sto biblija kaze o uporabi marihuane

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Weed Killah

Aktivan Član
13.01.2006
318
22
0
evo nekoliko zanimljivih citata.nadam se da vam je engleski ok, a bilo bi fora ako netko od vas ima bibliju da nadje ove pasuse i napise koji je prijevod u nasoj bibliji. ako ne onda cu ja prevest slobodno :) dakle:

"The Lord said unto me, 'I will take my rest and I will consider in my dwelling place like a clear heat upon herbs.' " -- Isaiah 18:4-5

"Lord, when did we see thee sick or in prison and came unto thee?" And the King will answer and say unto them, "Verily I say unto you, inasmuch as ye have done it unto one of the least of these my brethern, ye have done it unto me." -- Matthew 25:39-40

Cannabis was used 12 ways: clothing, paper, cord, sails, fishnet, oil, sealant, incense, food, and in ceremony, relaxation and medicine. For so the Lord said unto me, "I will take my rest and I will consider in my dwelling place like a clear heat upon herbs. For afore harvest, when the bud is perfect and the sour grape is ripening in the flower, he shall cut off the sprigs with pruning hooks and take away and cut down the branches." (Isaiah 18:4-5)

" Every moving thing that liveth shall be meat for you; even as the green herb have I given you all things." (Gen 9:3).
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
tamo je prijevod jednog teksta o ulju i pomazaniku
tako da se ovdje može nešto reći o upotrebi marihuane i biblijsko gledanje na to
marihuana je meksička riječ i pogledaj moj potpis :)
kaneh bosem se spominje svega pet puta,
a herb u najboljem slučaju u engelskom može da znači konoplja za 'industrijku' obradu ma da sumnjam
općenito govoreči šamanski korijeni kršćanstva pa i drugih religija danas nisu neka bitna tema.pa čak se u to i ne vjeruje i nije predmet razmatranja.
zašto? pa zato što je istina drugačija od onoga što se prezentira...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lavica88
02.11.2007
31
3
8
37
Legenda kaze da je marihuana prva biljka koja je izrasla na grobu( u blizni naravno) Kralja Solomona! inace potomak kralja Solomona je i sam Haile Selassie!
 

Petar Pan

Aktivan Član
18.07.2006
228
55
28
Weed Killah je napisao(la):
For so the Lord said unto me, "I will take my rest and I will consider in my dwelling place like a clear heat upon herbs. For afore harvest, when the bud is perfect and the sour grape is ripening in the flower, he shall cut off the sprigs with pruning hooks and take away and cut down the branches." (Isaiah 18:4-5)

U Bibliji koju ja imam prijevod je ovakav:

Jer ovako mi govori Jahve: ˝Mirno ću gledati s mjesta svojega, ko prozirna žega podnevna, ko rosan oblak za vrućine žetvene. Prije berbe kad loza ocvate, i cvijet u grozdove dozri, nožima ću posjeći mladice, povezati, ukloniti grane.˝ (Izaija 18:4-5)

Hebi ga, svi prevode kako njima odgovara

Weed Killah je napisao(la):
"Lord, when did we see thee sick or in prison and came unto thee?" And the King will answer and say unto them, "Verily I say unto you, inasmuch as ye have done it unto one of the least of these my brethern, ye have done it unto me." -- Matthew 25:39-40
Ovo mi nije jasno Weed, jesi li ovo greškom tu ubacio ili??? Ja tu ne vidim ništa šta bi se moglo povezivati s cannabisom. Inače, prijevod je ovakav:

˝Gospodine, kad li te vidjesmo bolesna ili u tamnici te dođosmo k tebi? Kralj će im odgovoriti: ˝Zaista, kažem vam, meni ste učinili koliko ste učinili jednom od ove moje najmanje braće.˝ (Matej 25: 39-40)

Ne znam šta je ovo Gen 9:3
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
gen je skraženo od genesis (postanak) 9glava 3 redak
mada tsarion veli da je taj genesis neki anakrom ili nešto od božice isis kao 'poticati od isis' i to je neki kod poznat iniciranima u tajno društvo

reći ću opet
vutra u bibliji se spominje svega pet puta direktno i to kao kaneh bosem semitski izričaj za latinski kanabis
no ulje se spominje više puta , zapravo titula krist znači pomazanik
a biti pomazan uljem (drevna praksa) je imalo daleko jači učinak nego popušiti joint
osim psihoaktivnih svojstava ulja dakako bilo je i medicinsko djelovanje prvenstveno za kožne bolesti i slično

izvadiću neke retke iz biblije ostaćete šokirani kad vidite vezu

a prijevod od weed killah je čini mi se king james version a to je fakat prestaro,mada nijedan prijevod nije loš
 

Petar Pan

Aktivan Član
18.07.2006
228
55
28
kanehbosem je napisao(la):
gen je skraženo od genesis (postanak) 9glava 3 redak

˝Sve što se kreće i živi neka vam bude za hranu: sve vam dajem kao što vam dadoh zeleno bilje.˝ (Knjiga Postanka 9:3)



kanehbosem je napisao(la):
izvadiću neke retke iz biblije ostaćete šokirani kad vidite vezu
šokiraj nas, please :icon_lol:
 

Sho

10.12.2007
13
1
0
35
Weed Killah je napisao(la):
"Lord, when did we see thee sick or in prison and came unto thee?" And the King will answer and say unto them, "Verily I say unto you, inasmuch as ye have done it unto one of the least of these my brethern, ye have done it unto me." -- Matthew 25:39-40

:signs053:ddd da... c :icon_mrgreen:
inache, vezano za temu: crkva kaze da uzivanje droga pomuchuje um na putu do spoznaje i oslobodjenja od svih zala... bubu. Tako mi rekla teta na vjeronauku u osnovnoj skoli pa valjda je :/
serem :D