ulici, u 21h inace, dakle nista kasno niti neobicno, jednostavno ukoliko ne stavim kapuljacu osecam se kao da sam meta i to samo jer volim nesto sto je dato od Boga.. Nisam rekao da sam poseban, samo me zanima zasto sam posle 20 neuslesnih pretresa (uglavnom istih policajaca) zaustavljen po 21. put jer sam po recima inspektora koji me je zaustavio "izgledao jako sumljivo i nekontrolisano)? da se razumemp, imam staforda od 65kg koji je bolid u mpzak i koji voli da trci, kako da se ne cimam dok me on vuce i razvlaci po ulici?? a upravo je to navedeno kao glavni osnov za sumnju da kod sebe posedujem narkotike...
 
18.09.2014
136
96
43
pomiri se sa time da su murjaci jaako ali jako zadrti ljudi koji ne gledaju svijet kroz tvoje oci ti si vjerujem otovrenoga svjetonazora ali moras se ili pomirit s time da ce te trest jer imas dreadove sta je na neku ruku normalna murjacka procedura i furat ces dalje dredove pod tu cjeni i ne plakat sta te zaustavljaju ili ces ih skinut nabacit neku zalizanu frizuru pa glumit finjaka .... pa te nece toliko trest ...i ja sam davno imo lude frizure ali sam znao u sta se upustam kad nosim takvu frizuru znao sam da cu privlacit paznju na taj nacin .. i bio sam spreman na to kad mi je dosadilo sam presto furat "takve frizure"