Stiropor boks 80x80x160 cm - DIY tutorial

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Misko21

Aktivan Član
21.06.2020
371
772
93
35
Imam par pitanja,napravio sam box od stiropora,lepio ga lepkom za plocice i nabacao na "fasadu" sto je ostalo i oblozio box krovnom alu folijom.Sada se javlja problem svetlost probija foliju i stiropol ,da li je problem folija i da li ce uticati na rast biljke zato sto svetlo probija?
Jel bolje rešenje da nalepim preko foliju Jos jednu alu foliju ili možda nesto drugo sa spoljašnje strane boxa?Kakva je astro folija,jel ne propusta svetlost,Mozda nju da stavim preko ove ?
IMG_20210407_140809.jpg IMG_20210407_140735.jpg
 
Poslednja izmena:

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Nalijepi izvana obicnu kuhinjsku alu foliju, ja ju imam u boksu na par mjesta gdje mi je nedostajalo mylar - i ne probija.

A recimo kineski mylar probija.
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Pozdrav ekipa!
Isprike što me nema. Jako aktivno ljeto, sport, ovo ono, druženja, fešte, ispušilo se teglica i teglica, pojelo kolača. Ma divota jedna. ::listomahanje::
Mislim da najduže nisam bio tjedan dana na stranici, jednostavno nisam uopće niti mislio na te stvari.

Ali evo rujna, evo vremena za jedan fini grow do kraja godine.:)

Dakle - moj stiropor box 80x80 cm je rastavljen u dijelove, tj na stranice - jer ljepilo tako jako drži da stiropor nemogu odljepiti.
Novi box će biti 40x160cm. I ide ugradni u zid.

Zadnji put sam imao jednu drvenu baraku pregrađenu u mini prostoriju, no to dalje otpada zbog više faktora.
Tako da ću sad napraviti plitki boks, visina, ista, ali širina 160cm. Taman za 4 auto cure, svaka će imati 40x40cm prostor.

Pošto imam doma menki, potrošit ću što imam - ak420, blackberry, chocodope, critical, svi autosi.

Nisam niti siguran kako sad stvari stoje sa naručivanjem preko Hempatije u RH, tako da se neću zamarati. Možda na proljeće fotobiljke.

Panel sam prerezao, nadovario, ovako onako, i sad će svaka biljka imati 6 grla. Ovako bočno je razmak 12cm, dok po dužini od 18-22cm, ovisi o više faktora.
Znam da nije tip top, ali toliko obaveza imam da sam odustao da sve fino izmjerim i prevarim.
Pošto sad imam po panelu 12 grla, i svaki panel će pokriti 2 biljke - mogu ići i sa slabijom jačinom žarulja i lakše posložiti.
Od COB-a sam odustao, jbg financije financije. Možda na proljeće.

Vent ostaje isti, ali ide na tavan i samo 3m cijevi od boksa do venta - bez kuteva! Ne bi trebalo biti problema. Filter moj DIY, ali ću ga jače napuniti.

Gnojiva imam od zadnji put od Organics Nutrients, preko one nagradne igre.

Zemlju naručujem preko weba, potove imam od prije 14l.

Boks će biti ugrađen u jedan zid, vrata će biti zamaskirana prema izgledu zida i nadam se da ovaj put neće biti nikakvih šumova, svjetla itd.
Šumova od venta neće biti kako ide na tavan, a za svjetlo planiram nove duple brtve.
Folija u boks ide Decathlone ona za preživljavanje u prirodi.

Pomalo slažem, trebat će još 10-tak dana, ali cilj je do 15.9. da menke moraju biti proklijane! Ako idući tjedan budem pri kraju sa poslovima, možda krenem sa klijanjem i vegetacijom u starom boksu i 1l potovima - taman ću time dobiti 10-tak dana vegetacije da završim boks.

Eto još jednom pozdrav svima i opet ću biti aktivan!
 

Prilozi

  • IMG_20210823_192218.jpg
    IMG_20210823_192218.jpg
    393,5 KB · Pregleda: 31

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Eto radi posla nikako staviti boks u pogon. Ali za vikend su rekli kišu, pa će danas/sutra menke na klijanje, a za pod "mus" boks može raditi.

Nemam nikakvu sliku, postavit ću kad sve riješim.
Ali boks je sad 160x44cm, unutarnje dimenzije. Stiropor i dalje 5cm, sve ostalo od ovog orginalnog boksa.
Folija je iz decathlona, ona za preživljavanje kod planinara - čini mi se dosta dobra.

Moram samo tu foliju dovršiti po vratima (sad su dupla vrata), moram spojiti sve uređaje u labosu i ajmo hahaha.

Napravio sam veću kutiju za vent, napunio još više vune i svega vraga, čuje se i dalje ali puno slabije nego prije.
Kutija sa ventom će biti u tome zidu gdje je boks, pa ću još na nju nabacati vune i nadam se da će to prigušiti vent da ostane samo lagani šum.

Sve u svemu, nadam se da ću krajem ovoga ili početkom idućega tjedna - otvoriti dnevnik i dan broj 1. ::listomahanje::

Strainovi idu auto chocodope jer sam oduševljen tom biljom, i auto amnezia "stativa". hahaha
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
I skoro pa gotovo, ali radi i spremno je za rad. Menke su od jucer na klijanju.

Muci me problem unutarnje ventilacije, nemam tu mjesta da mi pc ventovi ovako pusu prema dolje. Inace imam dva pc venta, svaki na jednoj bocnoj strani i busu pod kutem, ali malo smetaju prvom redu zarulja.

Mozda da ih okrenem da pusu ravno vertikalno (a ne kako je sad pod kutem), i postavim cca 5cm od ruba da pusu direktno u krosnju.

Ili kupiti kakav manji zidni vent?

IMG_20210918_141308.jpg
 

Prilozi

  • IMG_20210918_141313.jpg
    IMG_20210918_141313.jpg
    596,9 KB · Pregleda: 34

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.753
10.023
358
Siguran si da ova folija ne pravi hotspot-ove? I ja razmatram da je postavim al me malo hastra:D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Grona

Grona

⸸Ⓐ⸸
Banovan
20.05.2014
703
3.724
163
Koristio sam i ja na početku takvu foliju. Vrlo je meka i moglo bi lako doć do hotspotova, plus što je jako ''sjajna''.
Bolje je kad su malo matirane. Na žalost nisam u Hr. ali krajem 10og mj. ću biti, pa ako ti tada bude značilo, mogu ti poslat mylara koliko treba.
Čvrst/debel i nije toliko blješteć kao ovi iz Decathlona, iako i oni su radli posao ;)
u svakom slučaju, lijep box i želim ti puno masnih, tvrdih i debelih hedova u njemu!
:respect:
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
A mislim da je bolja nego alu folija, a koristio sam i 50 posto njenu proslom growu.

Samo malo, ako bude hot spotova - na tim mjestima se biljka skuri, bez obzira na udaljenost od papira? Kao da povecalom snop svjetla usmjeris u jednu tocku?
 

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.753
10.023
358
Tako nekako funkcioniše:)
Ja kontam okrenut zlatnu stranu u cvjetanju, da vidim imal to smisla. Ima negdje na forumu zapisano nešto u vezi toga, trebalo bi funkcionisat kao filter, da pojača žuti spektar. Koristio sam u početku ovu foliju, al su mi bile spržene biljke pa sam je maknuo. Sad kontam da su više bile od vjetra spržene nego od svjetla. Otvori i dnevnik, ak ti ne bude mrsko, pa da propratimo dešavanja:D
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Budem, evo tek je sad jednoj menki pukao vodenjak i sad ce klica, ostale jos cekaju. ::listomahanje::

Pa cim izadu iz zemlje, ide dnevnik.

Samo jos neznam sta cu sa ventilatorom u boksu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Grona

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.753
10.023
358
Za početak može i ta pozicija, pa ćeš se prilagođavat kako budu rasle:). Meni se bolje pokazalo kad od krošnje prema svjetlu puše.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Trulyo

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Cekaj, a smije tako? Onda si mogu sloziti, samo ih okrenem za 180 stupnjeva i pusu prema gore.Tako ih mogu postaviti tik do prvih potova (lijevi i desni), i puhat ce odozdo u krosnju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Infinity

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Da, tj nedostaje mi u sredini nesto, radi dimenzija boksa.

Mozda uzmem za sredinu clip fan, pa neka se okrece i puse u obe strane.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Infinity