Stiropor BOX

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
26.02.2009
16
0
1
39
eto ljudi sinula mi ideja
ploće od stiropora raznih debljina , određeni br m2 , složimo , spojimo i eto box , lagan je prenosiv i bijeli (pitanje kako reflektira svijetlo)
što kažete jel bi valjalo
ili sam ispao glup
ja ću probati (kućica za ljubimice , znaći samo žene)
 
23.02.2010
5
0
0
34
inace se bavim unutarnjim interijerima.....plocu za stiropol uzmi za fasadnu neka ti bude min 3cm,ne reflektira ti svijetlo,ali zato dobro drzi toplinu i sta je dosta vazno ne propusta toplinu......
 

cannabis_connoisseur

Aktivan Član
18.10.2008
202
1.185
143
ma i mogućnost pregrijavanja, pa stirpopr je izolator, on bi zadržao toplinu unutra, bilo bi uzasno toplo, jedino ako bi skombinirao neku super ventilaciju mozda bi i sljakalo..
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ja san odradija ljetni grow u stiroporu,bilo je pakleno,oko 35 stupnjeva ali bi svejedno bilo sličnoljeto je ljeto.
Kontam da refleksija nije baš,sad je folija preko stiropora,mat strana,hot spotova nema i u globalu san zadovoljan.
Šta se mene tiče,uzmi storopor debljine 5 cm,napravi boxić,obloži nečin i imaš prenosni box:)
Nemoj da nešto vruče dodiruje stiropor!
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Sve u svemu,fluo ili cfl u kobinaciji s kvalitetnim instalacijama,and youre good too go,ali za hps sam skeptičan,iako je green vjerojatno tako radio.
Green,ispravi me ako griješim!
Mada nije zapaljiv,taj se stiropor,kao i svaki drugi,topi...ja nebi tako,al' tko voli nek izvoli.
Po meni je bolje uzeti jedan od onih platnenih ormara,s nekim dobrim ljepilom iznutra zalijepit crno bijelu foliju i deri.
Jbga,ima čvrstu konstrukciju,sam po sebi je sklopiv i u osnovi,vrlo je sličan kupovnim grow boxovima.
Ja osobno ostajem pri čvstim konstrukcijama.Trenutno modificiram jedan stari hladnjak.Unutra ide hps 150w u custom ref-u,sve dokumentiram fotićem,pa ću predstavit finalni proizvod.
Tebi mali,kao i svima koji misle pokušati nešto slično želim puno uspjeha i nadam se da sam ja samo previše paranoičan :hotpants:
Hasta la vista amigos :wave:
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Nije mi stiropor ovaj obični dobar za box, a za taj fasadni neznam ,ako je tvrđi i netopi se može proć.Napravia sam odavno malu kocku od stiropora 40X40X40 sa par štednih za male biljke i dobra je bila dok nije pala čaša i razbila 2 strane i skoro napravila sranje.
Al najbolje šta sam dosad naša je knauf.Da se lako pilat, kidat, bužat, vidat, neloš je izolator, dovoljno čvrst i ne prenosi vibracije pa se ne čuju ventilatori toliko.Kad sam na šperploču stavia wc ventilator cjeli box je počea vibrirat i dobia sam zvučnu kutiju, e to se ne događa sa knaufom.Tako da za mene knauf al svako svoju kozu hvali:icon_lol:
 
30.04.2010
9
0
0
46
evo ja sam slozio box od stiropora 5-cm, nekih 4,5 kubna metra ima, visina je nekih 160, sirina je 100, duzina je 200, otprilike , unutra imam 2x 150W hps i do sada nisam imao problema , istina treba malo bolja ventilacija zbog temperature ali sam stiropor ko materijal za box je super.
za manje boxove sigurno nebi preporucio stiropor zbog gore navedenog
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Nazalost nece... smanji box na 1m2 i moze proci... 2 m2 s tim svjetlom je dovoljno ako zelis uzgajati ruze :)
 
30.04.2010
9
0
0
46
da se samo snađem sa postavljanjem slika na forum pa cu ti pokazat šta raste pod 2x150hps ;)
box je velik iz drugog razloga-temperature. pošto nemam CT zamislio sam si da će trebati više vremena da se zagrije veći prostor , zato i je 2 m2
a kad sredim neki CT onda idu jače sijalice ;)