Sta se sadi a sta pusi?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
12.06.2011
9
0
0
31
Ljudi pojma nemam osim da smotam i pusim. Nabavio sam neke semenke i procitao sve o tome kako se sadi. Pre sam nesto cuo o razlikama medju muskim i zenskim semenkama ili biljkama...znam da se puse samo cvetovi ali koji pojma nemam...nesto sam zasadio juce niklo. Uglavnom mene je deprimiralo to da ako su muske biljke u pitanju da mogu slobodno da bacim sve u vodu.

Ucemu je caka kod tih polova i sta u kom periodu moram da radim sa njima?
 

nEphNiO

Aktivan Član
25.03.2011
75
8
8
Kao prvo pozdrav i dobrodošao.. :)
Pošto vidim da si još novi i nemaš iskustva preporučujem da samo čitaš i čitaš po forumu, jer to je majka znanja, sve će ti kasnije biti jasnije i nećeš požaliti.
Razlika u spolu biljaka postoji, postoje naravno muške i ženske, muške se bacaju jer su niškoristi i mogu samo napravit štetu na sajtu ako slučajno dođe do oprašivanja ženskih cvjetova, a ženski su ti koji se koriste. Više kako prepoznati o kojem se spolu radi možeš pročitati i vidjeti vamo https://forums.vutra.org/blogs/he-man/7-mu%9Aka-ili-%8Eenska-biljka.html

Kada i vidiš i prepoznaš mušku biljku, najbolje bi bilo u nekom ranije periodu dok se vrečice s polemom još nisu skroz razvile (da ne bi došlo do slučajnog pucanja istih) da iščupaš tu biljku sasječeš i baciš... :)

Biljka počinje pokazivati spol početko 8 mjeseca, kada se dan već dosta skratio, a noć produljila, i to joj je okidač kad da počne cvjetati, i od tad bi trebalo redovito dolaziti i paziti na biljke da u nekom slučaju ne bi bilo muških. U indoor uzgoju je to kada se režim svjetla prebaci na 12/12 (dan/noć).

A ovako ti izgleda cvijet koji je spreman za kidanje, sušenje i pušenje.. :D ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
 
12.06.2011
9
0
0
31
E to mi je trebalo. Inace vec dosta iscitao o sadanji i odrzavanju ali me dosta pogadja ako od 5 biljki samo jedna bude devojcica onda sam se oko ovih 4 dzaba cimao 2 meseca...dosta me i potresaju kasniji problemi oko crva i ostalih boljki, jbg nisam znao da je toliko tesko. Hvala vam ljudi necu vise postovati nego da se bacim na posao:banana_rasta: