StealthLab box

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

RollingStone

Aktivan Član
30.08.2016
140
425
63
Pozdrav forumasi,

kao sto sam naziv teme kaze poceo sam praviti Grow box od starog ormara koji ce, aBd, mene idealno posluziti. Onon sto mi pada na um kod boxa je da bude stealthy i da proizvodi dovoljnu kolicinu da zadovolji moje potrebe.
U pitanju je dvodjelni ormar sa dimenzijama donjeg dijela od: dubina 58 x 85 x 150 cm te gornjeg dijela 58 x 85 x 53 cm. Donji dio planiram kao main grow area dok ce mi gornji posluziti za cloning.

Prva stvar koju sam napravio jeste da sam zadnji dio pricvrstio sarafima i time dodatno ucvrstio konstrukciju te sam nakon toga oba dijela prefarbao u mat bijelu.


Za cloning dio sam postavio jedno grlo za CFL sijalicu koja bi trebala biti dovoljna za klonove?



Kupio sam jos turbinu i narucio sam i 250W HPS set (reflektor, balast, timer...). Planiram si napraviti i LED pannel ali o tome cu kad zavrsim kompletan box jer imam pune ruke posla da napravim box svakako.


Projekat je tek na pocetku i ima dosta posla da se dobije uredan grow box sa sto manje vidljivih kablova i ostalih instalacija te u tu svrhu planiram da "ukradem" 15cm visine dijela za cloning i tu postavim sve elektricne instalacije kao i da napravim protok zraka od turbime prema ispuhu tako da bi sve to ujedno bilo i hladjeno.

Stvar koja mi najvise zadaje glavobolje trenutno je "curenje svjetla" tj. jos uvijek gledam razlicite ideje kako da napravim da mi box bude light proof dok, u isto vrijeme, ne narusim stealthy izgled.
Mislio sam da napravim jos jedna, unutrasnja, klizna vrata koja ne bi propustala svjelost dok bi mi vanjska sluzila samo kao kamuflaza :). Ako neko ima nekih ideja bicu vise nego zahvalan ako ih podijeli samnom

Live long and prosper
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
Bok daj!
Ormar divota, imam sliicnih dimenzija boks i opremu, jedini savjet, donji dio ostavi za biljke i lampu a gore trpaj turbinu.
 

Raconja

Aktivan Član
24.01.2016
465
1.918
143
Vezano za curenje svjetla. Možeš sa vanjske strane vrata zalijepiti/ušarafit komad leđa da ti prelazi preko rupe. Uzmeš širinu recimo 5 cm i dužinu po visini vrata i zalijepiš da imaš "zub" koji prekriva i druga vrata kad su zatvorena samo ćeš morati pripaziti kod zatvaranja da ga ne polomiš.
:respect: za ideju, bude to odlično.:thumb:
Edit: možeš i sa unutarnje strane
 

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Ne moze se ostetit zbog vlage,nije ipak to tolka vlaga da bi box istrunuo...
Mislim da kad napravis dobar drveni box mozes komotno cjeli zivot u njemu growat..a mozda i unuci jednog dana :)
 

Raconja

Aktivan Član
24.01.2016
465
1.918
143
Da ne pametujem previše, bitno je sam je u pitanju drvo ili iverica, iverica povlači vlagu i to dosta ali opet ovisi o kvaliteti i dali je svuda kantirana. Ako je kantirana dobro onda 10-ak god nebi trebalo biti problema. A opet ako je loša i nije kantirana za duže od 2 god male su šanse. Radim dosta sa ivericom pa su mi takva iskustva.:thumb:
 

RollingStone

Aktivan Član
30.08.2016
140
425
63
Dosao je i 250 HPS HID zajedno sa reflektorom, timerom i ostalim dzidzama. Ostalo je jos da kupim/napravim Carbon filter, flex duct crijevo za turbinu i mogu poceti da sastavljam box...
Sto se tice problema sa zamracivanjem i curenjem svjetla mislio sam zasarafiti letvice unutar ormara na dubini od 5cm od vrata. Letvice bi bile promjera 2x2 cm i mogao bi onda sa 0.5mm debelom sperplocom da zatvorim box. Cak postoji i mogucnost da stavim gume na letvice poput onih na friziderima kako bi jos "napimpao" light-tightness
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: grisnak

RollingStone

Aktivan Član
30.08.2016
140
425
63
Decki, nesto mi se mota ideja po glavi... Poznato je da postoje i auto filteri za kabinu sa aktivnim karbonom. Cijena je smijesna (10ak Eura) u zavisnosti od proizvodjaca i za koje auto je namijenjen. Uglavnom razmisljam da napravim nosac (ili kupim na autootpadu) za auto filter kabine i da probam kako ce se ponasati... Trebao bi bar jedan grow da izdrzi tj. cak i ako se za svaki grow bude trebao uzimati novi filter, opet se isplati
 

RollingStone

Aktivan Član
30.08.2016
140
425
63
Danas sam se nakanio i otišao do hardware store-a i uzeo potreban materijal za protok zraka. Između ostalog i potreban materijal za DIY Carbon filter.












Sada čekam da se silikon stegne te da ga napunim aktivnim ugljenom i zatvorim. Do kraja sedmice, aBd, bi trebao imati riješenu svu unutarnju instalaciju pa postavim jos slika.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Budfield
20.11.2015
150
58
28
Neshvil
Drug kako radi ta turbina, ako je vec stealth projekat da li ce te odavati njen zvuk mislim jel bucna? :)
Jel svetlo curi samo po sredini vrata ili i sa strane ? :)
 

RollingStone

Aktivan Član
30.08.2016
140
425
63
Turbina nije bučna puno ali ako primjetim da, ipak, smeta, napraviću mali soundproof box i smjestiću je unutra, imam mjesta dovoljno u gornjem dijelu za tako nešto. A svjetlo curi na sve strane od vrata. Srećom imam planirano rješenje koje dolazi na red nakon instalacija
 
20.11.2015
150
58
28
Neshvil
Ja radim na resavanju problema sa zvukom, da bi stealth bio stealth ne sme da mirise na vutru tj moramo ventove i filtere da imamo a onda su oni bucni. Meni su obicni kupaonski ventovi bili bucni :(
Ja curenje svetla resavao tako sto sam preko delova vrata koji se savijaju jednostavno produzio reflektivnu foliju, nisam je sekao pa se savijala otvaranjem i zatvaranjem i tako mi nije svetlost nigde bezala. A koristio sam takodje i obostrano lepljive sundjeraste trake koje su prilepljene po ivicama bile i tako takodje sprecavale svetlost da bezi, malo ruzno iz unutra ali je radilo posao :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RollingStone