staklenik - problematika

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
07.03.2015
5
6
3
49
Prvi put sadim indoor u stakleniku dimenzija 3x2m, temperatura je oko 32 stepena celzijusa a vlaznost varira od 10-60%. Stavio sam 5 kom purple bud i 5 kom white haze
Ima li ko iskustva u staklenickoj proizvodnji svaki savet bi mi dobrodosao!!!!
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Pa nije toliko strašno 32 stupnja, iako mi to čudno zvuči. Malo si me zbunio sa tim da uzgajaš indor u stakleniku. Ako uzgajaš u stakleniku onda staklenik nemože biti u sobi, znači uzgajaš outdoor u stakleniku ako sam dobro shvatio? I kako da je samo 32 unutra. Inače u staklenicima ide i preko 50 za vrijeme ovakvih vrućina. Teško je i u kasno proljeće išta uzgojit u stakleniku zbog vrućina a kamoli prek ljeta, još ako mu nemožeš micati krovne ploče zasebno ili stranice onda tek nema smisla.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nova kultura
07.03.2015
5
6
3
49
ma indor outdoor *bemli gauglavnom je u stakleniku, nego su semenke za indoor uzgoj. Pa sad dal sam se zezno ili ne videcu. uglavnom temperaatura i jeste veca nego ohladim ventilatorima do 32 stepena inace je vise. Mislis da bi trebao zaseniti necim krov? ili sta već. Stranice se otvaraju pa luftiram po 3-4 sata dnevno. Znaš li još nesto mi reći neki savet?
 
04.05.2012
178
169
43
39
ma indor outdoor *bemli gauglavnom je u stakleniku, nego su semenke za indoor uzgoj. Pa sad dal sam se zezno ili ne videcu. uglavnom temperaatura i jeste veca nego ohladim ventilatorima do 32 stepena inace je vise. Mislis da bi trebao zaseniti necim krov? ili sta već. Stranice se otvaraju pa luftiram po 3-4 sata dnevno. Znaš li još nesto mi reći neki savet?

Probaj ga zasjeniti nečim, imaš mreža raznog tkanja, pa vidi. Definitivno će ti temperatura bit previsoka, jer sam ja prije 2 godine startao sadnice u plasteniku, i bile su već na dobranih 30ak cm, kad su počele umirat radi vrućine i nisam imao gdje s njima, i ostavio ih tu. Samo su žutjeli novi izbojci, i skužio sam na teži način da po ljeti ništa ispod najlona. A i Cili ti kaze da ćeš potencijalno imat problema s pljesni. Kad bi temperaturu mogao mrežom i ventilatorima spustit za 4-5 stupnjeva, bilo bi odlično
 
07.03.2015
5
6
3
49
Probaj ga zasjeniti nečim, imaš mreža raznog tkanja, pa vidi. Definitivno će ti temperatura bit previsoka, jer sam ja prije 2 godine startao sadnice u plasteniku, i bile su već na dobranih 30ak cm, kad su počele umirat radi vrućine i nisam imao gdje s njima, i ostavio ih tu. Samo su žutjeli novi izbojci, i skužio sam na teži način da po ljeti ništa ispod najlona. A i Cili ti kaze da ćeš potencijalno imat problema s pljesni. Kad bi temperaturu mogao mrežom i ventilatorima spustit za 4-5 stupnjeva, bilo bi odlično


Hvala buba švabo, upravo to mi se dešava, temperatura dođe do 45 stepeni i radi ventilator i to onaj najjači ali spusti temperaturu za samo stepen dva, pocelele su da žute biljke i nemam pojma šta ću sa njima, Propade bi purple bud ako neko hoce da mu dam ako ima gde sve je bolje od propadanja.......
 
04.05.2012
178
169
43
39
To se meni dogodilo prvog puta. Savršeno zdrave biljke, stavljene u mini plastenik tjedan dana dok ne budu u mogućnosti ić dalje. Svi novi dijelovi koji su rasli su žutili i pomalo cijela biljka. Ako ne možeš spustit do barem 30, onda bolje više ne pokušavat.