Sta dalje [napredak legalizovanja]?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
17.12.2013
12
26
13
svi se slazemo da nam nitko ne smije zabraniti prirodu . Eto ja sam veceras pio jer nemam normalan pristup vutri vec se moram zezat sa kojekakvim sumnjivim ljudima a za to nemam zivaca . A ne volim alkohol a opustanje mi je potrebno tu i tamo .
No dobro , nisam citao temu od pocetka tako da unaprijed isprika ako pisem i pitam već rečeno , koliku ovlast mi imamo da nesto promijenimo? Prvenstveno me zanima odgovor obrazovanijih ljudi na tom području , prvenstveno pravnika . Imamo li mi u ovoj lažnoj demokratiji glas? Koliko kuzim dokle god traje ovaj usporeni zakonodavni sistem vutra nece biti legalna do 2030. godine .
Zivio sam i bio sam u Svicarskoj , gdje se na mjesecnoj ili u lokalnim podrucjima na tjednoj bazi odrzavaju mali referendumi s pitanjima primjerice : Ukloniti onaj hrast u gradu ili ne , praviti kruzni tok ili ne .... Tako su u nekim kantonima izglasali zakon da smiju uzgajati 2 , 3 zenske biljke , jednostavnim odabirom naroda . Kod nas mi se cini da referendumi sluze da bi ljudi mislili da nesto biraju a zapravo 99 posto referenduma ustavni sud ponisti , i svi zaborave na to .
Malo sam veceras odljepio na to sve jer nemam ni volje ni zivaca zivjet u takvoj zemlji , kad znam bolesne ljude koji se boje kupit ulje ili zasadit si biljku zbog zakona . (iako da sam ja u pitanju ne bi me zakon sputavao naravno ) . Sta bi bilo kad bi izasli na ulice svi mi , imenom i prezimenom potpisali se , smiju li nas tek tako otpuhati ?
Mlad sam jos pa me sve ovo j*bavanje vlade u mozak dosta nervira i ne mogu da shvatim jos di zivim . Eto peace
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Froggy

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Demo(n)kracija = dva glupa nadglasaju jednog pametnog...

Kod nas će sve ovisit o tome da li će do neke više funkcije uspjeti doći neko tko će biti svjestan,informiran s iskustvom u konzumiranju i taj će sigurno pogurati malo naprijed i takvih nekoliko će trebati... ovako među ovim ovcama, se može dogodit neki napredak ali samo kao neki politički potez kupovanja glasova... tako se barem meni čini.:fuck:

Ali @123kor je postavija dobro pitanje. Da li možemo mi pokrenuti kakav referendum, ne razumim kako to ide pa baš me zanima.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 123kor

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.422
258
Mlecni Put
Umnogo se prica o legalizaciji u poslednje vreme u Srbiji, cak i u krugovima ljudi za koje znam da ne puse. To je neki moj subjektivni utisak.
Ulje je izgleda pokrenulo vecu lavinu interesovanja, sto se da videti i po konstantnom rastu clanova ovog foruma. Svako ima ili zna nekoga poznatog ko boluje od teskih bolesti,
i prica o ulju i efikasnosti istog se definitivno prosirila.

Mnogi se cak plase da okace dnevnik na vutra.org a kamoli da setaju ulicom... cak koriste Tor samo da bi citali forum. Kako onda ocekivati da masa izadje na ulicu da protestvuje..

Veliki plus za Cilijev i Z&N post!
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
cak koriste Tor samo da bi citali forum.
Ma da brate,vjerujem da ima takvih likova.
Prije neki dan upadam kod prijatelja,ono,klasika,sjedimo zezamo se...
I dodje meni,onako bzzvze,reko' idem da vidim sta rade vutra forumasi,jel ima neka pametna da se od njih procita, (ovo uzmite sa rezervom :p )
Kad lik kao, "Jao nemoj brate na te stranice jos mi samo murija da upadne na vrata..."
Ja ga gledam,i prosto mi ga zao. Pa covjece sta ti moze neko nesto?Jesi ti neki krimos ili sta? Sad ce bas upasti zandari jer smo se nas dva nadimili ko sunke. Jel stvarno moguce da su nam vlasti takav strah uvukle u kosti?
Jbt,pa ja ne mogu da se sjetim kad sam izbris'o istoriju sa pretrazivaca,pa me zabole,a on...

Treba,narode,nesto da se mijenja po hitnom postupku. Ne ide vise ovako...

PS- Odoh spavati.... Samo sam se unervozio bezveze,cim pocnem pricati o politici i vlasti. Ionako o istoj blage veze nemam i dok god je tako nekako sam mirniji.
:spliff:
 
17.04.2009
140
138
43
kao sto je 123kor napisao, nemogu doci do vutre nikako, ove godine sam se odlucio za neki grow jer ovo se vise ne moze ni psihicki ni financijski podnijeti, pola place ode na vutru, pa kad imas love ne mozes si kupiti ( pricam o slavoniji barem je kod mene takva situacija ), onda popijem 3-4 piva i jos vise se nasekiram, ne ide ovako ekipa, 10god sam konzument i ovako sta mi se nikad nije desilo, da ja nemam prije spavanja za pljugu.... prvi bi izasao na ulicu ali sam nitko ne moze nista, a svi su u strahu, prvo od zakona, drugo sta ce drugi reci... cekam pocetak osmog mjeseca da mi automatici zavrse a do tad po pivu... :( clan sam od 2009 i otad samo citam i upijam, ove godine moram sa vama podijelit ovu zalost i malo pomoci oko mojih beba i aktivniji biti na forumu, drzite fige i sretno growanje
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
sto rekose gore par njih, boje se ljudi i senke svoje, uslo neko zlo u sve nas, sad moram da ispricam jednu anegdotu... pre par dana u lokalnoj radnji kupujem bakaluk i kod standa sa cokoladama vidim neko novo pakovanje najlepsih zelja :p tri komada i jos nesto kao labelo na poklon, ja u cudu samo izvalim, ovo mora da je premijerska da moze da maze onu njegovu piiiiip od usta, a radnica na mene si ti luuuuuuuuuuud i okrece se okola da nije neko mozda cuo!!!!!!!!!! BOLEST

Ne znam sta dalje kad pogledam ovako nesto


Da popizdis.

ta zena je neuroonkolog/hirurg i profesor na med faxu. a to sto je toliko zagrizena, nadam se da je placa farmakomafija, a ako ne ...

tamo nije mogao dA dodje do reci, evo vise nego pristojnog odgovora sa druge tv


od 3:30
 
Poslednja izmena:
07.05.2015
6
5
1
29
Ne znam, nekako je problem u tome što je tek pokrenuta debata o leKalizaciji dže, odnosno korišćenja u medicinske svrhe. A i to ide dosta problematično, teško je da ubediš jednu naciju gde većina ljudi glasa za partijski sendvič i gde se misli da će Bog više da te voli ako uzmeš nož i zakolješ komšiju od preko drine, koji je druge religije.
Svakako, mnogo bi lepo bilo da se legalizuje u medicinske svrhe. Verujem u lekovita svojstva biljke. Ipak, mislim da će proći još jedno 10 godina od leKalizacije do potpune legalizacije za rekreativno konzumiranje. A ko zna kada će se ovo prvo desiti.
Jedva čekam dan kada ću moći da uđem u dućan i da kupim nešto za šta znam kako radi. Do tada, cimanje sumnjivih likova i muvanje po sumnjivim krajevima.
A što se tiče grow-a, živim sa roditeljima dok ne završim faks, tako da je to nemoguće trenutno. A i kada bih mogao, odnosno kada bih živeo sam, plašio bih se nekako. Verovatno bi par drugara znalo da gaijm, i onda bi polako krenulo cimanje "Ej, mož mi izađeš u susret za večeras, daću ti pare, nije frka." Za čas se pretvoriš u dilera. Ljudi vole da pričaju.
 
07.05.2015
6
5
1
29
Da ne spominjem da kada od starta ( misli u glavi ) krećeš iz ove točke da li uopće možeš očekivati nešto više?
Brate, ja samo krećem sa realnim razmišljanjem i razmatranjem rizika. Ovo je ipak nešto za šta možeš da zaglaviš u zatvoru, ili da te debelo oglobe novčano. Nije letovanje pa da se ubacuješ hepi tripovima i ne znam čime.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Ovo je ipak nešto za šta možeš da zaglaviš u zatvoru

Nemoj zezati. Ja mislio da će me odvesti na ljetovanje 12 dana u Tursku kao nagradu za to što uzgajam. Ja sam tebi gore pisao o necem drugom i nisi me shvatio. Međutim nisam niti očekivao da hoćeš. Tipkam gore o zelji. Ako je zelja dovoljno jaka mozes napraviti sta hoces. I tu ne govorim samo o uzgoju kanabisa nego opcenito u zivotu. Na 2 mjesta si se izrazio na isti nacin na ovom forumu a ja zapalio buksnu pa eto imam malo monolog sa sobom. Sve sto sam ti pisao u obe teme probaj ponovno procitati bez predrasude ;)
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
LeKalizacije i Legalizacije ce biti... samo je pitanje kada,da Ameri nisu zeznuli stvar(37) ne bi se o ovome uopste spikalo... Bizzzo kod mene vec gori buxna... pa me povuce kod vase spike...
 
07.05.2015
6
5
1
29
Bizzzo, imam drugačije stavove i razmišljanja od tebe, ne predrasude. :D
da Ameri nisu zeznuli stvar(37) ne bi se o ovome uopste spikalo

Šta su to Ameri zeznuli, nisam upućen? :D Ja se baš uzdao u to što je kod njih počelo masovno da se legalizuje, pa se nadao da će naši i to da prekopiraju, kao što kopiraju sve ostalo sa zapada :D
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Pustite vi sad zapad i ameriku, znaju oni vrlo dobro zasto su je zabranili,i zasto su je sad pustili u opticaj. Nije to zbog toga sto su vidjeli istinska svojstva kanabisa,niti im je stalo da se neko lijeci sa istim. Druge stavke su amerima na umu...
PARE burazeru... (Novac je kod njih sveta rijec)
Svi oni bi guzicu dali za dolar.
Znam ja da nisam nista novo rekao,ali spomenuh,cisto da se ne zaboravi... :)
 
Poslednja izmena od urednika:
11.05.2015
1
1
3
29
Evo sta se desava a ne objavljuju.Ovo je odgovor firme koja zastupa CANAH (proizvodi organske konoplje).
"Situacija je sledeca. Nakon sto nam je roba puna dva meseca zadrzavana u carinskom skladistu u Novom Sadu bez ikakvog pismenog obrazlozenja, nazalost, pre dve nedelje nam je i definitivno uruceno resenje o zabrani uvoza proizvoda od semena konoplje i nalozeno nam je da robu u roku od mesec dana moramo izvesti ili unistiti. Razlog tome je sto se neko dosetio da u hrani koja se prodaje u Srbiji vise ne sme biti THC-a, cak ni u tragovima (protein od konoplje ima 0.5 mg/kg sto je izuzetno nizak sadrzaj). Iz tog razloga, nama i ostalim uvoznicima ovih proizvoda zabranjen je uvoz, a ide se ka tome da se zabrani i domaca proizvodnja (iako je prosle godine u Srbiji legalno zasadjeno nekoliko stotina hektara industrijske konoplje bas radi dobijanja semena za ishranu ljudi, od kojeg se prave konopljino ulje i protein). Da li je ta odluka trenutna ili konacna to niko ne moze da kaze, ali cinjenica je da tih proizvoda jedno vreme nece biti na nasem trzistu."
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutragenjo

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Evo sta se desava a ne objavljuju.Ovo je odgovor firme koja zastupa CANAH (proizvodi organske konoplje).
"Situacija je sledeca. Nakon sto nam je roba puna dva meseca zadrzavana u carinskom skladistu u Novom Sadu bez ikakvog pismenog obrazlozenja, nazalost, pre dve nedelje nam je i definitivno uruceno resenje o zabrani uvoza proizvoda od semena konoplje i nalozeno nam je da robu u roku od mesec dana moramo izvesti ili unistiti. Razlog tome je sto se neko dosetio da u hrani koja se prodaje u Srbiji vise ne sme biti THC-a, cak ni u tragovima (protein od konoplje ima 0.5 mg/kg sto je izuzetno nizak sadrzaj). Iz tog razloga, nama i ostalim uvoznicima ovih proizvoda zabranjen je uvoz, a ide se ka tome da se zabrani i domaca proizvodnja (iako je prosle godine u Srbiji legalno zasadjeno nekoliko stotina hektara industrijske konoplje bas radi dobijanja semena za ishranu ljudi, od kojeg se prave konopljino ulje i protein). Da li je ta odluka trenutna ili konacna to niko ne moze da kaze, ali cinjenica je da tih proizvoda jedno vreme nece biti na nasem trzistu."


Ja sam cuo price da Vucicev brat ulazi u biznis sa konopljom. Iz tog razloga se desava sta se desava. Naime opet kazem sve je to mozda samo trac i govorancija pa cemo vidjet.
 
19.05.2014
3
2
3
Vuciceva Vutra ce biti neko njesra...ako legalizuju proizvodnju ja ulazim u semu,no tek posto onjisim kako sta,posto je pitanje kakvo ce biti to "medicinsko trziste" i kakvi ce biti uslovi za proizvodnju (da li ce favorizovati velike proizvodjace naustrb manjih) ova retardirana Baba spominje neke Fabrike,ako legalizuju za medicinsku upotrebu,garant ce biti neka mala dekriminalizacija 5 mojih prijateljica ima rak a para za ulje nemaju,nesto se mislim da cena ulja i nece nesto mnogo pasti posle te lekalizacije ako je i bude jer posle svih dazbina za struju itd profit mozda nece biti tako dobar kao sto neki misle.
Ja licno znam Inspektora u policiji koji kaze da odmah krece ako donesu zakon,bice tu isprva mnogo krokodila (mnogi se ostre i trljaju ruke) ne sumnjam.

Koliko sam izguglao postoje tri kategorije medicinske ,bogate CBD i THC i kombinacija obe,koliko gledam po netu manji proizvodjaci preko u EU sasvim solidno zive od legalne proizvodnje(indoor) .

No ne verujem da ce to ovde biti slucaj.Sigurno ce biti neko djubre od zakona ili jos gore odobren uvoz farmaceutskim kompanijama...jedva cekam zakljucke te komisije cisto da vidim koliko smo retardirani....

Po pravilu trebala bi da postoji laboratorija koja bi verifikovala kolicinu substanci a ne samo udri jer bi garant bila najezda oglasa i kojekakvih gluposti i prevara,kao sad.

Outdoor ce morati da ima dobro obezbedjenje jer ipak se ne radi o kukuruzu sem toga outdoor zahteva vreme tako da se nesto mislim da ce ovde vecu ulogu (u pocetku) igrati indoor,ako bude kontrole kvaliteta,ako ne neko ce maznuti lovu na brzinu i pre nego se neko doseti ovaj ce vec biti bogat,bice interesantno gledati sve te manipulacije,Balkan power:)