Sta Sad???

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
16.10.2009
11
0
0
28
Ovo je ja mislim 8ili 9 nedelja ostavljam je do kraja novembra u vegetaciji pa prelazim na 12/12
ali nije to problem neznam sta se desava sa biljkom konstantno joj zute donji listovi u poslednje vreme sve visi i vise
mislim da li je to normalna pojava ili sta?
Evo slika od WIDOWA http://img148.imageshack.us/img148/8792/widow.jpg



I evo od obicne http://img51.imageshack.us/img51/7733/obicna.jpg



Uploaded with ImageShack.us

Ako moze saveti kako sta da radim posto mi sve ovo neizgleda bas najbolje:eek:hno:
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
nisi dao nikakve informacije o uzgoju...Po sprzenim liskama zakljucujem da si ih predjubrio... ono sto bih uradio,jeste da bih poskidao sasuseno lisce, blago isprao zemlju, izvukao biljku sa busenom i dodao novu smesu na dno popunivsi prazan prostor saksije. Ne djubriti narednih sedmicu,dve,a sledece hranjenje sa polovicnom dozom djubriva.
 
07.10.2010
13
1
3
38
Ja sam uzgajio desetak biljaka ww i mislim da nemas razlog za brigu. Listovi ti se suse, donji listovi, jer je ww veoma zahtevna i treba joj MNOGO zemlje i MNOGO svetla. Presadi ih u najvece saksije koje imas, po mogucstvu ne manje od 12 l. Gledaj da ti ph zemlje bude iznad 6 ali ne preko 6.5. Mnogi preporucuju zemlju COMPO-SANA al je nisam uspeo da je nadjem i proverim u praksi.

Lepa ti je biljcica, strpljivo sa prebacivanjem na 12/12, biljka ce ti narasti otprilike 30-40% veca na kraju cvetanja nego sto je bila na kraju vegetacije. i znaj, sto vise zemlje to veci prinosi.

i kolko vidim, nisi je rezao. Ja ih rezem jednom i uveca se prinos, al tebi je, ja mislim, kasno za taj poso. Nema veze, sledeci put.
 
16.10.2009
11
0
0
28
nelekrele je napisao(la):
Ja sam uzgajio desetak biljaka ww i mislim da nemas razlog za brigu. Listovi ti se suse, donji listovi, jer je ww veoma zahtevna i treba joj MNOGO zemlje i MNOGO svetla. Presadi ih u najvece saksije koje imas, po mogucstvu ne manje od 12 l. Gledaj da ti ph zemlje bude iznad 6 ali ne preko 6.5. Mnogi preporucuju zemlju COMPO-SANA al je nisam uspeo da je nadjem i proverim u praksi.

Lepa ti je biljcica, strpljivo sa prebacivanjem na 12/12, biljka ce ti narasti otprilike 30-40% veca na kraju cvetanja nego sto je bila na kraju vegetacije. i znaj, sto vise zemlje to veci prinosi.

i kolko vidim, nisi je rezao. Ja ih rezem jednom i uveca se prinos, al tebi je, ja mislim, kasno za taj poso. Nema veze, sledeci put.

1.Da li je kasno da ih sad presadjujem posto cu da ih drzim do 3decembta u vegetaciji?
2.Sto se tice svetal 2 biljke se nalaze pod mh400wati sto je po mom misljenu malo biljka za toliko svetla, ali neznam ovo mi je prvi put, pa ako mozes da mi kazes koliko ti
biljcica ugras pod koliko svetla?
3.Ph merac nikako da kupim sve kao sutra cu kad sam majmun a sto se tice zamlje kupio sam obicnu u maksiju tako da sam sto se tice te strane ukanalio.
4.Koliko tebi da widow hedowa po biljci prosek neki, jebi ga ja uzeo 5 i samo jedno proklijalo? gramici?
5.Da li postepeno da menjam svetlo ili samo stavim hps i odma 12/12
6.Ja sam mislo da je druzim u cvetanju negde do 25 decembra , sad valjda je tad isecem i okacim da se susi, e bi mogao da dobijem koji hedic do nove godine?

Aj podeli informaciju drugrau travaru samo molim te bez onih odgovora ,,Ima sto stranica no forumu pa trazi'' jer svi pisu razlicito a ti kazes da si roko vec 10 ovih sranja pa znas.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Pošto imaš samo dvije saksije,a 400W žarulju,uzmi neke ogromne saksije i presadi ćim prije u neku kvalitetnu zemlju (composana,teramagma...).
Za 20 dana nećeš imat berbu,nema šanse :) Cvjetanje traje 60-80 dana od pojave prvih cvjetova.
Ph MORAŠ provjeravati i nemoj da ti bude veći od 6.5,a nemoj ni da ide ispod 6.
Zaljevati nemoj pre često.Pusti da se zemlja osuši.Ovisno o temperaturi u boxu i vlagi,odnosno,koliko ti ta žarulja i ventilacija,koju nadam se imaš,isušuju zrak pa tako i zemlju,odredi neke intervale,ali mislim da nebi trebao češće od svaka 4 dana zaljevati.
Koliko ćeš ubrati ovisi o tebi.Meni je prva bilka dala 25g,a druga skoro 60 sa istom rasvjetom,ali puno boljim ostalim uvjetima.
Na 12/12 staviš odmah,bez kemijanja nepotrebnog.
I čitaj ovaj forum,pun je informacija :)
 
16.10.2009
11
0
0
28
zlo&naopako je napisao(la):
Za 20 dana nećeš imat berbu,nema šanse :) Cvjetanje traje 60-80 dana od pojave prvih cvjetova.

Pa sta oni pisu tamo 7-9nedelja kad po tvome trebam da ih drzim jos 10 nedelja samo u cvetanju?
Sad mi nista nije jasno a sto se tice foruma svi pisu razlicito jedan kaze ovako drugi kaze suprotno
ko ovde jebe koga nije mi jasno :eek:hno:
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Ta info je 7-9 tjedana cvijetanja...ne ukupno vrijeme od sadnje do berbe...a i to vrijeme je uz savrsene uvjete...tako da to kod nas uvijek traje nesto duze...
 
16.10.2009
11
0
0
28
Sekach je napisao(la):
Ta info je 7-9 tjedana cvijetanja...ne ukupno vrijeme od sadnje do berbe...a i to vrijeme je uz savrsene uvjete...tako da to kod nas uvijek traje nesto duze...

Znaci da bi biljka bila spremna za sisanje treba da pordje 10 nedelja vegetacije i 10 nedelja cvetanja znaci nesto vise od pola godine, pa vise mi se isplati da zavrsim skank za 1500evra kilo nego da mi stigne racun za struju 200evra za 50g
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Nikako ne moze biti isplativije kupiti od kucnog uzgoja...pod pretpostavkom da se zna sto se radi i da se to radi dobro...

Kada sam uzgajas, siguran si sto ces na kraju pusiti-da nije smece, kemija ili neko drugo sranje...

Sto se tice vremena, koliko treba biljci, treba...vecini nama se isplati cekati da napokon okusimo plod nase brige oko te biljcice...a i ne zaboravimo da i mi to velikim djelom radimo zbog ljubavi prema istoj... ;)
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
Jebac je napisao(la):
Znaci da bi biljka bila spremna za sisanje treba da pordje 10 nedelja vegetacije i 10 nedelja cvetanja znaci nesto vise od pola godine, pa vise mi se isplati da zavrsim skank za 1500evra kilo nego da mi stigne racun za struju 200evra za 50g

onda uzmi skanka za 1500€ ako možeš i nemoj sadit ak ti je taki problem pričekat,...

u tome se treba uživat a ne forsirat... ja sa svojim biljkama i razgovaram, a ne mislim samo na urod i na to kako ću se od toga okoristit... nikad se nisam financijski okorištavao od svojih biljaka... to radim za sebe i bok, tako i ti... meni ovo malo vuče na komercijalu! nešto bi ti to na silu i brzo....

možda se varam, samo sam dobio takav dojaM!

realno gledajući, 200€ je čisto dobra cijena za 50g, pogotovo za fino odrađenog domaćeg uzgoja!... neznam šta se buniš.. strpi se još nekih 4 mjeseca pa piči outdoor... ako ti je premalo od boxa!!?
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Istina,nema na silu.Uzaludno misliti na količinu pogotovo ako se ne trudimo,Ponekad dugo čekamo odgovore a osnovnih odgovora ima po forumu ako znamo koje odgovore uopče tražimo.Glavne stvari koje treba znati i s mozgom probaviti,logično povezati i zapamtiti su klijanje,box,ventilacija,svijetlo,zemlja,hrana.I šta če nam količina ako je na kraju kvalitet loš.Logično da pitanje količine asocira na preračunavanje koliko to vrijedi.Meni je ok znati jedino na kraju koliko san zapravo novaca i stresa uštedio,a dovoljno mi je i odokativno zadovoljstvo pogledom na količinu.Trenutno zadovoljstva nema jer san upravo spušio zadnju,čak i ne svoju,značli da san jako daleko još od bezbrižnog stanja:)
Zato trenutno zavidim svima kojima trenutno raste jer imaju brigu u životu manje hehe,stoga Jebac polako i potrudi se da im vadiš mast,nepisano pravilo je šta masnija to bolja.Imaš 400w i s tim se može dosta,s berbom od toga možeš biti miran najmanje pola godine svakodnevnog duvanja(dobro je i stati) ovo nisan ja rekao:))
Mislim da ti biljke pitaju veče saksije i više zemlje.Ja pod 400w ispod 12 litara zemlje nebi stavlja,a od oka bi rekao da ni u jednoj nemaš više od 7-8.Nije ni to malo ali je teže s hreanom i PH-om,al sve ovisi do iskustva itd.Treba se igrati s njima i pokušati ih shvatiti,one reču jel im dobro ili nije,slikovito.Polako:)
 
16.10.2009
11
0
0
28
Nije komercijalni uzgoj nego cista matematika bolje da se utalim sa njih 4 i podelim kilo da imam za celu godinu to mu dodje 250g za 375e nego 50g za 200evra inace meni na ovom forumu je sve zbrkano prvo imas 1000razlicitih ljudi koji su radili na 1000 razlicitih nacina 1000 ljudi 1000cudi 10000000 postova 100000000kontra informacija
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Brate ak na forumu ne možeš do bitnih informacija onda si pogledaj neki filmić.Od nekog sveckog uzgajatelja,naprimjer.Možda če ti bit lakše shvatit osnove.Imaš u mom potpisu dobru kolekciju pa češ sigurno nač nešto za tebe.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
klijanje,box,ventilacija,svijetlo,zemlja,hrana
Ovo su ti osnove a svak ima svoj način,istina.Gledaj sticky teme,prve,vodiče ali vjerujem da si prošao to.Nisan ni pomislio na komercijalu u tvom uzgoju i sad na kraju nisan ni skontao ove gori brojeve jer ja i sadim da ne računam:)
Pusti računanje u ovoj zanimaciji,kilo skanka toliko,200€ struje za onoliko...radi s fucking ljubavi i pokušaj se zbližiti s njima,zaboravi na vrijeme i prati ih i znati češ kad su gotove.Pusti specifikacije proizvođača kad je na kraju sve do nas kako ih uzgojimo_Otprilike nema pravila ali osnove moraš znati,ove na početku napisane.Svi kažu perlit,stiropor u zemlju bla bla ali ja ga ne stavljam niti ču više stavljati jer mi oduzima vrijeme i stvara trošak a moja je metoda savršena bez njega,znači čistu zemlju stavljam.Al opet savjetujem da se stavi,eto reda radi jer neki neumjereno zalivaju pa je drenaža dobrodošla.Doči če sve s vremenom,najteže 1 put jer je ponekad panika od "nečeg novog" kako to sve raste,oču ukenjati šta itd.
Polako,daj im zemlje više ako imaš premalo a ti znaš koliko imaš:)
 
16.10.2009
11
0
0
28
Greenpower1 je napisao(la):
Ovo su ti osnove a svak ima svoj način,istina.Gledaj sticky teme,prve,vodiče ali vjerujem da si prošao to.Nisan ni pomislio na komercijalu u tvom uzgoju i sad na kraju nisan ni skontao ove gori brojeve jer ja i sadim da ne računam:)
Pusti računanje u ovoj zanimaciji,kilo skanka toliko,200€ struje za onoliko...radi s fucking ljubavi i pokušaj se zbližiti s njima,zaboravi na vrijeme i prati ih i znati češ kad su gotove.Pusti specifikacije proizvođača kad je na kraju sve do nas kako ih uzgojimo_Otprilike nema pravila ali osnove moraš znati,ove na početku napisane.Svi kažu perlit,stiropor u zemlju bla bla ali ja ga ne stavljam niti ču više stavljati jer mi oduzima vrijeme i stvara trošak a moja je metoda savršena bez njega,znači čistu zemlju stavljam.Al opet savjetujem da se stavi,eto reda radi jer neki neumjereno zalivaju pa je drenaža dobrodošla.Doči če sve s vremenom,najteže 1 put jer je ponekad panika od "nečeg novog" kako to sve raste,oču ukenjati šta itd.
Polako,daj im zemlje više ako imaš premalo a ti znaš koliko imaš:)

Sta si ti Biljko Jebac ba vodis ljubav sa biljkama :) ma ima sve na svoju ruku pa sta bude
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
Ljubav znaci paznja a to podrazumjeva i razmisljanje a bez toga nema ni prinosa.
Uz pomoc iste skinem 50g svakih 10-15 dana a koristim125w veg.18h+250w cvjetanje 11,5h.

Sto je meni vise nego dosta.Da biras-Blueberry, Orange Bud, Mazar,Sour Jack konstantno pristizu a zalihe u teglicama se gomilaju.A pusim ko turcin.

Pa ti vidi dal se isplati:wave:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Avantura

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
presadi to u vece saksije i nece vise lisce zuteti ka dpresadis nemoj gnojiti jel nema potrebe posto u novoj zemlji imas hrane.. tek pole 20 dana moze poceti sa gnojivom a i vise...

poslusaj ljude znaju syta pricaju...