Vutra Društvo

Dobrodošli na skladno multietnički jedan jedini Vutra Forum! Učlanite se da pristupite i drugim djelovima foruma te da vršite PRETRAGU novih tema.

Učlani se

1. Vutra Radio is back. Možete ga slušati preko forum plejera ili preko web plejera. Slušamo se!

StealthLab box

Diskusija u 'Projektiranje prostora za uzgoj' započeta od RollingStone, 03.11.2016.

1. RollingStone

Učlanjen(a):
    30.08.2016
    Poruka:
    69
    Sviđa im se:
    174
    Trofej poeni:
    33
    Ratings:
    +182 / 1 / -0
    Pozdrav forumasi,

kao sto sam naziv teme kaze poceo sam praviti Grow box od starog ormara koji ce, aBd, mene idealno posluziti. Onon sto mi pada na um kod boxa je da bude stealthy i da proizvodi dovoljnu kolicinu da zadovolji moje potrebe.
    U pitanju je dvodjelni ormar sa dimenzijama donjeg dijela od: dubina 58 x 85 x 150 cm te gornjeg dijela 58 x 85 x 53 cm. Donji dio planiram kao main grow area dok ce mi gornji posluziti za cloning.
    [Registujte se da vidite originalne linkove]
    A možete pogledati i linkove neke od naših sponzora kao sto su: SeedsMan, Original Sensible Seeds.
    Prva stvar koju sam napravio jeste da sam zadnji dio pricvrstio sarafima i time dodatno ucvrstio konstrukciju te sam nakon toga oba dijela prefarbao u mat bijelu.
    A možete pogledati i linkove neke od naših sponzora kao sto su: SeedsMan, Original Sensible Seeds.

Za cloning dio sam postavio jedno grlo za CFL sijalicu koja bi trebala biti dovoljna za klonove?

Kupio sam jos turbinu i narucio sam i 250W HPS set (reflektor, balast, timer...). Planiram si napraviti i LED pannel ali o tome cu kad zavrsim kompletan box jer imam pune ruke posla da napravim box svakako.

Projekat je tek na pocetku i ima dosta posla da se dobije uredan grow box sa sto manje vidljivih kablova i ostalih instalacija te u tu svrhu planiram da "ukradem" 15cm visine dijela za cloning i tu postavim sve elektricne instalacije kao i da napravim protok zraka od turbime prema ispuhu tako da bi sve to ujedno bilo i hladjeno.

Stvar koja mi najvise zadaje glavobolje trenutno je "curenje svjetla" tj. jos uvijek gledam razlicite ideje kako da napravim da mi box bude light proof dok, u isto vrijeme, ne narusim stealthy izgled.
    Mislio sam da napravim jos jedna, unutrasnja, klizna vrata koja ne bi propustala svjelost dok bi mi vanjska sluzila samo kao kamuflaza :). Ako neko ima nekih ideja bicu vise nego zahvalan ako ih podijeli samnom

Live long and prosper

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 11
  2. 1310

Prijatelj Foruma

Učlanjen(a):
    14.04.2014
    Poruka:
    2.280
    Sviđa im se:
    6.121
    Trofej poeni:
    258
    Ratings:
    +7.656 / 6 / -2
    Bok daj!
    Ormar divota, imam sliicnih dimenzija boks i opremu, jedini savjet, donji dio ostavi za biljke i lampu a gore trpaj turbinu.

3. Raconja

Raconja Aktivan Član

Učlanjen(a):
    24.01.2016
    Poruka:
    480
    Sviđa im se:
    1.909
    Trofej poeni:
    143
    Ratings:
    +2.056 / 1 / -0
    Vezano za curenje svjetla. Možeš sa vanjske strane vrata zalijepiti/ušarafit komad leđa da ti prelazi preko rupe. Uzmeš širinu recimo 5 cm i dužinu po visini vrata i zalijepiš da imaš "zub" koji prekriva i druga vrata kad su zatvorena samo ćeš morati pripaziti kod zatvaranja da ga ne polomiš.
    :respect: za ideju, bude to odlično.:thumb:
    Edit: možeš i sa unutarnje strane

• Slažem se Slažem se x 2
    • Sviđa mi se Sviđa mi se x 1
    • Informativno Informativno x 1
  4. ming

ming Aktivan Član

Učlanjen(a):
    16.09.2014
    Poruka:
    240
    Sviđa im se:
    493
    Trofej poeni:
    63
    Ratings:
    +549 / 1 / -0
    Ovo što kolega @Raconja predlaže, samo bih ja to zalijepio sa unutrašnje strane vrata kako ne bi narušilo stealth.

5. amneziaHaze

amneziaHaze Aktivan Član

Učlanjen(a):
    19.04.2014
    Poruka:
    1.303
    Sviđa im se:
    916
    Trofej poeni:
    138
    Ratings:
    +1.245 / 19 / -2
    da li je itko imao problema sa boksevima od drveta da li ih vlaga oštećuje?

6. baobab

baobab vutropush
    Poznanik Foruma

Učlanjen(a):
    25.03.2014
    Poruka:
    1.131
    Sviđa im se:
    2.680
    Trofej poeni:
    188
    Ratings:
    +3.249 / 7 / -0
    Ne moze se ostetit zbog vlage,nije ipak to tolka vlaga da bi box istrunuo...
    Mislim da kad napravis dobar drveni box mozes komotno cjeli zivot u njemu growat..a mozda i unuci jednog dana :)

7. Raconja

Raconja Aktivan Član

Učlanjen(a):
    24.01.2016
    Poruka:
    480
    Sviđa im se:
    1.909
    Trofej poeni:
    143
    Ratings:
    +2.056 / 1 / -0
    Da ne pametujem previše, bitno je sam je u pitanju drvo ili iverica, iverica povlači vlagu i to dosta ali opet ovisi o kvaliteti i dali je svuda kantirana. Ako je kantirana dobro onda 10-ak god nebi trebalo biti problema. A opet ako je loša i nije kantirana za duže od 2 god male su šanse. Radim dosta sa ivericom pa su mi takva iskustva.:thumb:

• Slažem se Slažem se x 2
    • Informativno Informativno x 2
  8. RollingStone

Učlanjen(a):
    30.08.2016
    Poruka:
    69
    Sviđa im se:
    174
    Trofej poeni:
    33
    Ratings:
    +182 / 1 / -0
    Dosao je i 250 HPS HID zajedno sa reflektorom, timerom i ostalim dzidzama. Ostalo je jos da kupim/napravim Carbon filter, flex duct crijevo za turbinu i mogu poceti da sastavljam box...
    Sto se tice problema sa zamracivanjem i curenjem svjetla mislio sam zasarafiti letvice unutar ormara na dubini od 5cm od vrata. Letvice bi bile promjera 2x2 cm i mogao bi onda sa 0.5mm debelom sperplocom da zatvorim box. Cak postoji i mogucnost da stavim gume na letvice poput onih na friziderima kako bi jos "napimpao" light-tightness

Poslednja izmena: 05.11.2016
  9. RollingStone

Učlanjen(a):
    30.08.2016
    Poruka:
    69
    Sviđa im se:
    174
    Trofej poeni:
    33
    Ratings:
    +182 / 1 / -0
    Decki, nesto mi se mota ideja po glavi... Poznato je da postoje i auto filteri za kabinu sa aktivnim karbonom. Cijena je smijesna (10ak Eura) u zavisnosti od proizvodjaca i za koje auto je namijenjen. Uglavnom razmisljam da napravim nosac (ili kupim na autootpadu) za auto filter kabine i da probam kako ce se ponasati... Trebao bi bar jedan grow da izdrzi tj. cak i ako se za svaki grow bude trebao uzimati novi filter, opet se isplati

• Ne slažem se Ne slažem se x 1
  10. Himalaya Gold

Himalaya Gold .!. .!.
    Urednik Grow Support

Učlanjen(a):
    10.08.2012
    Poruka:
    3.383
    Sviđa im se:
    10.660
    Trofej poeni:
    358
    Ratings:
    +13.079 / 8 / -1
    Nije ti problem napraviti filter za malo novaca ;)

• Slažem se Slažem se x 1
  11. RollingStone

Učlanjen(a):
    30.08.2016
    Poruka:
    69
    Sviđa im se:
    174
    Trofej poeni:
    33
    Ratings:
    +182 / 1 / -0
    Extra, ali ako može ova fora sa gotovim auto filterom biće ultimate cheat :D

12. D&M

D&M Aktivan Član

Učlanjen(a):
    02.03.2016
    Poruka:
    347
    Sviđa im se:
    399
    Trofej poeni:
    63
    Ratings:
    +471 / 3 / -0
    Mislin da ti taj auto filter nebi bija bas koristan, imas tako i za nape gotove filtere. A sta se tice curenja svitla, mozes u vrhu zasarafiti letvicu, kupiti mylar folije i obisiti je sa vrha. Tako da spustis foliju i zatvoris vrata

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 3
    • +Uzgoj +Uzgoj x 1
  13. RollingStone

Učlanjen(a):
    30.08.2016
    Poruka:
    69
    Sviđa im se:
    174
    Trofej poeni:
    33
    Ratings:
    +182 / 1 / -0
    Danas sam se nakanio i otišao do hardware store-a i uzeo potreban materijal za protok zraka. Između ostalog i potreban materijal za DIY Carbon filter.

Sada čekam da se silikon stegne te da ga napunim aktivnim ugljenom i zatvorim. Do kraja sedmice, aBd, bi trebao imati riješenu svu unutarnju instalaciju pa postavim jos slika.

14. Fenix94

Učlanjen(a):
    20.11.2015
    Poruka:
    151
    Sviđa im se:
    55
    Trofej poeni:
    28
    Ratings:
    +67 / 0 / -0
    Drug kako radi ta turbina, ako je vec stealth projekat da li ce te odavati njen zvuk mislim jel bucna? :)
    Jel svetlo curi samo po sredini vrata ili i sa strane ? :)

15. RollingStone

Učlanjen(a):
    30.08.2016
    Poruka:
    69
    Sviđa im se:
    174
    Trofej poeni:
    33
    Ratings:
    +182 / 1 / -0
    Turbina nije bučna puno ali ako primjetim da, ipak, smeta, napraviću mali soundproof box i smjestiću je unutra, imam mjesta dovoljno u gornjem dijelu za tako nešto. A svjetlo curi na sve strane od vrata. Srećom imam planirano rješenje koje dolazi na red nakon instalacija

16. Fenix94

Učlanjen(a):
    20.11.2015
    Poruka:
    151
    Sviđa im se:
    55
    Trofej poeni:
    28
    Ratings:
    +67 / 0 / -0
    Ja radim na resavanju problema sa zvukom, da bi stealth bio stealth ne sme da mirise na vutru tj moramo ventove i filtere da imamo a onda su oni bucni. Meni su obicni kupaonski ventovi bili bucni :(
    Ja curenje svetla resavao tako sto sam preko delova vrata koji se savijaju jednostavno produzio reflektivnu foliju, nisam je sekao pa se savijala otvaranjem i zatvaranjem i tako mi nije svetlost nigde bezala. A koristio sam takodje i obostrano lepljive sundjeraste trake koje su prilepljene po ivicama bile i tako takodje sprecavale svetlost da bezi, malo ruzno iz unutra ali je radilo posao :)

17. RollingStone

Učlanjen(a):
    30.08.2016
    Poruka:
    69
    Sviđa im se:
    174
    Trofej poeni:
    33
    Ratings:
    +182 / 1 / -0
    Radovi su nastavljeni tokom ove sedmice...

Kao sto se vidi na slikama DIY Carbon filter je ispao odlicno, protok zraka je super. Nisam stavio nikakav predfilter za prasinu jer je ova prostorija, manje-vise, dust free

• Sviđa mi se Sviđa mi se x 11
  18. tiki

tiki Aktivan Član

Učlanjen(a):
    28.09.2015
    Poruka:
    428
    Sviđa im se:
    849
    Trofej poeni:
    93
    Ratings:
    +923 / 1 / -0
    Bravo odlicno si to sve sredio:thumb::):clap::

19. Farmer

Farmer Poznanici Foruma
    Poznanik Foruma

Učlanjen(a):
    12.03.2008
    Poruka:
    396
    Sviđa im se:
    678
    Trofej poeni:
    93
    Ratings:
    +886 / 1 / -0
    Haha, odlicno :thumb: A najlonka zakon , valjd te nece zena ganjati :p

20. Djuni

Učlanjen(a):
    04.02.2016
    Poruka:
    75
    Sviđa im se:
    78
    Trofej poeni:
    18
    Ratings:
    +98 / 0 / -0
    takav sam ja radio i super radi, stavio sam na njega vent od 19W i još regulaltor brzine. ispalo je prva liga

Preporučite stranicu