Sto filozofirate kad ste napuseni

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
21.11.2010
19
2
0
33
Evo tražija san ovu temu po cilom forumu ali je nisam naša pa ako je ima slobodno me uputite i ovu izbrisite ;)

Evo meni uvik padne napamet ka neka razlika između trave i alkohola ono kako nas alkohol bribliži životinjama kako nas mentalno spusti i razmišljamo o stvarima o kojima razmišljaju i životinje npr. hrana, pice, seks itd. dok nas trava nekako uzdigne pa razmisljamo u nekim zanimljivim glupostima tipa smisao zivota i tako
 

HighBadger

Aktivan Član
17.01.2011
205
75
28
30
Heh, da...To je tacno..Ja uvek kad sam navarena gledam svet drugim ocima i shvatim neke stvari koje do sad nisam shvatala, budem iskrena prema sebi sto je inace mnogo tesko za mene.. Mislim, marihuana inace otvara nove horizonte i otkriva prave istine i relanu sliku svega, tako da je i logicno da o tome i filozofiramo jer tada i imamo u cemu, saznali smo nesto novo, nesto drugacije. marihuana predstavlja evoluciju pojedinca i njegovog uma!:hippy:
Vidite, ja mogu i sad da filozofiram kad sam strejt!:icon_lol:
 
06.11.2010
35
6
0
121
Često razmišljam o svemiru, svijetu, životu. No, u zadnje vrijeme me stalno hvataju misli kako one misli koje mislimo kad nismo napuseni su nekako nečiste, sve što sam ikad mislio i rekao nema logike i smisla. Definitvno trava smanjuje veličinu običnih malih životnih problema, razmišljamo nekako objektivnije, na razini cijelog svijeta, a ne na razini naših malih života i naših malih problemčića i potreba.
Evo jedan tekst koji sam napisao poslije pijenja mlijeko od Marijane (vjerojatno neke stvari u njemu nemaju smisla, ali to je većinom zato jer sam pisao bez stajanja, htio sam uć u fazu aktivne imaginacije, no nisam uspio jer su me prekinuli prijatelji) pisao sam na engleskom jer razmišljam većinom na engleskom:

Feelings. I believe feelings are what us keeps alive. But still, maybe they are all but an illusion, a chemical illusion on the mind. Why shouldn't they be considered as a drug? I mean, there are things in our body that our body can't reproduce. It can't reproduce let's say marijuana, but still, there are THC receptors in the brain that serve only to recognize THC. So why can't we accept marijuana as a natural thing? Back to illusion. I think I consider the spirit, and the mind, and the body, and time, and space a big illusion. Maybe we don't even exist, maybe we're just an illusion of our non-existing mind. Stuff in dreams can be proved to exist too, but still, they don't exist, atleast in this world. So, maybe this all is but a big shared dream of our non-existing minds. Maybe ~ we do exist, but we're now dreaming somewhere, in another world. What if we're all now in another place, and maybe there are different rules, maybe we're only thinking about certain situations, that gain the illusion that they are all leading one after another.

Beliefs. I choose to not to have any beliefs. Because if I had beliefs, there would be an ocean full of them, and the more beliefs I have the more contradictory they are. I mean, noone wants to be contradictory with our selves. I only give out possible explanations to myself, but I don't accept them as unchangeable, totally concrete. They are wobbly, they are changing, merging, combining. And I accept none of them.

Life. A big illusion again, because one can't prove life to itself, because oneself is life itself, and proving yourself to yourself is just plain stupid. If oneself is life itself, or atleast part of this big life, why wouldn't we all be one? Reincarnating every moment to another being and living other people's lifes at the same time living our own. Here, we must take the belief that time is an illusion. It is all presence, we're all this big counciousness sitting out in the nowhere, getting better every moment.

Evolution. The fact that this big counciousness is advancing every moment leads us to the fact that the whole universe is nothing but evolution, with a certain bit of acceleration, I mean, it took so many years for all the planets to form, then it took less 'time' for life to create, then even less time for biological evolution, and technology is now taking a really little amount of time to advance. This would lead to the assumption that one day the evolution is going to be so fast that we won't even notice it, leading to the total break of time. Our brain is what makes us feel time.. If we were an animal, we would probably feel time in a different way because some animals have shorter life time. But what if one day, out technology is so developed that we can live forever.. Would we then even feel time? Life time of a being and the feeling of time are anti-proportional, and if we had infinite life time, time wouldn't exist.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: powerofthemind

HighBadger

Aktivan Član
17.01.2011
205
75
28
30
Ja nikad ne jedem kad sam napusena...Ono, ne proradi mi zeludac uopste...Ali sam zato zednaaa,cepam po dva litra vode!
 

Sensi*Jana

Aktivan Član
30.09.2010
223
106
43
51
:icon_lol:inace volim da filozofiram,tj. nista nesvatam povrsno,a posle pljuge ako nemam dobrog sagovornika a upustim se u diskusiju...sagovornik obicno ostane bez texta!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: powerofthemind

extranoize

Aktivan Član
04.01.2008
255
22
0
35
Aidmints je napisao(la):
pisao sam na engleskom jer razmišljam većinom na engleskom:
i ja sam često razmišljao na engleskom, ali sad pokušavam eliminirati tu naviku.
pokušavam ne koristiti jezik (bilo koji) kada sam sam sa sobom.
jezik je sredstvo komunikacije i treba ga koristiti samo u društvu.
što će nam jezik kad smo sami? kome mi to pričamo stalno?
ili tko to nama stalno priča? tko/što je taj glas u glavi koji nam govori što da radimo?
jesmi li mi onaj koji priča ili onaj koji sluša?

pokušavam što više promatrati svoje misli...
tada shvaćam da one dolaze i odlaze bez moje volje, a ja sam samo onaj koji ih promatra.

tako da moje misli zapravo nisu moje. moje su isto kao i auti koji prolaze cestom.

probajte malo promatrati misli u napušenom stanju, a kasnije i u "normalnom"...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Goranmaster
20.02.2011
10
1
0
34
ja sa frendom najcesce o avionima, motorima i slicnim stvarima.....hahahahahahaha
jednom smo se snimali, da pogledamo nekad kasnije....da oplaces..:)
 

HighBadger

Aktivan Član
17.01.2011
205
75
28
30
extranoize je napisao(la):
i ja sam često razmišljao na engleskom, ali sad pokušavam eliminirati tu naviku.
pokušavam ne koristiti jezik (bilo koji) kada sam sam sa sobom.
jezik je sredstvo komunikacije i treba ga koristiti samo u društvu.
što će nam jezik kad smo sami? kome mi to pričamo stalno?
ili tko to nama stalno priča? tko/što je taj glas u glavi koji nam govori što da radimo?
jesmi li mi onaj koji priča ili onaj koji sluša?

pokušavam što više promatrati svoje misli...
tada shvaćam da one dolaze i odlaze bez moje volje, a ja sam samo onaj koji ih promatra.

tako da moje misli zapravo nisu moje. moje su isto kao i auti koji prolaze cestom.

probajte malo promatrati misli u napušenom stanju, a kasnije i u "normalnom"...
Nije tako...Trebalo bi prvo imati dobru komunikaciju sam sa sobom, pa tek onda sa drugima...I ti, jedino ti kontrolises svoje misli, a ne samo da svedocis tome...Iako ti mozda deluje da nije tako, to je zato sto mozda u nekim trenucima nisi svestan toga...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Papa Romeo

stoney

Finally, My Mother Has Join(t)ed Us. Happy AF
12.01.2010
110
7
18
Uluru
ovisno kak sam s kim znam filozofirat,sutit i uzivat u highu, pit nestea od breskve (meni najbolja cuga kad sam napusen..)
il solo gledat u neki ekran i jednostavno bit napusen..
a u drustvu je uvijek neka filozofija jos ako toj pljugici dodamo koju pivicu
ee onda krece filozofija..:eek:hno:
 

extranoize

Aktivan Član
04.01.2008
255
22
0
35
HighBadger je napisao(la):
Trebalo bi prvo imati dobru komunikaciju sam sa sobom, pa tek onda sa drugima...I ti, jedino ti kontrolises svoje misli, a ne samo da svedocis tome...Iako ti mozda deluje da nije tako, to je zato sto mozda u nekim trenucima nisi svestan toga...
da, treba razumjeti svoj um i tijelo, ali to nije komunikacija. ne treba nam jezik da bi spoznali sebe.
nije li malo glupo pričati sam sa sobom? (svejedno jel na glas ili u sebi)
moguće je kontrolirati jedan dio misli, ali za to je potrebna budnost i uvježbanost.
većina misli su usađene u nas od strane društva tijekom života.
ako te zanima opširnije, pročitaj ovo http://www.ivantic.net/Osho/meditacija.htm
:costumed-smiley-027
 
06.03.2011
3
0
0
35
Pa ja se obicno opteretim nekim krupnim temama...Npr. koliko mi ljudi kao pojedinci nismo slobodni... Neko upravlja nasim zivotima i bla,bla,bla...Al to je sistem jbg. valjda ce covecanstvo evoulirati pa cemo ziveti u miru i ljubavi....ceo svet globalno..:banana_dred:
 
05.03.2011
9
0
0
36
neznam jel se kome dešava mene recimo puca andrenalin kad se okinem lagano..onda sjedne na motor i zapalim negdi zdivljat...jedino kad se zešće okinem onda sam u hurcu sam me crkavica lovi i spavanje ...
 

HighBadger

Aktivan Član
17.01.2011
205
75
28
30
extranoize je napisao(la):
da, treba razumjeti svoj um i tijelo, ali to nije komunikacija. ne treba nam jezik da bi spoznali sebe.
nije li malo glupo pričati sam sa sobom? (svejedno jel na glas ili u sebi)
moguće je kontrolirati jedan dio misli, ali za to je potrebna budnost i uvježbanost.
većina misli su usađene u nas od strane društva tijekom života.
ako te zanima opširnije, pročitaj ovo http://www.ivantic.net/Osho/meditacija.htm
:costumed-smiley-027
Ti si me bukvalno shvatio kada kazem "pricati sam sa sobom". Kada kazem komunicirati sam sa sobom, to znaci biti iskren i otvoren prema samome sebi i dostici relativno jedinstvo licnosti, a ne neku verbalizaciju svojih misli bilo naglas ili u sebi. Btw, imam tu knjigu za koju si mi dao link.
 

extranoize

Aktivan Član
04.01.2008
255
22
0
35
HighBadger je napisao(la):
Ti si me bukvalno shvatio kada kazem "pricati sam sa sobom". Kada kazem komunicirati sam sa sobom, to znaci biti iskren i otvoren prema samome sebi i dostici relativno jedinstvo licnosti, a ne neku verbalizaciju svojih misli bilo naglas ili u sebi. Btw, imam tu knjigu za koju si mi dao link.
Aha tako, onda se kužimo :joint:
 

ChasedByDevil

Aktivan Član
16.05.2011
121
37
0
Kod mene slijedi žderanje svega što se u kući nalazi, pogotovo nakon nekih dobrih indika, a zatim legnem, prepustim se muzici, ili jednostavno mislima koje me odvedu, i to je najlepše od svega, tj prestanem bez problema razmišljati i puštam da me trava sama vodi komo hoće