sto su ovako rahiticne//?????

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
10.07.2007
44
2
0
37
dsc00340fu.jpg
[/URL][/IMG]
dsc00340fu.jpg
sve ok, zemlja pola njiva malo humusa malo peska malo stiropora, tretirane vodonik peroksidom, danas izbuto npk folijarno 18-18-18 + 19-9-27,zasadjene krajem marta, nekako su mi slabasne, mozda zbog toga sto vec tri nedelje nema sunca???
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Nevidim svrhu stiropora ako pliva voda.
I malo je infa.
Kakva hrana folijarno,koliko su stare,koje sjeme itd...?
 
10.07.2007
44
2
0
37
seme je ok, to sam sliko neposredno nakon sto sam ih zalio stare su mesec i po, sta ti znaci infa... folijarno sam izbuto u zemlju,kapiramm da se koren nije jos razvio pa biljke nemaju jos foundation
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Haha,ma info kao informacija kad,šta,kako,koja zemlja,ono malo opišeš svoje postupke do danas.
Vidim i da je nekoliko biljaka tu tako ako bude koja muška biče belaja.Mopračeš rezati a korjen ostaviti...
Te stvari moraš popraviti iduči grow,svaku u svoju saksiju.I ostale informacije na forumu če ti pomoči.
Ništa,teraj do kraja pa kako bude:)
 

Blodeuwedd

Aktivan Član
25.03.2010
101
10
0
44
drenaža ti je u banani, pa vidiš da ti plivaju u vodi, dobro kaže Green. Na infa je mislio informacije. Ako si stavio zemlju iz njive, pa što ih nisi odmah zasadio na tu njivu? Morao si više rupica na dnu šaksije izbušiti da voda može otjecati. I kao vidim da si ih gnojio sa dvije vrste gnojiva? Meni su to još premale biljke za gnojiti. Moja preporuka je da ih presadiš u tu njivu ili livadu i pustiš ih za sada nek ih priroda oporavi (tj. da normalno rastu dalje.).
 
10.07.2007
44
2
0
37
ma iranije sam ja njih tako po tri u jednu saksiju da ne divljaju previse i kad kastriras muzijaka koren zenke na neki naci pojede muski koren tj apsorbuje minerale koje ovaj pust u zemlju, zemlja je pola sa njve znaci ona braon, loma humusa, malo peska i stiropora ,problem je sto je u bg-u vec tri nedelje blacno sa blagim pljuskovima sto mojim biljkama i ne znaci mnogo osim eto loma da nakvasi lisce, evo jos jedna fotka saksije koju je vetar ispremesto iz lezista al eto biljke su i dalje na nogama:)
dsc00343mf.jpg
[/URL][/IMG]
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
spushenje je napisao(la):
kad kastriras muzijaka koren zenke na neki naci pojede muski koren tj apsorbuje minerale koje ovaj pust u zemlju

Korijen ima da truje, neće ništo pustiti tak da dame pojedu k
Bolja zemlja
Bolja drenaža
Posuda za svaku biljku
Pazi sa peroksidom - ne više od 3% na litar i ne miješaj sa gnojivom
1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ?
2.Koliko su stare vaše biljke ?
3.Koliko su visoke vaše biljke ?
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ?
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, )
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ?
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ?
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ?
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ?
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ?
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ?
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ?
13.Koliki je ph zemlje ?
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ?
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ?

i t.d.
sretno sljedećeg puta
 
10.07.2007
44
2
0
37
pa jebiga sad, rekoh da sam 70 odsto zemlje uzeo sa njive i to onu muljevitu sto kad se stvrdne bude ko glina,ostatak je humus,ceska lava,stiropor i malo peska, no doduse one su sad bas natopljene pa ce veljda sve to biti bolje kad se malo izdrenira??kapiram da ce koren da se pomuci dok to ne izore al jegiga sta cu sad mozda nece biti savrsen grow al izrasce one,ne znam dal si primetio rupu na saksiji i sta mislis jel to u redu tj oce biti kakve vajde od drenaze
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ma sadi novo dok nije extra kasno,svaku u svoju saksiju ili direkt na njivu,nekužim šta če ti saksija outdor.
Uprskao si nepripremljen,namučičeš se pošteno a pitanje je koliko češ dobiti.
Sadi novo a to ostavi pa šta bude,al ja se nebi oslanja na to.Zabetonirače se jednom ako presuči.
 
10.07.2007
44
2
0
37
onda neka bude tako, samo necu na njivu tu ce neko da ih izvali nego ovamo de su ove sad u saksijama,malo okopam napunim rupu peskom i humusom pa nek vegetiraju jedno mesec i po pa sta bog da, a u picku materinu i sa ovima sam se cimo ko ludak i sad ponovo ista prica za male pare...
 

cmfsrle

Aktivan Član
20.03.2010
69
1
0
32
saksija je prva greshka , zemlja iz njive druga , po meni je i pesak greshka , zashto jednostavno ne kupish zemlju ili ako ti se ne daju pare , skupi zemlju ispod nekog starijeg drveta , to je dosta kvalitetna zemlja i hranljiva je dosta...
a najbolja kombinacija da ove dve vrste zemlje izmeshah i eto ti super zemlje ...
ako ih redovno zalivash i uz toliko sunca ( jer su na njivi ) i ako koristish gnojiva po pravilima , bice ti dobar grow , chak i za preostale dane vegetacije...
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
1. presadi svaku posebno, ako je to moguće, a izgleda da nije!
2. ne zalivaj ih tako puno, zato su ti rahitične (vidiš da su ti listovi počeli žutjeti odozdola)

ja bi preporučio da napraviš ovakvim redoslijedom!

1. otvori ove linkove:
https://forums.vutra.org/threads/876-ZEMLJISTE-outdoor
https://forums.vutra.org/threads/86-Mali-prirucnik-za-Outdoor-uzgoj

2. Pročitaj sve
3. Kupi zemlju onu za cvijeće
4. Posadi ispočetka, jer još stigneš (relativno)
5. Stiropor i razne rekvizite nemoj koristit, jer ti je nepotrebno ako ćeš presađivati van ( ja nikad to ne koristim, pričam u svoje ime)
6. SVAKU BILJKU U SVOJU TEGLU SADI

da si barem malo prolistao forum prije nego si posadio, sve bi ti bilo jasnije, i nebi bilo ovakvih grešaka!

ako si u mogučnosti, prebaci ODMAH ove biljke negdje van na otvoreno, i ostavi ih, a u tegle posadi nove biljke!

sretno!
 
10.07.2007
44
2
0
37
ma jbg presadio sam ih u zemlju tj u rupu duboku 1m i sipo 100 kg humusa, koje brate cimanje, nego nesto razmisljam zasto uopste da rastu u zemlji kad se koren rapidno razvija u obicnoj vati...prema tome mesto humusa i ostalih teskih materijala nekolicinu biljaka sadim u masivnu kolicinu vate, malo humusa preko, cisto da sunce ne sprzi koren i eto ti malog ingenioznog i logicnog resenja...neam pojma mozda i nema smisla, videcu za metar dana...jel neko mozda probo nesto slicno, ako nije da patentiram)
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
to trba prasaditi ili tu zemlju nekako razbiti da bude prpustna ,,, smisli nesto ...

da je meni tako ja bi popritiskao saksiju rukama tako da zemlja popuca i digne se malo posto je sva sabijena a koren ce ti tamo mozda i istruliti dosta je zajebana situacija ..
 
10.07.2007
44
2
0
37
ne, pazi ovako, one su prvo bile u malim saksijama sa relativno dobrom zemljom i to su zapravo narasle do velicine prezentovane na slikama, pocele su da stagniraju kad sam ih presadio u vece saksije u koje sam natrpo mulj sa obliznje njive... medjutim sad kad sam ih presadio izvadio sam samo tu kocku zemlje iz prvih saksija a ovo sranje od zemlje sam bacio u kontenjer...ne znam dal kapirate one su sad komplet u dobroj mekanoj zemlji tj nema one njiva zemlje vise i sad kapiram da ce fino da se razvijaju....pozzz