Stealth PCbox HPS 70w- domaćica by green-man

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
01.05.2012
13
2
3
32
Pozdrav ljudi evo i ja se odlučio na početak uzgoja u indoor, nakon jednog propalog pokusaja outdoor odlucio sam da ipak zelim nesto svoje uzgojit pa idem provat indoor. Uzeo sam sjemenke nekakve domaje koja mi je bila nelosa, stavio petnaest sjemenki na klijanje (za svaki slucaj) 9.10. a proklijale su 11.10. tada sam ih stavio u neku vrlo losu zemlju i nikla je jedna 13.10. a druga dan posli. Utoj zemlji su jedva rasle pa sam odlucio nabaviti terra magmu, i presadio sam ih tek 17.10. Sada rastu donekle dobrom brzinom s obzirom kako su rasle u onoj ogavnoj zemlji iz cvjećare. Uz put kad sam bio kupiti zemlju kupio sam i gnjojivo od substrala, valjda je to dobro pise na njemu mineralno gnjojivo s dodatkom željeza.Lampa je HPS od 70w, kraj nje sam odma stavio ventilator da spusti temperaturu u boxu i vent puse pola ispod, pola u nju. temperatura u boxu je 26-29 stupnjeva kad je hps-ica ukljucena, a kad ne radi onda je temperatura od 24-28 stupnjeva ovisno u temperaturi sobe. Ovaj grow je stealth radi staraca inace bi napravio box visine 2m al i ovo ce posluziti.
Pokusao sam nabaviti big tower ali nije bilo uspjeha,a ovo mi je bilo najoptimalnije. zalijevam svako dva dana sa vodom iz špine koju stavim u bocu i otvorim ćep da nesto klora izvitri, a uz to dodam 5 kapljica limuna na 2l da malo korigiram ph, iako neman ph metar mislim da ce ovo poslužiti. Vlagu neznam koliko je jer sam nabavio neki kineski mjerač vlage i temperature i onda sam tek nakon 5 dana skuzio da ono uvjek pokazuje vlagu da je 70%. Box sam oblozio alu folijom i okrenuo na mat stranu, imam 3 ventilatora, 2 od 80mm i jedan od 92mm. Jedan od 92mm ispuhuje zrak i nalazi se u vrhu jedne bočne strane, a ovi od 80mm jedan puse u lampu, a drugi upuhuje zrak, a nalazi se pri dnu suprotne plohe od gdje se nalazi vent za ispuh. Imam nekakav univerzalni punjac na kojeg sam spojio ventove, a kad je svjetlo upaljeno onda stavim na 12v a kad je ugaseno stavim na 7.5v, zbog korigiranja temperature. Uz donji vent za upuh sam stavio malu posudicu sa vodom za podizanje vlage. Biljke se nalaze u pitarima koji imaju otprilike 1.7l, mjerio sam to sam i mislim se da nabavim vece, ali neda mi se nista unaprijeđivat ništa dok ne saznam jeli barem jedna zensko. U planu je jos napraviti filter za zrak od aktivnog ugljena ali to tek sljedeci tjedan i nabavit cu tajmer jer ovo paljenje i gasenje rucno ce me izludit, stalno moram mislit kad trebam bit doma palit il gasit lampu. Za sad biljke stoje na svjetlosnom rezimu 16/8, a mislio sam prebaciti na 12/12 za tjedan dana, ili tocnije 26.10 jer radi lose zemlje i presadjivanja sporije su rasle nego normalne i naravno plairam raditi neki brutalni LST. Trenutno ih zalijevam sa 1,5dl u 3 dana.Evo jos i par slika:


 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
green-man je napisao(la):
Biljke se nalaze u pitarima koji imaju otprilike 1.7l, mjerio sam to sam i mislim se da nabavim vece, ali neda mi se nista unaprijeđivat ništa dok ne saznam jeli barem jedna zensko.

odma ti to presadi kako treba,daj joj sto bolje uslove ODMA i bices nagradjen...male su te posude kako god okrenes...
 
01.05.2012
13
2
3
32
evo novi update 25.10. sam prebacio na 12/12, stavit cu dole slike slikane jucer (26.10.), jos nisam stavio filter od aktivnog ugljena racunam ga napraviti sljedeceg tjedna al prvo trebam kupiti aktivni ugljen. Jedna biljka je malo obisila listove na slici, a razlog tome je sta je ventilator puhao skoro direktno u nju, sada sam stavio nekakav papir od pitara do vrha ventilatora i odmah se ispravila tako da je taj problem rjesen. Nazalost drugi pitar nemogu staviti jerjeovo ipak stealth pa mi nije bas na ruku, provat cu ovaj put sa ovima ,a sljedeci put cu stavit vece. Biljke stvarno lipo rastu, a sad molim boga da je barem jedno zensko. Evo i slike:




prve dvije slike su od starije ,a treca i cetvrta slika su od ove 1 dan mladje i objesenije al kao sta sam rekao taj je problem rjesen. Jos ako nekoga zanima zasto je malo zut ovaj jedan list to je radi toga sta sam slika biljku odmah pored boxa a bila je ukljucena hps-ica. Jos koji savjet bi mi dobro dosao... pozz
 

ajde

Aktivan Član
07.09.2011
100
9
0
110
zanimljivo
kad staviš filtere, smanji ti se protok zraka i raste temp...tako da računaj da ćeš možda trebat staklo ispod lampe stavljat
 
01.05.2012
13
2
3
32
evo palo mi je na pamet tek sada da papir upija vlagu a posto se nazio tocno iznad posudice sa vodom koju sam koristio za dizanje vlage zaminio sam ga ga sa onim plasticnim koji su omotane teke, znate ono prednja korica.
@ajde -neznam ocu li stavljat staklo, to samo ako bude nuzno, tojest ako se temperatura digne preko 30 stupnjeva, mislim da bi i oko 32 stupnja bilo sve sasvim uredu. Pogledat cu kakva ce bit kad stavim filter pa cu vidit sta cu tocno, mozda stavim jos jedan ventilator da puse u hps-icu, iako neznam tocno kakav ce bit ucinak, inace hvala na savjetu sad znam unaprijed.
 
20.04.2011
2
0
0
33
Super ti ovo ide, reci mi samo druze jel greje ta hps-ica 70w planiram uskoro nesto slicno..pozz
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....green-man-kad stavis filter protok zraka ce ti znatno past i dignut ce se temperatura, jedina dobra stvar je da dolazi zima pa ce sa nizim temp. sve bit lakse al probaj taj od 92mm stavit da puse po biljkama a ova 2 od 80mm stavi na ispuh, na upuhu di je sad vent ostavi samo rupu i podtlak ce dovest svjez zrak u box.....

.....nadam se da biljke ne stoje tako daleko od lampe kao na slici u prvom postu jer u suprotnom gubis puno lumena na tu razdaljinu od lampe i bilo bi pozeljno poradit na ventilaciji i dignut biljke blize lampi......
 

ajde

Aktivan Član
07.09.2011
100
9
0
110
mene isto zanima temperatura.. odnosno di si pričvrstio prigušnicu i dal je jako vruća?
ja sam u fazi gradnje pc big towera i razmišljam između cfl i hps70... brine me temperatura, odnosno buka koja bi mogla biti problem ako se pojača brzina ventova radi snižavanja temp...
 
01.05.2012
13
2
3
32
Evo ovako iman ogromni problem koji se desio doslovno preko noći, sinoc sam dosao doma oko 1 i pogledao biljke i sve super, a onda se ujutro diga ugasit svitlo i tek pogleda biljke oko 11 sati i ostao u šoku obe su se potpuno objesile , dole cu stavit slike, a slikao sam prije nekih pola sata kad sam palio lampu. Odmah sam zalio biljku jer sam mislio da im nedostaje vode iako izgleda naglo, onda su se nakon oko 2 sata malo popravile ali neprimjetno. Naravno pretrazio forum i naisao na nekakve pljesnjive musice, tojest bubice. I onda se sitio da sam jucer vidio jednu bubicu kako hoda na zemlji i samo je ubio, nisam mislio da je nesto ozbiljno. Onda sam danas malo prstom po zemlji i gle stvarno izletjela jos jedna a na drugoj biljci napravio istu stvar ali je ova odletjela, jebe*a bubica. Uz to sam procitao da se s tima bori tako da se stave kriske krumpira na zemlju pa da ce ih to privuc i da onda kad bude nesto buba na tim kriskama da to samo bacim, jos je dobro staviti nesto da se zalipe, pa sam stavio izolir trake i nadam se da ce govna krepat. Sutra namjeravam ic kupit H2O2 jer sam cuo da to i pomaze korjenu i rjesava te bubice, ako mi itko moze napisat di bi se to moglo kupit, jer namjeravam ic u poljoprivrednu apoteku valjda ce tamo bit i kolika bi otprilike bila cijena. Uz sve to naravio sam jednoj biljci (ovoj vecoj i starijoj) lagani lst bojim se stalno da ne pukne, jedan konac drzi prigusnica jer je teska a ne koristim je jer samo moze na nesto od 20W. Evo slike pa vi prosudite jel su te bubice jedini izvor problema mozda je nesto drugo u pitanju iako nevirujen jer su uvjeti sasvim nelosi, a nije bilo nikakvih problema do sad.
Slike:



i evo jos ove sljedece se vidi bas kako su se objesile



@greenryder- Biljke su stale uvjek ovako daleko od lampe jer uvjek kad citam forum spomije se da cfl triba stavit vrlo blizu ali nista nisam procitao o tome za hps, a sada su nelose visoke pa mislim da nema neke potrebe, iako su objesene. A sta se tice micanja ventova nebih bas mogao to micat jer sam ih stvarno nenormalno zaljepio i zavidao pa nevirujen da cu ih dirati kad su stvari ok, ali ako temp. ide preko 30 stupnjeva e onda bi cak mogao, iako mi je nejasno kako bi stavio filter na 2 venta, jedino nekim cjevima plasticnim, a nemogu ih bas tako lako nabaviti sada. Trenutno mi je najvaznije da se rjesin ovih buba jer sam primjetio da su i biljke prestale rast.

@sale011 & ajde- hps-ica dosta grije ali kad sam stavio ventilator da puse u nju temperatura je drasticno pala, tako da je sad odlicna. Jedino je caka koje ventove uzet jer sam uzeo 2 od scyth ili tako se nesto zove i nevjerovatno su tihi, cak na 12v ih se jedva primjeti. Onda sam za nekoliko dana kupio coolermaster od 80mm i on je bučan poprilicno s obzirom kako su ova 2 tihi. Sta se tiče prigušnice ja je drzim van boxa i da prilicno je vruca, ja je nediram ali uvjek samo sta se ne opečem kad je taknem.
 

ajde

Aktivan Član
07.09.2011
100
9
0
110
neznam za problem sa biljkama, al h202 ti je hydrogen peroxid 3% kupiš ga u običnoj ljekarni...
a za cijevi si kupi one dječje igračke - šarene federe (opruge) i od tog napravit cijev i na njih na kraju zakači filter...
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....predaleko je svjetlo, sad u vegetaciji neces imat tolkih problema al u cvjetanju zbog gubitka lumena hedovi ce bit suplji, sto blize HPS to deblji i masniji hedovi.....

.....sto se tice tog da za HPS ne pise na kojoj udaljenosti ga drzat, pise pise, cim blize a da temp ne prelazi 30 stupnjeva......njemu isto daljinom lumeni opadaju, ne tako drasticno kao CFL-u al gubitka ima, kod 70W HPS na toj udaljenosti ima poprilican gubitak.....

....evo primjer kolege Usrname-a na kolko drzi HPS 100W od vrhova......

 
01.05.2012
13
2
3
32
Evo novi update, u nedjelju (11.11.2012) sam prvi put zalio sa gnjojivom od substrala, stavio sam oko pola preporucene mjere za 1l u bocu i sad cu sa vodom iz te boce zalijevati svako 7 dana, a zalijevam sa 1dl, primjetio sam jos da se biljka malo uspravila od zalijevanja. Jedna biljka je pokazala jaja, isto u nedilju, i to ona starija, pa sam je otkinio i onda je nakon 3 dana druga biljka pokazala pistile. Takvo nesto sam i ocekivao i zasad sam zadovoljan, iako nije bas biljka u najboljem stanju i stalno se mislim da je odsjecam, ali ipak cu do kraja s njom. Kad ne gnjojim, a zalijevam dodajem vodi h2o2, vodikov peroksid, u svrhu zastite od onih buba, al nisam zadovoljan rezultatima biljka je i dalje prilicno objesena. Biljku sam malo podigao gore i trenutno se glavni vrh nalazi otprilike nekih 5 cm udaljen od hps-ice. Napravio sam filter za zrak ali ga još nisam stavio zato jer nema još nikakvog mirisa, pa nemam potrebu , kad dodje vrijeme stavit cu , tojest kad se počme čut miris. Evo slike cure:



Eto sad vidite da se stanje mozda i nije bas promjenilo, al iden dalje cisto da vidim sta mogu izvuc iz ovog, ako bude 5g suhog ja cu bit presretan.
Još radim lst, zavezao sam neki deblji konac za granu, malo privukao ustranu i ostavio tako neka raste. Poceo sam zalijevati sa Janom kao prirodnom izvorskom vodom, mislilm da joj je dobar ph jer biljka kad se zalije samo pozitivno reagira, tojest malo uspravi listove. Zasad iman jednu bocu jane koja je pomjesana sa gnjojivom od 1l i jednu istu bocu sa kojom normalno zalijevam i ima otprilike 3ml-5ml h2o2.
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Moram priznat da ti biljka ne izgleda najzdravije, evo par moji glasnih (i naduvanih) razmišljanja...
Možda ti je 1,7 litara zemlje ipak premalo za biljku - primjera radi sjeme je nepoznato, zamisli sad da je sjeme od biljke koja je rasla outdoor i narasla 2 metra, i sad njenu sjemenku posadiš u niti 2 L zemlje :) Ćitajući dnevnik, kKako si opisao šokove izgleda kao da je skoro umrla od žeđi, ali slike s druge strane govore da možda prezalijevaš. Premala tegla potencira i te probleme.
Što se tiče mušica, kiks je možda ta loša zemlja sa početka...Ne izgleda najbajnije, puno faktora tu ima al generalno mi izgleda ko da joj nisi osigurao balans najmanje dva od četiri osnovna uvjeta za život (svjetlo, voda, zemlja, zrak).
Ako nisi dohvatio 20+ dana cvjetanja, mogao bi je presaditi u veću teglu (4 litre svježe kvalitetne zemlje za 30 cm vertikalnog rasta). Usput škicneš stanje korijena (vidi ima li crvića kakvih) i uhvati se pravilnog zalijevanja samo vodom PH 6.5. (svaka recimo 4 dana + vodu dodaješ sporo da dobro natoča cijelu teglu) Ukoliko gnojiš, mislim da je pametnije za svako pognojavanje miksat u svježu vodu, nije neka fora da voda stoji pognojena danima. Nadam se da će ti nešto od ovoga pomoć, stigne se ona još rasplamsati. Sretno.:)
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
1.flush HITNO
2.to sto koristis istu tecnost za zalivanje nekoliko puta(ja sam tako razumeo-pomesas sa gnojivom,i djubris dok ne potrosis iz boce-sto je pretpostavljam,nedelju dana,jel?_) to nije pametno..ne znam dal' bi ti pio vodu koja odstoji 5 dana.a da ne pricam da se tu DRAMATICNO narusava PH....jel' meris PH ikako?
3.iskreno sumnjam na PH zemlje,kao osnovni problem(izmedju ostalog).ako nisi merioPH,niti flush'o do sad.....
 
01.05.2012
13
2
3
32
evo po savjetu sam flushao cim prije i biljka se skroz oporavila, s obzirom kakva je bila prije, e sad problem sa zemljom, mislim da nije potrebno mjenjat pitar i zemlju jer su one bubice nestale, valjda onaj h2o2 napravio svoje. Problem mi nije sta nemogu nabavit pitar, nego zemlju. Zivin na malo udaljenom mjestu i nisam bas lako nabavio terra magmu, jer se ne prodaje svugdje, a susjed je isao do "veceg" grada i kupio mi. Neman auto pa mi je to najveci problem, jer iman tek 19. godina, a auto smatram luksuzom za moje godine. Flushao sam sa 2 litre jane iz ducana, nisam provjeravao PH jer nemam s cim, nego se oslanjam na to da je prirodna izvorska voda(iz ducana) dobra za biljku. Treba mi hitno neki savjet u vezi zalijevanja sta, kako i cime, a uz to da ne mjerim PH, jer sam mislio da sve dobro radim. Jos bi dobro doslo da mi kaze neko kako cu gnjojit, jer ne zalijevam s puno vode, a neznan koju bi mjeru gnjojiva stavio na recimo 2dl, jer na substralovom gnjojivu pise za 1l cijela mjera(sta ulijem u cep), a za 7dl pola cepa, e sad dal da uvjek mjesam sa pola cepa(naravno ne mislim stavljat punu dozu, nego ono pola, koliko je preporuceno, znaci cetvrtinu cepa) pa zalijem ono kao i obicno, a sta ostane od onih 7dl bacim, il da stavim vrlo malo recimo 7-8 kapi na 2dl.Nikako mi to nije jasno pa ako moze nek mi netko kaze kako on to radi, bilo koji savjet je dobro dosao.
Evo i neke slike od nje dan poslije flusha:


 
01.05.2012
13
2
3
32
evo mali update, nista nisam mjenjao, samo sam gnjojio jednom i biljka je pozitivno reagirala, stavio sam vrlo malo gnjojiva, samo par kapi u 2dl i s time zalio, da ne duljin posto nema nista novog, biljka je napredovala nelose, sada mi izgleda kao nesto sto ce uspjet.
Slike:

 
01.05.2012
13
2
3
32
Evo mali update sa slikama, danas je 48. dan cvjetanja, mjenjao nisam nista. Flushao sam jednom jer se nakon gnjojenja biljka naglo objesila, pomoglo je al od onda je nekako lisce pocelo zutjeti i nikako se u potpunosti oporaviti. Nisam ovo nikad prije radio al nekako mi se cini da nema headova nego samo hrpe i hrpe pistila, sad neznan kad tocno se pocmu vidit headovi il ce ovi moji bit extra mali radi stresa nad biljkom. Slike nisu bog zna kakve kvalitete al valjda ce se nesto vidit jer sam spletom okolnosti ostao bez uređaja sa dobrom kamerom. Sad mi je dosadno gledat biljku kako sporo raste, tojest cvjeta onako objesena, najrađe bi je bacia i pocea ispocetka, al necu, provat cu ovo do kraja pa vidit sta bude. Uz sve to nije mi jasno zasto nema mirisa, stalno razmisljan kad cu stavit taj filter, al ocito mi netriba, u sobi mi se nista necuje, a redovito ostavim sobu da se provjetri. Evo i slike:
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
slusaj,nije nemoguce da je do sorte-da manje 'pusta' miris
ali nije nemoguce ni da si se navikao do sad...za svaki slucaj,samo ti provetravaj i dalje koliko god mozes-a dobro je i za biljku,naravno

i drug,to je krenulo da cveta,samo strpljivo,imas ti jos do kraja
 

travahr

Aktivan Član
07.03.2012
105
57
0
40
Ako ti žuti donje lišće onda ti fali nutrijenata tipa dušika. I ako ti se žute vrhovi listova na gornjim dijelovima biljke onda je previše. Meni se čini da ti samo fali gnojiva.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.