stigli problemi ili?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
24.03.2009
32
0
0
43
ajd da ne budem lijen ispunih prvo upitnik...

1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ?
sjemenke, feminizirane, jacky white i i ce, paradise seeds
2.Koliko su stare vaše biljke ?
20-tak dana
3.Koliko su visoke vaše biljke ?
oko 15 cm
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ?
bile 1/2 litre, sada 10 litara
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, )
terra magma 45%, humus 40%, perlit 10%, riječni pijesak 5%
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ?
svaka 3-4 dana (prema suhoći zemlje) s 1,5 litre prokuhane vode s 6ml h2o2
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ?
6,3
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ?
nisam još gnojio
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ?
prvih cca 15 dana pod cfl 125W, 10000 lumena, 6200K; zadnjih nekoliko pod MH 400W, 30000 lumena, 5200K
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ?
sada oko 70cm
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ?
1x1x2 m
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ?
svijetlo: temp oko 28, vlaga oko 50%
mrak: oko 20, oko 65%
13.Koliki je ph zemlje ?
6,9-7
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ?
ne
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ?
prvi indoor


e sad problem...nakon presađivanja koje sam izvršio negdej prije 3-4 dana, a koje sam napravio jer sam primjetio sušenje i i pojavljivanje pijegi na donjim listovima kod jeckyia i usporavanje rasta (prvo su mi biljke bile u manjim posudama), donji listovi kod jeckyia su se skroz osušili i uvinuli (prvi par jednokrakih i trokrakih hrapavih), tako da sam ih odstranio da se biljka prije rekupera...evo slika jeckyia...


pretpostavljam da je sranje i nastalo jer je biljka pojela sve nutriente iz manje posude (posebice dušik)
može procjena hoće li se oporaviti sad kad sam je presadi u veći pot (izgleda mi da je na dobrom putu...ali ipak), ako ne da joj spičim malo plantelle list pola doze, ili još malo da sačekam, tek je treći dan od presađivanja (šok i to iako sam pazio oko presađivanja)...koliko još da je pustim bez gnojiva?

i da nebude sve tako crno evo i slikica ice-a


...koji bolje napreduje, (caka je u tome jer on kasni za jackyiem oko tri dana, pa nije ni došlo do anomalija jer nije stgao sve pojesti iz manje posude...ili možda i njemu već polako nešto fali...anomalija na donjem desnom listu uzrokovana je nešto kasnijim proklijavanjem...a i malo sam gnjavi sjemenku---mislim okrećao na pravu stranu prstima...


da skratim (i vrijeme je!)...
hoće mi se jacky oporaviti ili da poduzimam nešto?
 
04.03.2009
88
175
33
33
skratim (i vrijeme je!)...
hoće mi se jacky oporaviti ili da poduzimam nešto?


ma nemoj se bedirati nije to nista.samo nemoj gnojivo davat dok se malo ne oporavi, zalijevaj samo navecer kad zgasis lampe.:respect::respect:


P.S lijepi ti je ice :watchplant:
 
24.03.2009
32
0
0
43
putry je napisao(la):
skratim (i vrijeme je!)...
hoće mi se jacky oporaviti ili da poduzimam nešto?


ma nemoj se bedirati nije to nista.samo nemoj gnojivo davat dok se malo ne oporavi, zalijevaj samo navecer kad zgasis lampe.:respect::respect:


P.S lijepi ti je ice :watchplant:


Hvala putry... bacit ću još koju sliku ako bude sve u redu!



Teglica_Unka: mislim da je 6.9-7.0 previse...
...a čuj prika punih 0,1 od idealnog za zemlju...inače 6,9 mi je u disperziji s destiliranom vodom... a s mojom kiselom (6,3) može biti samo manji odnosno tu negdje kod idealnog...tako da ipak mislim da nije to...pustim još koji dan valjda će se oporaviti