Sta je posle smrti, zasto sve ovo i zasto bas meni?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Super tekst Yami! Ono s civilizacijom se slažem.
Da, možda se vračamo natrag u kolektivu od kud smo i došli, ali možda postoje drugi svjetovi iza ovog pa će se naš fragment svijesti nakon smrti naći u drugom obliku postojanja ali još uvijek odvojen fragment svijesti... makar sigurno će biti manje granica nego sada.

Da, sve je to filozofija, ali šta sad. Malo nabacivamo poglede, pa možemo i mi valjda kad se skoro cijeli svijet fura na religijske bajke. Mi bar razmišljamo vlastitim mozgom.
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
Weedran je napisao(la):
Super tekst Yami! Ono s civilizacijom se slažem.
Da, možda se vračamo natrag u kolektivu od kud smo i došli, ali možda postoje drugi svjetovi iza ovog pa će se naš fragment svijesti nakon smrti naći u drugom obliku postojanja ali još uvijek odvojen fragment svijesti... makar sigurno će biti manje granica nego sada.

Da, sve je to filozofija, ali šta sad. Malo nabacivamo poglede, pa možemo i mi valjda kad se skoro cijeli svijet fura na religijske bajke. Mi bar razmišljamo vlastitim mozgom.

fala fala :)))

moguce da postoje...imam i ja misljenja o drugim svjetovima ali ovo se tice direktno poslje smrti pa necu to o tome raspravljat...bit ce jos tema :)

mozda ti drugi svjetovi/dimenziji su samo napredniji oblik naseg kolektivnoga,odnosno jos vece razine kolektivne svijesti...

dalo bi se o tome pricat :)
 

THC mind

Aktivan Član
05.04.2008
76
0
0
31
covijek mora u zivotu dotaknuti dono da bi spoznao ljepotu i poceo to cijeniti
tako se to i meni dogodilo. osijecala sam mulijun emocija i misli u glavi, nisam ih mogla objasniti niti izrazit. nasla sam odgovre na sva moja pitanja, i mislila sam da sam otkrila "novu" religij. uvidjela sam da to tako nije, vec je to budizam. no, nezeim se opredjeljivati na nikakve religijie vec samo uzivam u zivotu koliko mogu, u svakom losem vidim dobro (ne odmah) jer "lose" stavri postoje samo kako bi nesto naucili iz toga... treba vijdet ljepotu u stinicama jer one velike stvari se vrlo riejtko dosevaju
toliko od mene poz
 

THC mind

Aktivan Član
05.04.2008
76
0
0
31
i da...vjerujem da ako smo u ovom zivotu postigli nesto vise (mislim na vlastitu unutrasnjost) da idemo na visu razinu a ako ne...idemo u nizu, dakako.
sve je to relativno.
ljudi vjeruju u sve i svasta da im bude lakse. ja ovo nekak osjecam u sebi ali nije da sam opterecena smrti vec zivim za dan i uzivam :)
 

Travanda

Banned
Banovan
02.03.2008
32
1
0
38
posle smrti rađa se novi život...
ako si u ovom svijetu bila dobra vutra, i ako je tvoj dim "pucao" dobro na ostale,
tada će i tvoje sjeme posmrtno roditi još boljim životom...
u suprotnom ako ti je dim nevaljao, tvoje sjeme neće biti vrijedno u novom životu...
 

KaraJack

Aktivan Član
Ako je ko pogledao film The SUN šta je jako interesantno, jer svi mi ovisimo o suncu, sune nam daje energiju da živimo ne samo nama ljudima nego prirodi i životinjama, svako od tih specija ima jedan rok trajanja života i zato svi pokušavamo nešta dostići ili doživiti da bismo sretno otišli....
 
31.08.2009
38
4
0
36
poslije smrti je nastavak svijesti, a zašto sve ovo? - zbog kozmičkog plesa...

pošto nijedno prirodno biće na planeti, niti nebesko tijelo u svemiru nema tu mogućnost da odabere prekid, samouništenje, kakogod svoje trenutne fizičke manifestacije,
osim čovjeka........ neznam šta sam dalje htio reć, al heheh, zato ima jedna dobra -> samoubojstvo je 1% sami čin oduzimanja života, a 99% sve ono što tom činu prethodni i što ga uzrokuje...

to znači da su te negativne emocije i misli, koje rezultiraju stanjem uma da se pomišlja na samoubojstvo, već jedna mala simbolička smrt..

ali, onda su, nasuprot tome, razne druge DOBRE emocije i misli, jedan mali simbolički ŽIVOT...


zaključak: život = trenutak, i sve što treba jest da se trenutno i sada osjećamo dobro, da smo trenutno i sada iskra života koja živi i želi živjeti.. i napredovati - širiti svoju svijest jednako kao što se i sam univerzum širi...
 
10.09.2009
34
5
0
51
Weedran je napisao(la):
Kad sam već tu, onda ću to i proživjeti, ako otiđem ranije (samoubojstvo), ...


Pa, kad sam vec tu naucit cu da kad dojdem tamo budem svjestan.
Ako se ubijem, necu stici nauciti biti svjestan i tamo cu se samo rastepsti u moru beskonacne svjesti.

Ako pokusam kroz zivot uvjezbati da mi je san isti kao java, onda mozda i imam sanse tamo, al do onda necu otici dok to ne savladam kako treba, pa sta bude,..


samo dvaput se zivi,...

:sun2:
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
peyote je napisao(la):
tamo cu se samo rastepsti u moru beskonacne svjesti
Rastept ćeš se prije ili kasnije. Sve šta ima početak ima i kraj.

Uostalom šta ima loše u tome da se rastepeš u more beskonačne svjesti? Tamo si i bio prije svog postanka. A da imaš kakva psy iskustva znao bi da ti već jesi cjeli svemir i da nikad nisi bio rođen i da zato nikad nemožeš umrijeti. Ti si samo jedna od milijun percepcija kroz koje svemir promatra i proživljava sam sebe.

Sve u svemiru je vječna promjena, nemožeš ju zaustaviti, možeš samo promatrati i doživljavati. Malo se zamisli i shvatit ćeš da je ta promjena tako jaka da već sada ti nisi ti onaj koji je bio jučer, a onaj koji si bio prije 10 godina više nije po ničemu sličan tebi sad, osim šta imaš sjećanje, ali si gotovo druga osoba. Promjenu nemožeš zaustaviti niti se možeš "spasiti", niti se trebaš od ičeg spašavati. Kad jedni umru drugi se rode, percepcija svemira iz tvoje perspektive jednom će nestati, a rodit će se nova, i to si opet ti, jer ti si cjeli svemir.


"Spoznati da sigurnosti nema mnogo je više nego samo se složiti s teorijom kako je sve podložno promjenama, čak više od promatranja prolaznosti života. Predodžba o sigurnosti utemeljena je na osjećaju da unutar nas samih ima nešto postojano, što odolijeva svim danima i svim promjenama koje donosi život. Nastojimo osigurati trajnost, stalnost i sigurnost ove izdržljive jezgre, ovog središta i duše našega bića, koje nazivamo "Ja". Za nju mislimo da je stvaran čovjek - onaj koji oblikuje naše misli, koji osjeća naše osjećaje, i koji zna naše znanje. Mi zapravo ne shvaćamo da sigurnosti nema, sve dok ne shvatimo da takvo "Ja" uopće ne postoji."

"Smrt je sažetak istine, da smo mi u svakom trenutku gurnuti u nepoznato. Ovdje je svako prianjanje uz sigurnost prisiljeno na povlačenje; posvuda gdje se prošlost odbaci i sigurnost napusti, obnavlja se život. Smrt je nepoznanica u kojoj smo svi mi živjeli prije rođenja.

Ništa nije stvaralačkije od smrti, jer ona predstavlja čitavu tajnu života. To znači da se prošlost mora napustiti, da se nepoznato ne može izbjeći, da "Ja" ne može trajati i da se ništa ne može učvrstiti jednom za svagda. Kad čovjek to spozna, on živi prvi put u svom životu. Zadržavajući dah, on će ostati bez njega. Oslobađajući nešto, on to nalazi."
Alan Watts
 
10.09.2009
34
5
0
51
Rastept ćeš se prije ili kasnije.

Pa,ovisi, dozivis li veliku svjesnost u snovima, jos vecu od ove ovdje, onda ces mozda znat kako izbjeci rastepanje svoje cjelokupnosti u moru svijesti.

Uostalom šta ima loše u tome da se rastepeš u more beskonačne svjesti?

Pa, neznam nisam probao, al radije bi iskoristio svoju minimalnu sansu koju sam dobio.
"Spoznati da sigurnosti .......Alan Watts

Pa ovaj tekst koji si kopiro meni bas i nema neku svrhu, neko znacenje, mislim, bar ne meni,... a i ko je taj Alan uopce:icon_lol: jos jedan u djuturi filozofa,...!

:sun2:
 
07.09.2009
19
3
0
38
ma znate šta, sve riječi o svemu su jedna čista filozofija koja para ne vrijedi!
ja sam energija, u meni se ima i nema, na meni je da odlučim što želim imati!
oni koji filozoriraju i čitaju filozofiju nalik su na onog koji gleda lijevo desno i stoji na mjestu!
život počinje korakom, kreni i ne osvrči se natrag, kreni na put te planine,, dosegni njen vrh!
peace