Sta dalje [napredak legalizovanja]?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.463
2.598
Ma cekaj malo...Ona tvrdi kako cannabis izaziva psihicka oboljenja.Na pitanje novinara kako zna tu informaciju ona tvrdi "ja ne znam ali psihijatri znaju".Druga stvar..Njezina izjava;"covijek mora prvo proci sva moguca ljecenja sa kemijom tj.ljekovima kako bi dobio pravo na ljecenje cannabisom".Pa gdje je pravo na izbor?!Treca stvar;onako povisenim glasom,na granici nervoze odgovara;"cannabis nije lijek!"
Mozda nisam dovoljno upucen ali misli da ona zna samo;
Pitaj je za metadon..Tu ce znati sve u detalje jer su je tako ucili farmaceutske tvrtke,a za cannabis.."
Komentiran intervju iz posta od matrone.
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Postoji mala problematika u tome što ljudi još uvek bez razmišljanja veruju nekome kada vide "Dr" ispred imena. Nekako mi se čini da vrlo slabo iz istorije učimo. Pre skoro 100 godina smo imali situaciju sa olovom u gorivu. Ironično, na neki način suprotno od ovoga. Glavni igrači u energetici su pravdali dodavanje olova u gorivo time što se olovo nalazi u prirodi, pa ne može biti štetno. Korporacije su plaćale "doktorima" i "stručnjacima" da uče napamet tekstove i to prezentuju kao rezultat njihovog istraživačkog rada.
Ljudi su umirali decenijama, a olovo u gorivu nas je trovalo skoro pun vek od kako se znalo da je štetno. Pa tek 2011. je doneta odluka da se do 2013 godine mora totalno prestati sa tim gorivom.

Ja se nadam da nama ovde neće trebati toliko vremena. Mada nismo ni tako daleko od stogodišnjice zabrane kanabisa. Ali dobro, valjda je to neki obavezan korak.
 

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143

Poslednja "rasprava" u Kragujevcu povodom predloga izmena zakona o PASupstancama . Ima na fejsbuk stranici Irka udruženja i ceo snimak , ali se loše čuje .. u suštini sve se svodi na isto . Mnogo etnuzijazma s jedne strane i kamene face sa visine zasedajućih pozicija.

Ljudi koji su svedočili o svojim bolestima i izlečenjima naišli su na zid nerazumevanja i na konkretna pitanja da li će uopšte doći do izmene predloga zakona shodno podnetim argumentima ,prilozima i studijama koje su priložili aktivisti Irke , socijalnog kanabis kluba iz Kragujevca , udruženje iz Novog Sada i ostalih - sa govornice nisu dobili konkretan odgovor . Samo su ponavljali - mi imamo preporuke Evropske unije ... a ni te preporuke nisu restriktivne kao njihov predlog - da se smanji čak i za industrijsku konoplju dozvoljeni limit za thc.

Najveća provala u celoj priči je izostanak predsednice radne grupe sa svih javnih rasprava i njeno gostovanje u jutarnjem programu na Hepi televiziji gde je iskoristila priliku da ismejava "narko dilere koji hoće da proguraju legalizaciju ... da bi mogli slobodno da se drogiraju " a Marić joj je odobravao isto tako sprdajući se - kako to već može nabusita glavudža sa treš televizije ... baj dvej - zaprepastila sam se sadržajem "emisija" tražeći snimak gostovanja ....... oni stvarno hebu ovaj narod u glavu i može im se .. ja ne mogu da verujem i dalje kakva kaljuga , kakav sadržaj ... i sa tog takvog mesta se odašilju poruke i odluke koje diktiraju život u ovoj zemlji .. mrtvi ladni .
:::::::::::::::
Neko je postavio pitanje povodom svedočenja ove devojke - I šta su rekli na ovo ? - Ništa nisu rekli, ona je sela i nadležnima je to na jedno uvo ušlo na drugo izašlo ... pas laje vetar nosi .. šta to nas briga ako pomrete svi ili ako vas poapse redom .. o čemu vi uopšte pričate ??? i jurcate jedni isti od Beograda do Novog sada do Kragujevca po mećavi i kijametu . Ladno ništa neće da izmene i usvojiće nemogćih nula dva posto .

Još gore od svega je međusobna netrpeljivost aktivista .. U Novom Sadu je neki lik u kolicima isprozivao Irku da su dileri .. i da prodaju ulje . Ovi se ubiše na sve strane radeći da pomognu ljudima , ( aktivisti su ljudi koji se i sami leče ) gde da nabavljaju seme , koje seme , organizuju tribine ... ali ljudi ko da su s marsa pali ,toliko ima predrasuda i najvažnije je da se ograde da nikad nisu zapalili , ali kad im postane gusto , naravno svi bi da se leče a onda nastane haos a obično je malo vremena za eksperimente .

I za kraj posta crni humor : Aktivista Irke , Draganče je još uvek u pritvoru jer sudovi nisu radili do 15 januara .. i na ročištu su mu rekli da će dobiti tri , tri ipo godine ako ne pristane da se leči od zavisnosti od kanabisa.
Najveći protivnici legalizacije kako rekoše u Kg su glasovi iz MUPa .
 

reaktor

♧- ByTpa
Poznanik Foruma
14.04.2016
1.549
11.155
358
Svuda pomalo
dovoljno je reci "pricaju za Hemoterapiju i kao satro kad to ne pomogne onda moze da se proba sa canabisom. Strasno Hemo-Hemija a ova nasa lepa biljka KONOP leci sve zivo i "mrtvo" a oni kazu nije lek majko bozja , ali dobro razumem ja to kesh je priority.Farmaceutska giganta spremna su da plate svakog kvazi doktora kako bi produzilo trovanje naroda ali prolazi vreme, odgajanje canabisa otislo daleko poceli da se ukrstavaju takve sorte da prave cuda u medicini .Znam da je blizu dan i na ovim nasim prostorima kad ce PRIRODA da pobedi hemiju TO BE CONTINUED....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nerp

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
opet ja :) evo uspeli su da izvade iz pametnog televizora snimak gostovanja DG na hepi televiziji ..
iako na kanalu nema ništa u arhivi ...

za sad nema na jutubetu Irka udruženja , nego samo na fejsbuku .. a to valjda mogu svi da vide ..



epasad .. ne mogu da postavim linka .. :( otiđite na fejs - pa na grupu irka - legailzacija kanabisa pa možete tamo da vidite snimak ....
 

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
:) :) :) ali greota da ne odgledaš ovaj biser . Ne zna se ko više lupeta . Marić je baš svratio do zatvorske bolnice dan pre emisije da tamo čuje STRAŠNE PRIČE DILERA koji su zatvoreni zbog džointa ili deset grama na tri godine ...( to tako mož da odeš u zatvor kad oćeš ko u kafić )

Podmuklo pravi insinuacije odakle dolazi inicijativa za legalizaciju .

A onda doktorka ZASTRAŠUJE dodatno narod kazavši da ljudi krvare od kanabisa i da su neki umrli u epileptičnom statusu od kanabisa .. itd ... kad ne bi bilo katastrofalno , bilo bi smešno i ove karikature bi trebalo odstraniti sa medija .. ali ovo je Serbija ...

 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Ja samo vidim malu curicu koja se bori da ono šta kažu njeni mama i tata je da je točno. Droga je loša itd. Ma kad bi je pita da definira te riječi koje koristi puno puta bi se našla kako si sere u usta.

Ovo šta priča po površini su samo priče koje je um smislio samo da si može opravdat stav. Ali najjače mi je kad govore "treba pričat sa lekarima". Mislim šta to bože dragi se na fakultetu uči o kanabisu pa da je taj jako obrazovni kadar u stanju zapamtit.

Ali jednog dana će se ovaj organizam na bazi ugljika koji se odaziva na Danica koristit kao primjer kako glavni problem u svim sustavima je nezrelost, glupost, i ne znanje, a ne novac kako se danas propagira.

I stalno spominje "lekovi, lekovi". Kao da sve zna. Aj neka odgovori. Šta je tumor, kako nastaje? Da li možda i psiha tu sudjeluje. Danas je "stres" doveden kao osumnjičeni za bolesti, iako to ide puno puno dublje. Pa ako je kanabis psihoaktivan šta nije logika da i na tom polju se nešto događa, a pogotovo zato jer se klinički ne mogu svaki put ponovit rezultati kod čovjeka.

Medicina je jos u samim početcima, orijenitirana jos samo na tijelo i nešto psiha ali jako šturo i ne razumljivo. Uspjevaju izolirat neke komponente kao npr receptore za kanabinoide ali kako točno se to u cijelini funkcionira i zašto točno i sve služi se nema pojma. Smatra se sa nekim promatranjima ovo ono ali ljudi moji pa to nije puno dalje od seoskih priča.

Nema se ni približno pojma o dijelovima mozga i uopče kako to funkcionira u cijelini. Sve šta se uspijeva je kemijski primjetit gdje što ide i šta odakle izlazi ali se puno toga o samom funkcioniranju ne zna. A tumori su "bolesti" na samoj DNA. Pa to je svemirima daleko od njene glupe priče o "lijekovima". Svaka čast onima koji su s tim šta imaju napravili kemoterapije i sve. Ali moramo ići dalje. Primječeno je da se tumor hrani, od kojeg je tkiva, itd i to se koristi da se pokuša lokalno utjecat ali ljudi moji bliže su Indijanci bolestima nego zapadno društvo.

"Danica" je sramota svih nas, jer nju bi trebalo eliminirat. Napravili smo pravila da se zaštitimo, a sad su nam kočnica da se stvarno zaštitimo od neobrazovanog šljama... kao šta je "danica". sry jednostavno poludim , kad vidim da se na mene gleda ko kriminalca i ja sam ugrožen od strane "spasitelja" i "dobročinitelja" a ubiti oni su škart kojeg je prirodna selekcija davno trebala odstranit, ali ne. Mi smislimo pravilo "nema ubijanja", ali ima spašavanja i onda se čude kako se nema. Kad se budale igraju bogova....oša sam :oops:
 

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
Drugari da vas obavestim da se organizuje još jedan protest 17 februara ispred Vlade rep. Srbije oko 4 sata

16427789_1236450293136679_3839126043709732669_n.png


http://irka.org.rs/jos-jedan-rodendan-bez-slavlja/

deo teksta :

Istaknutim članovima Udruženja se svaki dan preti, majkama se preti oduzimanjem dece, bolesnim aktivistima najavljuju hapšenja putem poruka i ovo više nećemo i ne smemo da trpimo.
Delegacija Udruženja će u ponedeljak predati zahteve u ime svih nas koji se ilegalno lečimo Kanabisom. Ovakvav sraman teror prema osobama koje su bolesne se ne pamti u istoriji Srbije, ni pod Turcima, ni pod Nemcima! Odgovorni postoje.


Javno pismo će biti uručeno Predsedniku Vlade Republike Srbije Aleksandru Vučiću, Ministarki pravde Neli Kuburović i Ministru unutrašnjih poslova Nebojši Stefanoviću:

ILEGALNO SE LEČIMO KANABISOM, UHAPSITE NAS SVE ILI NAS PUSTITE DA SE LEGALNO LEČIMO!
U prethodnih godinu dana, vaš sistem nepravde je na osnovu zakona koji su zasnovani na lažima, suprotnih Ustavu i našim ljudskim i građanskim pravima priveo, uhapsio, pritvorio, sudio i osudio bolesne osobe, među kojima su i majke na razne kazne, od novčanih do dogotrajnog zatvora. Osmoro onih koji su javno svedočili! NAMERA JE OČIGLEDNA I NEĆEMO VIŠE DA ĆUTIMO!
Nećemo više da izigravamo glinene golubove očekujući naredbu farmako-hijena da nas uhapse. Doći ćemo vam sami!
....

Ovo fašističko mučenje bolesnih i stalna zastrašivaja moraju da prestanu. Bolesni ne mogu da se leče pod stalnim stresom da će biti uhapšeni. Ovakav vid pritiska je ZLOČIN prema obolelima. Zato ili nas pohapsite, osudite i javno kažite da u Srbiji ljudi ne smeju da se leče kanabisom, ili nam dozvolite da se lečimo

Srdačno,
Vaši oboleli sugrađani proglašeni narko mafijom od strane dr. Grujičić i njihove narkomanske porodice.”

POZIV svima kojima je Dragan pomagao kao i svim bolesnim članovima udruženja i njihovim porodicama koji žele da nam pomognu da se izborimo za naša osnovna ljudska prava, da nam se jave radi dogovora na e-mail: [email protected] ili na telefon Udruženja 061/67-30-521

SOLIDARNOST I BORBA SABORCI!

Smisao nije da jedan strada da bi se došlo jednom do cilja, nego da NIKO ne strada, a to znači da se zajedno borimo i izborimo. Upravo se donosi predlog izmena Zakona o PKS, koji sve može da jednostavno reši!
NE SMEMO DA SEDIMO, da se tajno lečimo čekajući ko će biti sledeći uhapšen.


:::::::::::::::::::::::::::
:::::::::::::::::::::::::::

Ne moramo ko Rumuni da iazđemo svi na ulice, ali bar oni koji mogu da odu u Beograd ili su u Beogradu mogli bi da dođu na ovaj poslednji protest ( iako je ladno) pre donošenja zakona .. o kome se već šuška , tj zna da će biti još gori od prethodnog.

Da vam prenesem i dešavanja oko hapšenja aktivista. D.A. je pušten iz pritvora posle skoro pedeset dana i samo se kratko javio na fejsbuku na stranici udruženja . (Ko zna čime su mu zapretili tamo)
Jedna od najglasnijih aktivistkinja iz grupe je ugasila svoj fb profil jer su i njoj pretili telefonom da će joj oduzeti decu i da će završiti u zatvoru zbog toga što se nije krila da puši ..
Treći aktivista , najstariji i najozbiljniji je već na izmaku živaca i najavio je odlazak iz zemlje ako oslobođenje ne uspe , i njemu šalju preteće poruke .

( U udruženju su uglavnom bolesni ljudi koji se leče kanabisom ili se neko njihov leči ( bilo je nekih pitanja ko su ljudi iz udruženja i koji su njihovi motivi i delatnosti ... ovo su moja saznanja o njima , ja nisam aktivna jer živim u provinciji, samo preko neta se angažujem u udruženju na prevodima i sl . )

S jedne strane ljudi su na ivici snaga i ipak se bore a s druge strane usijane glave iz policije naravno brane ustaljeni sistem koji im omogućava nezamislive beneficije . Smešna ilustracija je hapšenje onog lika u Kraljevu sa četri kila marihuane u službenim kolima Vulina , koji je priznao da mu je auto bio zloupotrebljen i nikom ništa . Neopreznog đetića će verovatn na zadnja vrata da izvedu iz apsa i slkone na Tajland dok se zaboravi da je zabrljao .. a sistem će se štititi po svaku cenu .

Nemam pojma ... možda bi ipak uspelo ako bi se pojavilo mnoooogo ljudi , kažu da se na desetine hiljada ljudi leči ili bi se lečilo kanabisom ... a koliko će se potruditi da dođe na protest ....
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
Smešna ilustracija je hapšenje onog lika u Kraljevu sa četri kila marihuane u službenim kolima Vulina , koji je priznao da mu je auto bio zloupotrebljen i nikom ništa . Neopreznog đetića će verovatn na zadnja vrata da izvedu iz apsa i slkone na Tajland dok se zaboravi da je zabrljao .. a sistem će se štititi po svaku cenu .
e pa vidis, u tom grmu lezi zec!
kako trenutno stoje stvari ovde se nece nista pokrenuti na bolje jer sistem je takav, njihov sistem zarade. svercuje se droga sa kosova i iz albanije, u sluzbenim kolima vlade, znaci politicari zaradjuju i ne zele ama bas nikakvu konkurenciju pa ni bolesne ljude!
taj lik nije bas neko ko je diler u pokusaju, da razotkrijemo malo; on je brat bivseg ministra u kosovskoj vladi koji je sada neki sekretar u tom ministarstvu. takodje i policija, kao i zandarmerija obezbedjuje transporte a radi pomalo i za sebe. privodjenje (znaci ne hapsenje) tog lika je samo mala osveta za hapsenje onih 30 saobracajaca u cacku, zbog mita kao, a u stvari su vise radili za sebe nego sto su obezbedjivali sverc. to su morali da odrade jer je dea presrela i snimila nesto i javila ovim nasima, mada ce svi biti pusteni jer nema dokaza :D onda droga stize u magacine sirom beograda i ostalih vecih gradova pa se preko "navijackih" grupa dalje preprodaje ili salje dalje na zapad.
jednostavno, zar ne?
zasto se tresete oko murje pa njih zanimaju ovi kaj desetke kila dovoze iz vana ili ako imate par stotina biljaka e to je vec druga prica
pa treba biti zabrinut, zbog onog gore navedenog, s tim sto me bas zabole za te sto iznajme neku seosku kucu i naprave farmu ne bi li se na brzinu obogatili.

u bre , a zaboravih mozda i najvaznije... onda kao osnuju neku komisiju koja ce se baviti leKalizacijom i na mesto predsednice postave nekog sujetnog manijaka, koji jeste obrazovan i strucnjak u neurohirurgiji, ali mu kupe gama noz, neke fensi skenere i jos nesto (zaboravih sta je to stiglo prosle nedelje) i kako onda ocekivati poboljsanje?
a da, sta tek reci za ministra zdravlja koji se slika i provodi sa bivsim (a verovatno i sadasnjim narko dilerima) dr smrt!
 
Poslednja izmena:

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
http://mondo.rs/Comment/StandardCom...-ZA-KANABIS-Protest-ispred-Vlade-Srbije.html/

Kogajagi vesti o (mini ) protestu . Bilo četrdesetak ljudi, više od pola su bolesni koji su došli iz unutrašnjosti, koji (kao i ja ) još uvek veruju u dedamraza ... :D. Ja nisam bila, ipak žiivm u dubokoj provinciji .


Od vesti zanimljiviji su (kao i uvek ) komentari :

Ileadan :

Sad ce sve da im nabiju kazne za serc droge, a onda ce da puste svoej da prodaju "ilegalno" oen blaze opijate na zurkama poput LSD, Spida, Kokaina i ostalih stvarcica, doke ce se nesto iz prirode ko sto ej kanabis protiviti. Pa jedian biljak koja je zabranjena. A jso bar da razmisle d akad bi legalizovali mogli bi da uzmu i porez od toga, ali ne lepse je na crno pa kroz pljacku neke firme, a odna na tv sa zivimo sjajno. Normalno da zivite. A ovde ljudi ginu jer nesot sto najvis epomaze ne dozvoljavate.

Kasnite min. 20god :
U Svici vec preko deceniju svako moze da zasadi par saksija na balkon za svoju potrebu, sto se pokazalo kao pozitivno. Jer kanabis koji se prodaje na crnom trzistu je prenapumpan THC-om i raznim drugim supstancama vervatno sa ciljom da vas napravi zavisnim kao konzumenta.

Sava ;
Samo ste još vi, narkosi,falil

NR
Dodje drug sa pricom da od marijuane ne mozes da se navuces. I posle 3 sata, popusi 5 komada sa drugarom..
 

Corleonev

Aktivan Član
03.09.2016
511
1.637
163
Sicily

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
https://www.learngreenflower.com/

danas je drugi dan live stream-a CANNABIS SUMMIT online ,

gostuju groweri, naučnici , doktori ( kojima je došlo iz d. uglavu) poznate ličnosti, veterinari itd , sponzori emitovanja koji prodaju Marsovske proizvode: tinkture, vejpove, čokolade precizno dozirane sa thc, čuda i čuda ... u državama gde je to legalizovano .
Ovi, tj mi , u zemljama gde je to zločin , možemo samo da blejjimo u monitor i uzdišemo ...

ja gledala sinoć neke veterinare koji su čuda pravili sa otpisanim kerovima i mačkama ...
growere koji su pričali o borbi sa insektima, buđi itd ... o kjuringu i svašta nešto ...

danas od 2 popodne po našem vremenu ima drugi deo , pa možete da provirite kroz prozorče
(kome engleski nije problem ) iz mračnog srednjeg veka paranoje , nečovečnog postupanja sa bolesnim ljudima, vladavine bahatih umišljenih autoriteta i ostalih sranja ..
 

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
U drzavi gdje se godina dana potrosi na sklapanje zakona da muz i zena nisu obitelj je malo naivno mislit da ce takvi mufljuzi legalizirat ili dekriminalizirat travu. Di mi zivimo, ovo je parodija.

Ipak mislim da smo na dobrom putu. samo jos jedan mandat ovih i sve ce propast, a onda bi se vec ljudi morali malo opametit.
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
ma daj nebudite naivni. nikad se nece nista pomaknut. ne zele oni to.
vidi sam sta se u USA desava. trump nagazio sa svojim pajdasima do bola. sve sto se napravilo zadnjih godina ce ponistit il jedan dobar dio.
a mozda dobro da je tako jer sam siguran da legalizuju, uletio bi monstantic & co i preuzeo sve preko noci...
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Nema tu više na ovom svijetu napredaka na bolje. Oni na vlasti gledaju kako da se okoriste preko leđa nas običnih smrtnika, i što više im to ide za rukom, to im je pohlepa za materijalnim još veća, sve se vrti oko para, para, para i vlastite koristi. Vlada ne želi odobriti uvoz ljekova za dijecu oboljelu od teških oblika malignih bolesti, niti im želi dopustiti lječenje vani. Mislim šta više reći na to, dijecu koja su budućnost pustiti da umiru u mukama :(. Budimo realni, danas vladarima i svijetskim moćnicima nije u interesu imati zdravu naciju, jer kako će oni profitirat ako nitko ne troši na liječenja, lijekove, medicinska pomagala i zdravstvene usluge. Bio sam optimist po pitanju legalizacije, ali ma jok braćo, pa tko će ti dopustit da si sam proizvedeš lijek a da nikom ne platiš, i k tome prestaneš puniti džepove farmaceuta i naftaša koji su ujedno i najveći donori i osobni sponzori tih koji danas sjede u vladama i parlamentim. Iz istog razloga doveli smo planet do početka kraja. Naftne kompanije sponzoriraju pojedinačno svijetske političare da lobiraju u njihovu korist, i ruše prijedloge zakona koji im mogu naštetiti poslovanju. Kao posljedica toga dolazi do zagađenja, emitacija stakleničkih plinova se nastavlja, prekomjernim crpljenjem prirodnih resursa do narušavanja balansa između čovjeka i prirode. I sve ove katastrofe, polplave, potresi, požari, gubitci života, domova su razlog i posljedica šurovanja baš tih zločinaca. Najviše mi žao što nedužni ljudi i sirotinja najviše naebe iz toga, meksiko, indija, polinezija, haiti i slično.
Ne ebem više zakone, ne priznajem vladavinu prava, sve ih nabijem, klauni zaluđeni sa moći. Proizvodim si lijek jer su mi oni svojom vladavinom priskribili bolest, i nikom ništa neću platit. To su osnovna ljudska prava i da vidim tko će da me prvi prca, ima da osvane u crnoj kronici. Ne treba meni nikakva legalizacija, u mom dvorištu je sve legalno.