Sta sve ovde nije bilo dobro ???

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.01.2009
3
1
0
40
Pozdrav svima.
Citao sam dosta po forumu ali sam sad resio da postavim pitanje jer je malo specificna situacija.
Opisacu moj prvi outdoor u nadi da ce mi iskusniji ukazati na greske.

Prosle godine sam narusio semenke iz Aliena. Uzeo sam Sjemaan Purple white widow i jos jednu vrstu, ne secam se tacno koju, obe su bile za outdoor. Negde u aprilu svih 20 semenki sam stavio u case od jogurta (sa rupicama na dnu) sa zemljom iz cvecare, posle nekog vremena 15 od 20 je isklijalo.

E sad verovatno prva greska je bila sto je to stojalo u sobi, bez sunceve svetlosti. Mogao sam ponekad par sati na dan da ih stavim kod prozora i ponekad pod obicnu sijalicu.
Posle 3 nedelje u casama biljke su izrasle 7-8 cm, imale su 2-4 listica ali su stabljike bile jako slabe i padale su sve do zemlje.

Pre 1. Maja su prebacene u zemlju. Lokacija je na granici izmedju sume i mocvare tako da je zemljiste jako vlazno za sta sam mislio da je dobro zbog zalivanja ali izgleda da je to bio najveci problem. Biljcice su pazljivo stavljene u zemlju, zajedno sa zemljom iz saksije, naslonjene na stap kako bi stojale pravo i oko njih je prosuta so zbog puzeva.

Posle 5 dana kada sam dosao da ih obidjem NI JEDNE BILJKE NIJE BILO. Cak ni tragovi biljaka, samo stapici na koje su bile naslonjene su ostali. Nisam mogao da veruje da bas ni jedna biljka nije uspela.

Posle soga sam dosao da bacim bar jos 100 semenki domacice da bi proverio zemljiste i ni jedna nije iznikla. Izgleda da biljkama bas ne odgovara tako vlazna zemlja. Ja sam isao logikom da je tu jako bujna vegetacija, cak mestimicno ima i trske pa odatle sto i njima ne bi smetalo al izgleda da nije tako...

Ove godine planiram opet da probam pa ne zelim da napravim iste greske. Svakako cu promeniti lokaciju.

I dajte neke predloge koju sortu sa Aliena da narucim, hteo bi da budu feminizirane za outdoor i da nisu teske za pocetnike
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Miloshpa je napisao(la):
Izgleda da biljkama bas ne odgovara tako vlazna zemlja. Ja sam isao logikom da je tu jako bujna vegetacija, cak mestimicno ima i trske pa odatle sto i njima ne bi smetalo al izgleda da nije tako...
Kanabis ne traži isključivo logiku več i kvalitetu ako ti je cilj da na kraju popušiš/popiješ "cvijet". Od vlažne zemlje još je veči problem nekvalitetna zemlja. Pusti vegetaciju ostalog bilja u prirodi jer to ne znači ništa.
Ima tema "priprema zemlje" i stvari če ti biti jasnije.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
lepo si rezimirao sve svoje greske pa sad znas sta ne raditi, citaj podforum vanjsko uzgajanje pa ces nauciti sta raditi
biljka mora od pocetka imati dovoljno sunca ili adekvatne vestacke rasvete, sto nije obicna sijalica niti sobni uslovi, uz to kanabis nije sumska biljka, a jos manje mocvarna
sorta nije toliko bitna koliko nacin na koji growas, sretan drugi pokusaj s proleca
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
Te biljke je nešto popaslo...u sličnim uvjetima je jedan naš član imao vrhunski rezultat a da nije uopće zalijevao svoje viljke. (tlo)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp
02.01.2009
3
1
0
40

Gardener

Aktivan Član
27.08.2012
175
64
0
36
Pogledaj moj dnevnik. U mene je biljka bila jedno 30 cm eventualno od razine vode,i udaljena od te ogromne količine vode možda nekih 3 metra pa je nisam morao zaljevat, tj morao sam al tu i tamo. Najduže je bila skoro mjesec dana bez vode,ni traga suši. No,to nije pravilo nego iznimka. I morala je sama opstat jer je bilo poprilično otvoreno mjesto, samo cinjenica da ljeti ima puno komaraca, ljudi ne zalaze tu previše. Ko zade tamo i da primjeti nit zna ko je to odradio,nit će se zamarat.

Uglavnom, ja sam sa svojim growom imao sreće, i okusat ću se na istom mjestu i ove godine. Moj savjet tebi je čitaj ode, čitaj na stranim forumima ako znas engleski. Priprema zemlje, adekvatna hrana i redovito, NEUPADLJIVO zalijevanje je put do količine koja će ispunit tvoje potrebe od growa do growa. Sa 2-3 kvalitetne biljke možeš imat za sebe finu količinu koja će ti bit više nego dosta.