Staklo?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.10.2006
39
1
0
33
nabavio sam jednu super staklenu epruvetu od koje bi mogao da se napravi dobar pajp al neznam kako da probusim staklo???takodje sam nabavio tanku staklenu cevcicu koju sam mislio gurnuti kroz tu rupu pri dnu epruvete i zalepiti silikonom...
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Staklo probusi sa malom rucnom busilicom (kosta 1500 din ako nemas) i koristi staru zubarsku burgiju za zube (ili bilo koju dijamantsku)
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Ma nece brate ja se zajebavam pa saram po staklu....
onda pustim neonsko svetlo sa strane i ono izgleda kao slika sa senkama...

nece brate samo nadju stomatolosku staru burgijicu...neces veropvati kako se staklo lako brusi obisnom smirglom a busi tom burgijicom (ona za zube)

pitaj tvog stomatologa ili ako imas drugara da mu je roditelj stomatolog ...oni toga uvek uvek imaju...to je potrosna roba 10-20-zuba i baca se ...a za staklo EXTRA..

pokusaj ,videces...ali samo ne zapinji (ne pritiskaj) a zapocni tako sto ces ga samo malo malo malo zagrebati parcetom kristala (ja koristim stari ukras sa nekog pitaj boga od kada lustera)
 

Svizac_:)

Aktivan Član
13.08.2006
110
6
18
39
I nemoj bušiti obiènim svrdlom nego onako kako je pokazano i na ovom video na koji sam stavio link...malo svrdlo koje na vrhu ima brusni kamen. I bolje je sa ruènom bušilicom a.k.a. burgija jer možeš polako okretati dok malo ne "naèneš" staklo.
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Pa pogresio si malo a odnosi se na to da ako se busi rucnom busilicom nema teorije da ti se ne iskrza staklo i na kraju polomi jer ces staklo kidati a ne busiti...

Nisam siguran koliko ima obrtaja obicna busilica ali ove male imaju 20 000/min (bar kod mene) i zubarska burgija prodje kroz staklo kao kroz sir...bez mnogo muke i pritiskanja...

Ne znam kako ti pocinjes ali kod mene bez zapocinjanja i obelezavanja birgijica kliza po staklu kao po ledu (a ako je staklo kruzno bolje da se ne pocinje tako)...tako da moram posebno malo izguliti staklo pa tek onda busiti..
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
pa zato sto sam i ja to izmisljao pa umalo mi nije oko izbilo parce stakla...a puklo je u obliku nekakve ljuspice..
nije bas za salu

al mozda bi trebao da me vidis kako izgledam sa naocarima za ronjenje dok radim ove gluposti sa staklom :D

inace da vam kazem uzeo sam do sada 150 eura na te gluposti...
zavisi sta trebam da uradim ali ja naplacujem 50 eura staklo 50x70 cm bez neonki u boji i prigusnica ...
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
ej sklanjaj ruke od te burgije...nemoj nikako prste blizu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

i zapocni sa necim staklo (neko parce kristala,ona glupost za secenje stakla...)