Stealth ormar grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.565
188
za ovaj vent ne pishe koliko vuche m3/h mozhe biti da nijenishta jachi od kupaonskih..a josh i filter oduzima snagu...

ali..ako imash takvo iskustvo sa 1.growom..zar onda ne zhalish shto nisi krenuo sa jednostavnijim setupom..i nakon toga poslozhio pravi box?

malo smo skrenuli..ali..mozhda mu ova diskusija pomogne pri donoshenju odluke.. :)
 

Gagiba

Aktivan Član
Udarili smo diskusiju sve u sesn'est i tacno cemo zbuniti sinovca da uopste odustane od uzgoja!! I onako ga nema da se javi... :)

Koliko para toliko i muzike! Zlatno pravilo koje poznaje svako ko je makar jedanput usao u kafanu.
Odluka koliko i sta ce investirati je na onom ko krece da ozivi semenku. Moje je samo da naglasim da hedovina moze da se pobere i ako se ventilira sa PC ventovima!!
Da postoji skuplja, sofisticiranija i kvalitetnija oprema - postoji! Za nekoga je to nasusna potreba, za nekog cist fenseraj!!

Sto se mene tice, saglasan sam sa svime gore navedenim:

- Neophodno je biti oprezan u konstruisanju, ipak je struja u pitanju!
- Neophodno je suzbiti svetlo, zvuke i mirise, radi se o stealth uzgoju!
- Neophodno je policiju drzati sto dalje od boksa, jer oni em imaju one dugacke pendreke em umeju da strpaju u tamnicu. A u tamnici imaju vaske. A ja sam od onih koji ne vole da imaju vaske!! ;)
 

Smak420

Aktivan Član
03.10.2013
1.135
4.795
188
somwhere over the rainbow
Draga vjestice...to sto ja imam 1, dnevnik ne znaci da imam 1 grow..

Vidim da si uvrijeđen-na na moje savjete, ali ja samo pokusavam iz vlastitog iskustva objasnit da je bolje jedan kvalitetan vent sa SNAGOM..(ne samo protokom) za slaganje stealth ormara.
Dakle manje buke, dovoljno snage za filter,te manje rupa kroz koje ce bjezati svjetlo za konstrukciju njegovih dimenzija.

A ako trazis dokaze za moje savjete googlaj moj nick na ICMAG pa gledaj dnevnike..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mar1o
24.11.2014
6
7
3
Evo, evo javljam se :)
Drago mi je da se razvila ovako inspirativna rasprava, no čini mi se da sam zaboravio još neke stvari naglasiti...
Za početak, zaboravio sam spomenuti da moj aktivni staž na forumu ne odgovara skroz mom iskustvu uzgajanja. Ovo mi nije prvi uzgoj, već treći. Ali prvi samostalni. Prva dva su bila u suradnji sa prijateljem kod njega doma, i s obzirom na to da smo tada bili apsolutni početnici uopće nije ispalo loše. Imali smo 100W cfl i 3 pc venta (dva 80mm za ispuh i jedan slabiji 120mm za upuh), i kroz ovo iskustvo su se razvile sve daljnje ideje koje sam naznačio u prvom postu.
Prema mom, ipak skromnom iskustvu, ti ventilatori uopće nisu bili tihi. Čim bi otvorio vrata od sobe čulo se u susjednim prostorijama, a on je prvih par dana spavao u dnevnom jer od buke u spavaćoj nije mogao. Kasnije smo skužili da box gotovo upola manje bruji kada smo ga pokrili s nekoliko debelih deka. Zato mi i je plan dobro obložiti box spužvom, no sad kada razmišljam možda je stvarno bolje da ta izolacija bude s vanjske strane nego s unutarnje kao što kaže BoRaiCho...
Sviđa mi se i ova ideja sa jačim ventom što kaže smak, to je i bio prvi plan. Da stavim nekakav turbinski, il kupaonski vent za ispuh, a da upuh bude pasivni... No onda sam gledao rivjuove tih ventilatora i to me malo obeshrabrilo jer mi se stvarno čine bučni... I neznam koliko bi potenciometar i tona spužve to uspjeli obuzdati, no ako su vaša iskustva takva onda ću svakako još malo istražiti. Najveći problem tu mi svakako stvara filter, koji je ipak s obzirom na situaciju obavezan. Definitivno ću sada krenuti sa nekim strainom koji manje smrdi (mirišu? :) ) no ipak mi je cilj da i to svedem na minimum. Glavni zajeb je u tome što neznam koliko ti filteri smanjuju moć ventilatora. Jer ako ovaj moj pc vent vuče 40 CFM, to je otprilike 1.3 m3 po minuti, što bi u mom boxu od 0.325 m3 bilo nekih 60 izmjena zraka po satu. Info na koju sam naletio negdje na forumu je da biljkama treba minimum 20-30 izmjena, pa čak i da filter prepolovi učinkovitost venta trebalo bi biti dovoljno, ako se ne varam?
Što se tiče moje financijske situacije ona nije baš bajna, no ovo je projekt o kojem već duže razmišljam pa sam uspio i uštediti neku kintu. Spužve imam za 6 boxova jer sam nedavno rastavljao jedan stari kauč :) Kada kupim svjetlo, ostat će mi još kojih 500-tinjak kn za neki dobar strain, šperploču i ostale manje troškove, pa bi se možda i mogao iskombinirati i neki jači vent ako se odlučim na tu opciju... Ipak, u vezi toga još uvjek ostaje doza skepse koju osnažuje svaki odlazak u vc kada upalim svjetlo i čujem "brrrrrrrrrrrrrr" :D
 

Smak420

Aktivan Član
03.10.2013
1.135
4.795
188
somwhere over the rainbow
buku stvara zvuk strujanja zraka, a na kvalitetnim turbinskim kad radi na 60% snage vuce više nego dovoljno, a ne čuje se.

buku riješiš sa diy filterom koji napraviš za manje od 60 kn ako si kreativan i znaš koristit google,na ulazu venta ubije onaj woosh, a na izlasku iz venta malo mašte i čitanja dnevnika ovdje, vidiš nekakva rješenja,,spužva, majica deka itd..kvalitetan vent na smanjenoj vrtnji ne proizvodi nikakav zvuk jer ima ležaj, a pc ventovi su komadi plastičetine kojima nije baš namjena da se vrte 24/7 3 mjeseca i hlade cca 40C zrak vani...

ima i takvih, ali 2 dobra te koštaju kao ovaj turbinski, a vjeruj mi glasan je ako išta hladi

a ovi stari iz kompova ce hladit super, ali ako uspiješ taj prostor održat tihim..svaka čast, ja nisam uspio sa 3 komada.


te zapališ si jedan i ako imaš imalo mašte napraviš ga za satak, uglavnom ako radi, ta mala spravica ti vrijedi 1000x više od tih para

p.s. 21 stoljeće...ebay...dostava na kucni prag za eu, cca 250 kn sa dostavom, garancijom..ubio buku, smrad, komšiju i sve...još malo indije po kući i pređeš na budizam sve miriši
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ig0r

Ig0r

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.11.2014
561
1.688
163
36
smak420 super ideja za ovaj vent industrijski i stvarno nije skup treba probati :)
Ekipa nemojte se lozit previse na rasprave niko ne misli nista lose svi samo dajemo svoje ideje .... Nemoze to brate mili toliko bucit ne radis sobu 3x3 jednostavno kada dodes u fazu cvjetanja na 12/12 upalis u 10 navecer i ugasis u 10 ujutro a ako tada sef stana oce doc sta vjerovatno nece ljepo kazes da si zauzet il se pravis da te nema kuci :)
Po meni ako imas straha da moze neko doci definitivno najbolje rjesenje je da ti box radi po noci , a i ako neko uleti u to vrjeme odvrni telku i pravi se da gledas film :)
Pozdrav i zelim ti srecu da boxom :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZdravaTrava

Smak420

Aktivan Član
03.10.2013
1.135
4.795
188
somwhere over the rainbow
P.S. to industrijski je glup pridjev :)

vent kao svaki drugi osim što je kvalitetan i radi svoj posao....a nije skupo osim ako niste gotovani pa direkt u shopove po 800 kn.

Ja jako volim DIY i vecinu toga experimentiram, zaebavam se trudim se složit sam, ne kupovat.

Nakon nekog vremena sam zaključio da sam bacio pare na stvari di nisam trebao, mogao sam samo buđet drukcije rasporedit.

evo vidim napisano sjemenke 500 kn :) tu se da štošta regulirat da dojde na isto-slično sa parama, a da se on osjeca dobro, sretno i zadovoljno dok growa, a ne da mu prisjedne od paranoje i smrada po kuci kad netko navrati, te nemora kao što je i sam naveo razjebat ormar te bušit 100 rupa, vec intake eliminira sa pasivnim načinom i prigušenim kvalitetnim ventom 125 te filterom koji napravi diy.


miran san...neprocjenjivo

u ovom slučaju košta 200 kn gore dolje od DIY izvedbi...može se ako se hoce ;)

toliko od mene
 

mar1o

Aktivan Član
08.03.2012
262
133
43
@smak420 mislim da je to cijena bez pdv-a,ali nema veze taj vent + regulator radi svoj posao tj ima snage i potisak pogotovo ako imate carbon filter i ispuh van kuće jer kad udari jugo ili bura vent se mora nositi s vjetrom.Ako nije dovoljno jak miris i ustajali zrak se vraća u box tj prostoriju. Centrifugalni ventovi su najbolji( nađu se i po 500 kn ) koji imaju veliki pritisak i snagu minus im je to što dosta bučni i zahtjevaju posebne regulatore brzine vrtnje koji su skuplji od samog venta.Ako npr takav vent spojite s elektronskim regulatorom ili dimmerom za svjetlo motor u ventu ce proizvoditi šum koji je nepodnošljiv pogotovo na malim okretajima.Jedino riješenje koje nam ostaje je takav vent obožiti staklenom vunom u kartonskoj kutiji , koristiti sonoflex flexibine cijevi s zvučnom izolacijom i na izlazu DIY prigušivač zvuka
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smak420
24.11.2014
6
7
3
Pozdrav ekipa :)
Evo da se javim s novostima. Uspio sam uštedit nešto para i kupio sam Vents TT125, i za sada mogu reći da sam prezadovoljan. Ima dvije brzine (190 i 280 m/h), na ovoj slabijoj u ormaru se čuje jako slabo zujanje, a kad ga dodatno smanjim na potenciometru (potenciometar domaće radinosti, napravio frend elektricar) ne cuje se skoro ništa. Nekakav okvirni plan je da će po danu (dok je svjetlo ugašeno) vent raditi na nižoj brzini smanjen na potenciometru, a po noći ću ga pojačati. Kada još tu dođe filter vidjet ćemo kako će sve skupa funkcionirati, no što se tiče snage venta mislim da neće biti problema. Hvala Smaku na detaljnim savjetima :)
Još sam neke promjene uveo što se tiče konfiguracije boxa. Odustao sam od prvotne ideje, i napravio box 30 dubine, 85 širine i 120 visine. Znam da se vjerojatno dio ekipe neće složiti s ovim, no pokušat ću sa dvije biljke, pa ćemo vidjet kako će se situacija odvijati. Ako bude gužva, jedna ide kod frenda :)
Još je sve u fazi testiranja jer još neko vrijeme ne mogu baš krenuti zbog obiteljskih razloga, no uskoro krećem.
Sada sam u fazi izrade filtera, pa me zanima može li mi tko preporučiti gdje u Zagrebu mogu kupiti aktivni ugljen a da nije 50 kn 300 g kao što sam vidio u ovih nekoliko pet shopova u kojima sam bio?
Ako se ovo kosi s forumskim pravilima o reklamiranju, dajte neki pm :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smak420

Smak420

Aktivan Član
03.10.2013
1.135
4.795
188
somwhere over the rainbow
Drago mi je da si poslusao savjet, isti taj vent imam sada i ja i apsolutno se nista necuje sa filterom...dakle nista, kad naslonim uho na box onda malo

a komp non stop radi u sobi i dodatno utisava ormar sa svojom bukom iz 92mm kvalitetnih pc ventova..jace zuji prigusnica od tog venta

super kupnja

ovisno o strainu i nacinu treninga, po meni je ok prostor uz kracu vegetaciju naravno. Malo prouci strainove kako se ponasaju kad prebacis na 12/12 pa da nebi imao problema sa guzvom

lp i sretno sa growom
 
Poslednja izmena: