Sta dalje [napredak legalizovanja]?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Ne ebem više zakone, ne priznajem vladavinu prava, sve ih nabijem,

Odavno ja ovako razmisljam... Jednostavno mi stoji u glavi misao tipa, "Sta ste mi vi u mojem JEDINOM zivotu da sa istim upravljate i odredjujete kako da ga zivim"

Jednom prilikom sam nesto slicno rekao jednom policajcu tokom "rutinskog legitimisanja"

Namjerno sam uvijek legalno bezobrazan prema njima u takvim situacijama. Samo sto ga ne pitam "Sta hoces koji moj vise od mene. Na kraju bukvalno pobjegnu od mene.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke

Misel06

Aktivan Član
05.09.2017
74
304
53
33
Dobro jutro
Evo ja se ispricavam prvo na dugom postu..i sljedece se ispricavam jer neznam ak smijem tu kopirati text iz jedne objave sa druge stranice..za sve zainteresirane prvo text pa onda imam par pitanja posto se ne razumijem puno u politiku..hvala..
"PAŽNJA!!! Zapošljavamo sve nezaposlene <3 Hrvatskanabis

* Danas u 16:20 h Kung Fu botaničar kreće live sa pričom iz prve ruke za slobodu čovjeka i biljke

Kako bi zaustavili iseljavanje mladih našli smo alternativu za sve koji žele ostati i pokrenuti nešto svoje, a glavna misija je umrežavanje jer Hrvatska je jedna od najbogatijih zemalja svijeta. U svakom gradu tražimo po jednog čovjeka koji srcem zna prepoznati ideju te je spreman preuzeti odgovornost kako za svoj život pa tako i za život svojih bližnjih. Pisali smo i Vladi da umjesto referenduma koji bi koštao preko 60 mil. kn taj novac uložimo u multimedijalne centre u svim gradovima RH pošto je donešen Nacionalni program djelovanja za malde, a nitko ne vjeruje da je to moguće jer su nam izbili svijest. Za organizaciju događaja su potrebna sredstva pa smo pisali na stranici kad bi svaki čovjek donirao 1 kn imali bi za organizaciju pravog skupa, a kad bi svatko donirao 10 kn mogli bi u svakom većem gradu imati info centar što je i misija. Malo ljudi vjeruje i spremno je biti u službi Zemlje i ljudi, a nadamo se da nas je ostalo barem po jedan u svakom gradu te da za-jedno vlastitim primjerom pokazažemo kako je u Hrvatskoj moguća promjena.

http://www.mspm.hr/istaknute-teme/mladi-1683/nacionalni-program-za-mlade/1848

Našli smo jako povoljan program financiranja ideja i projekta od strane EU po pitanju razvoja turizma pa smo osmislili novi model edukativnog, (re)kreativnog i zdravstvenog turizma kako bi bili spremni kad se biljka u potpunosti legalizira. Prvi projekt je u procesu tako da ćemo imati primjer, a ulažemo u pravnu regulaciju biljke, javnu raspravu i prezentaciju uz vašu pomoć te otvaranje modela turističkog objekta koji će u budućnosti biti jedan od Cannabis Social Clubova. Udruga Medicinska konoplja je predala u Sabor prije godinu dana prijedlog izmjene zakona i prijedlog regulacije te proširenje indikacija bolesti za koju se biljka primjenjuje što po našem mišljenju treba doraditi, a mi koji jesmo ovdje trebamo osnovati znanstneni institut koji će se baviti pitanjem konoplje pošto je država do sada bila protiv. Kanabis je u Hrvatskoj legaliziran samo za 4 bolesti što je diskriminacija za sve nas ostale kojima je lijek potreban. Veliki je kapital u igri, a sav novac će se ulagati u djecu (vrtići) i mlade (škole) umjesto da ga prepustimo državi i uhljebima.
Prijedlog modela

"Regulatorno tijelo za medicinsku konoplju izdaje dozvole bolesnicima koji žele uzgajati za potrebe vlastitog liječenja. Uzgajati mogu samo oboljeli ili članovi najuže obitelji, i to isključivo u prostoru bolesnika. Dozvoljeno je uzgajati 9 biljki u cvjetanju za potrebe vlastitog liječenja. Svi koji uzgajaju za potrebe liječenja, moraju u policiji prijaviti prostor u kojem uzgajaju. Policija u bilo kojem trenutku može pregledati zalihe lijeka, provjeriti uzgoj i dobiti podatke o doziranju lijeka. Nevladin sektor bi putem udruga i savjetodavnih službi pružio sve nivoe pomoći oboljelima što je s obzirom na subjektivnu pozadinu i učinke terapije medicinskom konopljom nužnost."

http://www.medicinska-konoplja.hr/w...cije-uzgoja-konoplje-za-potrebe-liječenja.pdf

Tražimo ljude sa zemljom i nekretninama za sadnju hrane i turizam (u svakom gradu po jednog čovjeka sa imanjem) koje se ne opterečuju zalogom na nekretnine jer se investira u ideje i projekte tako da nema bojazni od oduzimanja nekretnina, a što je najbitnije nema banaka kao posrednika. Zajam je do 50 000 € na 7 godina sa godinu dana počeka dok je kamata 0,5%, sredstva se trebaju uložiti u roku 6 mjeseci što je taman da se pripremimo za drugu sezonu. Cijeli program se odvija preko jedne agencije pa želimo dati priliki svima koji su spremni biti i živjeti za Hrvatsku. Umjesto da ljudi rasprodaju nekretnine u pola cijene, pametnije je staviti u službu zemlju i objekte koji će služiti za coworking prostore, klubove, centre koji će se baviti novim modelima turizma. Posao za sve-mir.

Svi koji su zainteresirani neka se jave na mail: [email protected] ili u inbox, a trenutno smo u osnivanju udruge znanstvenog Instituta koji će se baviti sadnjom hrane, istraživanjem i primjenom ljudskih dostignuća te izradom novog operativnog sustava. Zato trebamo bazu u svakom gradu kako bi stvorili humanitarnu mrežu za održivi razvoj, informaciju, edukaciju i podršku. Ukoliko netko uplati donaciju neka se javi porukom sa slikom uplatnice kako bi mogli uzvratiti uslugu.

P.S. Danas krećemo u živo dok ne oslobodimo biljku ili dok me ne zatvore te pripremamo događaj za ukidanje prohibicije biljke zbog laži i diskriminacije.!.. Sredstva trebamo za odvjetnika sa kojim planiramo obraniti slučaj Kung Fu botaničara i za organizaciju skupa za trenutno ukidanje prohibicije. Tražimo ljude iz svih područja djelovanja koji su mjesec dana spremni dati svoj doprinos u realizaciji ideje i projekta, a plačeno će biti kroz naše proizvode i usluge jer radimo konceptualni eksperiment naše valute kojoj je temelj čovjek i priroda.

Donacija:
10 kn zahvala na stranici ili objava kroz video materijal
50 kn privjesak za ključeve ili ogrlica
100 Kn majica po izboru
250 Kn boravak na Mrežnici za jednog čovjeka polupansion
350 Kn boravak na Mrežnici za dvoje polupansion

Moguća misija SVE-MIR
Za sve-mir u svijetu, trebamo prvo svi-jest.!..
Hrvatskanabis za slobodan Balkanabis <3"
To je kopirani sa facebooka sa stranice zahtijevamo ukidanje prohibicije konoplje..neki od vas sigurno su je na toj stranici..
Posto se ne razumijem nesto posebno u politiku imam par pitanja..
To je neki malo korak prema legalizaciji..zanima me dal to moze proci pored nasih starih politicara..po meni jako tesko..prije bi bilo sanse kad bi zivi zid imao vise mjesta u saboru..jako puno ljudi konoplju zeli probati koristiti za medicinu ali se ne usudi zbog zakona..ja sam napravio prvi grow da naucim..nakon dva tri growa kad cu znati vise zelim naucit da si napravim svoje ulje za potrebe svoje obitelji..ali opet..tu je strah od zakona..evo..ukratko od mene..zanima me kaj vi mislite o tome i o tom koraku prema legalizaciji..hvala
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Budfield

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
naucit da si napravim svoje ulje za potrebe svoje obitelji.
Moje misljenje je kako bi se trebao usredotociti na edukaciju i uzgoj svoga ljeka u vlastitoj kuci,a ove politicke fore ostaviti po strani.Biti ces puno mirniji jer...daleko smo mi od legalizacije dok god mi sami ljudi ne cijenimo samoga sebe.To nepostivsanje,ljubomora koje gajimo jedan prema drugome daje politicarima mjesta za manipulacije i tako ce biti dok god ne prihvatimo "da moze bolje i drugacije".
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 420Florist

Misel06

Aktivan Član
05.09.2017
74
304
53
33
Hvala na misljenju..dio mene je htio to cuti jer ne pratim previse politiku pa neznam sto se ustvari dogada na politickoj sceni jer je previse ljudi kod nas koji ne zele prihvatiti alternativnu medicinu..zbog tzv "ispiranja mozgova"..tak ja to zovem..:p
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Budi dio ovog forumu,nadi mir i ljubav kroz uzgoj i ljek ce napraviti svoje.Mi smo tu ako sta zapne:thumb:
A politika...dalje od "moje butige":)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Pantagan

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Drzim da ce bar 90 posto foruma sloziti sa gore navedenim.
Ja recimo, i kad se legalizuje marihuana u potpunosti, uzgajacu bez icijeg znanja.
Jer na taj nacin si najslobodniji i najmirniji.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Minja3

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Potpisujem:thumb:
Cuj fore..da ce meni murija provjeravati uzgoj i koliko je on legitiman...Pa neki od njih dan danas misle da se Marihuana "puca u venu":DTakvi mi mogu doci samo na bicerin rakije i cao bao:vozdra:
Nikada necu zaboraviti izjavu jedne mg.dr.vcr.magistrice koja je davala intervju povodom dolaska tableta cannabisa u ljekarne.Pita nju novinarka za neke info povodom toga,a ona...a sta cete,morati cemo neci dobavljace za rizle i nauciti motati dointe:fuck:E moj Balkane...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sale82ful

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
temu preformulisati u NAZADOVANJE legalizacije ..

elem .. pisalo se negde ili sam ja prenela vest da je jedna od aktivistkinja IRKE privedena zbog posedovanja ulja od kanabisa koje je bilo donacija gosn Melameda iz Kolorada za bolesnu decu u Srbiji . ( ne sećam se jel bilo dbd ili thc ) svejedno neko je otkucao i policija je došla i zaplenila to ulje .. Suđenje je bilo u februaru , tj prvo ročište . Svoj dolazak na drugo ročište , okrivljena je pokušala da odloži slanjem telegrama u kome je navela opravdani razlog za odlaganje .... što nije sprečilo sudiju da održi ročište i donese presudu .

E sad ... umesto da svi igraju fer ( izgleda da ja još uvek verujem u Deda Mraza ) svi gledaju samo da ućare nešto iz cele priče i plasiraju razne priče po fejsbuku .. ( koji se spremam da zatvorim jednom za svagda )

Na grupi IRKA je osvanulo SKANDALOZNO OBAVEŠTENJE da je okrivljena dobila 4 meseca zatvora ! I logično pljuvanje sistema i svega okolo ..

Naknadno se objavjuje da je kazna 4 meseca zatvora odnosno 2 godine USLOVNE KAZNE ... - ako osoba ne ponovi delo za koje se sudilo ..

Jedni kažu da je to fer presuda u postojećim uslovima , jer je predviđena kazna OD 3 godine zatvora ...

A drugi galame da je presuda skandalozna , ne navodeći je celu .. i tako dalje . Ljudi kojih se tiče ova vest se izjašnjavaju u komentarima .. dajući podršku ili šta već pišu ... a osoba na koju se odnosi presuda snimi klip sa svojom besedom - i pritom vari ... kao ŽIKICA JOVANOVIĆ ŠPANAC!

Pucajte ! Ja i dalje držim čas !

Znači - niko neće ni za milimetar da odstupi sa svog umišljenog pijedestala ... svi su nadrndani do krajnjih granica , i teraju svoje pljujući suprotnu stranu koja ni malo ne zaostaje u odašiljanju pretećih izjava i tako dalje .. i onda čekamo da lično Donald Tramp ili neki elijen pošalje depešu da se kanabis legalizuje !

pa .. malo morgen - u zemlji ego tripera koji od svega naprave skurnju ... da nije tragično bilo bi sr...
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
jos je tragicnije sto doticna u tom klipu opravdava onomad uhapsene popove!!!
i sto kaze minja, ne mere bre takva licnost da bude zastitno lice legalizacije; sa takvim ponasanjem bi bar tri puta dnevno kod mene u selu dobijala cuske.
ali da je sudjenje bilo neregularno, jeste, bar koliko sam uspeo da saznam, cak sam hteo i da idem na prvo rociste, ali se kijamet od vremena isprecio :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mimika

Venomancer1

Banned
Banovan
15.03.2018
12
10
3
41
koja bre IRKA ljudi moji pa njihova glavna delatnost je prodaja ulja sav taj kvazi cirkus oko legalizacije im je paravan i reklama da im se ljudi obracaju vezano za nabavku ulja
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
kvazi cirkus oko legalizacije
he, he, gle ovaj...


pa neka je i tako, ali ti ljudi rade nesto, ako mogu da organizuju tribine, skupove, svakodnevno obljavljuju naucne i ostale radove o korisnosti i upotrebi kanabisa, stupili u kontakte sa svetskim promoterima legalizacije/dekriminalizacije, neka malo i zarade, ili bolje reci, imaju za zivot.
nemam ja neki problem sa tim, jedino kad neko od njih pocne, onako kalimerovski, da kuka, kad uhapse nekog sa desetinama kila leka, bez obzira na to sto uvek tu nadju i nesto drugo osim vutre?!?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 420Florist

Venomancer1

Banned
Banovan
15.03.2018
12
10
3
41
nesto malo? brate teski su to gulikoze. kupovala se vutra po soma kilo pa onda prodaju ulje po 250-300e 10ml a sad su cene i znatno vece. a igrom slucaja sam u toku i znam kad im je kroz ruke prolazilo po 300 500 ml ulja nedeljno. o cemu pricamo? mafija klasicna. ja nisam pozvan da pricam, kad sam bio mlad cepao sam brutalne outdoore, i masne pare zaradjivao, ali mi nije to bio prioritet, gajio sam ponajvise da bi ljudi iz mog okruzenja imali gde da nabave vrhunsku vutru a ne da se bogate siptarski karteli uvaljujuci nam smece prskano misomorom i makedonskim opijumom. a ovi se prodaju za vajne kanabis aktiviste klinac palac... ne cenim takve ljude budi ono sto si, valjam ulje i to je to. krivo mi je sto sada u ovim danima kada ulje mnogima donosi spas nisam u mogucnosti ko pre a iskreno nemam ni muda da guram stotinak mrcina out, delio bih ulje svima koji mi dodju sa medicinskom dokumentacijom da im treba za lek, dinara nikome uzeo ne bih
 

Venomancer1

Banned
Banovan
15.03.2018
12
10
3
41
I jos nesto, namerno pisem u novom postu jel jako je bitno, to je sve manje vise fora sto su kao hapsili neke od njih, jasno je kao dan da im cuvaju ledja, a zauzvrat tamo na fejsu imaju grupu sa 20k clanova, i mnogi se ofiraju pricaju javno o svacemu, sheruju slike growova itd, i zandari ih beru kao pecurke posle kise. jasno ko dan da su pandurski ljudi
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
ja nisam pozvan da pricam, kad sam bio mlad cepao sam brutalne outdoore, i masne pare zaradjivao, ali mi nije to bio prioritet, gajio sam ponajvise da bi ljudi iz mog okruzenja imali gde da nabave vrhunsku vutru
Što ne mogu lopove i lažne moraliste. Izvini drug, ali ti licno govoris sebi u prilog. Zaradjivao si, ali nije ti kao fol bilo u prvom planu, samo da se opravdas ovdje pred sirokim auditorijumom jer znas da bi popusio ban kad bi iskreno rekao da si diler koji "krsti" vutru ko zna kakvom hemijom.
Pricaj nekom drugom kako ti je stalo da drustvo pusi "vrhunsku vutru".
 
Poslednja izmena: