Sta dalje [napredak legalizovanja]?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Moj put

Aktivan Član
15.11.2014
178
416
63
Biljku bolesniku moze uzgojiti i komsija, potpuno besplatno, ukoliko bolesnik nije u mogucnosti, zbog same bolesti. Na deset kvadrata osuncane njive moze sebi obezbijediti lijek do sledece sezone, pa zasto bi uopste placao nesto sto moze dobiti besplatno?

Otisao sam preduboko sa analiziranjem. Momci znaju sta hoce, rijesili su to sprovesti u djelo, a kako ce to sve na kraju ispasti i ko ce kakvu korist iz svega toga izvuci vidjecemo.
Sretno im u radu i zelim im sto vise clanova - clanarina.
Papa Romeo, u pravu si... I mene živcira što nam se naplaćuje ono što je stvoreno za SVA živa stvorenja, bez obzira na vrstu, spol, dob, rasu, vjeru, političko uvjerenje, itd. Ni dan danas ne shvaćam na koju foru plaćamo vodu?! Pa zar je voda nečije privatno vlasništvo?

No, hajde, kad se čovjek nađe u nekoj jadnoj situaciji, nije loše pronaći još nekoliko supatnika kako bi si međusobno lakše pomogli. I ja sam član jedne neprofitne udruge, redovito svake godine plaćam članarinu, a za mene nikakve vajde od toga. Udruga djeluje u centru RH, a ja živim u periferiji. Radi se, konkrento, o udruzi celijakičara. NO, tu i tamo čujem na vijestima kako organiziraju radionice kuhanja, kao i razna predavanja, savjetovanja... i nekako mi bude lakše. Pa dobro, ako meni već ne koristi, neka pomogne nekom drugom tko je u istoj nevolji.
S druge strane, Udruga je pritisla naše zdravstvo da oboljeli MORAJU dobiti besplatn na recept 10kg bezglutenskog brašna, što nije zanemarivo.

To je moj stav i što se tiče bilo koje druge udruge koja uključuje pomoć bolesnima. Ja ću im prva platiti članarinu, ako to znači da će konkretno pomoći onima kojima je pomoć potrebna, npr, ako je nečiji socijalni status loš, novac od članarine neka se koristi za pomoć potrebitima, na primjer za kupovinu opreme onome tko si ju sam ne može kupiti. A možda jednog dana udruga dobije na snazi, a vjerujem da hoće, pa izvrši određen utjecaj i na legalizaciju...
 

Ig0r

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.11.2014
561
1.688
163
36
Ja se slazem u vecini toga sa Papa Romeom . Ja jesam za legalizaciju i iskreno nemam nista niti protiv udruga niti protiv clanarina zabole me nek radi koga je sta volja cjenim svacije misljenje i ne prozivam nikog .... Moje misljenje je da ako se legalizuje da ce to biti iskljucivo radi profita i radi poreza drzavi i da dali bilo legalizovano ili ne mislim da nece dopustiti nama da sami uzgajamo dali to bila jedna biljka ili 10 biljki jer ako bi mi mogli sami uzgajati onda oni nebi imali nista od toga a mislim da im to nije u cilju. Nije drzavi stalo da mi svi budemo zivi i zdravi 100 godina upravo suprotno jer da je njima stalo nebi nas trovali sa tim smecem od hrane i sa gmo proizvodima i nebi nam za svaku sitnicu propisivali kojekakve ljekove da bi nam "bilo bolje" i da brze ozdravimo...Oni u svemu tome vide novac zato se i zalazu za legalizaciju pa koliko stoljeca vec postoji trava sta su oni je tek sada otkrili ? Mislim da ako se legalizuje da ce kazne za uzgajanje biti jos vece nego sada jer ce pokusat to iskorjeniti do maximuma zato jer ce im pasati to da samo oni proizvode i da se od njih kupuje a ljek ko ljek sigurno nece biti besplatan kao ni jedan do sada ili ga platis sam ili na svu srecu imas neko dopunsko osiguranje koje takoder placas sam pa ces ga dobiti mada cisto sumnjam ... Najpostenije bi bilo ako se vec prica o legalizaciji da se napravi neki zakon koliko kucanstvo biljki moze imati znaci naprimjer da je dozvoljeno da svatko ko zeli konzumirati bilo u medicinske svrhe ili bilo da se napusi da moze imati 2,3,4(lupetam bezveze) biljke ako to zeli a da onaj koji proizvodi da bi dilao i zaradio pare od toga e taj da bude jebeno brutalno kaznjen ... Jer zasto meni neko da brani da ja imam kuci nesto sto raste iz zemlje i sto mogu sam napraviti i zasto ja ako sam bolestan ili ako mi je taj ljek potreban moram moliti drzavu da mi to dopusti ili sta je jos gore kupiti od nih ? Nek se oni ljepo napuse , dali oni leglizovali ili ne ja stavljam sad u 4 mjesecu svog automatika na terasu pa ako oce nek me hapse , jednu biljku sigurno ne mislim "izdilati".
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Ne znam da li sam na pravoj temi, ali donosim loše vijesti. Više sam ogorčen i povrijeđen to što nas svrstavaju u isti koš sa krimosima i što gledaju na nas kao na loše ljude. Naime jučer je uhapšen jedan naš grover u Orašju. Našli su mu 4 biljke visine nekih tridesetak cm u saksijama u fazi vegetacije i jedan mali paketić za vlastitih potreba. Biljke su proglasili indijskom konopljom, mada ne znam na osnovu čega naša policija to procjenuje, jer za njih postoji samo indijska i industrijska konoplja i nešto što oni proglase za skankom. Znači primitivci jedni nemaju osnovnog znanja. Ne znam kako će se ovo sve odraziti na dečka pošto su biljke bile u fazi vegetacije i koliko sam ja upućen sadrže veoma malo ili nikako thc-a??? Znači još nisu postale kako ih oni nazivaju droga. Tužno je da se ovo dešava pogotovo što stradaju dobri i mirni ljudi koji nemaju veze sa kriminalom. Vjerovatno mu je neko zento biljke pa ga prijavio, ne znam. Ali ko god da je sigurno je jedna primitivna zatucana seljačina sa IQ 49 koja još misli da se jointom bode u venu. Samo ću reći još jedno pošto ne znam više šta bih rekao: Ljudi dokle više ovako? Do kada ćemo biti diskriminirani i smatrani najvećim ološem (slika koju su napravili o nama) i ljudima sklonim kojekakvim problematičnim situacijama. Isti sudija koji ti sudi poslije ode i zarakija se i smatra da je bolji čovjek od nas. FUJ FUJ FUJ!!!
 
22.01.2014
47
36
18
Najjače kad neki kreten od novinara pravi od tog priču pa napiše: uhapšen još jedan diler u pokušaju proizvodnje droge...iako je riječ o necem prirodnom i za osobne upotrebe. Diže mi se kosa na glavi kad čitam takve članke :/ nadam se da dečko nece biti strogo kaznjen i da ce se izvuc bez pritvora.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
Biljke su proglasili indijskom konopljom, mada ne znam na osnovu čega naša policija to procjenuje, jer za njih postoji samo indijska i industrijska konoplja
pa nisu ni oni blesavi + nasli paket kod njega. ja ne znam jos nikog da se ebavao sa 4 industrijalke u saksijama tako da je verovatnoca na njihovoj strani. stoji da je to bedno sto rade, al realno gledajuci oni samo rade u skladu sa zakonom, a nisu ga oni pisali. svi bi trebali biti svesni da sadimo nesto sto je ilegalno, borba treba da se odvija na drugom frontu a ne na prvoj liniji sa policijom. uz to meni vise smrdi i smeta to sto ga je verovatno neko drukao nego sto je njima receno/naredjeno da odu i to zaplene. a zuta stampa i neuki novinari su posebna prica, za to nemam zivaca trenutno
 
17.12.2013
12
26
13
Upravo tako , policijski sluzbenici nemaju nista s tim , samo zaradjuju za zivot . Legalizacija je politicko pitanje , ona će doći , samo pitanje je kad . Tako i tako jesmo i cemo biti prepusteni sami sebi , bilo ona legalizovana ili ne . Ja sam za legalizaciju tipa 2 biljke po kućanstvu , uz strogo nadziranje dilanja i branjenje uzgoja maloljetnicima . Npr za uzgoj trebas imat sluzbeni papir da to smijes , razlozi uzgajanja , koje sjeme uzgajas , i da dobijes svoju weed karticu gdje pise sta si dosad uzgojio i koliko si dobio iz uzgoja . To bi po meni bilo odlicno ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ig0r

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Kako kažu neki od naših liječnika iz povjerenstva za legalizaciju; nećemo dozvoliti samostalni uzgoj pacijentima jer bi to bilo ravno tome kao da im kažemo "Aha imate gripu, evo vam recept pa si sami napravite andol". Žešći dokaz kakvi bolidi sačinjavaju to povjerenstvo. Mislim ako ih služi neka logika trebali su se voditi primjerom opijumskog maka koji je u HR legalan za uzgoj radi lijeka po sistemu da moraš prijaviti točan broj čahura maka nadležnom ministarstvu i tu nema dva zeca tri zeca.
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
A i taj broj biljaka je los način da se limitira količina. Neko tko je bolestan moze sadit sebi outdoor i ima dvi biljke u sezoni i sad ako nije dobro izgrowa nemoze izdrazat godinu. A dvi biljke mogu biti ko one iz jorge cervantes califonia giants pa da dobijes kilu od nje. Ne znam riješenje, možda kvadratura ili volumen.... ;)

A to sta kupovanjem na ulici se hrani mafija to ne pišu...
 

Ig0r

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.11.2014
561
1.688
163
36
Ovisi dali radis outdor u svome dvoristu ili radis na drzavnoj povrsini , jer ako se legalizuje da mozes sadit valjda nece biti legalizovano da mozes sadit gdje ti padne na pamet makar se ja nadam da ce biti tako :)
Slazem se sa tobom da nekome dvije biljke nece biti dosta ali nekako moraju limitirati , u gramima nemogu sigurno jer gramaza ovisi i o velicini pitara i o kolicini svjetla i o sorti biljke tako da je po meni najbolje limitirati brojem biljaka ili po kvadraturi , mada mislim da i bezveze mastamo o svemu tome jer cisto sumnjam da ce nama dati da sami uzgajamo oni od tog nebi imali korist :)
Ideja od 123kora je super i najrealnije s tim da bi onda dilanje i sadenje u te svrhe trebalo brutalno ali bas brutalno kazniti :) Takoder i onoga koji nije prijavio da sam uzgaja trebalo bi kazniti , jer ako je legalno nemas sto skrivati prijavis sta uzgajas radi cega i koliko i da ti imaju pravo nenajavljeno doc u kontrolu ako to pozele.
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Blader and 123kor
17.12.2013
12
26
13
Da , dilanje bi trebalo svesti na minimum , no problem je sto bi i tada bilo ljudi koji bi htjeli pusit' i na ostale nacine konzumirat ovu biljcicu , a ne bi imali volje ili vremena da uzgoje svoje bilje . To bi opet povuklo mafiju koja bi se obogatila dilanjem , jer kada su u pitanju novci ljude ne mozes zastrasiti ni zatvorskim kaznama .E onda bi se , da bi sprijecili dilere , poceli otvarat shopovi i automati kao u nekim zemljama sada. Tako da si u pravu sto se tice toga da nam nece u skorije vrijeme sigurno dati da sami uzgajamo jer ako je legalizuju , legalizirat ce je pod svojim uslovima .

Problem je također sto ljudi koji donose odluke u pitanje vutre na nasim prostorima su većinom ljudi koji o njoj pojma nemaju . A ljudima od 50-60 godina koji su u vladi ne mozes izbit iz glave ono sto mu cijeli zivot mediji stavljaju u glavu .Treba proci 10 godina pravilno dozirane edukacije sa tocnim informacijama , negativnim i pozitivnim posljedicama konzumiranja trave , e onda cemo moci dalje . peaceee
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Ig0r and Blader

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Da to što Cill kaže, braniti biljkama da rastu stvarno bizarno. Isto kao da zabrane suncu da sija ili kiši da pada, to je priroda i nemožeš zabraniti prirodu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Pa tko uopce ima pravo da zabranjuje... ja sam zivot na zemlji u svemiru i to šta neka grupa ljudi smatra da nešto nije dobro, pa onda nemoj pušit i gotovo. A oni si uzmu za pravo da zatvaraju one koji ne razmisljaju ko oni Čovjek ima pravo radit šta oce na svoj racun,i biti pošten, častan i poštivat sve oko sebe zemlju,biljke,zivotinje, a ti koji zabranjuju najčešće ne poštuju nista.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Znači treći put ista stvar u trećoj različitoj temi, nisam pogledao uopće al kako ste počeli čini mi se da će da iz paštete iskakati taj video.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stastopojo

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Ahaha a jesu poludili na kraju. A ova žena, neka joj nebo pomogne :fuck:. Nije tu bit ni informiranosti, jer da dodemo do nekog bušmana koji nikad nije ni cuja ni vidija travu, nebi sigruno bija isključiv. A mudar bi zna da sve oko nas samo po sebi nije ni dobro ni loše nego onakvo za što ga ti koristiš. Ja da budem iskren nisam ni za one američke sheme kao medicinal cannabis jer isto glupo mi je kad vidim tipa kao neki klošar i puši i koristi izraz I will medicamate myself now. Jer ovo šta ja želim nije medicinska upotreba nego rekreacijska i mogu ja reći da sam anxiozan šta i jesam ali čovjeće ja želim da mogu zapalit a da mi ne prijeti oduzimanje slobode zbog toga.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Zato nam i je ovako šugavo, kad popuštamo pod pritiskom...
Kakve zabrane? Kakvo dilanje? Gluposti!
Trenutno, s obzirom na zakonski status biljke, dilanje ne odobravam, ne zbog zakona, nego zbog loše kvalitete robe koja je na prodaju i visoke i nerealne cijene.
Inaće, da je legalno, nebih imao ništa protiv da bilo tko uzgoji i proda višak npr. Isti klinac kao i višak paradajza, paprike, krastavaca, mahuna, graška... Alo! To je biljka! Raste iz zemlje i donosi plod! Plod je za konzumaciju, točka. Dobro, cvijet :)
Zato potpis na Chiliev post! Potpuna legalizacija!!! ;)