Sta vas je danas iznerviralo?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

KönneR

Đubrica G
20.06.2013
476
3.861
143
New Zeland
Neka si zvao, pa rade majmune od ljudi pomalo... ::ludak::

In time je isto počeo kenjat, oni čak vise i ne jave kad je dostava planirana nego Ko majmun čekaš čekaš čekaš dva i pol tjedna. Ništa, odemo neko jutro od kuće, sjedimo kod bake kad zove ‘imamo paket, ispred kuće sam’..e ništa bajo, navrati ti sutra opet..
 

likfrik

Aktivan Član
18.07.2018
310
1.310
143
44
Ovo ne da me iznerviralo, nego neće dobro proći.
I to danas na Božić, ne što je praznik ja sam ionako ateista, ali vrijeme kalendarsko je bitno u ovoj priči.
Imam ja prijatelja, mlad je to čovjek ima obitelj , ne pije nit šta drugo koristi. nekad pivu. prilično stabilan momak.
Voli on tehnologiju. A total je antitalent za isto. ne nije on glup, zna on svašta nešto, ali nije za to, njemu je lakše meni poslati poruku, ili donijeti komp, laptop, ili nešto treće od te tehnike.
Rado sam ja to njemu radio. i njegovim roditeljima, prijateljima. dijelove poklanjao (glupo mi prijatelju naplaćivati).
Inače ne servisiram niti popravljam ikome išta.
Pokušao sam se ja time baviti ali moj kraj je daleko od bilo kakve tehologije. Ovdje se cijeni traktor,freza, kanale ako kopaš,
Tipa nemoš liku objasniti da mu googl chrome ne može više raditi ko nekad prije deset godina kad je on kupio taj komp.
Jer je od tog programa ostalo samo ime isto.
Da je skoro savim drugi program evo vidim sad je već verzija 79.... I zahtjeva sad mnogo jači komp.
Al nije ni to, ni što ljudi nemaju novaca, već taj osjećaj da te ljudi ne cijene kao ni tvoj rad.
To je mene otjeralo u druge vode, isto IT tehnologija. Ali nemam direktnog kontakta sa ljudima.
Za "proutuslugu" od njega sam tražio da mi bude na uslugi sa autom. (ne vozim zadnje godine imam zdravstveni problem)
Tipa do malo udaljenijih trgovina, cca 10 km. u oba smjera, ili po plin ovaj za kućanstvo jednom godišnje., Ja sve naručujem online, ali eto nekad ti treba vreća cementa, žbuke, neznam nešto takvog tipa koje je malo nespretno online naručivati.
Al nisam ga forsirao, radi dečko na pilani,,,,,, pazi pilani.
nemam ja srca njega gnjaviti.
I kako rekoh radi on na pilani a ja trebam da naručim drva. kako njegova firma prodaje i drva.
Ja ga zamolim da mi naruči. reko aj da ne zovem ja tamo, nemam ni na računu.
Kaže nema problema, i sutra mi pošalje poruku "drva sam ti rješio".
Bio je to deseti mjesec.
nisam se ja njega zapitkivao za ta drva, jer sam imao, uvjek meni ostane par metara od lani. i dalje on dolazi kod mene de mu ovo namjesti, de ono, posudi ovo, posudi ono.
Prolazi ono vrijeme, meni neugodno da ga pitam a i reko sam da nije hitno, istina. tu i tamo bi se u našim pričama, spomenula i ta nesretna drva.
i on bi govorio tipa "ma doće, i vozač baš reče da mora što više drva da vozi,,bla, bla.
Davao sam mu i novce, ali nije htio uzeti, to kaže kad ti istovare u dvoriše, daj šoferu. pa nisam sumnjao ništa
Al evo dođe i božić sad, reko alo druže oće biti šta od tih drva vidiš koje i kakvo je vrijeme.
Odgovara: pa zar ti nije dovezeno. reko: jok.
tu on ospe drvlje i kamenje po vozaču koji im vozi a koji je iz mog sela.( nismo se družili).
i da je on rekao i njemu i šefu.
Vjerujem je da je taj vozač đubre podmuklo, takvi smo mi. Ali ipak ako mu šef nešto kaže, on mora, nema tu zezancije. taj vlasnik je ozbiljan privatnik.
ne poznajem ga direktno osim što oko 15 godina kupujemo drva ja i moja obitelj od njega.
Ja pitam toga šofera, on kaže da njemu niko ništa nije rekao.
I šta sad?!. tu ja pučnem da se gubim,
Tu meni mrak padne na ove moje ljepe plave oči.
eto njega odma do mene, kao nešto tipka po mobitelu, i govori; "evo ti sređujem drva"
Sad? U prvom mjesecu!
I šta sad da čovjek radi??
To je za mene ravno pokušaju ubistva. To su rusi uradili njemcima, kad su ih uvukli u duboku zimu i ona ih zgazili (Staljingrad).
Uvući čovjeka prijatelja, i to još bolesnog u duboku zimu i ostaviti bez drva.
Ja gorim, znači moja mačka bježi od mene , jedva sam složio ovaj tekst. da je koliko toliko razumljiv.
Šta bi vi uradili?
Edit: sad mi govnjar javlja da su na godišnjem do 13.. og
 
Poslednja izmena:

likfrik

Aktivan Član
18.07.2018
310
1.310
143
44
nije problem za drva, imam ja za to. šumski jer ovo kraj. ima i struje. žica.
nego dokle seže to. kome više vjerovati, kome nešto povjeriti. na koga se osloniti?!
prije bi te izlevatili za neku siću, pa se dalo, sad to nema mjere više.
Muči me to nepoštivanje. Dokle ta bezobraština ide.
Definitivno sve ali sve, bez iznimke odjebat. osloniti se na sebe, svoj rad.
sve kupiti moraš platiti. nema tu usluga uslugica ko nekad.
znam ja to već duže.
i sklonio sam većinu tih sitnih klošara od sebe, da imam svoj mir i to. meni ne treba puno ljudi, nisam previše društven. ne idem u kafane, ne izlazi, nekad jesam sad bi mi trebalo dobro platiti da ja izađem van.
Al nemože čovjek biti baš,sam, sam, to je ono što me muči. (nemam obitelj) Ili ipak može, izgleda da ću provjeriti to na svojoj koži.
situacija je krajnje kritična uvažene kolega i ni malo se ne šalim.
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
e pa nista!!!
na svu srecu.
ali me zato obradovalo :)
da ubacim malo dobrih vibracija u ovu temu, nakon vise od godinu dana :D

vec par dana trazim, raspitujem se, zapitkujem neke ljude/poznanike i niko ne zna???
gde bre imaju neke kvalitetne kaubojke u beogradu da se kupe a da nisu preko oglasa polovne?
i da nisu spicaste/simike!

nisu kaubojke, cak i bolje, bajkerke

DSCN2789.JPG

jos sam ubo i bozicni popust ::listomahanje::
ustedeo 33.75€
malo teze sam ih navukao; i jos teze skinuo, jedva takoreci :lol:
razgazice se to.

prosto se osecam kao t888

1578662057910.png
 
Poslednja izmena:

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
pol 8 ujtro, paljada na zapad, madre samnom, idemo na kontrolku u petrovu....od opreme kesica granja, ništa puno, samo za mene, rizle, torbica vijetnamska nekaka, i u njoj dokumenti i kartona koda radim u tiskari....
pol 11 stizemo, madre ode s parkinga a huan ostane solo, ko i 20 puta do sada...
radi se o malo povučenom parkingu, stambeno poslovni kompleksi....ima nekoliko kafića, auto škola fr dr mr....
normalno da kad god sletim, smotam odma, odem po kavu za van i đanim po parkingu, odem do parkića malog, nazad do kola, ono, cirkulacija 100 m....
taman ubijem lajku, blej bacam po parkingu kako se gužvaju, kad spazim nekakog klošara na 50 m, ide lagano prema meni....
ja skinem noge s križ poze i laganini raskorak, eto lika s tetovažom, žutim prstima od duhana, zeleni prsluk ribički, tene, rifle...
dobar dan, značka bam!!!
reko dobar dan....
imate kod sebe dokumente?
kako nebi imao....istresem torbu na haubu, otkopčam se i stanem sam u raskorak i ruke u zrak...
ne ne ne, ma daj, pliz, ljepo stani, ajde, daj svi gledaju frende, pa nisi kriminalac, ako nemaš ništa ok...
dajem passport, u njemu gizzeh karton...
pogleda me lik....onako čudno
provjeri me i kaže: imaš nekaku obilježbu, šta je to??? ja reko vozačka se traži, izgubio sam, kaže on ne to, nešto malo jače, ja reko, joj ma imam pretnje priije par godina, hbg....
huan ti pajdo puši kolko ti nemožeš zamislit, nemam ništa kod sebe, no pušim ko lokomotiva, i mama mi koristi konoplju, i tata doma, nez sta da ti kažem i ko te šalje, al nemam ništa kod sebe...
ma joj kompa, sorry, nije to, nezanima me žiža, za joks ni nediramo više...
kako se zoveš, ovo ono, bla bla bla...
imas automatika, veli drot...ja reko kai automatik, kad ono mjenjać, lol
reko nemam ja, to je radi staraca....
klapna odma utihnula još jače...traži neku normalnu temu...
malo se jesam dotero, ali ništa posebno, dosta skupih auta dolazi na par min na isti paring, ulaze u jedan bar, 2 min max, peglaona dalje, svi naočale skoro furaju...
normalno, i drot spominje koksaru, neke klince, da je prešlo sve mjere, da su nam fakulteti na belinđi nekoj užasnoj...
reko stari nemam pojma, ja sam lokomotiva....valjda imamm i najgori auto u zg te minute...
ručku mi dao lik, čist kulturno, poz se i ja nastavim po starom....
odma sam smoto i izašo van u đir s buksnom, a sam bio ponosan, sreo normalnog drota, hebate koda sam upozno princ čarlsa...
uto i mama stiže, rolnem još jednu za put i gas....
nije mi tlak niko digo, malo sam kipio kad je stao pred mene, al kad je otvorio glas, čist kuluran dečko...
kaže, neću ti auto ni otvarat....reko imam samo pakiranje trunja duhana ilegalnog za sebe, kaže on ma yebe mi se....
eto, da neispadne da nepostoje normalni terenci drotovi, postoje, samo ih je vjerovatno jako malo....
mozda me neko od stanara prijavio, ili je snimao taj kafić dilerski, nznm, ali ja ko dojenče prošo, skoro da smo na kavu otišli....
:razvaljen:: ::listomahanje::
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Užasno me živciraju bahati glupani u automobilima koji prozivaju nas bicikliste.:grrr:
Kako mi biciklisti ne vozimo po propisima, da ne gledamo i ne pazimo, kako izletimo na pješački prijelaz kao muhe bez glave, itd.:)
Priznajem da se vozim dosta brzo ali pritom razmišljam i pazim na svaki detalj u prometu, te vrlo spretno reagiram po potrebi, a vjerujem i većina biciklista (uvijek ima budala).:D

Npr.
Kaže jedan:

"Dogodilo se par puta da biciklist uopće ne gleda i misli si da ja nisam vidio njega. On mene nije sigurno vidio."
Ne rise.:) Biciklist (za razliku od gospodina u otmjenom automobilu) u vožnji ne samo da pazi nego "vreba" za volanom.:D
Ne može mu se tek tako desiti da ne vidi auto.

Kaže drugi:

"Uvijek se dogodi da netko izleti ili ga po mraku ne vidiš."
I ovaj laže. Istina je zapravo sasvim suprotna, vozači automobila lete kao nenormalni preko pješačkog prijelaza i onda se čude. Jer zašto bi on "mrcina" stao, stane tek ako ga prisiliš, tj. kad kreneš preko.:) Jadan, ne vidi...ako si ćorav, tko ti je uopće dao vozačku?? :D

Također, zakon da biciklist mora najprije sići sa bicikla kako bi mogao preći pješački prijelaz (zebru) :poop:
... o_O totalno je sulud i nepošten prema biciklistima! Zašto "mrcine" uvijek imaju prednost??? Na kraju krajeva, on sjedi udobno u kabini i uživa za razliku od mene koji se vozim po svakakvim uvjetima i ne troši nimalo svoje energije za pogon za razliku od mene. Toga ima samo kod nas, vani ljude potiču da se što više voze biciklima, a kod nas samo prde i smrde. :poop:
Biciklistička infrastruktura nam je užasno loša. Biciklističke staze su i dalje rascjepkane, nedovršene, na nelogičnim mjestima sa nelogičnim počecima i završecima.
 
Poslednja izmena:

crnicar

Aktivan Član
10.10.2015
412
1.882
143
Ima nas svakakvih...:respect: za kulturu i savjest u prometu. Po tome kolko sam ja u prometu a jesam dosta (na 2 kotaca malo vise nego na 4) ne mogu stat na stranu biciklista tako generalno kao kolega iznad. Kao sto sam rekao na pocetku, ima nas svakakvih, biciklista, motorista, avanturista :D. Seljacizma najvise to bez premca. Svaka cast vama biciklistima(i svima ostalima) koji se vozite savjesno i sudjelujete u prometu kao sto bi trebalo sudjelovat ali po mojem osobnom iskustvu biciklisti jesu malo ''zabrijali''. Ne svi ali ono sto ja vidim...vecina je... Mene najvise nerviraju oni biciklisti sta su zabrijali da su ''pro'' pa se na specki furaju po slavonskoj 35 na sat i tako skroz dole do Ikee; Ili oni sto su malo pjesaci, pa su malo po motoristi, pa onda opet pjesak i preleti prek zebre jer ga na zebri moras pustit, pa ak vidi da ima ljudi na plocniku prebaci se na cestu i tak ko da je cesta samo njegaova, a takvih stvarno ima dosta. Kad su dosli ovi suludi elektricni romobili na svoje oci sam vidio lika kako se po slavonskoj fura bez ikakve griznje savjesti. Ne jebe pajdu sto mu svi trube i sto je stvorio kilometarsku kolonu, on ima svoj elektricni romobilcek, sluske i pegla lagano. Ne znam sta me tada sprjecilo da sidem s motora i razbijem i njega i to govno od prevoznog sredstva s kojim se trkelji po najprometnijoj prometnici u gradu. Stvarno ludi ljudi.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
@Badi Nemoj generalizirati.
1. Ne vozimo svi otmjene aute.
2. Ne paze svi biciklisti,niti znaju propise.

Dame i gospodo biciklisti,i vi ste sudionici u prometu. Naučite prometne propise i pridržavajte se istih. Ovo se naravno,odnosi na one koji nisu upoznati sa propisima,dakle,ne generaliziram.
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.667
34.969
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
on sjedi udobno u kabini i uživa za razliku od mene koji se vozim po svakakvim uvjetima
Pa to ti svejedno ne daje pravo da se vozis kako ti padne na pamet,pa nemozes mi samo tako izletiti na pjesacki :) ti se vozis 25 a ja 50,ti meni izletis dok sam ja metar od pjesackog i trebo bi stati :D
Ne branim nikog jer nas ima svakakvih,bilo to na dva ili 4 tocka al postoje neka pravila u prometu,pa makar ona bila smijesna ali su ipak pravila koje se vecina sudionika u prometu drzi