Sticky Icky Outdoor 2011

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
prijatelju, morat ćeš počet prodavat sjemenke... :D
 

dupla-stotka

Aktivan Član
29.04.2011
99
2
0
31
svaka cast.. moje biljkice od skoro 3 meseca nisu ni priblizno dobre i razgranate kao ove.. ali jbg.. bar znam sta cu pusiti a vreme je veoma lose.. svaki dan kisa i nevreme. :/ nadam se da cu imati sto vise curica i bar 100x5 grama haha skromno za mene.. xD
pratim, samo napred :D
 
30.03.2010
38
4
0
35
@metalmaniac - Prodaja ne dolazi u obzir,poklanjat ću ih,neka se rašire. ;D

@dupla-stotka - meni je vrijeme idealno za sad,tako da je i to zaslužno za ovakvu bujnost.Ma da dobiješ i samo 20g budi zahvalan i uživaj maksimalno,uvijek imaš mjesta za napredak i svake godine će ti sve bolje i bolje uspjevat...
 
30.03.2010
38
4
0
35
Evo jedan update!

Biljoze se lagano pune,već sada svaki vrh ima preko 30 pistila,brojao sam. XD Slike vrhova su malo mutne jer je fotić banana,ali ajde,skužit ćete o čemu se radi.Dolje imate i sliku najmanje stabljike,pokraj upaljača čisto za usporedbu...debelo je jako. =)
Imaju bolesno opojan miris,mene još uvijek podsijeća na metvicu pomiješanu nekim voćem.

Temperature su brutala zadnjih tjedan dva,preko 30 tokom dana,tako da zalijevam svaki drugi dan jer se baš osuši....a jednom tjedno pognojim.


Sve ide prema planu,samo fali vaših komentara hahah

pis!













 
30.03.2010
38
4
0
35
Evo,nakon duugo vremena par fotki....
Lagano se pune,na većini se više stabljike ni nevide od kiffa.

Ja sam ekstra zadovoljan,bit će hrpa toga,samo da sve prođe kako treba do kraja...premašile su moja očekivanja.

I sorry na cenzuri nekih slika ali u zadnjih 2 tjedna je popadalo par ljudi sa hrpom biljki tako da ono...paranoja....













Napravio sam i degustaciju...nisam ništa kidao i to,nego prema Sominoj ideji,zamotao sam si jednu standardnu gicu i onda je lagano trljao po vrhovima da se kristali ulove za rizlu,mogu samo reć da sam oduševljen i da me izbilo ko budalu.Vidjet ćemo kako će bit kad bude gotovo... :icon_lol:

Ajmo komentari... =))
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Samotnjak

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Kao prvo:respect:,kao drugo out u posudama,hehe

Imam samo jedan grow iza sebe u posudi tako da sam se odlučio ove godine ponoviti isto, samo malo više i veće.
Gledam datum i vidim mjesec dana prednosti kod tebe,....vidim mjesec dana koliko sam ja potrošio u startu bzveze se natezajući sa ljenošću:).....
Ništa ljepše nego vidjeti fine zdrave i zelene biljke kad se dođe na sajt.I zato dođoh kod tebe po par savjeta.Ja kad uslikam stavim samo najljepše slike u dnevnik :(....a da problema ima.....ima ih.

posao mi je usko vezan uz biljke općenito
Interesira me malo zaštita biljki od nametnika te zalijevanje sa peroksidom.
1. Koliko bi prijalo mojim biljkama da ih evo na početku cvatnje počnem zalijevati svaki drugi puta sa peroksidom (do sada nisam) i dali se može pomiješati sa tekućim gnojivom koje koristim?
Osim tekućeg gnojiva(Plantella list) koje sam davao biljkama do sada(tjedno jednom zalijevanje sa po 3-4 litre vode) i kiše,ništa drugo....a pojavljuju mi se bolesni listovi svako malo.
2. Biljke mi napadaju pauci,skakavci,gusjenice....za sada.Za zaštitu biljki od nametnika sam koristio(jednom samo),BIO Plantella PRIMA prirodni insekticid.Zaustavljen je napad ali i dalje vidim da su listovi izgrickani ponegdje pa me interesira.....koliko često smijem koristiti taj preparat(karenca 7 dana).

slobodno komentirajte i slobodno pitajte ako vas što zanima
Eto to su dva pitanja koja me interesiraju.Mada imam osjećaj da je dosta problema prouzrokovano češćim ne zalijevanjem obziro da sam 'mamu' prošle godine imao pod kontrolom svaki dan a isto ju tako i zalijevao često jer je bila manja posuda.
Sretno i pratim....
 
30.03.2010
38
4
0
35
1. Za peroksid nikad nije prekasno. ;) Moj savjet ti je da ne mješaš sa gnojivom nego čisto voda+peroksid (kakvu vodu koristiš?) a kad gnojiš samo voda+gnoj.Ili ako si u mogućnosti financijski,kupi gaziranu mineralnu vodu (jamnica ili radenska),isto jako dobro opskrbljuje korjen kisikom i čuda napravi (isprobano =) ) pa s njom zalijevaj.Nabavi si i plantellu cvijet sa ekstraktom morskih algi,čisto je solidno gnojivo za te pare.

2.Ako su ti biljke već u cvijetanju a jesu,ja se nebi zezao sa nikakvim insekticidima,ipak dio toga ostane rezidualno a to nikako ne želiš pušit,tako da je za insekticide malo kasno,ali možeš pokušati sa pripravkom od koprive (pretraži malo forum,bila je tema negdje) koji je prirodni i nema straha od uništavanja dima.Za slijedeći grow preporučam da u vegetaciji svakih tjedan jednom pošpricaš sa bijelim mineralnim uljem koje će odbiti svu gamad a isto je van skupine otrova,samo ti je sada prekasno i za to zato jer ulje ostavlja tanki film na lišću (pogledaj ove slike di se sjaje listovi na stranici prije) pa bi se to ulovilo za cvijet,i makar nije otrovno ne želiš da ti išta bude po kiffovima.

Jako je bitno redovito zalijevati jer ako ti svako tolko biljke presuše to im stvara stres i samo smanjuje urod.Baš zato ja ovo imam vani u posudama,tako mogu kontrolirati svaku biljku odvojeno i eventualno reagirati ako kojoj nešto prifali ili ima nekih problema. ;)

Evo nadam se da sam ti bar malo pomogao,ako te još nešto zanima samo pitaj,i hvala ti na komentaru. :)
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
To sa peroksidom me jako privlači pa ću otići sada do apoteke i kupiti 3%peroksid(za rane,kažu).....napraviti neki mix i probati zaliti biljke sa istim.
Ovo je voda koju pripremam za svoje biljoze pa mislim dodati u nju još malo tog čuda:)
E sada...količina,da ne bi bilo:flamed:?
Kao klasično zalijevanje(4 litre tekućine) po biljki ili je dovoljna i manja doza?

Ovo za prskanje insekticidom(mada je....'bio'),me ne privlači ali gledati kako ih proždiru.....
E sada dali kopriva ili mlijeko(čujem da i sa njim špricaju) ili nešta treće,vidjet ću narednih dana pa ću se odlučiti.
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....ja kad zaljevam sa H2O2 koristim istu kolicinu vode a stavljam na 1l vode 5ml peroksida.....i svako trece ili cetvrto zaljevanje ga koristim......

.....a ph vode gledam da mi je izmedu 6.0-6.5......

@Ziplock-odlican grow, jos ljepse biljke......samo tako nastavi:clap:
 
30.03.2010
38
4
0
35
@VenloNL-Tako je,3% peroksid za rane....ja stavim na jednu litru cca 3ml,makar možeš i 5ml kako kaže Ivach.Bit će ti ok ova bunarska voda,ja koristim kišnicu i biljke su se naviknule na nju bez problema.Sretno u nastavku,pratit ću tvoj dnevnik. ;)

@Ivach-hvala puno! =)
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....a gle ekipa kaze izmedu 3-5 ml.....ja stavljam 5 ti 3....na svakom je da u tim mjerama odabere svoju.....

....isprike sto u prijasnjem postu nisam to naglasio......
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Ziplock...evo mene jopet u tvom dnevniku.Hajde,pliz...reci mi da dnevno zalijevaš biljke?
Imam problem...povećala se masa lišća pa popiše sve, svaka 3 dana...i malo im:(Jedan prijatelj mi na forumu reče da poodscjecam velike listove i to ću morati učiniti...
E sad...koliko je tu stresa nepoželjnog?...mada se nadam da će ga biti pa će malo stati sa rastom.
 

herb-o-logist

Aktivan Član
05.04.2011
177
25
0
33
Rezanjem fan listova biljka dobiva više svjetla za mlade listove pa će još više rast. Barem je u mom slučaju tako bilo.
ONTOPIc: Ziploc, inače super su ti biljoze.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.