Sta joj bi....???

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
31.07.2006
0
0
0
Pozdrav ljudi. Iam problem s listovima. Biljka je u cvatu momentalno i sve je super ali prije 2 do 3 tjedna se pocelo nest desavat s donjim ljstovima. Neznam u cemu je problem jer su gornji listovi uredu. Molim pomoc... :? :shock: :?

DSCN8627.jpg


DSCN8629.jpg


DSCN8630.jpg


DSCN8632.jpg


DSCN8634.jpg
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
kolko je dugo na cvjetanju...

moja je oko 5-6 tjedana i svaki dan joj pozuti oko 5 listova i odpadnu...

Svaki dan mogu komotno napravit panj lisca i prodat nekom hiihihih... sala mala..


inace to je normalno.. ali list mora pozutit u 2 dana i otpast cim ga malo protreses, ako ti listovi zute samo na nekim djelovima lista i ne odpadaju onda moze biti PH, Previse djubriva ili tako nesto.. cekaj da ti se javi netko iskusnji era ili greenman.. poz :)
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Ako su samo donji listovi a sve ostalo je uredu,onda ne brini.Cesto se desava,posebno kad je cvetanje utoku.Da bi dobio precizniji odgovor daj jos podataka,kakva je zemlja,koliko cesto djubris i cime,koliko zalivas,gde se biljka nalazi,ako znas koja je sorta itd.Sto vise podataka veca sansa da se utvrdi uzrok problema.

Evo pogledaj i ovo ako vec nisi : http://www.vutra.org/problemi.php
 
31.07.2006
0
0
0
Donji listovi su ovak malo jace pozutili a gornji imaju samo neke zute tockice. Dok je bila mala zemlju sam iskopo ispod nekog trulog drveta u sumi, a kasnije kad sam ju presadio dodao sam naj obicniju kupovnu zemlju za cvijece. Ne dubrim ju nicim nit ju icim spricam (protiv usi ili nekih insekata). Zaljevam ju predvece i ujutro, biljka se nalazi na balkonu, stanujem u zgradi na 1. katu i kad je suncano na suncu je od nekih 13h pa dok sunce ne zade. Neam pojma koja je sorta. Evo gornji listovi:

DSCN8649.jpg


DSCN8647.jpg


DSCN8645.jpg


DSCN8639.jpg
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
ne znam da li si primetio ali ovo ti je muzjak koliko se ja razumem.

A biljci ti definitivno hvali kalcijuma !!
 
A

Anonymous

Guest
ako ti je ovo prvi grow-ne sekiraj se,ako ti je mozda drugi-isto,aaa ako je mozda treci onda-DA,ako ti ne ide pusti,poz....!

sory malo sam uhhh i upusteno.

ljep pozdrav
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
josko je napisao(la):
Ok! A jel ima nacina da dodam nekak kalcij il je to kraj?? Jel moguce sta poduzet??

Mozes da joj das kalcijum i mozes da je spasis ako !!
ako nadjes dobrog estetskog hirurga pa da ti od muzjaka napravi zenku..
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
doomer je napisao(la):
kako mi nadje ip i adresu ?

Heheheh nemas brige haveru... (garant neki program ili plugin, ili jednostavno par linija coda (ne znam sad nove verzije, nisam odavno se bakcao sa phpBB na linux-u, ili M$ OS-u nekom)

Ali poenta je da samo ti vidis, to... i niko drugi...
kontas, znaci njegov potpis samo vidis TI, svoju ip i ISP, OS, i browser cini mi se....kao i moj (chekiro odmah ja, rek'o ko je ovaj....isfurao me je posteno... hehehhehe....ali nemas brige haveru....)

Jep...sad pogledah pingvina (zastitni znak linux-a kao OS-a)... linux je TITO sto se toga tice :) i da koristi linux vjerovatno a u tom OS-u mozes sam napisati nekoliko linija coda u C# ili C++ i cudo da napravis... jednostavno OS otvorenog source-a
Izvinjavam se na OffTopic-u, ali da ne izfurava raju, neki bi mogli i pobjeci radi ovakvih zezancija!!
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
neznalica je napisao(la):
ne znam da li si primetio ali ovo ti je muzjak koliko se ja razumem.

A biljci ti definitivno hvali kalcijuma !!

ako je pomankanje kalcija onda cete to videti uvek prvo na malim listovima koji i ostanu zakržljali,rjavenje listnog ruba,ponekad se pojavi kao neka pegavost...
U koliko si koristijo gnojivo,zemlju sa velikom procentom kalija onda je nuzno potrebno dodavati Kalcij.
Kalcijev karbonat je sredstvo sa kojim cemo takodje uspesno regulisati PH zemlje a i resiti pomankanje Ca...
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
jole :wink: izvini, imas li ti drugu kakvu biljku ili je ovaj muzjak sve?Oces li nju hraniti?
 
31.07.2006
0
0
0
Ova mi je prva i jedina. O drugoj cu razmisljat kad se ove rijesim jer sam u zgradi na 1. katu i raste mi na balkinu. Mogo bi me i ovak neko lako prijavit. :loshe: :watch_plant: :loshe:
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Onda ne vidim razlog sto je cuvas????
Samo bezze rizikujes "povalu".... zamisli ulatete ti a ti mudonju imas, pa makar da je zensko pa haj.... sam rece da si pri dnu, sto znaci ako je na balkonu da komsije sa vecih spratova vide, a znas kakve su komsije. Jos pogotovo penzioneri, nemaju sta raditi te samo smekaju na prozor, ko i kad je prosao....
Cuvaj se i sretno
Baci to, i razmisli o indoor uzgoju ako planiras opet okusiti srecu u uzgoju nase nam svete biljke :)... jer od mudonje nemas nista....
 
31.07.2006
0
0
0
A zao mi ju je bacit. Nas ono kad ti je prva imas nesto prema njoj. Vidjecu jos, pricekat cu tjedan dana da vidim sta ce se desit pa cu onda odlucit. A za susjede se netrebam bojat jer su momentalno skoro svi na moru, al svejedno. :D
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Znam da si se "vezao" za nju, ali ipak ne vidim razlog sto je drzis. Vanjsko uzgajanje je skoro pri kraju tako da nemas sanse da posadis vani novo sjeme pa da se nadas "curi" kakvoj....
Ne znam, kako hoces :) svako ima svoje (ostavi je za ukras ako nista drugo...slobodno je prebaci u sobu, ne moras joj ganjati sunce, gnojivo itd itd (mislim bezze bacati pare)... Da sam na tvom mjestu odmah bih je bacio, ali eto kad bi mi toliko draga bila ko tebi (a prvi put, znam kako ti je...ja sam imao praaavo srece a inace sam peh u zivotu praaavo) ja bih je prebacio u sobu rega i nek lagano ide, ne bih joj davao puno ni sunca i ostavio bih je za ukras, i to samo radi listova ako su ti veliki (a mislim da jesu ako sam dobro vidio biljku na slici....)
Eto...
Sretno i lp
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
josko je napisao(la):
Pozdrav ljudi. Iam problem s listovima. Biljka je u cvatu momentalno i sve je super ali prije 2 do 3 tjedna se pocelo nest desavat s donjim ljstovima. Neznam u cemu je problem jer su gornji listovi uredu. Molim pomoc... :? :shock: :?

DSCN8627.jpg


DSCN8629.jpg


DSCN8630.jpg


DSCN8632.jpg


DSCN8634.jpg

ako mene neko pita ovo je shkolski primer kod nedostatka kalcijuma