Sta vas je danas iznerviralo?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.319
8.339
258
Držanje psa kao alarm je nešto najgore što znam da ljudi rade sa psima... A dosta ih to radi. Mislim da tu stvarno moraš biti toliko van dodira sa bilo kakvim emocijama da je meni to strašno.

Ja imam stav da svako mora doprineti nekako u kući. Svoju mačku sam dao nekom drugom jer svoju ulogu nije odigrala kako treba. Pretvorila se u "vampira" u nekom momentu i samo je sedela ispred vrata i gledala kad će ukrasti hranu od mene a 3 metra od nje trče miševi i pacovi i jedu mi iz bašte. Dugo je dobila priliku da uradi nešto povodom toga pre nego što sam je dao nekom drugom ko mačke vidi kao kraljice i voljan je da im udovoljava do neke meni nezamislive mere.

Ali da je ubijem zbog toga, pa nije mi padalo na pamet...
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
GLS...i to ne samo danas, ovo je sad već drugi put da me prave debilom:D. Ne znam šta se u međuvremenu kod njih promijenilo, ali do sada nikad nisam imao problema. Dostavljač bi me uvijek obavijestio porukom ili pozivom taj dan prije dostave i ako bi se desilo da ne nađe nikoga na adresi ili slično...dogovorili bi se da će doći kasnije ili bi mi donio na pola puta dok idem s posla, kako god čovjek je uvijek bio ljubazan i odgovoran i mogao si se s njim dogovoriti. Od nedavno mi dostavlja neki novi dostavljač, nit pošalje poruku da provjeri najprije da li je netko na adresi...kad ga zoveš i pitaš ga nešto, ne zna ništa...razgovor s ljudima nula bodova. Naime prije nekih tjedan dana mi treba stići paket na adresu kod bake:D(plaćanje pouzećem), pošto mi to nije prvi put da tako naručujem već znam da bi pošiljka trebala doći točno za 3 radna dana (tako je bilo svaki put do sada) prije nego stigne pošiljka odnesem novac baki da može platiti paket. Paket je došao dan ranije, ja naravno nisam stigao odnijeti novac i baka nije imala sa čime platiti, al dobro ni prvi ni zadnji put da mi nisu uspjeli isporučiti iz prve, zna se daljnja procedura...dostavljač te nazove i lijepo se dogovorite kada i na koji način će pokušati ponovno dostaviti paket...ima raznih opcija...da dođe kasnije, sutradan ili čak jednom su mi prilikom ostavili paket u kvartu do u jednoj knjižari koja valjda navodno surađuje sa GLS-om. Al ne, ovaj novi dostavljač kao da radi u nekoj drugoj firmi...zove me, ja mu objasnim situaciju i pitam ga da li može doći malo kasnije, sutradan ili kak mu već paše...on veli dobro navratit ću vjerojatno kasnije, ako ne dođem ponovno sutra...rekoh može:thumb:. Poslije me zove neki drugi njegov kolega da će oni meni odfurat paket u skladište na Lučko i da si ja dođem tam po njega jer da oni više s nekim ne surađuju bla bla i veli možete doć odmah poslije posla (zamisli ti njega:D). Nemam auto...mislim si, jesam lud..doći ću ja do tamo i sa biciklom i jesam na kraju, al baš mi se neda sad opet ponovno u to njihovo jbno skladište koje se nalazi u Zanzibaru...jer ovaj put sam pak naručio menke, odnio sam novac baki na vrijeme, al baš taj dan kad je dostava trebala stići nije nikoga bilo na adresi jer je baka morala ić obavljat neke pretrage (susjeda isto:D), i ovaj put kako nije uspio dostaviti kaže mi doći ću vjerojatno kasnije ili sutra...kako god javit će mi valjda...prošlo već 19 sati on još ne zove...zovem ja njega, veli "da odnio sam paket u skladište, ništa vi ne brinite sutra ćemo vam dostaviti vaš paket"...ajde napokon:). I sutradan ja na poslu, baka ga čeka spremna sa novcima a njega nema...ne zove, ništa...zovem ja opet njega i veli on: "da ja sam vam obećao da ću vam danas donijeti paket, samo ne znam zašto ja nemam taj paket sa sobom"... :fuck: mislim si pa tko je tu lud, jesam ja toliko napušen pa sam zabrijao ili od kud je ovaj majmun ispao.:crazyd:Rekoh..ako trebam ići ponovno u skladište, dajte mi recite da znam i on opet nešto kao pa budemo to valjda onda sutra bla bla...vidim da opet nešto kenjka pa ponovim..."da li ja moram otići u skladište po to?" I veli on meni: "pa ako možete to bi bilo super":fuck::D I tak, drugi put neću ni naručivat, najbolje da odmah produžim do Slovenijesmiley9934
 
Poslednja izmena:

xx_tani

Aktivan Član
02.05.2020
344
3.642
143
Držanje psa kao alarm je nešto najgore što znam da ljudi rade sa psima... A dosta ih to radi. Mislim da tu stvarno moraš biti toliko van dodira sa bilo kakvim emocijama da je meni to strašno.

Ja imam stav da svako mora doprineti nekako u kući. Svoju mačku sam dao nekom drugom jer svoju ulogu nije odigrala kako treba. Pretvorila se u "vampira" u nekom momentu i samo je sedela ispred vrata i gledala kad će ukrasti hranu od mene a 3 metra od nje trče miševi i pacovi i jedu mi iz bašte. Dugo je dobila priliku da uradi nešto povodom toga pre nego što sam je dao nekom drugom ko mačke vidi kao kraljice i voljan je da im udovoljava do neke meni nezamislive mere.

Ali da je ubijem zbog toga, pa nije mi padalo na pamet...
Kako pas kao alarm nije uredu, a imanje mačke samo da ti lovi miseve i parcove je uredu ? I onda je jos dat nekom drugom jer nije ispunila ocekivanja, to je onda isto kao uzimanje psa za alarm pa ga dat ca jer on to nije.... :(
Sorry sam je kontradiktorno :wave:
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.319
8.339
258
Hm... Pa nisam nigde rekao da je bila samo za lov miševa i pacova. :zvezda:: Iako joj je to bila glavna uloga, što se mene tiče. Žena i ćerka su volele provoditi vreme sa njom u maženju i koječemu, ja nisam generalno neko ko se mazi puno sa životinjama sem u retkim situacijama. :D

Ali da pored toga što ne lovi krade hranu od mene mi je neprihvatljivo. A nije da nije dobijala hrane dovoljno, u to sam siguran jer smo pokušavali da joj dajemo više hrane, i drugačiju hranu, i svašta nešto.

Da mi pas krene krasti hranu od mene, isto bi završio.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Macku moras prihvatiti ma kojeg karaktera bila... ili ju nemoj imati. Amen.

Pas... samo jedno! Socijalizacija ;)
I onda nema potrebe za cupanjem grkljana :D

Inace, postoji i termin u veterini. Zove se prekomjerno lajanje. Uglavnom pas laje zato sto mu se nije posvetilo dovoljno paznje, pa je frustriran ili nesretan.
Neke vrste laju vise. Ako imas takvog psa, onda mora biti s tobom 24 sata.
Inace ga nemoj imati ako si u naselju. Ometaju se drugi stanari :)

Zamislimo naselje gdje iz svakog dvorista 24 sata laju agresivni dobermani, pekinezeri, vucjaci i vuci.
Na cega bi to drustvo licilo :D
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
Da mi pas krene krasti hranu od mene, isto bi završio.

eeeeeeeee sad si me podsetio na nerviranje od iz proslog milenijuma...
svetsko prvensto u cirihu, atletika.
trka na sto metara se sprema, ja se vratio iz grada ranije da na miru sam odgledam, sa psom :D
karl luis i onaj kanadjanin dopingovani, ben dzonson bese? hajp nevidjeni bio ko ce biti brzi.
sidjem dole naseckam domace slanine, sir isto domaci, paradajz i odnesem u sobu na tacni, kad...
nema leba, mislim da sam bio naduvan i zaboravio.
sta ces, aj'dole po lebac, vratim se nazad a u tanjiru samo paradajz :lol:
e do sebastijana, aj ponovo da naseckam, vracam se, a trka gotova... GR
 
Poslednja izmena:

flop87

član od 2008
Banovan
09.02.2018
1.377
7.599
258
lepo moj cale kaze, ker je za selo nije za grad.
kad pocnu da laju nocu a skoro ceo komsiluk ima nekog dzukca,
nema spavanja jos kad macke onako kao bebe pocnu da se dozivaju, sou :D
da me ne shvati neko pogresno pse volim macke i ne bas mnogo :)
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Ja volim sve živine, pa čak i neke ljude, jednom sam se sažalio i nad, ne bi vjerovali, dosadnim komarcem. Zviznuo sam ga al očito ne pošteno, pa je pao na stol i još se trzao, pogledao ga izbliza i vidim da sam mu nogu polomio, obavim imobilizaciju (tad mi se još nisu ruke tresle) i ostavim ga da odmori. Ujutro kad ga nisam više vidio nekako sam se bolje osjećao iako je samo jedan u moru njih kojem se posrećilo.
Ono što sa guštom tamanim su prokleti stršljenovi.. i evo zatoplilo je i lagano se bude i pilaju mi po živcima, ne mogu ni frulu spalit u miru na wc šolji da jedan ne uleti kroz prozor. Sve bude ok ako nije baš trenutak velikog nuždenja, onda spašavam živu glavu a govna čistim poslije.
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.319
8.339
258
Macku moras prihvatiti ma kojeg karaktera bila... ili ju nemoj imati. Amen.
Ne mora se ništa. Ali da, nemam je više. :D Niti planiram imati drugu, bar još neko vreme.

Pre nje sam imao samo jednu mačku i ta je bila totalno druga priča. Vidi me, priđe mi, pomazim je malo, skoči mi na rame, i šetam tako sa njom po sat vremena. Ona i moj pas su bili najbolji prijatelji. Znala je loviti pacove veličine pola nje. Nikad nije ništa od hrane ukrala niti sam ikad morao sakrivati hranu od nje. Ostavim otvorenu kuću a ona nezainteresovana skroz, ide sa nama po bašti i uživa. Svako veče su ona i pas spavali na meni i ženi napolje dok smo kuvali na vatri. Baš je bila deo porodice.

A ova... Haos... o_O
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
probudio sam se, ali to nije nista novo :crazyd: nego kad/kako,
neki klik u glavi, otvaram oci, a ono se tek pocelo razdanjvati... cujem kisetinu neku, ko jesenja da je, ponedeljak...
i sta ces, ustajem :svadja: sam sebe, rituali sa kupatilom, kuhinjom...

:kafa:

sigh.


e da


 
Poslednja izmena:

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
2 dcl mlijeka, 1 dcl vode, 100g zobenih, 50g muslija, 1 banana, 1 mjerica proteina - moj high carb doručak za dane treninga.

Ispao mi je savršeno, na pod, mlijeko uprskalo strop, zidove - sad bez gletanja ne bude pomoći jer je mlijeko masno.

Eto.

A tek je krenuo dan, čekam još odluke iz banke o kreditu, pa servis me maltretira sa garancijom mobitela i tak.