Sta dalje [napredak legalizovanja]?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
stagod, nego sutra svi u zoo vrt

Sutra u ponedeljak će na novom zasedanju Skupštine Srbije biti podnet predlog izmena zakona u vezi sa uzgojem i primenoim Kanabisa u lečenju! Weedećemo da li ih bolesni interesuju? Očekujemo da će većinski dizači ruku glat da odbiju predlog, ali gledajte da čujete sa kojim razlozima vam uskraćuju lek i mogućnost ličnog uzgoja! Ovo je tek početak, a zakon će se redovno podnositi do usvajanja:
"Fizičkom licu iz člana 23. stav 1. ovog zakona, za proizvodnju psihoaktivne kontrolisane supstance iz člana 26. stav 2. ovog zakona, na osnovu medicinske dokumentacije i rešenja lekara specijaliste koji propisuje terapiju bilјkom ili smolom bilјke iz porodice Cannabis, Ministarstvo izdaje posebno rešenje o dozvoli gajenja bilјke iz porodce Cannabis i legitimaciju pacijenta za lečenje bilјkom i smolom bilјke iz porodice Cannabis."

bas profiterski predlog zakona?
 

Venomancer1

Banned
Banovan
15.03.2018
12
10
3
41
Eto jos jednog papana mozga bez. Samom svojom izjavom kako sam ja bio diler si svima dao na znanje kako si misljenja da je kanabis 'droga' ! Ja ni jednog trenutka to sto sam radio nisam posmatrao drugacije nego li poljoprivredni proizvod koji je ljudima potreban a ja umem da ga uzgojim. Bas kao krompir paradajz sljive koje sam inace gajio. Pa moj deda i pradeda su imali hektare pod konopljom crnojkom i belojkom, indikom i sativom, gajili za potrebe kuce a visak platna prodavali. Na koji sam ja nacin bolji ili gori od njih sa time sto sam gajio istu biljku i visak od mojih potreba unovcavao. Svako moze da gaji sebi al klinc moj plase se stave glavu u torbu. E pa bato plati moj trud i rizik i znanje.
Ovo je sve daleka proslost ima vise od decenije od tih dana samo pricam da ne treba osudjivati ljude tek tako
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
i tako...
podnesen predlog za izmenu zakona;
i?
nista :D
od 159 prisutnih, 10 glasalo za (da predlog udje u proceduru) ostali nisu ni protiv glasali, stoka nije cula zvonce, mada ni predvodnik krda nije bio prisutan, tako da klepetuse nije ni bilo.
(ovo sa stokom i zvonom nije vredjane ili nesto, vec stvarno poslanici vecine ovde glasaju na zvuk zvona koje predsedavajuci pritisne)
 

Venomancer1

Banned
Banovan
15.03.2018
12
10
3
41
Hazeri brate zadnjih ne znam ni sam koliko godina ja se borim da masu ljudi koje poznajem a da bilo rekreativno bilo za lek koriste kanabis, uputim u osnove uzgoja, pre par godina sam pravio i seme, Nl auto i podelio par stotina komada davao sam sebe koliko god sam mogao i opet bih al nemam vise uslove jedva sam se nakanio bio i za sebe jedan maleni indoor
 

Ig0r

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.11.2014
561
1.688
163
36
Kako je meni rekao drug Hazeri : ko me pita ja mu sve objasnim , koga ne zanima niti mu ne namecem :) Nekada mozda niti nema smisla objasnjavati zatucanom i zatrovanom narodu , jednostavno usmjerite svoju pozitivnu energiju u nesto drugo , a ko vas pita lijepo mu sve objasnite :)
 
Poslednja izmena:

mr.Smooke_Allot

Priča bez ljubavi je kao biftek bez začina
Poznanik Foruma
17.06.2017
1.322
12.272
358
tamo di je Bog reko laku noć
Hod za život!
Mario Kovačević iz Bjelovara kreće 17.4. put Zagreba, na Markov trg s mladom biljkom konopljom. Mario je odlučio ovim činom ukazati na sve bolesne i potrebite, njih preko pola milijuna u Hrvatskoj kojima bi konoplja uvelike pomogla u svakodnevnom životu. Svjetska zdravstvena organizacija je preporučila konoplju kao izuzetnu biljku za zdravlje svakog čovjeka. Stoga je vrijeme da se pogleda istina u oči i tisućama bolesnih omogući život.
Mario je predsjednik udruge Društvo za zaštitu bića koji u suradnji s udrugom Centar za istraživanje društva već godinama radi na zaštiti ugroženih biljaka, prezervaciji sjemena i korištenju konoplje u svim aspektima života čovjeka.
Prošle godine 20.4.2017. urudžbiran je u Vladi RH i Saboru dokument kojim se kroz 24 pravne točke dokazuje legalnost konoplje. Danas godinu dana nakon uručenja podneska taj dokument je pravovažeći i služi kao osnova u svakom budućem sudskom sporu vezanom za korištenje biljke konoplje.
Jer kao što piše u Bibliji, knjiga postanka poglavlje I,29: »Evo, dajem vam sve bilje što se sjemeni, po svoj zemlji, i sva stabla plodonosna što u sebi nose svoje sjeme: neka vam budu za hranu!
Svaki katolik ima pravo koristiti tu biljku za sebe, tako piše u našoj svetoj knjizi, to je naša vjerska sloboda.
Da znate da možete učiniti samo jednu stvar i da će se sve promijeniti na bolje, da li bi ste ju sad učinili? Priključite se Mariju, podržite sve bolesne i krenite u Zagreb s biljkom umjesto njih i za njih, oslobodimo konoplju zajedno.

Molim Vas uključite se, podijelite informaciju na svojim FB i web stranicama, obavjestite medije i ako imate volje krenite prema Zagrebu. pridružite se i idemo istjerati istinu na vidjelo. konoplja je slobodna biljka.
Zelim mu puno uspjeha ::listomahanje::

20.4.2018 u 12 sati bit ćemo na Trgu sv. Marka u Zagrebu. svi ste pozvani.
 
27.10.2016
63
177
33
Beograd
Cao svima!
Cuo, nesto, i citao neke clanke.
Pa da podelim sa vama, i da Vas pitam da li vi nesto vise znate o tome.
Prica se da na Ohradu nicu prvi komecijalni zasadi Marihuane u medicinske svrhe.
Naime Americka firma je u pitanju, naravno.... i da se sve to zbiva oko neke fabrike "OHIS" ili sta god da je u pitanju. Kako vec radi 15 radnika, i da se planira u nekoliko predstojecih godina zaposli 200 radnika jos.
Ministar Zdravlja je istekao kako oni, ta firma, nisu jedina koja je podnela zahtev za uzgoj medicinke.
Planirano je se proizvedi 20 razlicitih vrsta itdd... Uglavnom sam sve ono najbitnije rekao.
E sada, molim sve ljude koji znaju, ako znaju, nesto vise o tome da podele samnom.
Ko ne zeli da pise ovde o tome, iz nekog rzloga, neka slobodno pise u PP.
Ako je sve to ISTINA. rado bih se prijavio za jeda takav posao. ::ludak:::makaze::drull:
 

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
https://www.pravdiko.mk/wp-content/...-za-izmenuvane-i-dopolnuvane-26-02-2016-2.pdf

Ovde na 8 strana imate makednoski zakonski akt o izmeni zakona o Psihoaktivnim supstancama - u vezi medicinskog kanabisa - USLOVE ZA GAJENJE ITD .. zapošljavanje , mere obezbeđenja itd ...

Realno - zbog svim obaveznih mera obezbeđenja proizvodnog kompleksa i kontrole proizvodnog procesa , kontrole kontrolora, kontrole stručnjaka , dozvola i čuda - pitanje je koliko sve te nebuloze opterećuju finalnu cenu tako proizvedenog kanabisa - jer sve te kontrolore i njihove usluge - proizvođač mora unapred da plati ..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Johnny92

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
i tako...
podnesen predlog za izmenu zakona;
i?
nista :D
od 159 prisutnih, 10 glasalo za (da predlog udje u proceduru) ostali nisu ni protiv glasali, stoka nije cula zvonce, mada ni predvodnik krda nije bio prisutan, tako da klepetuse nije ni bilo.
(ovo sa stokom i zvonom nije vredjane ili nesto, vec stvarno poslanici vecine ovde glasaju na zvuk zvona koje predsedavajuci pritisne)
Da si nudio po 100 eura po glasu kao sto u bosni stranke idu od kuce do kuce, npr SDA, daju 100 eura za glas, sigurno bi svi oni glasali.. haha
Ne vidi nash narod jos profita u tome, a cim ga ugledaju, strpite se jos 3-6 godina, vidjet ce te kako se to mahom sve legalizuje i profit se cilja, zivi bili pa vidjeli.. isti shit i u de..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zakonbudova

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.245
10.148
358
Poslednja izmena:

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
Na jakom proljetnom suncu dozrijevaju tegle sa začinskim biljem, čili papričice, rajčice i paprike, a u hladu počivaju grmovi ružmarina i ljekovitog smilja. S terase, iz golemog zvučnika, dopire reggae glazba s YouTubea, a na malenoj klupici, uz čaj, opušta se bosonogi čovjek u narančastim hlačama. I netko neupućen vjerojatno nikad ne bi primijetio da se u vrtu nalaze i biljčice koje hrvatska administracija baš i ne voli. No, nije teško prepoznati karakteristične listove.

zasto mi se, citajuci ove redove cini, da je mario clan ovog foruma :p
 

reaktor

♧- ByTpa
Poznanik Foruma
14.04.2016
1.549
11.155
358
Svuda pomalo
Cao momci u Mk ima do sad otvorenih 8 oranzerije odgajacnica i to su otvorene sa mesovitim kapitalom znaci ima stranski a ima i domacih ulagaca koje nisu jos na cisto kako se to radi. Uglavno to su ljudi koji imaju podosta novca i ovo vide samo, kao dobru zaradu. Nas je zakon naj liberalniji na Balkanu jer nije propisana gornja granica THC sto ce reci i mogucnost za uzgoj jakih hibrida na pretek radjen po terku Izraelskom samo sto Izrael je najveci Izvoznik u Svetu :), uostalom prvi su i u pravljenje sorte po zelji ts potrebe medicine u Izraelu ima 10tak dispanzeriskih centara gde se ljudi uspesno lece a pri tome imaju i izbor. Ima kvake u zakonu jos je borba pravih aktivista za celokupanu slobodu biljke ovih dana zahuktava zelimo da pokrenemo ts da napravimo prostora za bolji tretman biljke, a stime i celosna dekriminalizacija i uvodjenje dozvolu za gajenje za svoje potrebe pa i na takav nacin doci do solidnog kadra koji ako gledamo 60-70godina unazad Makedonija je bila najveci proizvodjac konopa na Balkanu, u razgovoru sa ljudima koje imaju vec takve ajmo reci plantaze nisu ocito upuceni u celokupan rad ts nisu na jasno kako da naprave full proizvod jer ima jedna poznata reklama kaze( celo e kada ima sve) , ts nema se pravih ljudi koji poznaju biznis investiciskog i marketinsko udubljnje i prosirenje :) , jer jos nije dekrimilizovana ts dozvoljena za rekreativnu upotrebu ili stavljena u ramku kao biljka za uzgoj pri tom celokupni uzgoj je poluproizvod koji putuje cargo napolje.Sto je i prije toga bilo sa bilo kojoj zemjodelskoj biljci koje smo uzgajali a zatim poluproizvod je neko itekako znao da ga dobro spakira i pri tom zaradi x5. Umesto da se ide do otvaranje dispanzeriske centre i tu leciti pri tom jacati 2-3 industriske grane maksimalno kvalitetno, a i velika kolicina tog materijala bio bi upotrebljen pravilno, a trljali bi dlanova ne samo poedince i drzava nego ljude koje bi radile industriski obradili proizvode kao sto je primer u Ceskoj sa izradom razne kreme, zatim dubs prodaja kvalitetne izrade i ljecenjem . A ovako poluproizvod ide u razvijene zemlje i mali broj ljude vide neku pravu dobit ts tu drzava najvise zaradi iz uzimanje pravilno danok i to dozvoliti da se reinvestira u otvaranje tvornica za tekstilnu industriju, turizam bi bio pojacan tad bi ljudi soravom dosli u moju zemlju da se provedu extra, sivacka industrija isto itekako moze da ima pravu dobit pa otvaranje dispanzere i leciti za pocetak nekih lakih oboljenja i dokazati da je kanabis Lek i potreba specialno ljudima koje nakon svojih 50+ godina isli u te centre i tamo kontrolirano bi se lecili , a pritom raditi na Marketingu, pravljenje razne kreme na bazi thc, i napraviti pravu stvar. Ipak posto je nas zakon hibridno izbildan nemozes ni doci do otvaranje skole gde bi ucili zanat mladi kadri kao u Americi dobili svi i uzgaivaci, radnici bi postali profesionalci pohadjanje skole ts kurseve za te stvari dobili i realno vise para za ovu god najavljeno je 100miliona investicija pa zdravlje videcemo gde ce otici prica Borba jos traje ali vise daleko je od tabu svi znaju da je kanabis najuniverzalni lek koji poznaje covecanstvo vec puni niz vekova.Zatim medicinari, zemjodelske radnike, industrija pravljenje kreme i tome slicno, preporucujem da vidimo i razgledamo Ceske zakone gde vec uveliko trljaju ruke vise industrijske grane pri tome nema se problema ako ti uhvate mala kolicina nisi kriminalac, znaci takvu svest jos je nema. Uzecu Cesku Republuku Praga ima 10godina CannaFest koji spada u top3festivala u staroj Evropi imaju svoje proizvode i koriste svoje znanje za napredak vise industriske grane. Jedna Nemacka koja je dozvolila medicinski uzgoj 1.9.2017 pocela je da osvaja okolna trzista. Austrici po tom pitanju vec 6-7godina prave najkvalitetniji indoor uzgoj u Evropi, a pritom imaju i znalaca koje su isli u zemljama u kojim kanabis je kao tutun u tom rangu. i zakonskim, a i dekrimi
Kako bilo dugacak je put. Ali mirise na slobodu nadam se do kraja sledece 2019 i mi da dobijemo jedan pravi zakon i pravi proizvod od kvalitetnih strainova jer Makedonski ruderalis je 5ti po kvalitetu CBD koji ima suodnos 1:5 THC VS CBD. Nadam se da sam vam dao nekoliko informacija oko nas zakon i nacin poimanja istog. Poz vesela druzino. Ostanite mi veseli idu lepe godine za Probijanje barijera i Grcka nas zove od 1-3 na Invest Sajam u Ateni na prvi Expo sam bio nije bio los bilo je prilicno kvalitetno sad vec najavljeni 1miljarda eura u konop industrii jak zalogaj za najvece, ali ovaj koji dolazi je za Investicije i racunamo da cemo svi nauciti nesto od toga. Ipak do tada pusimo ganju i pravimo super stvari od razmena iskustva do zezanja na ovom forumu koji postaje sve jaci i jaci niko se nije rodio ucen. Cao i budimo spojeni tad smo najjaci :)