Stealth HI-FI LED projekat (DiY)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Palac

So Fuckin High
Poznanik Foruma
03.08.2015
1.348
10.763
358
Pozdrav ekipa. Ovom prilikom vam predstavljam moj projekat koji je produkt dvogodisnjeg ucenja i saznanja vezanog za uzgoj nama drage biljke. Radi se o manjem boxu dimenzija V52 S47 D39 izradjenom od iverice.
Osvetljava ga DiY led panel na kome se nalaze 4 cob-a 2x50w i 2x 20w i tri pc venta 12cm.

1.jpg 2.jpg 3.jpg

Na gornjrm delu je napravljen otvor u koji ulezu ventilatori koji hlade panel i ujedno izbacuju vazduh iz boxa.
4.jpg
Levi i desni se gase kada je ugaseno svetlo dok ovaj srednji radi 24h.
Na vrata sam postavio zvucnike koje sam izvadio iz starog vufera i ostalo je jos da ugradim potenciometre za pojacavanje tako da ce biti u potpunosti funkcionalan. Trafo i elektronika nakaceni pored panela i zauzimaju jako malo mesta. Takodje na vratima se nalazi otvor za pasivno ubacivanje vazduha.
9.jpg
Postavljene su i ove aluminijumske lajsne da svetlost ne curi iz boxa.
Na zadnjoj strani je jos jedan manji otvor za pasivno ubacivanje vazduha. Jedan ventic od 8cm sluzi za mesanje vazduha. Radna temperatura 24-25C i po mom misljenu mogao bi da radi skoro celu godinu. Hladnjak se vrlo malo greje iz razloga sto ventovi direkno izbacuju vazduh iz boxa.
oblozen je ovom kamperskom folijom ali cu je uskoro zameniti nekom kvalitetnijom.
Nadam se da ce ovo nekome posluziti kao inspiracija da sastavi svoju varjantu stealth boxica.

6.jpg 8.jpg 16.jpg 13.jpg 14.jpg
5.jpg

Jos jednom se zahvaljujem ekipi sa foruma koja me inspirise, a narocito svojoj zeni @Glista mala na nesebicnoj podrsci.
 

Palac

So Fuckin High
Poznanik Foruma
03.08.2015
1.348
10.763
358
Hvala ekipa :) Bice jos neka fotkica kada bude sve kompetirano, odnosno ugradjeni ovi potenciometri za pojacavanje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
Je li ova biljka porasla pod tih 150W kineskog 220V COB LED-a?
Ako jeste, mogao je malko ranije neki dnevnik.
 

Palac

So Fuckin High
Poznanik Foruma
03.08.2015
1.348
10.763
358
Je li ova biljka porasla pod tih 150W kineskog 220V COB LED-a?
Ako jeste, mogao je malko ranije neki dnevnik.

Cudan je njen razvojni put. Prvobitna namera je bila da bude hermic pa je prvih 10-ak dana bila na prozoru, zatim se uselila u pc box ispod jednog cob-a 50w i sve to u saksiji od 1,5l. E onda me moja mila zena ubedila da je postedim i nastavim da gajim za dim. Negde u dvadestom danu zivota je presadjena u saksiju od 5l i dobila je 2x23w cfl. Tada nastaje haos za 10 dana je prerasla pc, a ovaj novi box nije bio zavrsen. I dok je cekala svoj novi dom rasla je u uglu sobe ispod dva coba 50w. Ubrzo je box bio zavrsen i ona se uselila. Malo posle toga stiglo je jos cob-ova i sada se przi ispod 140w. Bice neki dnevnik uskoro :)
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Sve to super izgleda, ali kako rješavaš miris? ili si planirao kakav diy filter napraviti?
Preporučujem ti za to tvoje, da si uzmeš napraviš ovakvo nešto:
potrebna ti je samo kutija prazna od čistih cd-ova, za taj tvoj prostor, ona kutija od 50 komada dovoljna..
u praxi ti to ovako izgleda
cd-cakebox.png
perfect_filter_overview.jpg selfmade_akf_12_fan_92mm.jpg
DSCF5820-SMALL.jpg
 

Prilozi

  • selfmade_akf_14_delta_fan.jpg
    selfmade_akf_14_delta_fan.jpg
    68,2 KB · Pregleda: 85
  • selfmade_akf_13_closeup_two.jpg
    selfmade_akf_13_closeup_two.jpg
    47,4 KB · Pregleda: 88
  • selfmade_akf_13_closeup_new.jpg
    selfmade_akf_13_closeup_new.jpg
    102,6 KB · Pregleda: 79

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
virni na adrijevu temu vutrometar, imam neki prjedlog za meštre po rođenju.
drugi put gledam boksulju, još mi je lijepši, mora to nekak i izgledati, bravo i nemoj stati ima još namještaja po kuči:thumb: