stedljive-pocetak

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
HPS od 150W stvarno nije problwm ohladit.
Moja je 150-tka na 20 cm od biljke,bez stakla naravno,a na 15-tak cm mjerim temp. nešto malo višu od temp zraka u prostoriji u kojoj se box nalazi,tako da se kreče oko 25 do 28 stupnjeva,pošto je preko noči uključeno svjetlo,a ovih dana je stvarno toplo,tako da ne treba puno mudrovati.Sa hps-om možeš samo dobit :) bolji je od bilo kakve štedne-ISPROBANO!
Ima u jednom od novih dnevnika postavljeno nekoliko slikica pošto sam čovjeku objašnjavao kako sam ja kod sebe to sve riješio.
Pozz
 

Purica

Aktivan Član
23.02.2010
154
14
18
Evo javljam se opet u ovoj temi , zna li netko koliko bi 250W trebao jače zagrijavati od 150W, slozia sam jedan mali sobni boksic a imam HPSa 250W kojeg sam taman spojia van boksa , i to brate grije pošteno , a još nemam CT i ventove postavljene da istestiram to u boxu , a imam priliku zamijenit se sa prijateljevim novim 150W , on na kraju kupia preslab a ja prejak HPS...Sad me zanima je li mi 250W sa CT i vrhunskom ventilacijom ipak malo overkill na 55X55X72 tj. ocu pitat je li moguce drzat 250tku na 15cm od vrhova ,ili da se zamijenim za 150tku jer to ce šljakat sigurno.
 
02.04.2010
33
1
8
33
Ako ces imati 'vrhunsku ventilaciju' kao sto kazes, ne mislim da je overkill, nego da ce bit genijalno, - puno lumena u manjem prostoru. Malo je mozda nizak box, al nema veze. CT mozes drzati i na 5-10cm od vrhova. Bolje ce ti reci oni koji vec imaju slican setup :)
 

Purica

Aktivan Član
23.02.2010
154
14
18
Ovaj sad grow ionako idu dwarf gluposti , taman pustile klicu 2 GOMa i 2 Easy buda , koja ce rast u pc boxu pod plavim cflov 2 tjedna taman dok ne srednim cijeli box , tako da mi i nije toliko bitna visina radi bilja koliko radi zagrijavanja , uz toping , lst svasta se da napravit , onda ostavljam HPS250 pa ako bude valjalo bude , ako ne posluzit ce kad tad kad budem ima mjesta za veci box.