Stealth pokusaj (Nije lose koliko i zvuci)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
24.11.2013
6
6
0
Pozdrav svima,vec neko vreme citam forum vutra.org pa sam odlucio da se registrujem i podelim sa vama neke moje ideje i planove :) Super je forum i mnogo sam se edukovao sto se tice uzgajanja vutre :) Da nema ovog foruma ne bih znao nista o nasoj dragoj biljci :)

E pa da krenemo :

Ovaj plan je poceo kada sam nasao plasticnu kutiju nalik na kantu za smece(Nije kanta za smece al ne znam cemu je sluzila pre nego sto je dosla u moje ruke)

Dimenzije te kutije su 20x27x61 cm

Posle duzeg posmatranja te kutije i razmisljanja sta i kako napraviti,dosao sam na ideju da napravim kutiju za zvucnik a unutar nje box za uzgajanje :)

Kutija je u pocetku bila lose ofarbana i prljava pa sam morao da je perem,smirglam i na kraju farbam.
Nakon toga,sa zadnje strane kutije,izbusio sam rupe za ventilaciju a sa prednje strane,rupe za zvucnike :)
Posle mnogo patnje i rada u skucenom prostoru napokon sam uspeo da je sklopim :)

Evo slike spolja pa da vidite kako izgleda

DSC_0183.JPG


E sad,najveci problem je sto box nema vrata,znaci moze samo da se stavi preko biljke i znam da ce tu biti dosta komplikacija kada biljka naraste al snacu se nekako.Napravio bih i vrata al nemam potreban alat za secenje te kutije,velika patnja mi je bila samo rupe da izbusim.

Unutar boxa sam ubacio 4 sijalicna grla a planiram da stavim dve stedne sijalice od 25W i dve od 23W.
Za ventilaciju sam ubacio dva kulera 120mm gore da izbacuju topao vazduh a dole jedan kuler od 80mm da ubacuje svez vazduh.Box je iznutra oblozen folijom koja se koristi za kola i soferku.
Evo slika:

DSC_0186.JPG


Da se vratimo kod zvucnika,zvucnike nisam kupovao nego sam ih izvadio iz stare linije i zvucnici su funkcionalni.
Tako da se nista ne cuje od ventilacije kada se pusti muzika lagano:) Kada se malo vise pojacaju,jako odvratno se cuju jer je kutija prevelika za te zvucnike al to je ok jer je potrebno samo malo da se pojaca da se ne cuje ventilacija . Inace ja mislim da je dovoljan i samo jedan kuler gore al za svaki slucaj sam ubacio i drugi pa sam se odlucio da rade oba kulera na 4,5V.
Jedva da se cuju a obavljaju svoj posao.

Jos mi ostaje da resim svetlost koja prodire kroz rupe za ventilaciju i molio bih vas da mi pomognete malo ako imate neke ideje :)
Za miris nemam neko resenje i pomirio sam se sa tim da ce mi mirisati cela soba na vutru .

Svaki savet od vas mi je dobrodosao.Toliko za sada od mene.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ja bih samo pitao sta planiras da sadis u 20x27, tj. jos manje jer je i ta folija oduzela koji santim, i kako ces vaditi biljku... kali je imao znatno veci box koji se otvarao gore pa mu je to bio problem na pocetku grovanja, koliko se secam. ako ti ne smeta miris, koja je svrha prikrivanja to malo zvuka sto prave dva venta... sve u svemu, mislim da je premali prostor za bilo sta ozbiljnije, to je povrsina prakticno pola midi-pc boxa
 
24.11.2013
6
6
0
Zelim samo da dodam da sam na ovaj box potrosio samo 350 din za crni mat sprej i 500 din za kulere.
Sijalicna grla imam od starog propalog plana za box.
A foliju sam uzeo od auta,jbg kad dodje leto,moracu drugu da kupim :)
Da je prostor mali,jeste,ali ja sam ovaj box napravio za najmanje para sto sam mogao,jbg da imam veca primanja i vise love,verovatno bi bio mnogo ozbiljniji box u pitanju.
Unutra sam planirao da stavim samo jednu auto flower biljku ne znam jos za sortu al sve vidim da ce to biti lowryder2.
ne ocekujem neki veliki prinos od te jednje biljcice ali ja sam tek pocetnik i zelim da se oprobam u tome pa ako budem zadovoljan,planiram i nesto ozbiljnije od ovoga.
 
24.11.2013
6
6
0
Bice dnevnik svakako kad dodje vreme za to.
Ostalo mi je jos da kupim sijalice,to ce biti uskoro
A semenke cu naruciti tamo posle praznika.Samo me brine to narucivanje semena,citao sam na forumu kako to ide al se bojim da cu ja njima poslati lovu a da ce oni mene ispaliti za semena,videcemo:)
a ako ne moze jedan lowryder da stane unutra,onda stvarno ne znam sta cu :)
koliko sam ja citao ovde po forumu i koliko me sluzi to malo znanje koje sam stekao ovde,mislim da ce bez problema da stane i nadam se da cu dobiti bar 15-20 grama od te jedne biljke a sve sto dodje preko toga je super :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Samotnjak

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.425
298
109
The Mighty Jungle
za sjeme se nemoras brinuti nece te zeznit za lovu.. stati ce on unutra ali na sta ce to licit neznamo, procitaj malo o treninzima tu na forumu... ili kreni ispocetka s necim malo boljim imas vremena da se pripremis dok praznici zavrse..

a za ovih 15-20gr :) :D
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
koji trening u 20x27... da je savija (gde), topira (da ide u koju sirinu) il mozda stavlja mrezu u tom prostoru :) mozda ipak toping sa mrezom 0.05m2 pa ako predvidjaju urod od npr. 400gr po metru kvadratnom to mu je taman 20gr na tu povrsinu, pod uslovom da ne bude problema sto je prakticno nemoguce
 

Gagiba

Aktivan Član
Šta god da se biljčici uradi, napuniće na prvu zvučnik!!! :D

A što se tiče za semenkice, jedna ispala ti ne gine! Postoji mogućnost da pošalješ lovu pa da te distributer uradi za 20-30 evra a postoji mogućnost i da ubodeš semenku iz neke domaće radinosti pa da gajiš mužjaka samca u boksiću sa sve laganom muzikom (mislim da bi mu neka klasika najviše prijala) bar mesec dana pre nego što provališ da je :balls: ;)
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Svaka čast na trudu al neće biti niš od toga osim izgubljenog vremena i neš živaca, već vidim to.
 
24.11.2013
6
6
0
Vidim da je dosta vas skepticno u vezi mog plana za grow ali ja sam veoma optimistican i nadam se da cu uspeti jednu biljku da odgojim u tom malom prostoru,sve u svemu bice dnevnik pa ce te moci ispratiti.Ja sam na ovom forumu citao i gledao grow boxeve pa i manjih dimenzija od mog tako da ne razumem sto se ovolika frka dize oko dimenzija mog boxa kad planiram jednu malu biljku da stavim unutra.
Razumem ja da vi,iskusniji groweri radite to vec godinama i imate dobre i skupe boxeve vecih dimenzija ali ljudi ja NEMAM. Hteo sam da pravim box dosta vecih dimenzija,imao sam i nacrte ali samo kutija od iverice bi me izasla oko 50 eura a da ne pricamo onda o ostalim elemetnima. Ovaj box me bukvalno besplatno izasao a opet mi treba para za osvetljenje tj sijalice i za semenice tako da nemojte me pogresno shvatiti,nije da se ja stekam i da pokusavam da prodjem sto jeftinije nego NEMAM.
A komentari na moju temu poput: "Svaka čast na trudu al neće biti niš od toga osim izgubljenog vremena i neš živaca, već vidim to". Mi ne trebaju,ako me bude zanimalo proricanje buducnosti onda cu druze da ti se javim.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
samo ti furaj i ne obaziri se... jedinos sto lowryder#2 nije bas tako "mala biljka", racunaj da ide u vis izmedju 45 i 50cm, tom dodaj bar 10cm za posudu i jos koliko oduzmu na vrhu lampe... a za sirinu,, racunaj da fan listovi sa peteljkom idu recimo 15ak cm, pa sa obe strane znaci bar 30ak... bice to jako tesno, al sretno frend
 
24.11.2013
6
6
0
Hvala druze na odgovoru,ali sad sam se malo zbunio jer sam na dosta stranica na internetu procitao da lowryder2 raste svega 20-30 cm. Izgleda da proizvodjaci semena lazu za to i da su biljke dosta vece nego sto oni napisu tamo. Jbg bice tesno ali potrudicu se :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
"Flowering is complete after 9 weeks from seed with heights of 45-50 cm (17-19 inches). Production is 28-42 grams per plant."
imas opciju da ga drzis u manjoj posudi, npr. max. 2L pa tada ne bi trebao da ide preko 30ak cm. al ce urod biti znatno zgoljaviji.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Weed4life

s0va

Aktivan Član
17.01.2013
332
315
63
32
Napravi sam saksiju da maksimalno iskoristis prostor i da biljka ima sto vise zemlje. I posto je tesko da ce biljka imati svetla sa strana jer kad poraste nece se svetlo probijati, probaj kombinaciju toping i lolipop. Meni to zvuci kao najbolji plan za toliki prostor.