Sta je posle smrti, zasto sve ovo i zasto bas meni?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Ovo me tjelo odlicno sluzi trenutno ali ako zakine selim se u drugo. Cak mislim da samoubistvo nije lose ako dodje trenutak pogodan za selidbu. Medjutim oduzeti sebi zivot dok jos nisi ispitao do kraja trenutni zivot je neoprostivo.


[YOUTUBE]Y9BXaJkR2S0[/YOUTUBE]
 

extranoize

Aktivan Član
04.01.2008
255
22
0
35
to je iz filma Electroma od Daft Punka.....genijalan film, dirljiv i alegoričan...
i ja sam zagovornik hedonizma, ali u nekim granicama...treba mnogo raditi na sebi (učiti)
i što bolje iskoristiti vrijeme koje imamo...jer ako se nadamo nečemu poslije smrti vrlo
lako možemo ostati razočarani...
 

loobi

Aktivan Član
14.09.2005
132
5
18
imam i ja svoje zelje i teorije... al jedno je sigurno, sta god mi filozofirali to ce uvijek ostati na filozofiji, dok god je sami licno ne dozivimo...
 

korjenko

Aktivan Član
19.12.2007
93
2
0
48
extranoize je napisao(la):
to je iz filma Electroma od Daft Punka.....genijalan film, dirljiv i alegoričan...
i ja sam zagovornik hedonizma, ali u nekim granicama...treba mnogo raditi na sebi (učiti)
i što bolje iskoristiti vrijeme koje imamo...jer ako se nadamo nečemu poslije smrti vrlo
lako možemo ostati razočarani...


Tko živi u nadi umire u očaju :):)
Ma kuzs šta imam biti razočarana ako nema nista poslije smrti?! Samo stop i to je to u tom slučaju
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Hmph do sada uvjereni ateist bio i dalje se smatarm ateistom, tj. ne štujem nikakvo božanstvo, ali malo mi navire nešto o tome poslije smrti da nije jednostavno kraj kao što sam mislio, prvi put sam naišo na neko relativno smisleno nedogmatsko objašnjenje i to dok sam čito o astralnim projekcijama, da astralno tijelo napušta fizičko itd..
 
31.03.2008
8
0
0
39
mislim da nema nista tamo onkraj ovog zivota... silna zelja za zivotom poslije smrti, slike o uvelicanom pocetku, objasnjenjima ovoga i onoga, to je najobicnija racionalizacija nekih nasih osobnih zelja, poriva, problema, karakternih osobina...

imao sam donedavno neke druge poglede i teorije, ali sam shvatio da su te teorije samo to - teorije. moji pogledi su se stjecajem okolnosti izmijenili i osjecam se puno bolje, kao da sam nasao neki fokus po tom pitanju. jednostavno cemo jednog dana sklopit oci i to je to. nema ni raja ni pakla, ni vjecnog sna koji je netko spomenuo, ni vjecne praznine. naprosto nestanemo, na jedan trenutacno neshvatljiv nacin. a kad taj tren dodje, necete ga ni shvatit, zato jer cete bit mrtvi. i to mi daje spokoj, moram vam priznat.

tzv. occamova ostrica - najjednostavnije rjesenje je ujedno i najbolje. tako i sama priroda funkcionira; citav niz jednostavnih rjesenja, pravo inzenjersko remek-djelo...

jedino sto mi mozemo napravit jest upoznat sami sebe, svoje mogucnosti i ogranicenja, pozitivne i negativne strane. pozitivne zadrzat i unapredjivat, a negativne ublazavat, ali ne po svaku cijenu. ne mozemo bit savrseni, a mane covjeku daju i određen sarm, vjerujem da cete se slozit.

ne mislim da cu preko biljaka i spojeva otkrit sam sebe. dijelom su tu za zabavu, dijelom za otkrivanje neceg... nedefiniranog, ali samog sebe mogu otkrit samo trijezan. probavao sam neke stvari, ocekujuci neki heureka efekt. a kad sam ga prvi put osjetio, shvatio sam da je moj put bio kriv, da do cilja mogu doci samo cist, promatrajuci, osjecajuci, zakljucujuci i ziveci po unutarnjem moralu i u skladu sa samim sobom. droga je i dalje jedno poucno iskustvo, ali niposto kljucno. medjutim, ne da mi se po cijele dane otkrivat samog sebe, tako da mi ponekad treba i ventil. zato sam tu na vasem divnom forumu.

malo sam odfilozofirao... i bas mi je bio gust rec vam to :)
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
ovo moguce da je lupetanje ali svijet bez dobra i zla....bez boga i djavola...bez borbe izmedju spiritualnog i materijalnog...je peta dimenzija jer tad sve materijalno nestaje a sa njime i borba izmedju dvojnosti.

Treca dimenzija bi trebala da predstavlja materialni svijet a cetvrta spiritualni...nedje je zapisano da bas 2008 godina je pocetak masovnog budjenja ljudi i jaceg koraka ka cetvrtoj dimenziji a 2012 ocekuje se ono bas lijepo budjenje sirih masa.

Neko rece da ima 12 dimenzija a tek u devetoj gubimo svoje JA i postajemo dio svjetlosti to jest mi sami postajemo dio boga to jest velike svjetlosne enrgije koja salje veoma visoke frekvencije...tra la la.
 
31.03.2008
8
0
0
39
Vutragenjo je napisao(la):
ovo moguce da je lupetanje ali svijet bez dobra i zla....bez boga i djavola...bez borbe izmedju spiritualnog i materijalnog...je peta dimenzija jer tad sve materijalno nestaje a sa njime i borba izmedju dvojnosti.

Treca dimenzija bi trebala da predstavlja materialni svijet a cetvrta spiritualni...nedje je zapisano da bas 2008 godina je pocetak masovnog budjenja ljudi i jaceg koraka ka cetvrtoj dimenziji a 2012 ocekuje se ono bas lijepo budjenje sirih masa.

Neko rece da ima 12 dimenzija a tek u devetoj gubimo svoje JA i postajemo dio svjetlosti to jest mi sami postajemo dio boga to jest velike svjetlosne enrgije koja salje veoma visoke frekvencije...tra la la.

al cekaj, da te pitam, jel tebi to lezi, to sta si sad rekao? jel ti iz duse vjerujes u to, onako, da ti legne to samo od sebe?
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
I ja sam pročitao da će 2008 malo protresti ljude na emocionalnom nivou... mislio sam si ono... ok, nije bed... ali ovo sta mi se desava u zadnjih par tjedana je takav lunapark od kaotičnih emocija i misli da sam doslovno ostao bez energije, prazan. Punim se, svakim danom, naravno, ali onda opet sjedam na "vlakić smrti" dok se ponovo ne iscrpim.

Bit će zanimljivo, ja sam spreman za 2012.

Što se tiće smrti, mislim da to nije kraj moje svijesti (dosta optimizma sam našao u pričama ljudi sa NDE)... da bit će to kraj svega što ste iskusili u ovom životu, i ako će bit, bit će to nešto novo, nova stranica, a možda i ponovna reinkarnacija... ko zna...
 
31.03.2008
8
0
0
39
to je tvoje osobno emotivno stanje, mozda prozivljavas nesto, mozda ti se tek sad emotivno ispoljava nesto otprije. to moras sam skuzit. meni je prestanak pusenja trave strasno pomogao oko rjesavanja i prepoznavanja (to je najbitnije, prepoznavanje) vlastitih uspona i padova.

jedne stvari moras bit svjestan, nakon kise uvijek dodje sunce. jbg, ponekad se mora i pregrmit losi periodi, nakon njih ti je zivot jos sladji.
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
liva236 je napisao(la):
al cekaj, da te pitam, jel tebi to lezi, to sta si sad rekao? jel ti iz duse vjerujes u to, onako, da ti legne to samo od sebe?


Javicu ti kad odem u druge dimenzije. Salim se pa lezi mi mnogo vise od svog ostalog sranja. Ja ne zelim da umrem i idem u raj gdje se svi smiju i lijepo im je. Zajebi to ja cu da idem dalje da se borim za visu silu. Ocu da saznam sve dosta mi je laznih iluzija i jednog sunca da mu se divim. Svaka njemu cast ali...
 
31.03.2008
8
0
0
39
Vutragenjo je napisao(la):
Javicu ti kad odem u druge dimenzije. Salim se pa lezi mi mnogo vise od svog ostalog sranja. Ja ne zelim da umrem i idem u raj gdje se svi smiju i lijepo im je. Zajebi to ja cu da idem dalje da se borim za visu silu. Ocu da saznam sve dosta mi je laznih iluzija i jednog sunca da mu se divim. Svaka njemu cast ali...

al sve mi se to cini ko neka mastovita prica koja je tu cisto eto, da bi izbjegli odgovornost zivljenja po svojem, vec da se prepustimo tim nekim "gibanjima" univerzuma. a onda se s druge strane prica kako svi jako zelimo bit slobodni i kako je ovaj nacin sigurno pravi zato jer...
 
31.03.2008
8
0
0
39
:ludaci_lol:

god damn hippies... they just stink and smoke weed all day...

khm... sori na ispadu;)

ma nije ni bitno sta brijes, vec kolko te to umiruje. mene moj stav umiruje puno vise od nekih ideja koje sam imao prije. nedavno sam se susreo sa smrcu po prvi put i nekako me to promijenilo. kao da me kalibriralo, ne znam kako da se drugacije izrazim.
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
Ehem...iskreno da vam kazem tesko je odgovorit na to pitanje...

Ja sam klinicki bio mrtav oko 2 min,tako mi je doktor reko.
Naime jedne noci za vrijeme prijateljevog rodjendana u tipa 5-10 min sam popio 2 Litre ciste vodke....
naravno iz zajebancije jer sta sam ja znao sta ce biti...ali nije alkohol trava...

I naravno..nisam jeo dosta dugo...i bum..pao sam...sljedeca scena budim se u bolnici i medicinska sestra mi kaze "dobrodosao medju zive"

WTF...

kasnije sam saznao da sam se "predozirao" alkoholom...te da sam klinicki bio mrtav 2ije minute....

sad...posto sam imao vremena da se odmorim....i razmislim o svemu tome..shvatio sam da se smrti nemoram bojat.
Smrt je prirodni tok prirode...sve sto pocne ima svoj kraj.
Za nas barem materijalni kraj.Naime u "svojoj" smrti nisam vidio nikakve tunele,svijetla,andjele,nit sam imao ikakav NDE ili sta ti ja znam...mozda i jesam ali nisam ga se sjecao nakon sto sam se probudio.Jednostavno sam imao blackout...da me nisu probudili nikad nebi ni znao da sam umro,niti bi znao da sam zivio.Simple as that.
Kao san...kada biste danas navecer trebali ici spavati znajuci da ce te se sutra probuditi mogli biste zaspat...a sto kada bi ste znali da se nebi probudili?
Dali bi ste i dalje isli spavat ili bi ste se borili s nesanicom?

Ja bih otisao spavat...iz jednog razloga mozda zato sto sam vec to iskusio...a iz drugog mozda zato sto imam drukcije vjerovanje o "zivotu" nakon "smrti".

Osobno vjerujem da nakon sto umremo..nasa svjest se prikljucje nazad u kolektivnu svijest.Nematerijalno bice koje je spojeno na svijest svakog bica ovog svemira.
Dakle materijalna ljuska otpada a nasa svijest se veze nazad na beskonacni nematerijalni "val" energije koji pohranjuje sve sto mi zovemo "stvarnost".

Mozda je taj "val" neko bice zvano bog za neke..za mene je samo val energije.Koja bezvremenski sija nevidljivim poljem nematerijalnoga svijeta.

No mnogi bi se pitali sta se onda dogadja s nasom svjescu?
Ja osobno vjerujem da prilikom rodjenja novog dijeteta...Kolektivna svijest trga samu sebe,te ju ugradjuje u ljudsku prinovu.I samim time unistava samu sebe.

Nas problem nije sto mi oneciscujemo okolis...niti taj sto se trujemo i tako to.Sve je to materijalno...nas problem je nasa masa.Koliko je ljudi na ovoj planeti?Preevise...
Toliko smo puta istrgali kolektivnu svijest te je sasili nazad da je i ona sama vec izgubljena...nasa civilizacija ne samo da ce unistiti nas materijalni svijet vec i spiritualni.Sto se vidi po samom principu danasnje civilizacije.Ne samo da smo materijalni do kosti..vec se niti ne trudimo razmisljati o onomu sto radimo.

I iskreno...nije me briga.Jer osobno vjerujem da nakon sto unistimo materijalno i spiritualno...Kolektivna svijest ce okupiti sve fragmente nazad na mjesto...u svojem bezvremenskom stadiju ce posloziti sve podatke...te se opet predati na sluzenje novoj civilizaciji...koja ce doci daleko iza nas.Vjerovatno za kojih milijun dvije godina.Nakon reseta Kolektivne Svijesti novi ljudi cemo biti mi...bez ikakvog sjecanja na ovo sada...bez ikakvog podsjetnika.I tako u nedogled.Jer nama materijalnima vrijeme je neprijatelj.

Kolektivnoj svijesti vrijeme ne postoji.

Tako da...to je moje malo svijetlo koje ce nadam se prosvjetliti nekima tamnu stranu straha od smrti.

Taj strah je kompletno besmislen i glup.Jer bojati se neizbjeznog je glupo.

I za kraj...

We got nothing to fear but the fear itself.

Netko je moro to stavit pa nek budem ja :)
Bojati se prirode je glupo sta ne?
 
31.03.2008
8
0
0
39
Yami_Raziel je napisao(la):
E

Osobno vjerujem da nakon sto umremo..nasa svjest se prikljucje nazad u kolektivnu svijest.Nematerijalno bice koje je spojeno na svijest svakog bica ovog svemira.
Dakle materijalna ljuska otpada a nasa svijest se veze nazad na beskonacni nematerijalni "val" energije koji pohranjuje sve sto mi zovemo "stvarnost".

Mozda je taj "val" neko bice zvano bog za neke..za mene je samo val energije.Koja bezvremenski sija nevidljivim poljem nematerijalnoga svijeta.

No mnogi bi se pitali sta se onda dogadja s nasom svjescu?
Ja osobno vjerujem da prilikom rodjenja novog dijeteta...Kolektivna svijest trga samu sebe,te ju ugradjuje u ljudsku prinovu.I samim time unistava samu sebe.

tako sam i ja prije mislio. MISLIO, nisam vjerovao u to. razmisljao sam logicno, promatrajuci svijet oko sebe i neke pravilnosti, pa dosao do neceg veoma slicnog ovom sta si ti rekao. ali poslije mi to vise nije bilo nekako odgovaralo, jednostavno sam odbacio taj pogled.
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.734
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Do kojih god zakljucka dosli to je vasa iluzija. Covjek je imaginacija samog sebe i sve ostalo stvara prema svojoj iluziji. Stvaraj svoj svijet poslije smrti ili za vrijeme zivota sve je u tebi. Niko ti nece reci kad umres eeee sad moras proci tuda da bi dosao ovamo ili moras uraditi to da bi dospio ovamo. Naravno da ne mozes postati nesto vise ako nemas sklop misli da postanes nesto vise.

Sve je u nama i nema nikog drugog da te drzi za ruku. Umrijeces sam i odbacices svoje tijelo...mozda naci neko bolje, mozda neces htjeti drugo pa ces lutat zarobljen u jednom tjelu, mozda ces shvatiti da smo mi svi jedno i da su planete i zvijezde dio svih nas. Sve je na tebi a mozda ces se odreci postojanja samog svog i ja postati dio bozanske sile.

sto god odluka je u nama...free choice
 

loobi

Aktivan Član
14.09.2005
132
5
18
Jos sa sigurnoscu nemogu reci u sta JA vjerujem ili u sta sam ubjedjen, a kamo li da nesto ZNAM, jer to u konacnici nije ni bitno, bitno je djelovanje u Tenutku...
al u sustini smrti se ne bojim, biti ce sta bude

Al opet, ja vama kazem, koliko god filozofirali nikada ne mozemo nista dokazati niti biti sigurni, sve dok se to nedogodi...
ovo sve sto mi caskamo, more bit... a ne mora... tako da... :D
 

Zabljak 1992

Aktivan Član
30.01.2008
449
20
0
38
Zivot je ka` dobar pasulj,uzivas dok ga jedes a onda isprdis...Nije neka mudrost ali mislim da pogadja `sustinu bivstvovanja.`:vb_kez: