Sta se to desava sa mojim biljkama ???

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
07.02.2010
11
0
0
44
edit.php
edit.php
Ovako od pucanja semenki je proslo oko 30 dana. Presadio sam ih u sledeci sastav zemljista :

1. Zemlja crnica 60% ( minimum 30 % glistenjaka )
2. Perlit 12-15 %
3.Vermulit 8- 10 %
4. Kokos tresit 10 %

Posto je proslo toliko vremena vidim da nisu nesto iznapredovale, a boga mi vidim i da zute listovi, sta im se to desava ? Sta da radim ? Pomoc mi je hitno potrebna !!!
Evo i slika.
edit.php
img0317dv.jpg

1. http://img267.imageshack.us/i/img0317dv.jpg/
2. http://img6.imageshack.us/i/img0316id.jpg/
3. http://img443.imageshack.us/i/img0315dz.jpg/
4. http://img693.imageshack.us/i/img0314vp.jpg/
5. http://img193.imageshack.us/i/img0318xg.jpg/
6. http://img375.imageshack.us/i/img0313ut.jpg/
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
po mom misljenju mislim da im fali neceg, najvjerovatnije neke hrane, probaj hranit biljke sa supstancama za vegetacijski grow, mozes naci to za kupit u vrtnim centrima itd, i to procitaj upustva kako se mjesa sa vodom itd i kako se zaljeva i napravi to... ali mislim i da pustis biljke kako jesu da bi im bilo ok ali kada ocajno trazis pomoc odi kupi supstance :D nadam se da sam u pravu.
 

aost100

Aktivan Član
15.03.2010
111
8
0
35
u pravu si kad kazes : mislim da im fali nešto :D ahhaha.

ja mislim da je potrebno promjenit zemlju, terra magma brate, najbolja, mene jos nije razocarala. koliko sunca imas dnevno ? jel ga imas uopce ?
biljka ti je jos premalena za gnojenje, djsofast nije u pravu. spržit češ ju pa se pozdraviti snjom. osiguraj vodu, sunce, i dobru zemlju. nemas problema.
 
24.05.2010
8
0
0
34
moje bebe rastu indoors,prekrasne su,samo mi treba još jedna neonka extra.zasad 7 komada..po mojoj procjeni,sve su većinski hibridi sative i oduševljena sam.najbitnije je sve radit s ljubavlju i poštovanjem prema biljci,a ne navrat-nanos radi bržeg prinosa.dobra mješavina zemlje za cvijeće(s većim omjerom nitrata za veg.faze),forsirat svjetlost(i sunce i umjetno),zalijevat ODSTAJALOM vodom(da klor i kalcij ispare) često,ali malim količinama,šutnut P-N-K štapić u teglu,redovito biljci pričati da upije CO2,puštat joj dobru glazbu(rock psihodelija,Jeff Healey,Čajkovski, :)) i obavezno trenirat biljku,prenosit ju okolo-tjelovježba.također,VODIT DNEVNIK RASTA-ZAPISIVAT KAD SU SJEMENKE POSIJANE,KOLIKO BRZO RASTU I OSTALE DETALJE-ZA BUDUĆE GENERACIJE.
ak nešt radiš,radi kak spada.
ja sam sretan roditelj :)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Hehe,growerica koja obečaje:))
Nego...reka san ti još na PM da mislim da je kombinacija zemlje jako loša,iako nisan expert za supstance u zemlji glistenjak zvuči jako loše,bar meni.
Nemoj ih hraniti dok se ne utrostruče,ili dok ne prođe bar 2-3 tjedna još,ili dok se ne oporave skroz!!
Po meni je lutrija da im fali hrane,kad več kao da gore od overdoze:(
Ili poslušaj nekog baš iskusnog ko točno poznaje simptome,jer možda nečeg i fali malo,al neznači da trebaš hraniti,a nečeg možda ima previše...
Ubuduče ne štedi na zemlji,a pripremiš je po vodičima sa foruma.I držim fige da sve bude ok s ovima:)
 
07.02.2010
11
0
0
44
Greenpower pa nisam stedeo ni na prama ni na zemlji, jednostavno sam isao ovde po sajtu i skupljao informacije, pazi kupio sam zemlju koja je vec u sebi imala glistenjak ili ti humus + dodao perlit i vermulit zbog vlage i jos malo kokosovog tresita, s'obzirom na sve to mogu reci da bas i nisam stedeo, mozda bi bilo jednostavnije da sam samo stavio zemlju sa malo perlita ?! Joco Amsterdam- Sto se tice sunca, stvar je sledeca imaju ga dosta ali ga nije bilo bar 20 dana zobg svima nama poznatog razloga a to je ono ludilo od vremena i stalne kise tako da evo od slikanja je proslo 4 dana i svaki dan je sunce tako da cu opet odici da ih obidjem. Djsofast- Imam hranu za njih kupio sam HESI TNT KOMPLEKS ( complet food for growing plants in soil and coco ) + HESI BLOOM COMPLEKX tako sto se tice hrane tu sam ok, ali ih nisam jos hranio posto sam procitao ovde da ne valja dok su male jer je to gore nego da ih u opste i ne hranim. Aost100- dali ima da se kupi ta zemlja za cvece terra magma ovde u Srbiji ? Ocu kupicu je ako ima nije frka. Ljudi hvala vam svima na turdu da mi pomognete oticicu do sajta sutra da vidim sta se desava sa mojom decicom :), pa vam javljam sta se desava. PS: njuskao sam po netu i nabasao na film jorhe servantesa u kom sam nasao u delu filma problemi sliku biljke koja je u istom problemu kao i moja ( bar mi je to tako izgledalo ) i tamo pise da je biljka takva zato sto nema Azota ili ti N, e sad dali ona toga nema zato sto je tolika kisa padala 25 dana i koren joj se malo gusio ili zbog neceg drugog to ne znam ?!!! Pozzz i jos jednom hvala svima na vasem trudu.
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
ja bi reko da ti je zemlja previse mokra, biljke ti je jos mala i nemoze probavit toliko vode.

malo si ju prerano stavio il te vrijeme nije pogodilo, pogotovo ako pogledamo proslotjedne kise

hrane im ne fali sigurno, stavio si novu zemlju, i ona bi trebla imati sve sto njoj tako maloj treba.

ja pucam na vodu, cekaj toplije dane ili nabaci kisobran :D
 
07.02.2010
11
0
0
44
Hvala Bjelac i ja isto tako mislim da je kisa gusi i da nema dovoljno dusika, za svo ovo vreme od kad je pukla semenka i ako ne racunam ova zadnja 4 dana i neonku ispod koje su bili mozda su imale 4-5 dana sunca sve ukupno. Hvala ti jos jednom !!!
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
dusika imaju , korijenju treba kisik a kad je previse blatno nema kisika i korijenje trune.

vidi kako je sad vani lijepo...posusit ce se zemlja i bit ce sve ok
 
07.02.2010
11
0
0
44
Jos jednom hvala vam kraljevi puno !!! Tacno tako mnogo je bilo kise malo ili uopste nije bilo sunca i zato je to ispalo tako ali za dan ili dva idem da ih vidim i bacam slike na net !!!! Pozzz
 

boky

Banned
Banovan
23.07.2010
4
0
0
38
Prijatelju fali im željeza i svijetlosti i previše vode,rezultat toga ti je žutenje listova i biljka ne napeduje kupi tekuće željezo i poprskaj po listovima i dodaj u vodu te ih oslje toga nemoj zaljevati bar tjedan dana
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
nebih se složio za željezo... mislim napravi kak hoćeš, ali ja mislim da je jedini problem ovdje PREVIŠE VODE
to se vidi iz aviona

druga stvar, biljke su ti prerano presađene na otvoreno...
slijedeći grow kupi composana zemlju, prelistaj forum još jednom, najbolje ti je da prelistaš gotove dnevnike uzgoja, tamo ti je sve fino objašnjeno, koja zemlja, koliko, kako, kakva voda, koje gnojivo, itd itd...

nadam se da je bilo nešto od ovih biljaka :thumb: