Sta dalje [napredak legalizovanja]?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
21.03.2009
6
1
0
48
pravo je tesko razbit predrasude kod ljudi.... vecina misli ako ne pusi licno, da je to droga kao i dop ili koka, zaostala sredina, j***ga.
na vama mladjima je da se borite da razbijate predrasude idiota, jer stavljane trave sa ostalim gudrama je nonsens, ali stacete takva nam je zivotna sredina (citaj:zaostali idioti). :eek:hno:
put prema legalizaciji je pravo dug i tezak, jer kad se godinama o necemu prica kao NAJGOROJ STVARI KOJA SE MOZE DESITI DRUSTVU sta ocekivati, ali treba izdrzati radi djece koja se tek radjaju i kompletnog svjeta koji bi bio ljepse mjesto za zivot da ljudi puse ganju, ovakva stranica je put prema tome....

ja mislim da je najbolji put pored edukacije stanovnistva, onaj kojim su posli amerikanci, tj. medicinska upotreba vutre, polako ali sigurno taj fol ce proci svuda, jer su svi osjetljivi na bolest, a kad im doktori pocnu pricati da vutra i dop nisu isto, te da ovo prvo ima dobre efekte i ne vodi te u komun za odvikavanje, lagano ce raja pocet pusiti pricu da je to OK isto kao i pecenje rakije u dvoristu.....

toliko od mene za sad, tek sam se ukljucio pa je dosta laprdanja....

pozdrav svima, mnogo nas ima koji isto gledamo na svjet...
 
07.02.2009
14
0
0
32
Ljudi, preko skole pisem sa ortakinjom clanak u Politici o legalizaciji marihuane...

To je neki odeljak u novinama koji se zove Opusteno, gde srednjoskolci pisu o raznim temama,ortakinja i ja uzeli Legalizaciju, iako nije bila ponudjena...

Sada me zanimaju vasi predlozi, mislio sam da u tekst stavim poredjenje sa duvanom i alkoholom, i ova ortakinja ima nekog prijatelja u Amsterdamu koji dolazi u Bg, pa cemo i sa njim napraviti mali intervju...

Stavicemo argumente za i protiV (ali vise za ZA xD) na sta da obratim paznju..:???
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Napiši o ljekovitosti
Napiši tome kako ne stvara ovisnost te kako se nemoguće predozirati njome
Napiši o ekonomskim koristima legalizacije
Napiši o mogućnosti upotrebe za proizvodnju biodizela, tkanine, papira
Napiši o sjemenu i njegovom ulju kako je nevjerojatno zdravo
Napiši...
 

badger badger

Aktivan Član
10.02.2009
159
13
0
36
takodjer obvezno prije pisanja člaka pogleda s legicom sadržaje
na vutratv.info
sve ovo šta ti je šaman napiso i puuuuuno više se nadje..
sretno s seminarom!
 
23.08.2008
10
1
0
38
evo da se pohvalim..
poslao sam mail denisu latinu .. nesto slicno kao sto sam poslao i dr. sakomanu (copy/paste).. al malo izmjenjen..

Poštovani gospodine Latin,
zanima me da li bi se mogla realizirati latinica na temu kaznenog zakona republike hrvatske o zloupotrebi droga?
Naime, vec se desetljecima vodi borba protiv lakih droga, a posebno protiv marihuane, pa je rezultat toga da je marihuana u nasem zakonu izjednacena sa heroinom. Mislim da je vrijeme da se hrvatskoj javnosti jasno da doznanja koje su stvarne opasnosti marihuane ako ih ista uopce ima.
Ne znam da li je vec latinica na ovu temu vec bila, ako je onda zanemarite ovu poruku, ali ako nije da li bi voljni organizirati jednu takvu.
Ne znam koliko ste upuceni o samom djelovanju marihuane i da li Vas to uopce interesira, ali ako vas interesira onda procitajte nastavak, ako ne zanemarite nastavak.. iako i nije bas tako jako dug :)

.. i onda sam copy/paste ono sto sam sakomanu opisao.. i cak sam dobio odgovor..

..tema je interesantna. mogli bi je raditi jer je nisam radili na taj način
hvala na podršci


tako da ako bude latinica na tu temu... car sam! :)
uzivajte i sretno svima nama sa legalizacijom i dekriminalizacijom..

e da.. dao sam mu i link na vutratv.info za istrazivanje :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: badger badger
23.08.2008
10
1
0
38
da da.. to je bio odgovor...
.. sad .. dal li ce biti, kad ce biti.. to je sve pod velikim upitnikom.. al ako bi takva tema bila u latinici brijem da bi to bilo zakon..
.. treba promjeniti svijest sirim masama... moja mama jos uvijek misli da nakon sto podegnem dim da cu si iglu gurnut u venu..

.. mozda je i to neki put borbe prema dekriminalizaciji... treba se javljat novinama, radiju, i televiziji i trazit da se takve teme obraduju.. ljudi predugo zive u lazi..
.. kako ce se dekriminalizirat kad nase mame imaju feeling da je to najvece zlo na svijetu...
..eto.. sakoman nije odgovorio, latin je.. jos da se to napravi bilo bi do jaja..
 
23.08.2008
10
1
0
38
:D
malo sam u aktivistickom duhu... poslao sam mail i Mirjani Rakić ( ona zenska koja vidi reportere ) zakon emisija,i dao sam joj link od filma Union, Buissnes behind getting high :))
.. i Stankoviću..
sjemenje je baceno! :) jos samo da izraste zenka :))
 
23.08.2008
10
1
0
38
odgovor Mirjane Rakić :

Poštovani,
u emisiji smo kroz ove godine mislim dva puta govorili o zloporabi droga a popsebno upravo o marihuani. Tada je jasno rečeno i ovo što vi tvrdite da se vrlo često barata s neprovjerenim informacijama i zabludama kada se govori za ili protiv nečega. Ako bude prigode, dakle novih filmova i novih obrada teme, to ćemo sigurna sam emitirati jer je problem nažalost trajan.

Srdačno
M.Rakić
 
23.08.2008
10
1
0
38
Ajmo ljudi! .. sta dalje? napredak legaliziranja... ova tema ne bi trebala biti tako zapostavljena..
eto jucer na inmagazinu je bila reportaza o medicinskoj marihuani... to je vec 2 reportaza novetv o problemima legaliziranja i dekriminaliziranja.. narod se malo po malo osvijestuje..
.. ima tko kakve ideje sto dalje?? ili cemo pustit da sve ostane na ovom??
 
03.09.2009
9
1
3
Ne smije se stat! Ako se stane onda smo poraženi.

Treba krenut s medijima kao što je netko gore napisao, mediji su danas najveća manipulacija ljudskog uma i većina ljudi vjeruje u to što piše u medijima, makar bila riječ o mutiranim babuškama koje ti namiguju dok ih izvlačiš iz vode, ali opet će netko to povjerovat. Pod mediji mislim na novine. Dakako ne može se odmah na novine, prvo treba početi sa plakatima po gradu neka ekipa malo vidi. Neki jednostavan plakat sa nekim jednostavnim činjenicama. Pokrenut neki zasebni website koji bi bio samo u svrhu legalizacije ili barem dekriminalizacije. Treba ljudima otvorit oči. Problem balkanskog naroda je to što nitko ne poduzima gotovo ništa. Prosvjedi gotovo ništa ne pomažu jer se ta skupina ljudi digne, odu prosvjedovat na jedan dan i gotovo. Treba bit dosadan, prosvjed treba trajat dugo, a ne 3h. Nije ni Martin Luther King u 3h se izborio za crnačka prava nego je to trajalo dugo. Od plakata preko web site-a, novina, internetskih portala pa sve do televizije, tako treba krenut.
 

chupo

Aktivan Član
19.07.2009
195
33
28
37
SALA
treba nagovorit nekog bogatog i utjecajnog... on nagovori par svojih kolega i eto ga..
posto svak normalan vidi da se zakoni mjenjaju u korist bogatih...
samo treba nekom tajkunu objasnit da ak je legalno njegov novi lanac coffe shoppova i growshopova, mozda neka banka sjemena.. bi donosli NOVAC!!!
i kad to pohlepno stvorenje to shvati evo nas u Amsterdamu za cas..

IDEJA
osnivat politicku stranku s tim ciljem kao primarnim, naravno imat i ostali program pored, ali primarni cilj legaliziranje! zamislite samo kampanje,
zamislite kolko mladih odjednom ide glasat...

molim na vase misljenje, jer se meni cini izvedivo...
 
03.09.2009
9
1
3
chupo je napisao(la):
SALA
treba nagovorit nekog bogatog i utjecajnog... on nagovori par svojih kolega i eto ga..
posto svak normalan vidi da se zakoni mjenjaju u korist bogatih...
samo treba nekom tajkunu objasnit da ak je legalno njegov novi lanac coffe shoppova i growshopova, mozda neka banka sjemena.. bi donosli NOVAC!!!
i kad to pohlepno stvorenje to shvati evo nas u Amsterdamu za cas..

Nije ni čak toliko loša ideja, ali čisto sumnjam da bi u RH uspjelo, ovak i onak kod nas polovica bogatih se nije legalnim putem obogatila tak da im ovo nebi baš previše značilo.

IDEJA
osnivat politicku stranku s tim ciljem kao primarnim, naravno imat i ostali program pored, ali primarni cilj legaliziranje! zamislite samo kampanje,
zamislite kolko mladih odjednom ide glasat...

molim na vase misljenje, jer se meni cini izvedivo...[/QUOTE]

E vidiš, ova ideja bi se mogla spojit sa onom gornjom. Danas sam bio u konzumu i vidio naslov na 24h "biznismeni organiziraju svoju stranku jer im je dosta HDZ-a i SDP-a".

Svi znamo kakvi su biznismeni :) Novac, novac i opet novac.