strah

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
01.04.2009
2
0
0
34
Ovako, uzgajam u stanu i preko dana mi biljka stoji na prozoru kako bi uhvatila sunca.Nasuprot moje je zgrada iz koje je moguće vidjet biljke i strah me je ako me netko prijavi,pa ako netko iz iskustva zna kakav bi bio policijski postupak u tom slucaju. Da li bi to bio pretres il sta?
Hvala unaprijed
 

Headonist

Aktivan Član
03.01.2009
170
18
18
34
pretres, možda i zatvor.
mislim da nije vrijedno toga, a ti?
ili sklepaj neki box ili nemoj riskirati s tim
 

Grasak99

Aktivan Član
26.03.2009
124
8
0
45
Ako zelis riskirati, imaj maksimalno 2-3 biljke.

Neces u zatvor, ali ce pretres svakako biti i onda je dalje sve na drzavnom odvjetnistvu, da li im se isplati tuziti te ili odbaciti prijavu.
 
27.04.2009
29
0
0
39
ma kako nece u zatvor sigurno zatvor ne bega i to za prizvodstvo i prodazbe na narkotici
ja sam lezi 7 meseci za 2 biljke i to samo 3 cm goleme taka da napraj neki box nije vredno za jedna bilka pozdrav :0\
 

Headonist

Aktivan Član
03.01.2009
170
18
18
34
neće u zatvor za 2-3 biljke??
Grasak, ajde ne širi dezinformacije i ne pričaj o stvarima koje ne znaš. :thumbsdown:


Kazneni zakon Republike Hrvatske

Zlouporaba opojnih droga Clanak 173.


(2) Tko neovlašteno proizvodi, preraduje, prodaje ili nudi na prodaju, ili radi prodaje kupuje, posjeduje ili prenosi, ili posreduje u prodaji ili kupnji, ili na drugi nacin neovlašteno stavlja u promet tvari ili pripravke koji su propisom proglašeni opojnim drogama, kaznit ce se kaznom zatvora od najmanje tri godine.
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
kako ko neko sa dzokavcom dobije veliku kaznu a neko sa 1kg nista:)
moj ortak nije dobo nista a nasil mu dve biljke u dvoristu..
samo treba dobra spika i sve je ok..
nece ni panduri tj. sud da prave omladini probleme u zivotu..

u zatvor idu kriminalci a tako i treba....
 

peri.lee

Aktivan Član
16.07.2008
81
9
0
57
a možda ovaj s džokavcem živi u hrvatskoj, ovaj s 1 kg u srbiji a ovaj s 2 biljke u sloveniji
-zakoni se razlikuju od prćije do prćije, al panduri i sud su uglavnom isti
i boli ih k za omladinu

a u zatvor idu svi samo ne pravi kriminalci

ne ohrabrujte čovjeka da sadi i riskira naočigled 100 balkona i 300 prozora jer se neće dobro provest gdje god da živi
 

caooo

Aktivan Član
31.03.2009
137
11
18
ZOKI je napisao(la):
kako ko neko sa dzokavcom dobije veliku kaznu a neko sa 1kg nista:)
moj ortak nije dobo nista a nasil mu dve biljke u dvoristu..
samo treba dobra spika i sve je ok..
nece ni panduri tj. sud da prave omladini probleme u zivotu..

u zatvor idu kriminalci a tako i treba....

a gde to, u nedodjiji?

istina je da kako koga u kom trenutku zakachi tako che mu biti, nekog blazhe, nekog tezhe, a nekog otshrafe od zhivota... drugar je skoro dobio 1,5 godina za 2 biljke na terasi pa vi vidite...

chinjenica je da che vam suditi za proizvodnju opojnih droga, za shta je konkretno u RS kazna od 3-6 godina, i kako god ga okrenuli uz sve olakshavajuche okolnosti odsluzhichete bar 6 meseci... ne isplati se... oformi box i pamet u glavu (filter u sobu) :)

edit: a da ne idem offtopic, gajenje na prozoru je najloshiji nachin uzgajanja...
 

Grasak99

Aktivan Član
26.03.2009
124
8
0
45
Headonist je napisao(la):
neće u zatvor za 2-3 biljke??
Grasak, ajde ne širi dezinformacije i ne pričaj o stvarima koje ne znaš. :thumbsdown:


Kazneni zakon Republike Hrvatske

Zlouporaba opojnih droga Clanak 173.


(2) Tko neovlašteno proizvodi, preraduje, prodaje ili nudi na prodaju, ili radi prodaje kupuje, posjeduje ili prenosi, ili posreduje u prodaji ili kupnji, ili na drugi nacin neovlašteno stavlja u promet tvari ili pripravke koji su propisom proglašeni opojnim drogama, kaznit ce se kaznom zatvora od najmanje tri godine.


Znam o tim stvarima, nazalost :)

Bilo je o tome i u novinama, ovisi gdje zivis, neki djelovi zemlje imaju manje zatucane drzavne odvjetnike pa ti odbace prijavu jer bi na sudu vjerojatno zavrsili s oslobodjenjima na temelju beznacajnosti djela.
 

Headonist

Aktivan Član
03.01.2009
170
18
18
34
da znaš o tim stvarima, ne bi rekao da se sa 2-3 biljke ne može završiti u zatvoru i ohrabrivao dečka da uzgaja na prozoru.
naravno da se može završiti u zatvoru zbog 2-3 biljke, može i zbog jedne.
 

Grasak99

Aktivan Član
26.03.2009
124
8
0
45
Zatvor u kontekstu u kojem sam ga spominjao je bio u vezi sumnje policije na ponovno pocinjenje kaznenog djela pa da ce ga strpati u istrazni zatvor na dan-dva ili cak produziti taj zatvor sve do kraja sudjenja.

U istrazni idu oni koji su vise puta pocinili takvo djelo, pa da onda murja ima osnove za trpanje u pritvor.