Staklo za HPS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Trip

Aktivan Član
26.04.2010
138
1
0
39
www.jeboteja.com
Zna li neko koliko optimalno i kog kvaliteta/vrste treba da bude staklo koje bi bilo par cm ispod HPS sijalice od 400W. A jelte sluzilo bi kao termo izolator.
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
ja imam fi 100, znaci 10 cm promjer...obican plexi...drzi 400 bez beda...
imam kockasti PE, to je neki bolji kao promjer 14 cm...brijem da je jos pvc bolji...al drzi slabije temp...

nemoras kupovat staklo, bit ce skuplje a i teze ces nac...

ako netko treba imam kontakt za zagreb gdi se moze kupit jeftino
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
ma da, obican plexi.

i stalko i plexi i PE plexi ti skidaju manje od 0.2%svjetla- reko mi lik u ducanu
samo ga nesmijes gulit i strugat po njemu. malo strugotina i zajebat ce vise svjetla nego sam plexi.

gubitak svjetla je zanemariv..radje brini za gubitak na stranama boxa
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
1. strane boxa- jel imas neki force field oko biljki ili daske, knauf, letve??? e to su strane
2.PE plexi je polikarbonat, znaci jaci je, otporan na vecu temp...i sta ja znam.
3.ovo je terbalo biti retard proof XD al nije tako ispalo fi 100 i promjer 10cm je jedno te isto, al neki ne kuze sta je fi pa stavio i u cm da ljudi kuze XD

jos si pokidan, cekaj da prodje pa onda citaj post :D
 

Trip

Aktivan Član
26.04.2010
138
1
0
39
www.jeboteja.com
Ako mislish na debljinu od 10 cm, znash li ti koliko je to brate moj! :) Kuzim ja shta je fi 100 tj 10 cm, al ne kapiram za SHTA ;)

i kad te pitam za strane boxa, pitam te o kakvom se gubitku radi, znam shta su strane boxa jbte, lol

ajde bjelac ti odmori pa postuj :p
 
24.06.2010
1
0
0
34
bok svima. pitanje,jel normalno da propaljivac za hps 400 w zuji ko lud,ko vuvuzela je iritantan hehe i zbog njega stalno mi je u glavi sta ako je to neki tvornicki kvar pa kad mi hpsica eksplodira u lice,nije mi svejedno kad pridem boxu znajuci da je hps potencjalna bomba.
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
Bjelac daj mi reci jer ti taj plexi ko CT (okrugli) ili kontejner (reflektor) pa samo plexi naprijed?...slazem si CT al brijem si ubosti vazu promjer fi 10-12 i odrezat dolje kraj..i PC vent..da hladi i aluminijske propuhe:)odvode...pa me zanima jesi mislio za taj plexi da znas di ima u zg-u za ubost ili?
sorry Trip kaj sam ti malo upo u temu..
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
bome slabo citate forum...ili vam se neda odgovarat:)...uglavnom snaso sam se...nije potreban odgovor..
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Ma brale uzmi 2 tegle od 5kg nosi ih u staklara i neka im otkida dno....
Sastavi i stavi vent... na jednu stranu i gotovo...
Pogledaj šta samn ja radio ako ti može pomoć:
Cool Tube by Upitnik???

Pa i obično staklo od 3-5 milimetara ako ga možeš nekako uklopit dimenzijama u CT sa ventom.. da opet puše između njega i lampe bude sve ok..
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
hvala,hvala upitnik...nema razloga da ikamo nosim da mi rezu dno...posto imam sav alat doma,a post sam ti vec pohvalio...procitaj tamo...i dao si mi ideju kako da sam slozim..nema sta,dobra idea!...ali ja sam ti perfekcionist dosta sto se posla tice (mozda to koji put nije dobro) pa me je mucilo ono tvoje ljepljenje...nikako mi nije bilo lijepo na pogled:D...a kaj se tice funkcionalnosti,sumnjam da ima kakav nedostatak u tome sto je to ljepljeno pistoljem....ali ipak sam htio da to bude lijepa,cijela tuba:)...pa sad da onda i kazem kako sam se snaso jel...mozda nekom pomogne....prvo sam trazio da kupim bas takvu tubu...posto su dosta skupe (nebi nis previse jeftinije bilo da sam radim nego da i narucim CT) pa sam obiso par trgovackih centara i pronaso sam vazu za 99kn...koju sam odrezo...i dobio sam cijelu,cistu tubu....e a sad kako si i sam reko...cu nabacit gore pc-vent da hladi lampu jedan na to jedan u aluminisku-savitljivu cijev i to je to...kad zavrsim poslikat cu pa stavim sliku da se vidi...jos jednom hvala svima!