Sta dalje [napredak legalizovanja]?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

djonideep

Aktivan Član
24.10.2016
119
861
93
Pozdrav ekipa. Zadnjih nekoliko meseca bilo je malo aktivno kod nas juznije . Imalo je svega i svasta . Ko ce da menja zakone za ekstra plus profite, da hapse za mala kolicina kanabisa. Donosi se sada zakone ne samo za izvoz CBD/THC ulje , vec da bude legalno u suseni cveta kanabisa.
Medjutim nije sve tako crno ima i sivo.
Ima i zdruzenija za dekriminilizaciju kanabisa koje su aktivno vklucene , ima dosta napora za zajednicki cilj.
Vrsi se dosta kampanja po razni medijama i socijalnih mreza licnosti iz javnog sveta su aktivni za legalizaciju ( aktere, muzicari , politicare i itm. ):thumb:.
Imaju najave za ucestvo u International Cannabis Policy Conference , pa vidimo sta ce da bude na globalno nivo za usvajanje liberalne zakone, jer jos uvjek je droga u UN.
Domino efekt vec je poceo , al kod nas da nije samo za te sto imaju pare i zakone u svoje ruke. Vec da bude doneti liberalne zakone i za opsto-narodne mase kao nas, dosta smo bili u marginama.
Zivi bili , videli.
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
Legalizacija i dekriminalizacija Kanabisa u 21. veku, godina za godinom (bez država SAD):

• 2001: Luksemburg dekriminalizovao Kanabis.
• 2001: Kanada legalizovala Kanabis za medicinsku upotrebu i istraživanja.
• 2001: Portugal dekriminalizovao sve zabranjene supstance i Kanabis
• 2003: Belgija dekriminalizovala Kanabis.
• 2004: Velika Britanija prebacila Kanabis u kategoriju C (manje štetne) droge, pre nego što ih je vratila u kategoriju B, 2009.
• 2005: Čile dekriminalizovao Kanabis.
• 2006: Rusija je smanjila granice za kriminalno posedovanje mnogih zabranjenih supstanci, pri čemu je kriminalni prag posedovanja Kanabisa smanjen sa 20 na 6 grama za Kanabis i 5 do 2 grama za hašiš.
• 2006: Brazil dekriminalizovalo posedovanje i ličnu sadnju Kanabisa.
• 2008: Austrija legalizovala Kanabis sa niskim procentom THC-a za upotrebu..
• 2009: Meksiko dekriminalizovao posedovanje do 5 gr Kanabisa.
• 2009: Argentina dekriminalizovala Kanabis.
• 2010: Češka smanjila kazne za posedovanje manje količine i kućnu sadnju Kanabisa.
• 2011: Danska dozvolila nekoliko lekova na bazi Kanabisa za upotrebu.
• 2012: Švajcarska dekriminalizovala posedovanje do 10gr Kanabisa.
• 2012: Kolumbija dekriminalizovala posedovanje do 20gr Kanabisa.
• 2013: Hrvatska dekriminalizovala posedovanje manje količine Kanabisa.
• 2013: Urugvaj legalizovao Kanabis.
• 2013: Italja legalizovala Kanabis sa niskim procentom THC-a za upotrebu.
• 2013: Rumunija postala 10-ta EU država koja je legalizovala kanabis, ali sa niskim procentom THC-a za upotrebu.
• 2013: Češka legalizovala Kanabis za medicinsku upotrebu i ličnu sadnju do 4 biljke.
• 2013: Francuska legalizovala prodaju lekova koji sadrže sintetički THC.
• 2015: Malta dekriminalizovala kanabis.
• 2015: Kolumbija legalizovala kanabis za medicinu.
• 2015: Hravatska legalizovala upotrebu ekstrakata cvetova kanabisa za posebnu medicinsku upotrebu.
• 2015: Jamaika dekriminalizovala posedovanje do 50gr kanabisa i legalizovala kultivaciju do 5 biljki za ličnu upotrebu.
• 2016: Austrija dekriminalizovala posedovanje Kanabisa za medicinsku upotrebu sa niskim % THC-a.
• 2016: Makedonija legalizovala Kanabis za uzgoj, izvoz, medicinsku upotrebu i istraživanja..
• 2016: Australija legalizovala Kanabis za medicinsku upotrebu i istraživanja na federalnom nivou.
• 2016: Poljska legalizovala Kanabis za medicinsku upotrebu.
• 2016: Norveška dozvolila posedovanje Kanabisa za medicinsku upotrebu.
• 2016: Gruzija: Vrhovni sud izglasao da je kažnjavanje za posedovanje manje količine Kanabisa NEUSTAVNO.
• 2016: Srbija dozvolila dva sintetička THC preparata i sativeks, ali ih do danas nema u apotekama, niti se izdaje recept.
• 2017: Nemačka legalizovala Kanabis za medicinsku upotrebu i istraživanja..
• 2017: Kipar legalizovao Kanabis za medicinsku upotrebu za pacijente sa napredovalim kancerom.
• 2017: Belize dekriminalizovao posedovanje do 10gr kanabisa sa ličnom dozvolom.
• 2017: Grčka legalizovala Kanabis za medicinsku upotrebu i uzgoj (dodeljena jedna mega licenca).
• 2017: Meksiko legalizovao Kanabis za medicinsku upotrebu sa procentom THC-a do 1%.
• 2017: Peru legalizovao ulje od cvetova Kanabisa za medicinsku upotrebu.
• 2017: Luksembourg legalizovao ekstrakte Kanabisa.
• 2017: Lesoto dodelio prve moderne afričke licence za uzgoj Kanabisa.
• 2017: Gruzija dekriminalizovala Kanabis.
• 2018: Danska legalizovala lekove na bazi Kanabisa.
• 2018: Malta legalizovala Kanabis za medicinsku upotrebu uz recept.
• 2018: Portugal legalizovao Kanabis za medicinsku upotrebu.
• 2018: Zimbabve legalizovao Kanabis za medicinsku upotrebu i istraživanja.
• 2018: Kanada legalizovala Kanabis.
• 2018: Južna Afrika legalizovala Kanabis.
• 2019: Tajland legalizovao Kanabis za medicinsku upotrebu i uzgoj.
• 2019: Severna Koreja legalizovala lekove na bazi Kanabisa.
• 2019: Filipini legalizovali Kanabis za medicinsku upotrebu.
• 2019: Meksiko decriminalizovao uzgoj, posedovanje i korišćenje Kanabisa.

https://en.wikipedia.org/wiki/Timeline_of_cannabis_law#1300s
 

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
2078 : Srbija - Danica Grujićić , gama dama - KANABIS JE DRRRRRRRRROGA ! Nemamo više morfijuma sve smo fantastično potrošili
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
i jopet...

Zelena stranka traži da Vlada prihvati legalizaciju kanabisa u medicinske svrhe
feb 26, 2019 | Vesti, Saopštenja, Narodna skupština, Republički poslanik

Narodni poslanik i predsednik Zelene stranke, mr Goran Čabradi, predao je danas predsednici Vlade Ani Brnabić zahtev za prijem u cilju razgovora o predlogu Zakona o legalizaciji kanabisa u medicinske svrhe koji je Zelena stranka ranije podnela Skupštini Republike Srbije.
Imajući u vidu da moj prvobitni predlog u Skupštini, koji sam podneo kao narodni poslanik nije prošao, odlučio sam se na ovaj potez da Vlada Republike Srbije bude inicijator i podnosilac Zakona. Na ovaj način, pretpostavljam da će, kada Vlada bude predlagač, skupštinska većina imati više sluha i razumevanja za jednu ovako osetljivu temu“, naglasio je mr Goran Čabradi.
Do sada su svi predlozi koje je Vlada predlagala usvajani, dok su predlozi poslanika ili poslaničkih grupa koji ne čine parlamentarnu većinu odbijani. Nama, kao Zelenoj stranci, i meni, kao narodnom poslaniku, na prvom mestu su građani i zaista mi nije bitno kome će se „pripisati“ zasluge, već je jedino što želim da omogućimo teško bolesnima pravo na slobodno lečenje“, dodao je Čabradi.
Zelena stranka podseća javnost da je jedno od predizbornih obećanja bilo i legalizacija kanabisa u medicinske svrhe. Mi ćemo na tome i dalje da istrajavamo, kako bismo pomogli teško obolelima kojima je ulje kanabisa jedini lek. Na žalost, osobe koje se leče na ovaj način se kod nas tretiraju kao kriminalci i sudi im se kao da su dileri droge. Mi želimo da im pomognemo kroz sisteme institucije i da se ovo sistemski reguliše i da se našim sugrađanima pomogne. Jer život nema cenu!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: likfrik

flop87

član od 2008
Banovan
09.02.2018
1.377
7.599
258
nema nista od toga u skorije vreme, kad vidim ko je na vlasti a hoce da ga menja, dodje mi da se samoubijem...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Maystor

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
jaooo, ovaj clanak sam trebao da stavim

LEGALIZACIJA KANABISA U MEDICINSKE SVRHE – INTERVJU: PROF. DR NINO VASEV, DIREKTOR UNIVERZITETSKE KLINIKE ZA RADIOTERAPIJU I ONKOLOGIJU U SKOPLJU
Olakšava bol i ublažava depresiju

http://www.politika.rs/sr/clanak/424623/Olaksava-bol-i-ublazava-depresiju

nek stoje sad oba.

i jos dva od pre dva dana

LEGALIZACIJA KANABISA U MEDICINSKE SVRHE
Političari za, ali uz preporuku lekara
U Skupštini Srbije nije prošao Predlog zakona o legalizaciji kanabisa u medicinske svrhe, koji je podnela Zelena stranka

http://www.politika.rs/sr/clanak/424625/Politicari-za-ali-uz-preporuku-lekara

LEGALIZACIJA KANABISA U MEDICINSKE SVRHE
Nije lek već pomoćno sredstvo
Lekari u većini slučajeva imaju isti stav: ulje marihuane ne treba legalizovati jer nisu definisani standardi za sastav i njegovu proizvodnju

http://www.politika.rs/sr/clanak/424626/Nije-lek-vec-pomocno-sredstvo
 
Poslednja izmena:

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
evo ćutim ....... ništa nisam rekla ........... i ne nerviram se uopšte ................. 12345678......................... ooooooooommmmmmmmmmmm

............. ne vredi ............... ti lekari ko da treba na leđima da nose svakog ko se razboli od marihuane pa ni za živu glavu neće da podrže legaizaciju ... grrrrrrrrr