Sta dalje [napredak legalizovanja]?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

kobasicat0r

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
2.043
771
138
/dev/null
vutra.org
Kao sto POKI reche:

Posto nemamo pravo da drzimo ni pola grama a da za to zakonski ne odgovaramo,mislim da:
1. bismo trebali,da se napravi pravi sajt za slobodna misljenja na ovu temu!
2. potrazimo pravnika koji je zaintresovan za ovu temu i koji se razume u zakon i rupe u zakonu(normalno,i vise njih)radi konsultacije i pomoci sa strane poznavanja zakona!
3. bi bilo potrebno konsultovati se sa osobama iz oblasti medicine koji znaju nesto iz prakse(ne podnosim teorije koje je neki streber procitao,posto ne bi se smelo izdavati nista za skolstvo a da to podrzava narkotike)
4. Kontaktirati farmaceute i hemicare,radi pomoci iz njihovih oblasti
5. potraziti textove,citate i izdanja na ovu temu
6. saznati nesto vise o drzavama u kojima se ova biljka ne zove droga.O njihovom statutu i zakonu.O prednosti legalizacije i odnosu prema ovoj biljki
(SVAKA OVA KATEGORIJA IMA I SVOJE PODKATEGORIJE,PA AKO SE NEKADA NAPRAVI SAJT O OVOME,JA BI VRLO RADO POMOGAO OKO ORGANIZACIJE I GRADNJI POSTEPENE LEGALIZACIJE) mislite o tome !!!


Mogli bi da pocnemo da radimo na necemu. Vutragenjo, kako napreduje sajt? Treba li ti pomoc oko PHP-a? Oko bilo cega. Reci mi od prilike koliko si procenata zavrsio?

p0zdrav
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Kako nam glase zakoni
pod tim da je cannabis isto sto i svaka druga "droga"


Službeni glasnik Republike Srbije broj 39, od 11. aprila 2003. godine, - Izmene i dopune Kriviènog zakona SRJ:



èl. 17.

Naziv kriviènog dela i èlan 245. menjaju se i glase:
"Neovlašæena proizvodnja, držanje i stavljanje u špromet opojnih droga."

èl. 245.
1) Ko neovlašæeno proizvodi, preraðuje, prodaje ili nudi na prodaju, ili radi prodaje kupuje, drži ili prenosi; ili posreduje u prodaji ili kupovini, ili na drugi naèin neovlašæeno stavlja u promet supstancije ili preparate koji su proglašeni za opojne droge,
kazniæe se zatvorom najmanje pet godina.

2) Ako je delo iz stava 1. ovog èlana izvršilo više lica koja su se udružila za vršenje tih dela, ili je uèinilac ovog dela organizovao kriminalnu mrežu preprodavaca ili posrednika,
uèinilac æe se kazniti zatvorom najmanje sedam godina.

3) Ko neovlašæeno drži supstancije ili preparate koji su proglašeni za opojne droge,
kazniæe se novèanom kaznom ili zatvorom do tri godine.

4) Ko neovlašæeno pravi, nabavlja, poseduje ili daje na upotrebu opremu, matrijal ili supstancije za koje zna da su namenjene za proizvodnju opojnih droga,
kazniæe se zatvorom od šest meseci do pet godina.

5) Opojne droge i sredstva za njihovo spravljanje oduzeæe se.


èl. 18.

U èlanu 246. stav 1. reæi: "od tri meseca do pet godina" zamenjuju se reèima: "od jedne do deset godina".
U stavu 2. reèi: : "od jedne do deset godina", zamenjuju se reèima: "najmanje tri godine".


èl. 19.
Ovaj zakon stupa na snagu narednog dana od dana objavljivanja u "Službenom glasniku Republike Srbije".
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
Ovo je dobro što si dao jer ja nisam znao šta taèno piše u kaznenom ali ovo je previše.
Trebaèe dosta posla i vremena, da se malo osvesti narod i uspije izmeniti zakon što se tièe upotrebe i uzgoja marihuane.
Da je zakon sve okoreli umesto liberalniji ide velika zahvala bezkièmenjacima kojima je samo za dinar više, ne obazirajuèi se na posledice svog "idotskog" ponašanja.
Draga izvrštna vlast u SRBIJI I CRNOJ GORI- ako ikad svratitie na ovaj sajt ovo je namenjeno vama:
LAKO JE NAPISATI TAKAV ZAKON-ALI TO POKAZUJE DA STE NESPOSOBNI RAZDOVJITI ISTINU.
Ima ljudi koji nisu izgubljeni,imaju svoj cilj,produktivni su.........ne sviða im se takav odnos gde se klincima iz osnovne na ulici prodaje razna "govna"(ali tu malo radite na kvaliteti odnosda u porodici,društvu,školi)ali ti ljudi kao što vi volite da se opustite uz èašicu i društvo nakon vašeg produktivnog dana tako ja-oni volie da zapale joint koji su i sami uuzgojili ali iskljuèivo za sebe.U koliko dobijem odgovor šta je tu tolika razlika izmeðu mene i vas da sam ja zao a vi dobri
i taj odgovor bude mogo nešto pozitivno da pridonese kvaliteti mog života rado èu promeniti svoj naèin života.(alkohol,tablete,droge) ne koristim.
pozdrav iz sterilnog severa
 

embrlajzer

Aktivan Član
29.10.2004
119
3
0
39
www.labrnja.tk
Zimus smo imali obavezan sistematski pregled za studente. Formular koji smo morali da popunimo imao je èetiri stranice od koje su prve tri bile vezane za naše zdravlje, a èetvrta je imala nekoliko liènih pitanja (a opet vezano za zdravlje), da li koristite kondome, da li ste se testirali na sidu i ono što je nama zanimljivo - Da li smatrate da je "trava" droga?

Mislim da je pitanje neadekvatno. Prvo, zašto u jednom medicinskom formularu nije fino naveden naziv marihuana veæ se koristi naziv trava koji se može odnositi i na kamilicu, nanu, koprivu ako æemo pravo. Kao drugo, droga... pa ja lièno smatram i kafu drogom, a tu me, vjerujem, podržava i medicina. Ali kafa je legalna. Zašto? Zato što su njena dejstva poželjna po društvo. Zašto se mnogi protive legalizaciji marihuane? Pa zato što su neinformisani.

E tu dolazim do kljuène stvari. Edukacija, informisanje, borba protiv dezinformacija, sve je to nužno da bi se javno mnjenje okuražilo da se posjedovanje/konzumacija trave ne bi smatrali deliktom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Igljun

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
pogledo sam malo taj forum i ako sam pravilno shvatijo to su momci na leèenju ili leèeni od ovisnosti.Brate oni vode osobni rat i tako i treba neka grizu-TO MISLIM OSOBNI RAD ,ŽELIM JIM PUNO SREÈE
Tu se moja prièa sa njima završava jednostavno druga interesna sfera.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Talicni

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
mozda si u pravu ali ne posecuju sajt samo oni nego i neutralni posmatraci pa me to zato smorilo.Uostalom nije ni vazno.U svakom slucaju mi moramo istrajati u nasem zalaganju.A to je legalna ::h2o
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
momci verovatno ne govore iz sebe nego nešto što bih kao trebalo biti-ako se varam onda tolko bolje za njih.
Ali kad malo poèiste neke stvari u sebi - odnos do sebe i života onda èe to biti druga pesma.
Vako je barem pozitivno da makar išta rade pa makar napišu topic sa kojima se ja opšte ne slažem.
Možda èe biti za kakvih pet godina ako su sad poèeli na osobnom radu posle detoksikacije zadovoljni u životu i moèi èe stvarno odabrati što žele.
Želim jim dosta sreèe i strpljenja dug jih put èeka
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Slo-Era i ostali sto su van SCG ako moze da nam prevedete vase krivicne zakone i da sakupimo sto vise zakona iz sto vise drzava.

Naravno bilo bi super da imamo sve zakone iz iz bivsih Juga drzava.

Nekako hrvatski i bosanski cemo naci lako (preko neta) posto jezik razumijemo nego slovenski i makedonski ce biti tesko.

Takodje sam primjetio da nema makedonaca uopste. Kao sto rekoh javite mi dje su ti irc serveri pa da barem nakacimo sobu tamo da stoji sa nasim sajtom u topicu.
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
venacnaglavi.jpg


Slika iz New York-a sa protesta na kojem se trazila legalizacija marihuane.
 
A

Anonymous

Guest
Vutragenjo je napisao(la):
Ne brini se Avrame sastavit cemo nesto dobro i pametno. Trenutno analiziramo kako i da one koji su najvise protiv trave smirimo i urazumimo.

Pa onda cemo sastaviti jedan tekst povodom legalizacije da promjeni misljenja svih ljudskih bica :)

Teško je matore urazumiti, tek kad ti, Kobaja, Marica ili ja budemo na vlasti ~) to æe iæi lakše! Ali pošto mi pušimo vutru teško da æe mo ikad pozavršavati fakultete (govorim u svoje i Maricino ime) ~~ :pivo ::super
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Pa i da zavrsite fakultet ne mora da znaci da cete na vlast,posto ovi sto se bore za vlast razmisljaju totalno drugacije od nas.Ja sam zavrsio faks bez obzira sto duvam a opet nisam na vlasti.A necu nikad ni biti,mnogo sam posten ::placko .Ali nikad se ne zna...Do tad cemo morati da se stekamo i ::h2o .E sad kad bi mi imali neku gomilu kesha pa ponudili nekom od gospode na vlasti verujem da bi i ovo nase pitanje dobilo na znacaju ali posto ne raspolazemo sa dovoljnom kolicinom mozemo samo da sanjamo.Ali kao i za sve i za ovo nase pitanje treba mnogo truda i mnogo vremena uloziti da bi bilo rezultata. ~)
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Skinhead je napisao(la):
***CENZURISANO***

Evo nam se javio pripadnik cuvenog pokreta koji okuplja sve same velike mozgove (sa malo pameti) ::tojlet.

Urednici reagujte!Predlazem da se postavi nova tema recimo "Kutak za mentalno retardirane" ili tako nesto da bi ovakvi znali gde treba da pisu.
 
Z

Zelena Akcija Zagreba

Guest
Vidiš, zabavan hobi, mlaæenje skinsa... 8)
(a malo mi je sumnjiva ta njihova fobija od pederluka, ima i tu nešto)