Stealth micro auto grow (Northern Light RQS Amnesia Gold Pyramid seeds)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Nisam siguran sto se tocno desava al sam primjetio par stvari.
Prakticki 8 dana izmedju zaljevanja a na prijasnjim slikama se vidi plijesan ili alge na povrsini zemlje sto znaci visoku vlagu i/ili losu ventilaciju.
Nocna temperatura isto malo pre niska. Cudno je da tako mala posuda bude toliko dugo mokra.
Pojacaj ispuh i stavi ventilator da puse lagano po biljci, vlagu probaj drzat malo nizom, ne zalijevaj dok ne bude skroz suho pa ces vidjet kroz par dana. Slavol probaj svako drugo zalijevanje ako ga vec zelis koristit.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Palac

Palac

So Fuckin High
Poznanik Foruma
03.08.2015
1.348
10.763
358
@Stipe gadjas pravo u centar, izmesao sam kablove i vent koji je trebao da izbacuje vazduh dok je svetlo ugaseno nije ni radio. I meni je bilo cudno da zemlja toliko dugo nece da se osusi ali sam to pripisao tome sto sam jednom prilikom zalio biljke sa nekih 0,75 vode, a one tada jos uvek nisu razvile koren. E sad te alge, da li sam pogresio sto sam pre dva dana dodao jos malo zemlje i da li bi trebao da se radi flush?
 

Palac

So Fuckin High
Poznanik Foruma
03.08.2015
1.348
10.763
358
Dan 20
Situacija pod kontrolom, pojacana ventilacija u toku noci i samim tim smanjena vlaga. Biljcice se oporavile i nastavile sa rastom.
Amnesia bas lepo napreduje i dosta je veca i jaca od NL-a i pocela je bas da se oseca :D
1.jpg
2.jpg
3.jpg
NL
4.jpg 6.jpg 7.jpg 9.jpg

I dalje slabo piju vodu, zalivam ih na svakih 7 dana, nakon slikanja su dobile po 0,75 ciste vode.
:vutra:
 

Palac

So Fuckin High
Poznanik Foruma
03.08.2015
1.348
10.763
358
Dan 27
Nema se sta puno reci biljcice napreduju lagano.
Nl je dosta manji od Amnesije i malo slabije pije vodu
3.jpg
Poslednje zalivanje dobile po malu dozu slavola.

Amnesia se sprema za cvetanje
2.jpg 1.jpg
Sta mislite kada bi trebalo da krenem da je hranim Juci bloom-om?
4.jpg 5.jpg
Stigli su cipovi tako da bi za par dana trebali da zamene cfl. Nisam siguran da li ce ovaj hladnjak biti dovoljan da rashladi cipove?
6.jpg 7.jpg
:vutra:
 

Windfucker9000

Aktivan Član
23.08.2015
482
2.065
143
@hazeri nemoj nista dodavati iza imena, ko npr gore zarez ( , ) :)

@Palac Zeleni za 50W ledice tako blizu, ja bi rekao da je to pretanko da bi pasivno mogao to hladiti...al najbolje ces znati kada spojis i ostavis malo...pitanje je koliko tocno te ledice i imaju W. Najbolje je baciti test :)
EDIT: jos uzmimo u obzir da je na tim ledica i driver, vjerujem da se griju vise...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

Palac

So Fuckin High
Poznanik Foruma
03.08.2015
1.348
10.763
358
@Windfucker9000 sta mislis kada bi izbusio rupe izmedju cipova i stavio dva venta 5mm?
Ne znam kako bi mogao da uradim test da proverim realnu snagu, nisam bas nesto sa elektronikom.
d.jpg
 

Windfucker9000

Aktivan Član
23.08.2015
482
2.065
143
Mislim da ti te rupe nebi nista pomogle. S obzirom na oblik toga na sto mislis staviti ledice, ja bi ovako pozicionirao ventilator.
6.jpg

i to bi koristio 2 ventilatora. 1. bi bio na jednom kraju ko na slici i puhao u alu hladnjak, a 2. bi bio na drugom kraju i puhao van hladnjaka. Takozvani push-pull.

A za snagu, eventualno ako imas onaj mjerac sta ukopcas u zid, jer preko multimetra ne znam tocno gdje bi trebao pikati na ovim ledica da mi izmjerio pravilno :)

EDIT: Paint master skillz :cool23:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Palac

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
Kao što na ovim COBovima piše, oni su 50W nazivne, tj. 30W efektivne snage. Znači, 3 kom. bi bila oko 100W ukupno (uračunali su Kinezi i utrošak drivera, sigurno)
Sa dva (ili eventualno 3) kulera od recimo 6-8-10 cm postavljena sa gornje strane, hladiće se to OK (kad kažem OK, mislim da će da bude ispod 50C).
Meni je jedan kuler za procesor (za Intel Celeron) hladio 2 komada na gips profilu (ima slika na toj temi), a ne na aluminijumskom hladnjaku, tako da mislim da procenjujem realno situaciju.
 

Palac

So Fuckin High
Poznanik Foruma
03.08.2015
1.348
10.763
358
Dan 34
Radilo se ovih dana pa ide malo bogatiji update.
Led je sastavljen onako kako me je savetovao @Windfucker9000 radi ali nisam bas zadovoljan tako da cu u narednih par dana pokusati da nadjem i napravim malo ozbiljnije hladjenje. Malo se vise greje pa temperatura u boxu zna da ode na 30 stepeni.
Amnesia
5.jpg
6.jpg
7.jpg 8.jpg
A sinoc je pao prvi sex :banana_rasta:
9.jpg
Oprasene su dve grane na Amnesiji. Interesuje me da li dovoljno jednom naneti polen ili bi trebalo ponoviti postupak jos jednom?

Takodje je satavljen i PC CFL box, klasika bez neke preterane mudrolije. Dva venta izbacuju vazduh, jedan duva preko biljke i naravno pasivan ulaz. Oblozen folijom za auto, verovatno cu prelepiti sa ovom kamperskom folijom koju imam, deluje mi bolje.Temperatura sa upaljenim svetlom 24-28.

NL
4.jpg
2.jpg 3.jpg

Nl polako ulazi u cvetanje tako da ce i ona uskoro biti oprasena.
Od sledeceg zalivanja pocinjem polako sa prihranom pa mi treba pomoc odnosno savet kako sa Jungle Juice-om postupiti. A razmisljam i o tome da ih presadim u malo vece saksije pa ne znam koliko mi je to pametno?

1.jpg
@1310 evo ga i pojacalo
10.jpg
:vutra:
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Ne prepoznajem al vidim da je ful u upotrebi :thumb:, nisam hi fi manijak ali volim puninu zvuka, glazba je tako lijepa ljudska umotvorina.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: budalin

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.088
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
Dovoljno je jednom nanjeti polen ali ako oces jos vise sjemenki za tjedan dana opet oprasi iste vrhove kad se podebljaju i opet pokrijes da ne prede polen na ostalo
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.088
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
Pa inace ako ne zelis cijelu biljku oprasit naneses pelud na jednu granu/vrh i pokrijes najlonom na bar tjedan dana da ti ventilatori ne raznesu polen po boksu ovako ko se to ne napravi polen moze zalutad svuda na svaku biljku sve ovisno koliko si ga nanjeo polen konoplje ne prenose kukci kao kod nekih biljka ona se oprasuje inace vjetrom te je njen pelud izuzetno lagan i poletan, a u vlaznim uvjetima i za vrijeme kiše etc brzo se degradira zato se inace. Cuva u hermetički zatvorenim posudicama/vrecicama
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310