Sta dalje [napredak legalizovanja]?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Ja imam dar i prokletstvo šta izgledam jako jako mlad (skoro i ne starim,tantra ovo ono:smoke:) tako iako sam "uzoran" :vozdra::poop: građanin na poslu i svugdje. Policija me i dalje vidi ko mulca, pogotovo jer volim nosit trenerku i kapuljacu,a i opušten sam...
U kontaktu sam dosta sa policijom jer radim u medicini pa mi dovode pacijente ili surađujemo zbog prometnih i mogu reći nažalost stvarno većina su sjebana ekipa. Ima pojedinaca,ali jednostavno moć u rukama "malih" ljudi je destruktivna za njih. Jer samo "veliki" ljudi mogu ne upotrebljavat moć za emocionalna hranjenja ega. Svaki put kad napravi bilo kakvo djelovanje na račun uniforme,a da nije u službi "većeg dobra" on postaje gori čovjek. I oni su žrtve...ali ako misliš izbjeći pretrese ošišaj se, ali ne na čelavo ;)
U današnje vrijeme pravda je luksus koji si ne možeš priuštiti.

Prvo moramo pokazati ljudima oko sebe da čovjek može biti koristan i produktivan iako zapali marihuanu, a plave uniforme ćemo zadnje lako kad promjenimo ljude koji ih oblaće...:murija:
 
18.09.2014
136
96
43
je moze neko rec svojeje moze neko rec svoje misljenje o ovom mom komentaru gore ne za dredove nego za dio hrvatskog zakona koji izgleda jedino ja shvacam samo krivo ili na svoj nacin .. hvaa misljenje o o
 

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
gledam gde da postavim ovo obaveštenje .... valjda je ovde ok ..

elem .. AKO NEKO MOŽE I HOĆE - MOŽE DA DOĐE NA JAVNU RASPRAVU POVODOM ZAKONA I MEDICINSKE UPOTREBE KANABISA U SRBIJI .

Na sajtu udruženja IRKA ima detljano obaveštenje o tačkam rasprave itd ..

evo link .

http://irka.org.rs/javna-rasprava-o-zakonu-o-medicinskoj-upotrebi-kanabisa-nasi-predlozi/

pratim ( po malo ) na fejsbuku njihov rad i prilično su aktivni , okupljaju veliki broj bolesnih ljudi koji se leče uljem od kanabisa... a poslednja informacija je da su pre neki dan uhapsili Dragana Alargića njihovog glavnog aktivistu i oduzeli mu ulje kojim se leči ..a odredili mu pritvor od 30 dana ... verovatno da ne bi došo na tu raspravu ... pred ukidanje i industrijske konoplje kao dozvoljene vrste ...

ništa dobro se ne piše iako u okruženju nije tako zategnuta situacija .. kažu sprema se pooštravanje kaznenih mera itd ...

a ovde je fb stranica sa obaveštenjima
https://www.facebook.com/LegalizacijaKanabisaSrbija/?fref=nf

molim admine .. da ne shvate ovo kao promociju udruženja , nego obaveštenje o dešavanjima za koje ovde ne videh linka ili posta ..

pozdrav svima
 

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
Evo još malo obaveštenja ,, vidim da se šaralo po forumu na ovu temu .. ali ništa ozbiljno uz poneko prepucavanjce ... heh ...

http://www.zdravlje.gov.rs/showpage.php?id=185

Ovde imate predlog ( još restriktivniji nego ovaj sad važeči) zakona
poziv na javnu raspravu u još dva navrata u Novom Sadu i Kragujevcu .
Poziv za učešće u javnoj raspravi i program javne rasprave sa BOGOVIMA KOJI ODLUČUJU O NAŠIM ŽIVOTIMA itd .



icon-mail.png
icon-print.png


JAVNA RASPRAVA O NACRTU ZAKONA O IZMENAMA I DOPUNAMA ZAKONA O PSIHOAKTIVNIM KONTROLISANIM SUPSTANCAMA: Rasprava će trajati do 20. januara 2017. godine





Učesnici u javnoj raspravi su predstavnici: državnih organa, komora, zdravstvenih ustanova i privatne prakse, udruženja pacijenata, stručne javnosti i drugi zainteresovani učesnici.

Prezentacije i rasprave o predloženom Nacrtu zakona biće organizovane po sledećem rasporedu:


  • Novi Sad, 10. januara 2017. godine, u periodu od 10:00 do 14:00 časova, u velikoj sali Skupštine AP Vojvodine, službeni ulaz, Banovinski prolaz, Novi Sad;
  • Kragujevac, 18. januara 2017. godine, u periodu od 10:00 do 13:00 časova, u Skupštinskoj sali Grada Kragujevca, Kragujevac, Trg Slobode 3.
Ministarstvo zdravlja poziva sve zainteresovane građane i stručnu javnost da uzmu učešće u javnoj raspravi i da primedbe, predloge i sugestije, dostavljaju elektronskim putem na adresu: [email protected] ili pisanim putem Ministarstvu zdravlja, Sektoru za lekove i medicinska sredstva, psihoaktivne kontrolisane supstance i prekursore, Beograd, Nemanjina 22-26, sa naznakom: "Za javnu raspravu o Nacrtu zakona o izmenama i dopunama Zakona o psihoaktivnim kontrolisanim supstancama ".

Ja ne mogu da idem na te rasprave ali poslah im na mej moj tekst na temu legalizacije .
Nije baš kratko
pod naslovom

ELEMENTI BIĆA KRIVIČNOG DELA (ZLO) UPOTREBE KANABISA

iskreno verujem da oni tamo gde sam poslala neće da čitaju ...


PS .. ismeja se slatko onom članu što je pitao a di to ima thc u biljki ? oće na raspravu ...
s jedne strane tako naoružani informacijama a s druge strane FARAONI koji ne menjaju izraz lica iako im se obraa čovek koji je oživeo od multipleks skleroze , lepo i otvoreno mu daju do znanja da ih zabole gelender što on nije u kolicima gde bi po njihovim pravilima trebalo da bude ...

pozdrav baštovani :) daće Bog da od februara nećemo više morati da se krijemo
 

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.422
258
Mlecni Put
vreme je da se uvede ikonica "voleo bih da je tako" :)
Salu na stranu, ali ja u Srbiji ne vidim vise ni u najavi ikakav oblik legalizacije.
Naime, pre 2 godine drzava je osnovala radnu grupu koja je trebala da utaba put za donosenje zakona o legalizaciji kanabisa u medicinske svrhe. Drzava je na celo te radne grupe stavila dr. Danicu Grujicic koja je ostar protivnik kanabisa.
Ako ne znate ko je ona, ima na YT.
Od tada do danas ta grupa nije uradila nista. Naravno da nije, ukoliko znate ko je zaista Danica Grujicic.

Tu istu pomenutu doktorku guraju u dnevnu stampu svako malo, i njene stavove uzdizu u nebesa i placeni novinari i naivni citaoci, po ko zna kakvim pitanjima nevezanim za medicinu, kao da je pripremaju za kandidata za predsednika.
A o kakvom psiholoskom profilu osobe se radi mozete da vidite na YT njeno gostovanje na tv pink, a i na VICE dokumentracu kada ju je intervjuisao Galeb Nikacevic, kipila je od besa pre nego sto je i postavio prvo pitanje, videvsi njegove istetovirane prste.. tipicna osoba koja sve u zivotu deli na crno ili belo.

i tako zaboravih sta sam hteo da kazem :rasta:
 

Corleonev

Aktivan Član
03.09.2016
511
1.637
163
Sicily
"Kanabis nije lek ni za sta! " ..... " Vama dode izmucen covjek 3-4 mjeseca u intenzivnim bolovima u krstima i naravno da mu dam morfij! Za jedan dan on se naspava,prvi put posle 3 meseca.To je blagotvoran lek....To je fanstasican lek! " rijeci gospode Grujicic...Sad bi psovao al ne smijem..Cak bi i malo dijete vidjelo ironiju koliko je sve to apsurdno i retardirano što tvrdi i misli...žena je antipaticna i bahata do srzi, katastrofa! Tolika nepristojonost prema ljudima..Gore gospodina nije ni pustila da kaze..Odvratno
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
kao da je pripremaju za kandidata za predsednika.
pa i bila je kanditat pre pet godina, sve joj... !!!
i jos nesto, potpise je skupljala po klinici gde radi od pacijenata (verovatno) a od roditelja malih bolesnika sigurno, jer to znam iz druge ruke; cerka od mog drugara imala aneurizam valjda, nesto sa krvnim sudovima i dr. se nije libila na kontroli da im trazi potpis za kandidaturu.

da ne gresim dusu, jeste strucnjak za neurohirurgiju ili nesto slicno mislim, ali ovde gresi :D
 
Poslednja izmena:

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
Grujičićka nije bila na raspravi u Privrednoj komori . Verovatno bi se pobila s nekim od prisutnih da bi odbranila svoje debilne stavove. Sumnjam da će da se pojavi i na ove dve najavljene seanse , ali će zato imati glavnu reč kad se bude odlučivalo. Ona je otelotvorenje FAME o farmakološkoj mafiji koja vedri i oblači po svetu. Njihov položaj i prihodi moraju da ostanu nedodirljivi po svaku cenu jer zamislite da se ljudi ponovo leče travkom , šta bi onda oni radili ..mogli bi da ture katanac na bolnice a koze su zaboravili da čuvaju .. da propadne mito viski i parfemi, kinta . Njima su potrebni bolesni ljudi , to obnavljaju vakcinama i to više nije tabu tema.
Beli mantil je ritualno odelo i TI MORAŠ DA IMAŠ OVERENU ZDRAVSTVENU KNJIŽICU I DA IDEŠ KOD LEKARA - ne postoji drugi način i oni nisu ludi da iseku granu na kojoj sede.

Ja isto bi volela da se nekim čudom ipak saslušaju etnuzijasti koji se bukvalno bore sa predstavnicima vlasti i da se usvoje njihovi predlozi a ne nove još restriktivnije mere za konoplju .

Kad bi neko imao strpljenja i prilike da postavi pitanje zašto se brani sadnja industrijske konoplje , dal je istina da im je toooooliko važno da nas zaštite od nula, zarez nulanula procenata ili je to samo podvala ko i sve drugo ..

Pitam se dal je gospođica Grujićić prelistala komentare ispod videa na jutubetu .. ko zna kolko hiljada ljudi joj se ..... sve po spisku ..


............ na fejsbuku na grupi IRKA imate snimke sa te prve rasprave i mene je oduševila devojka koja je prva govorila , bez treme , opušteno , sigurno i razložno im sasula u lice da se izlečila od multipleks sleroze , da nema simptome i da želi da ima normalan život i porodicu jednog dana. Svoj britki govor završila je kao Amazonka sa : - JEL TO JASNO ?!
 

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
https://www.facebook.com/groups/legalizacijamarihuaneusrbiji/permalink/859228924219886/

Evo konačno snimak sa dela rasprave u Novom Sadu .

Faraoni i dalje skamenjeno nezainteresovano gledaju sa rukovodeće plaforme ... kažu da su se i smejali bolesnim ljudima dok su iznosili svoja svedočenja .

Ne znam šta je sa Draganom Alargićem , (aktivista Irke ) tog dana kad je bilo ovo zasedanje njemu je trebalo da bude ročište .. Ako ga puste iz pritvora , možda ipak prisustvuje raspravi u Kragujevcu , ali čisto sumnjam jer bi se već oglasio na grupi Irka da je napolju . Ispade da su ga namerno uapsili pred raspravu da ne se ne bi čulo šta on ima da kaže .

I dalje mi se čini mrka kapa za legalizaciju .

Videh da na klinici gde radi dr Grujićić imaju neko čudo koje se zove gama nož i time se zrače metastaze u mozgu . Koštalo je pet miliona eura i doktorka ponosno izjavljuje da će moći da vrate pare za godinu dana od pacijenata iz država u okruženju ... inače su odavde slali u Tursku pre nabavke.. Biznis makina je u pitanju i direktno je ugrožava legalizacija lečenja u kućnim uslovima .
 

xcx

Aktivan Član
07.05.2015
433
380
113
Ako je TO na čelu povjerenstva u Srbiji, crno vam se piše....
Ne samo da je arogantno, glupo do boli, nego i potpuno besćutno...
Želim vam uspjeh, ali sa ovom kreaturom, teško :(
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Kapisla

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Ona puno svog srama tijela prekriva "znanstvenim" umom. Racionalizira sve i traži opravdanje da sakrije sebi krivnju jer se krivi šta se srami. Među nogama je totalno stisnuta. Zato je i tako ambiciozna bila u karijeri. Jer duboko osječa da manje vrijedi jer se nije mogla dati puno životu.

Sve joj to piše na tijelu, licu i očima. Zato i brani svoj stav, jer oko njega je sagrađen indentitet,kula, velike zidine da bi si sakrila velik dio sebe duboko ispod svih uvjerenja i stavova. Drži čovjeka-sebe u tamnicama sa maskom na glavi da se ne prepozna, pa ga projecira na drogu i drogeraše i remetitelje njenog sustava.

Danica je dobar primjer kada glava preuzme funkcije pizde i guzice, a i ostalih organa. Onda se je pametno, uvjereno, indoktrinirano, kontrolirano. Ali bez suradnje cijelog čovjeka nema ni viđenja cijele slike...

Može ona naučiti šablone iz današnje medicine, može imati i mirnu ruku za operacije, ali mudrost, inteligenciju, život neće imati dok joj ne dođe "iz guzice, u glavu"...

Žalosno je šta je društvo napravljeno tako da mi sad moramo uvjeravat druge ljude da bi nam oni "dopustili" da radimo ono šta hoćemo bez da štetimo drugima. Pored zdravog tijela, ruku, nogu, glave (ima izuzetaka)...
 

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
Who need Cannabis, morphium is fantastic medicine! Dr Grujičić 20.12.2015

Čitam komentare ispod ovog video klipa na jutube ... hahhahaha,,, ubajatilo se , ima četiri meseca od intenzivnog prepucavanja tamo i po koji friški koment ..od kojih jedan prepoznah i od odavde ... koji je dao najrealniji psiho aspekt kompleksa umišljene više vrednosti itd..

Prvo mi je bilo smešno čitajući svo ono psovanje ... pa mi se onda smešak zaledio ... kad sam ukapirala da je glavni diskutant tamo koji se svima nakršio majke neki kobajagi David Goldštajn je ustvari Grujičićka glavom i bradom ..mada nisam originalno ja došla na tu ideju ... nego kad pročitah ovaj komentar sve mi je bilo jasno:

"DavidGoldštajn 4 months ago
Apelujem na inspektore odeljenja za narkotike da se ozbiljno pozabave tim "aktivistima" za legalizaciju marihuane. Marihuana će sigurno biti legalizovana u nekim narednim godinama ili decenijama, a do tada se zbog posedovanja i preprodaje iste ide u zatvor....dovoljno je pogledati samo fejsbuk profile tih hohštaplera da bi se videlo da se taj ološ čak i ne skriva i mogu da se kladim da će u svako doba dana i noći kad im inspektori zakucaju na vrata njihovih jazbina, tamo naći bar 10gr marihuane.....koliko ja znam minimalna kazna zatvora za narkotike je tri godine. Pa lepo izvolite obračunajte se sa tim otpadom. U jednoj Srbiji u kojoj posle bombardovanja bukvalno postoji epidemija kancerogenih oboljenja, samo još ovaj šljam fali da prodaje laži građanima kako će ih marihuana izlečiti od kancera.......To mi je ubedljivo najbedniji oblik kriminala, na istom nivou odvratnosti poput silovanja i zlostavljanja dece, zaraditi na očajnim i bolesnim ljudima uvaljujući im mudo za bubrege."

Ovo boldirano su njene reči koje sam videla na više mesta .. prateći dešavanja oko legalizacije .

Znači sa ovom osobom na čelu radne grupe nema ništa od legalizacije , ona prosto nije realna .
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Njoj po ocima,stasu,odgovorima..po tom agresivnom stavu i napadnim rijecima,neobrazlozenim tvrdnjama,neobrazovanom karakteru i odgoju vidim jednu osobu koja gori od zelje da razne metadone,suboxone,helexe,seroqele guraju omladini u usta koji su navodno "ovisni"zato sto su kuci dosli pijani sa maturalne zabave.A to sto ce cijeli zivot osijecati posljedice uzimanja tih "ljekova"tako sto ce biti nesigurni,preosjecajni,nervozni...ma gade mi se..sa svojim "terapijama"
Pogledaj samo kako povisi glas kada joj novinarka postavi argumentirano pitanje..Tako murija radi kada hoce nekoga zaplasiti.To je ta prica..strasno.
Ovo ti je klasicna prica "ma moze se i preko reda,i vako...rijesiti cemo,svoji smo.."pa onda ljudi koji odluce promijeniti stav i zivot,izljeciti se sa svojim ljekom budu narkomani i dileri,a oni koji se prodaju za "tri dana hotela na konferenciji"kako bi gurnuli koji ljek u promet ispadaju dobri doktori.Da se razumijemo..postujem doktore i njihov posao ali nemozes ovako folirati..
Pitaj je za metadon..Tu ce znati sve u detalje jer su je tako ucili farmaceutske tvrtke,a za cannabis.."pa imamo saznanja,ovako,onako...".Ma smijesno!
 
Poslednja izmena: