Sticky Icky Outdoor 2011

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
30.03.2010
38
4
0
35
Evo,napokon sam uspio zauzdati paranoju i otvoriti dnevnik,pa krenimo redom....

Kao prvo moram napomenuti da sve što radim radim ISKLJUČIVO za svoje potrebe,i to zato jer me ova biljka spasila od teške astme i zahvaljujući njoj više praktički ni nemam nikakvih simptoma,a nikako ne želim pušiti smeće koje se prodaje na ulici po astronomskim cijenama.

Nakon podosta odrađenh growova,što indoor,što outdoor,došlo je vrijeme i za outdoor grow 2011.
Ovaj mi je posebno drag jer se radi o zanimljivim sjemenkama,a i više volim outdoor nego indoor.Priroda je priroda,i sunce je sunce.:sun2:
Prošle godine sam najmoćniju outdoor ženku oprašio sa peludom najboljeg hermića,radilo se o ogromnim domaćicama koje su imale ekstra fin voćni okus,masne kiffove pune kristala i totalno mentalno djelovanje.Pošto se bavim i glazbom,upravo to mi i treba.
Tako da mi je posebno drago da su sjemenke "moje" jer volim eksperimentirati,a genetika mi je fascinantna. =)
Inače,posao mi je usko vezan uz biljke općenito,od voćaka pa do drva itd...tako da sam neke stvari i metode uzgoja uspio prenamijeniti za ovu svima nam dragu biljku.
A da ne spominjem da imam pristup širokoj paleti preparata za prihranu,zaštitu,alata itd... koja itekako dobro dođe.

Klijanje je odrađeno standardno,u maramici natopljenoj vodom.proklijale su nakon 2 dana,broj sjemenki nije bitan,a i na slikama ću vam postati samo dio toga jer nema potrebe da se vidi sve.=)
Nakon klijanja su presađene u čašice od 3dl u kojima je kombinacija zemlje i stiropora,i držane su pod Cfl svijetlom točno pet dana u režimu 16/8 u box-u kojeg sam sam složio i služi mi kao neka vrsta inkubatora.
Kada su ojačale sam ih presadio u veće vaze različitih volumena,od 20 pa sve do 50 litara u kojima će ostati do berbe.

Zemlja je moja mješavina,kombinacija zemlje iz vrta,kupovne zemlje za cvijeće,humusa,stiropora,pjeska i kamenčića.Točan omjer vam nemogu reći jer većinu toga radim odokativno,i prema dosadašnjem iskustvu.
"Pod prstima" osijetim kada je tekstura kakvu želim,i koja mi je do sada odlično funkcionirala.

Zalijevam sa kišnicom u koju dodajem 3%-tni peroksid.Peroksid mi se do sada odlično pokazao i stvarno se vidi na biljkama da im paše dodatni kisik.Probavao sam zalijevati
i sa mineralnom gaziranom vodom,isto sa odličnim rezultatima,ali ove godine to nemogu financijski pratiti.
Prije zalijevanja pomiješam u bocu od 2 litre kišnice 5-6ml 3% peroksida i sa tim zalijevam
po potrebi.Uz to imam i improvizirano navodnjavanje kap na kap,koje sam složio od bolničkog pribora za infuziju i starog spremnika vode.To je u slučaju da nisam u mogućnosti obići biljke neko vrijeme.O prihrani ću napisati kad dođe vrijeme za to jer iskreno,sada sam lijen tipkat heheh :icon_lol:

Biljke su vani već nekih 2-3 dana,vrijeme mi ide na ruku i izgledaju sretno.=)
Kada porastu planiram odraditi kombinaciju lst-a i toppinga.
O tome više kada dođe vrijeme,slike stavljam čim mi frend vrati fotić,i ovako još nekoliko dana nemate nešto posebno zanimljivo za vidjeti...

Nadam se da će vam moj dnevnik biti zanimljiv. ;D

Slobodno bacite kritike,komentare...svi smo tu da nešto naučimo. ;D

Do tipkanja...Ziplock.:vb_wave:
 

Meskalito

Panamamama
Urednik
Moderator
08.10.2008
955
1.439
163
Ae sretno i do
photosmile.gif
 
30.03.2010
38
4
0
35
Evo,napokon sam ulovio vremena i fotić da napravim update...

Biljke napreduju nenormalno,stabljike su već debljine AA baterije,peroksid radi svoje i izrazito su zdrave,sa jako zelenim stabljikama i lišćem.
Započet je LST,i lagano se formiraju u grmove...ja samo sjedim pokraj njih,puštam im muziku i chillam hahaha

Evo par sličica...slobodno komentirajte i slobodno pitajte ako vas što zanima!












haha uljez u kadru XD



do tipkanja!

Ziplock
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
kad gledam tuđe biljke velike po 20-30 cm, onda shvatim koliko su moje jadne... biljka od 20 cm mi ima samo 10 pari listova...
 
30.03.2010
38
4
0
35
Pa po meni količina lišća ovisi 50% o genetici i 50% o tome kako ju izmanipuliraš i pružiš joj optimalne uvjete.Tako da je to samo stvar izbora dobrog sjemena i vlastitog iskustva i mogućnosti,naravno da se izvuče maksimum.Svaki slijedeći grow će ti bit bolji i bolji ako imalo užživaš u tome što radiš. ;)
 
30.03.2010
38
4
0
35
Jutarnji sunčani update! =)

Sve ide prema planu,svakim danom je sve više zelenila a sporedne
grane izbijaju na vrh kako je i zamišljeno.
Da napomenem,biljke još uopće nisu prihranjivane osim jedne,
o njoj malo kasnije...
Jedino što koristim je peroksid i to pri svakom drugom zalijevanju.
Prva prava prihrana je u subotu,pa ću vjerovatno još malo slikati.
Fascinira me miris,iako tek vegetiraju,miris je jako intenzivan,
pogotovo nakon zalijevanja navečer.To su mamini geni,prošlogodišnja
mama koju sam oprašio i dobio ovo sjeme je imala isti takav miris ali dosta slabiji.
Jako me podsijeća na metvicu,sa trunkom nekog neodređenog voća.
Ja sam izrazito zadovoljan sa napretkom,samo neka tako nastave....







Đungla...=)




Pred 2 dana sam imao jedan fail haha pas mi je napravio
topping na jednoj biljci,zapeo je za žicu od LST-a,i doslovce
otrgnuo vrh biljke sa jednim setom sporednih grana.
Te sporedne ću iskoristiti za kloniranje,a sam vrh je za otpis.
Jedino se ljutim jer je malo prije vremena,al ajde,
što je tu je,ostalo mi je 6 glavnih vrhova na ovoj biljci,koje ću
iz principa napumpati koliko god mogu,a i isprobati još par metoda.
Svako loše za nešto dobro.... =)
Na mjestu gdje je došlo do puknuća sam obavio
dezinfekciju,nanio preparate protiv gljivičnih i bakterijskih oboljenja,
i prihranu (injektiranjem) te rupu zatvorio
najobičnijim rastopljenim voskom iz svijeće koji sam natisnuo unutra.
to se inače radi i kod injektiranja drveća,kada se buši kora i ubrizgava hrana.
Vosak ne šteti biljci,a spriječava bilokakvo "sranje" da uđe.=)
biljka je reagirala super,nije jako išokirana,i već nakon
2 dana je nastavila sa rastom sporednih grana.Bit će mali grm.

To je ona....






Toliko za sad...pis.
 
30.03.2010
38
4
0
35
"Volim kad je zeleno" update... =)


Evo jedan friški update...biljke napreduju svakim danom,trenutno ih zaljevam 2-3 puta tjedno,pošto je super toplo i suho vrijeme.Dobile su pola doze plantelle list pred dva dana,svako drugo zalijevanje dobiju peroksid.na slikama se vidi da se sjaje haha to je od bijelog mineralnog ulja kojim sam ih zaštitio od gamadi,inače se to na voćkama koristi.Super stvar,nije u skupini otrova,tako da nema straha za dim. ;D
Počeo sam vezivati i sporedne grane pošto su poludile. =))



Kako vam izgleda? =))


Dio njih zajedno...




Neke koje su mi jako drage...=)







 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sulundar
30.03.2010
38
4
0
35
Pošto slabo komentirate,možda vam slijedeća informacija da volje hahah.....

Jutros se probudim,zapalim jednu i tako ležerno u polusnu odem malo obić biljke....Na prvi pogled sve je na mjestu ali detaljnijim pogledom otkrivam predivne bijele dlačice (koje mi groweri jako volimo hahaha) na prvoj biljci,nakon provjere ostalih stanje je ovakvo...od biljki koje su pokazale spol SVE su žene. :b_woot:
Nekoliko ih još nije pokazalo spol,ali mislim da će pokazat kroz dan dva,tako da ću onda točno znat za sve,pa ću vam reć i postotak uspješnosti mojeg kemijanja sa feminiziranjem.

Izgleda da mi se isplatilo prošlogodišnje poigravanje sa genetikom,i povrh svega imam još hrpu tih sjemenki tako da mi je danas baš lijepi,sretni dan.:banana_rasta:

Slike stavljam čim se još pistila pojavi da bude vidljivo na fotkama...

Živili!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bozga
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.