Stajsko djubrivo

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
naravno da ima ekeft...
ovcje ***** iliti kuglice, kako ce kisa padat il ces zalijevat tako ce se hranjivi sastojci iz njih topit i prelazit nize po korijenju.

neznam kako bi to drugacije stavio nego odozgo...

ja imam konjski gnjoj u briketima i nije ga dobro mjesat sa zemljom jer kako ce korijenje rasti tako ce korijenje obrastati to gjubrivo i tu ce ti se przit...
osim ako nemas prah od guana ili tako nesto pa da stavis mali postotak toga u zemlju i pomijesas...

odozgo i to je to...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: olidoboli

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
samo da znate da astajska gnojiva nemaju nekakav posaeban ucinak prve godine nego tak sledece pa jos sledece ,,, al ima verovatno neki ucinak i sada,, al neki minimum ja znam da mi ortak koji se bavi poljoprivredom ,prosle godine na svu zemlju iznao vec donekle preradjen izmet od kkokosaka i da je jos bacao kana i ureje ,, pa sam ga pitao zasto a on mi je rako da gnojivo ima ucinka al ne sve hranjive materije koje bi trebalo da >da ,, tako posto se zemlja ponovo obradi to gnojivo pocinje da ucinkuje tako da eto :)

on sada naredne dve godine nece morati da gnoji a sa vestackim gnojivom moras tretirati svake godine u slucaju da nisi bacio prirodno gnojivo..
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
ZOKI je napisao(la):
samo da znate da astajska gnojiva nemaju nekakav posaeban ucinak prve godine nego tak sledece pa jos sledece ,,, al ima verovatno neki ucinak i sada,, al neki minimum ja znam da mi ortak koji se bavi poljoprivredom ,prosle godine na svu zemlju iznao vec donekle preradjen izmet od kkokosaka i da je jos bacao kana i ureje ,, pa sam ga pitao zasto a on mi je rako da gnojivo ima ucinka al ne sve hranjive materije koje bi trebalo da >da ,, tako posto se zemlja ponovo obradi to gnojivo pocinje da ucinkuje tako da eto :)

on sada naredne dve godine nece morati da gnoji a sa vestackim gnojivom moras tretirati svake godine u slucaju da nisi bacio prirodno gnojivo..

potpis..

sigurna izjava!
 

đokson

Aktivan Član
16.04.2012
304
267
63
planiram u outdoor stavit stajsko kravlje đubrivo u doba cvijetanja i pomješat sa zemljom oko biljke i zalit sa jedno 5 litara vode ,vaša preporuka. ili da kupim plantelu i pomješam sa melasom i gnojim time .bili bi mi dobri savjeli da napravim neki bum u tom cvijetanju i željezo tekuće dodat .dajte koji savjet

ajde da smislimo nešto zajdno neki eksperiment da napravimo pa ću vam pokazat i rezulatate na kraju.

znam da treba fosfora i kalija u cvijetanju što će i dobit ali nešto još uz to.
 

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
Stajski gnoj nije za cvjetanje, možeš probati s kokošjim ali u malim količinama jer je jak.

Za cvjetanje im osim P i K treba ljubavi, čitanje foruma i korištenje searcha...
I pazi da nešto ne zapališ ako nosiš tekuće željezo na sajt, to ti ima 1500° C! :read:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud and mar1o

đokson

Aktivan Član
16.04.2012
304
267
63
ma mislim kad ugriješ metal na usijavanje staviš ga u litru vode i dobiješ veliki postotak željeza u vodi.neam kokošijeg izmeta.a :napravit ću ovako napunit boce vodom od 5 litara stavit duplu dozu plantele ,ubacit super vit po dvije kaljice ,i stavit duplu dozu fofora.
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
mislim da bi trebao koristiti mineralna gnojiva za finisiranje.moguce da ce nekome bit cudno sto ja koji koristim samo organska gnojiva dajem takav savjet ,ali malo je prekasno za kravljii,kokosji ili bilo koji drugi organski gnoj.
eventualno ako ces pripremat site za iducu sezonu ,onda stajskog nabaci .sto vise,to bolje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: đokson

đokson

Aktivan Član
16.04.2012
304
267
63
imam prijatelja koji crknute ribe stavlja pored trave. Kaže da nikada nije gnijio a dobijao jako dobro!DALI TO IMA VEZE IL NEMA .....
,JA NEZNAM
 
02.05.2013
30
14
8
Sigurno mu trava miriše po friškini, jebo to! :vb_kez:

Ja se spreman posli berbe bacit stajskog, prikopat vrtlić i ostavit dogodine, to će bit boom.
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
bilo bi bolje i ovcjeg gnoja baciti .prvo nabaci sloj slame ,nemoj ju stediti ako imas. cekas oblacno vrijeme i kisu,onda ide kravlji gnoj.pa naproljece vidis di pes pi.du nosi :rasta1: .
 
02.05.2013
30
14
8
Po stajski uvik mislin ovčji, koji je kod mene najdostupnjiji.
Vidit ću jeli mi se napravija kompost, to je tek prava stvar, da se zemlji vrati ono šta je tu raslo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp
Veliki pozdrav dobri ljudi , ;) , evo da se i ja malo ukljucim u ovu temu i da malo pripitam , pa da pocnemo , ovako , imam sajt prilicno siguran , tu planiram posaditi 2-3 biljke, ali posto ne mogu direktno u zemlju , mislio sam u 2-3 plasticne kante od Jupol-a, cca 20l ,eh sad pitanje : dal' je pametno , s tim da je vec jesen , jel' pametno te 2-3 kante napuniti humusom iz obliznje sume , staviti ovcjeg-kravljeg izmeta u omjeru 60 % zemlja(humus),20 % kravljeg izmeta (jer je kako kazu 'slabije' od ovcjeg) ,10 % ovcjeg izmeta, a u proljece dodati jos i 10 % stiropora , i dodati jos mozda ostataka od voca , i prekriti nekom folijom odozgo .
Vasa misljenja su dobrodosla .

peAce ;)
 

LoNba

Aktivan Član
31.05.2013
71
20
0
Negde u Srbiji
STAJSKO DJUBRIVO JE JEDINO OK AKO JE PREGORELO TJ AKO JE ODSTOJALO DOVOLJNO.
Ja sam stajnjak izmesao sa zemljom u koju sam posadio biljku,mozda 20% ali je pregorelo i ispostavilo se kao ok skroz
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
miks za outdoor 70 posto neka zemlja i 30 posto odstajalo kravlje djubrivo,al bas odstajalo da bude kao
prah skoro, meni se ove godine pokazalo kao pun pogodak za out...
ove godine cu za koju nedelju staviti sveze djubrivo na sajt da prezimi,
a kad dodje vreme za out ide ovaj gore mix, mozda ce i vise djubriva ici...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dzidzimilovic
LoNba - cini mi se da je dovoljno progerelo jer kad mi je u rukama tj. kad ga diram msm kad ga sitnim na manje komadice, samo se pretvara u prah , nije to bas neki aman prah , ali dobro je , nema poslije toga da mi ruke budu prljave od tog izmeta , ono sto se kaze " kultura " xd.

maverick - a znam znam da brkam , sorry , mozda bi i bilo prejako , ko zna , poslusat' cu vas , i vase savjete , jer ste iskusniji , ;)

WeeDiC - zemlja (humus) , je iz sume kao sto sam i naveo gore , ima i u njima minerala sigurno , ali opet zelim da barem malo pognojim sa sljedece godine za out , ali nemam dovoljno prostora , imam ovaj sajt i jos jedan koji je odmah do manje rijicice (potoka) , ali to je skroz zaraslo , pa sam razmisljao da bacim i tu neke 3-4 random semenke , cisto da vidim ocel bit nesto :D

peAce ;)
 

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
Ako imaš dobar humus možeš saditi direktno u to + malo izmješane obične zemlje, ilovače ili koju već imaš, pa onda samo dodavati zrelo stajsko gnojivo kad malo biljka poraste.